24 okt 08, 13:33:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 349 350 [351] 352 353 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1142208 alkalommal)
0 Felhasználó és 97 vendég van a témában
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #5250 Dátum: 12 aug 25, 00:01:56 »

21 év börtönt kapott.
Itt az érdekes csak az, hogy ezek szerint ez volt a legkomolyabb büntetés eddig norvégiában. Ami egyébként lehetséges nekem legalábbis fogalmam sincs a norvég törvényekről.

Hát... ki tudja lehetséges, hogy UFO csak nem vmi valószínű. De lehetséges. ^^
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #5251 Dátum: 12 aug 25, 00:03:44 »

Idézet
a norvég törvények szerinti legkeményebb büntetést kapta meg, amit eddig a történelmükben csak egy ember kapott meg.

Ezt kifejtenéd, kérlek szépen, csak hogy meglegyen a négy szó.

Pedig ilyet se mondtam még itt. Kérlek szépen.
Nem találom, hogy hol olvastam - sajnos ezer ilyet végignéztem már, valamelyik cikkben tárgyalták ezt, amikor még friss volt a hír. Arról volt szó egyébként, hogy ugye 21 évet kaphat egyből valaki maximum, amit hosszabbíthatnak, ha lejárt. Erre nem volt még példa, amióta behozták ezt a törvényt, viszont nála várható, hogy megteszik - ha megéri.

Szerk: az előző hozzászólásomban tényleg rosszul írtam, bocs.
Naplózva
SzG
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 931


TARDIS lovagja


WWW
« Válasz #5252 Dátum: 12 aug 25, 05:37:48 »

Amit @Nikuccia irt hogy ha megölné a barátodnődet mit tennél?
És ha a barátod a gyilkos? Akkor mit tennél? Amúgy én azt nem értem, hogy néhány ember, hogy/milyen alapon dönthet ő egy másik ember élete felett? Tulajdonképpen ha azt mondjátok, hogy a gyilkos ha egyszer ölt akkor újra fog akkor a hóhér és a bíró aki elítélí őket, ők is újra fognak ölni? Ráadásul azt mondjátok, hogy hogyan képzelik, hogy 21 évet adnak neki és nem az egész éltét töltse börtönben? 21 év, most komolyan el tudjátok képzelni, hogy az milyen lehet?

ui.: Én most nem a bűnözőket védem, csak úgy számítom mintha valamelyik ismerősöm kerülne be. Szóval szerintem is megérdemlik és persze az ember nagyobb biztonságban érzi magát otthon és az utcákon ha őket életfogytiglanra ítélik.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 25, 05:39:50 írta SzG » Naplózva

The angels are coming for you, but listen, your life could depend on this: don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. They are fast, faster than you could believe. Don't turn your back, don't look away, and *don't blink*! Good luck.
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5253 Dátum: 12 aug 25, 05:45:02 »

Amúgy 1, a norvég törvények szerinti legkeményebb büntetést rótták ki rá, amit eddig a történelmükben csak egy ember kapott


Az Varg Vikernes volt. Nevet Ő kapott eddig 21 évet ott. Megérdemelte amúgy, ezt kár is lenne tagadni. De ettől függetlenül nem tudom teljesen elítélni, a politikai nézeteinek egy részével is egyetértek, a zenei teljesítményét meg csak a botfülüek meg a hülyék vitathatják. Lesütöttszemek Az a faszi egy zseni, legalábbis amit a black metal terén művelt, az kiemelkedő. A gyújtogatás és a gyilkosság elítélendő, ezt nem vitatom, de a zenéje nagyon ott van.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=3o_5bGLsI30" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=3o_5bGLsI30</a>

When night falls
she cloaks the world
in impenetrable darkness.
A chill rises
from the soil
and contaminates the air
suddenly...
life has new meaning.


