24 okt 08, 13:28:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 348 349 [350] 351 352 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1142164 alkalommal)
0 Felhasználó és 59 vendég van a témában
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #5235 Dátum: 12 aug 24, 23:07:41 »

Niki: Hátőőő... igen ebben van valami. Azért még mindig jobb, ha megpróbálják kezelni az adott embert, és esetleg meggyógyul, mintha csak simán lesittelik.
Kivéve ha életfogytiglan, mármint a mi szempontunkból. Ha életfogytiglan akkor tökmindegy, hogy meggyógyul-e, ha úgysem lesz többet szabadlábon, de neki azért talán jobb, ha esélyt kap a gyógyulásra. 

Loah: Legalább akkor van valami esélye, hogy még kiderül az ártatlansága. Mondjuk ha mégis le kell ülnie, akkor ez a remény csak keserűséget okoz.
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #5236 Dátum: 12 aug 24, 23:10:21 »

Akit egyszer elítélnek, az már nem nagyon bizonyíthat semmit. Vannak kivételek, de valószínűleg nem véletlenül van ott, ahol.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5237 Dátum: 12 aug 24, 23:15:20 »

Régebben volt halál büntetés aminek nem örülnék ha visszahoznák. Tudom, hogy sokan örülnétek de mondjuk mi van ha valakit tévesen ítélnek el? Akkor meghalt egy ártatlan. Tulajdonképpen megölték egy ártatlant. És akkor mibe különbözöl a gyilkostól?
Miért, ha életfogytig elítélnek valakit tévesen, az jobb?
Hát ha valaki életfogytot kap és nem ő volt, de kiderül pl 5 év mulva akkor elengedik, de akit kivégeztek azt h engedik el?
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #5238 Dátum: 12 aug 24, 23:16:05 »

Én úgy gondolom, az egyik embernek igenis van joga elítélni a másikat. Ha valaki gyilkol, lop, erőszakoskodik, stb. akkor igenis el kell zárni egy adott időre a többi embertől. Szép olyanokat mondani, hogy minden ember egyenlő, de a valóságban pont az ellenentéte igaz. Minden ember más. Eltérű külsővel, személyiséggel, intelligenciával rendelkezünk, persze hogy van, aki (csúnyán fogalmazva) rosszabb a másiknál. Még ha az alapszemélyisége is gonosz, amiről nem tehet, akkor is bűn az, amit elkövet, és el kell ítélni. Csúnyán hangzik, de ez van.

Viszont amit nem szabadna eldöntenünk, az, hogy ki az őrült és ki nem. Lehet, hogy lemészárolt 80 embert ép ésszel, még ha ez számunkra felfoghatatlan is. Egy élőlény hogy tudná eldönteni a saját fajtársáról, hogy mikor beszámítható és mikor nem? Sehogy. Persze vannak egyértelmű szellemi fogyatékosságok és betegségek, de nem lehet miden gonosztevő tetteit őrülettel magyarázni.

Ayumichan:
Ott az az alternatíva, amit pár hsz-emmel ezelőtt felvetettem.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 24, 23:16:47 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #5239 Dátum: 12 aug 24, 23:17:44 »

Jelenleg úgy gondolom, hogy nem támogatom a halálbüntetést.

Egyrészt ugye, amit már páran írtak, hogy mi van akkor, ha ártatlanul ítélnek el és ölnek meg valakit. Másrészt nincs komoly visszatartó ereje, a középkorban még kínzással egybekötött nyilvános kivégzések is voltak, mégsem nagyon irigyeljük az akkori közbiztonsági állapotokat.