<3

Ez a szöveg valamiért nagyon nagy hatással volt rám elsőre. Nevet
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5254 Dátum: 12 aug 25, 06:03:18 »

Ha nem veszélyes a társadalomra akkor miért kéne örökre bent rohadnia? Nincs értelme.
Ha minden igaz, most kizárólag gyilkosokról beszélünk. Megöltek egy, vagy több embert, szerintem ez eléggé veszélyessé teszi őket a társadalomra nézve. Húsz év után kiengedik őket, mert valami szakértő azt monda, hogy megjavultak. A szakértő is csak ember, tévedhet (téved is sokszor), lehet, hogy az az elítélt tényleg jó útra tért, de az is lehet, hogy nem. Ezen emberéletek múlnak, szóval én azt mondom, hogy nem éri meg kockáztatni, maradjon inkább mind ott, ahol van, a szabaduás lehetősége nélkül.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #5255 Dátum: 12 aug 25, 08:48:57 »

Ennyi erővel már mond inkább azt hogy érdemeljen halál büntetést... mert ok lelki terror a börtön, míg a halál csak megkönnyebbülést hoz stb... de ha semmi esély a javulásra, mért legyen eltartva az illető az átlagemberek pénzén egész életében? Mert ok jómagam tisztában vagyok vele, hogy az elítéltek dolgoznak a sitten, de korántsem lenne olyan megélhetésük az általuk "megkeresett pénzből" mint amit biztosítunk nekik Nevet

Szerintem ám megadható az esély a változásra mindenkinek, na jó nem mindenkinek a tömeg és sorozat gyilkosoknak ott még ha nem is bizonyított biztos vagyok benne, hogy van valami kattjuk... de egyébként ha az ember nem kap esélyt a szabadulásra mi oka lenne a börtönben valamilyen szinten az emberi mivoltját megtartani?
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Autine
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 165


« Válasz #5256 Dátum: 12 aug 25, 08:55:30 »

Ha a barátom csinálta volna ezt,még ha olyan jó barátom is többet nem lenne az... smirksweat
Olvastam egy cikket róla ,21 év? Vicces...Ennyit ért volna 76 vagy nem is tudom pontosan mennyi ember élete? Értelem szerűen ha mondjuk 1 embert ölt volna meg csak 1 év járna neki? 76 ember...akkor 76 évet is kellet volna adni de még igyis 1 ember élete 1 évet érne?Szval nem értem...És hogy laptop,meg futópad? Becsületes ember nem él ilyen jól,mint egy tömeggyilkos ,hát gratulálok az embereknek.Minden elismerésem  Nyelvetnyújt (Jótanács) Vegyétek fel a norvég állampolgárságot ha már kilátástalan a jövőd...
Naplózva
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #5257 Dátum: 12 aug 25, 08:58:07 »

Ezzel én is így vagyok. Apu nagyon sokszor panaszkodik, miért nincs itt halálbüntetés, pedig sajnos elég sokan megérdemelnék.
De nyilván ezt is azért tiltották be, mert akkor ha esetleg a halálra ítélt személyről kiderülne, mégsem ő volt, akkor a családjaikat sehogyan sem lehetne kiengesztelni az őket ért veszteség miatt.

Szóval még mindig inkább kerüljön börtönbe, úgy legalább van esélyük átértékelni az életüket, bár az még így is brutális, hogy van aki 6 évet vagy többet is börtönben tölt ártatlanul, aztán kiderül, hogy bocsi tévedtünk.  >.<#

Ki pótolhatja azokat az elveszett éveket, amit karrierépítéssel, családalapítással tölthetett volna az illető, a lelki terrorról és ennek feldolgozhatatlanságáról nem is beszélve. Egy életre lelki roncsokká válhatnak ezek a személyek!
A börtönben töltött élet pedig egy egész életre megbélyegez, ez ellen nincs mit tenni.

Szerintem meg a sorozatgyilkos  vadbarmoknak az életfogytiglan sem lenne elég...
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #5258 Dátum: 12 aug 25, 09:01:36 »

Nagyon ritkán derül ki azért hogy valaki ártatlanul került börtönbe Mosolyog ha meg ki derül akkor annyi kárpótlást kap,hogy még a következő életében sem kell karrier építéssel foglalkoznia....

A lelki terror meg igen is feldolgozható, hidd el nem olyan rettenetes helyek a börtönök, ha az ott dolgozók túl tudják magukat tenni rajta az illető duplán túl tudja Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 25, 09:03:23 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Autine
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 165


« Válasz #5259 Dátum: 12 aug 25, 09:06:15 »

Az biztos,talán igy több pénzt keresett minthogy dolgozott volna.De akkor is az idő sokkal értékesebb mint a vacak pénz.De legalább a jövője megvan oldva,és nem kell az adósságain törni a fejét.Az hogy tévesen megvan bélyegezve,én attól  nem itélném el...Dolgoznia se kell,ha annyit kap.Csak a hawaii....
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5260 Dátum: 12 aug 25, 09:15:49 »

Noe: Ha az elítéltek rántott hús helyett főtt krumplit kapnának edédre, akkor kevesebbet kellene fizetni rájuk.
Esélyt meg ők sem adtak annak, akit megöltek, nem tudom, ők mért érdemelnék meg?
Miért folytatnák, ha kijönnek? Kérdezd meg őket, mert sokan azt teszik.
Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #5261 Dátum: 12 aug 25, 09:27:09 »

Lehet nem helyénvaló amit gondolok,de miért kell azokat akikről gdat beszélt,meg amit abba az orosz kényszerelmegyógy videóba láttam egyáltalán életbe tartani?Teljesen leépülnek agyilag egy növény szintjén vannak,ráadásul még életveszélyesek is.Kiengedni őket nem fogják onnan,meg már teljesen eltorzultak,nem lenne egyszerűbb csak fejbelőni mindet?Legalább megkímélnék néhány dologtól.

Aes,tudtam én hogy ismerős nekem ez a Varg Vikernes amit mondtál,de amikor a zenét is megemlítetted hozzá,egyből beugrott Nevet De abból volt valami szektázós dolog is nem?Régen olvastam róla,nem emlékszek rá teljesen smirksweat
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #5262 Dátum: 12 aug 25, 09:54:47 »

Marci, te meg tudnád tenni, úgy őszintén? Értem én, hogy mire gondolsz, tökéletlen társadalom vagyunk a bűnözőinkkel, elmebetegeinkkel, politikusainkkal együtt, de az a megoldás, hogy az egyiket örökre elzárjuk, a másiknak felkenjük az agyát a falra, a harmadik... nos, azzal meg még rosszabb történne. x-) Így csak a barbárok gondolkodnak, elvileg nem vagyunk barbárok, tudatos, gondolkodó, érző, értő lények vagyunk, nem állatok, akik hátrahagyják a fajtársaikat, ha az hátráltatná őket a túlélésben. Egyértelműen problémát jelentenek azok az emberek az egészséges, bűntelen emberek számára, de valóban az a megoldás? Pont nemrégiben beszélgettem erről STM-mel, hogy talán mi lehetne egy normálisan működő, problémáktól mentes, tökéletes társadalom kiindulópontja, és ő mondta a szülőjogot, vagy nem is tudom, mi lehetne ennek a pontos megnevezése. Tehát mielőtt valaki utódot nemz erre a világra, ennek a világnak, előzetes, testre-szellemre kiterjedő vizsgálatokon essen át, és ha úgy néz ki, hogy egészséges mindene, azután lehet babája csak.
Tudom, első hallásra, olvasásra ez meg már átesik a ló túloldalára civilizáltság kapcsán, de ha jobban belegondoltok, szerintem életszerűvé és használhatóvá is válhatna.

gman, nem úgy értettem, hogy ha valakinek már van egy rákos anyajegye, attól még nem lehet gyereke, mert azt nagy valószínűséggel örökölné a baba is, tehát nem kell mindenféle betegséget, fogyatékot abszolút kizáró indokként kezelni, csak a leglátványosabbakat és a legegyértelműbbeket, mint például az, hogyha lemészároltál nullánál több embert, ne legyen gyereked, mert nem érdemled meg. Se vérbajosnak, se drogosnak, se alkoholistának, stb, meg még biztosan van csomó olyan betegség, amik most nem jutnak eszembe.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 25, 10:11:37 írta Nikuccia » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5263 Dátum: 12 aug 25, 10:07:08 »

Az én szempontomból ez igencsak sz@rul hangzik, ha érted, mire gondolok. Nevet
se alkoholistának
Mindenképp rosszul jövök ki eddől. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 25, 10:17:41 írta gman » Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #5264 Dátum: 12 aug 25, 10:17:43 »

Először valami hosszabbat akartam írni, aztán végül is letettem róla, mert egyrészt nagyon elszomorodtam, másrészt meg tök fölösleges. Azért megnyugtató, hogy vannak még Gdat88-hoz hasonló, épeszűen gondolkodó emberek is.
Úgyhogy végül úgy döntöttem, hogy csak röviden írok pár gondolatot.

#1. Igazán vicces, mikor emberek a saját vérszomjukat azzal próbálják alátámasztani, hogy „de úgy jobb lesz nekik”, „kevesebbet szenvednek”, „mindenki nyer vele”. Nyugodtan leírhatjátok, hogy csak szeretnétek, ha végre legálisan ölnének embereket, nem kellenek ezek a sallangok, meg hát így azért könnyebb titeket belőni is, hogy milyen szinten álltok emberi kapcsolatok meg empátia terén.

#2. Különösen szeretem, mikor emberek azt hiszik, hogy a börtön célja, hogy elrettentse a későbbi bűnelkövetőket, ezért megengedett, hogy ott szenvedjenek, sőt dögöljenek meg a rohadékok. Egy sor tanulmány készült arról, hogy valójában az elrettentés nem igazolódik be, mert a bűnöző vagy leszarja, hogy mi vár majd rá a bűn elkövetése után, vagy egyáltalán számításba sem veszi, hogy elkaphatják.

#3. A legjobb mikor valaki úgy érvel, hogy de hát a mi pénzünkből tartják el őket, és az milyen rossz, tehát inkább dögöljenek meg. Nagyon szép példája egyébként a fent már említett vérszomjnak, hisz miért nem az merül fel akkor már, hogy 1. vegyék magánkézbe a börtönöket 2. legyenek a börtönök önfenntartók.

#4. Különösen imádtam noemmimi-chan érvelését, mikor is azt próbálja sugallni, hogy kevés emberről derül ki, hogy ártatlan, tehát megengedett lenne a halálbüntetés, mert az a pár úgyse számít. Illetve az a kis megjegyzése, hogy nem olyan szörnyű helyek a börtönök. :DDD (Ehhez majd el lehet olvasni a Stanfordi börtönkísérletet, amit ugye nem is valós börtönőrökkel és rabokkal csináltak meg, aztán mégis meddig fajult)

#5. Imádtam ezt a gman féle „Miért folytatnák, ha kijönnek? Kérdezd meg őket, mert sokan azt teszik.” dolgot is, főleg a sokan szó miatt. Egyrészt nézz utána, hogy mennyien, másrészt meg azok a bűnelkövetők, akik visszaesőek, azok általában amúgy se az életfogytiglan és a halálbüntetés szintjén állnak, hisz általában rablókról, betörőkről vagy drogosokról van szó és nem gyilkosokról, erőszaktevőkről.

#6. Nagyon jó példa a börtönből szabadulásra, az egy éve szabadult Ambrus Attila, aki egyébként folyamatosan képezte magát a börtönévek alatt, és szabadulásakor valószínűleg intellektuálisan magasabb szintű már, mint ti. 

A végére néhány link, bízom benne, hogy össze tudjátok rakni a dolgokat:
Alapvető emberi jogok
Az Európai Unió Alapjogi Chartája
Stanfordi börtönkísérlet
Visszaeső bűnözés
Használ-e a halálos ítélet
Használ-e a halálos ítélet (angol nyelvű)
Naplózva


Oldalak: 1 ... 349 350 [351] 352 353 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!