Egyébként pedig tüneti megoldásnak tartom: az a társadalom, amelyben valakinek akár csak  megfordul a fejében, hogy súlyosan ártson másoknak, az diszfunkcionálisan működik, alapjaiban van elromolva benne valami. Azaz a halálbüntetés hívei szerint öljük meg a bűnt elkövetőket, az okozatokat, de az okokkal ne foglalkozzunk - a tömeg vérszomját kielégíti, és sokkal egyszerűbb is végrehajtani, nem kell annyit gondolkodni rajta.
Naplózva

Autine
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 165


« Válasz #5240 Dátum: 12 aug 24, 23:17:56 »

Ha egy ember gyilkos lesz,és ölt már egyszer,többször is simán megtenné,ha szükségesnek érzi...Nem tudom ,én úgy vagyok vele hogy a legszigorúbb büntetés való egy gyilkosnak.Amit @Nikuccia irt hogy ha megölné a barátodnődet mit tennél? Elöször is ki támadott először,vagy miért tehette? És te mért tetted hogy visszatámadtál? Hál isten behoztak olyan szabályokat hogy figyelembe kell venni ezeket a dolgokat is...PL:Ha téged megtámad egy ember késsel,azonnal leütheted sőt akár leis lőheted ha 1edül vagy és ők többen.Mosolyog Stb...

Abba van jó is hogy-ha kiderül mégsem te voltál a gyilkos és elitéltek ,xy évet leis ültél: Akármennyi lovét kérhetsz:DD
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 24, 23:20:21 írta Autine » Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #5241 Dátum: 12 aug 24, 23:26:50 »

Régebben volt halál büntetés aminek nem örülnék ha visszahoznák. Tudom, hogy sokan örülnétek de mondjuk mi van ha valakit tévesen ítélnek el? Akkor meghalt egy ártatlan. Tulajdonképpen megölték egy ártatlant. És akkor mibe különbözöl a gyilkostól?
Miért, ha életfogytig elítélnek valakit tévesen, az jobb?
Hát ha valaki életfogytot kap és nem ő volt, de kiderül pl 5 év mulva akkor elengedik, de akit kivégeztek azt h engedik el?
Hogy derülne ki? Mutass már pár példát légyszi, ahol újratárgyaltak egy lezárt ügyet.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5242 Dátum: 12 aug 24, 23:28:31 »

Nekem 1x az 1ik tanárom (kriminológia tanárnő) azt mondta: "Nem a büntetés mértéke számít hanem a lebukás valószínűsége" azaz ha valaminek súlyos a büntetési tétele (pl halál) de a lebukás esélye pl 5-10% akkor meg teszi. De ha nagyon valószínű h lebukik (pl 90%) akkor nem teszi meg akkor se ha felfüggesztettet kapna érte. [ez most csak 1 példa volt]
Loah nem jut eszembe de a Discovery ID-n van sok ilyen de 1et azért mondok "innen" M.o.-ról:
Kaiser Ede és a Móri ügy. (ha most azt a szerencsétlent kivégezték volna akkor hiába találják meg az az elkövetőt)
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 24, 23:31:53 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #5243 Dátum: 12 aug 24, 23:31:02 »

Autine: Ja ha van pisztolyod. Leütni meg nem mindenki tudna egy késsel rendelkező embert.

Idézet
Elöször is ki támadott először,vagy miért tehette? És te mért tetted hogy visszatámadtál?

Ki mondta, hogy bárki is visszatámad, simán megölhetnek az utcán úgy is, hogy te nem támadsz vissza.

MrSaiyan: Igen ez így van, csak az, hogy a társadalom amiben ma élünk, olyan szintre jusson, ahol az embereknek eszébe sem jut ilyen dolgokat tenni... elég utópisztikus.
Persze én is így gondolom ezt, már gondolkodtam ezen sokat, de ez akkor is valószínűleg csak egy álom marad.
Főleg amíg az emberek (pölö én) így gondolják. ikszdé

Oké régen írtak be elém 2-en a duma topicban. Nevet
Loah: Én pont most hallottam egy ilyen esetről vmi magyar csávót ítéltek el külföldön és most derült ki, vagy mi. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 24, 23:31:35 írta drszabi » Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Autine
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 165


« Válasz #5244 Dátum: 12 aug 24, 23:35:24 »

1.Egyéni szocprobléma...Azért van a sok küzdősport ...
2.Ki mondta...-.-" Hát Nikuccia hozta fel ezt a dolgot.

Én régen olvastam még hogy egy néger fickót elitéltek gyilkosságért közben ártatlan volt és leültették ,17 év múlva rájöttek hogy mégse ő volt az,és követelte a 7 millió dollárt,megis kapta Nevet.Csak ebbe az a bosszantó hogy a valódi gyilkos éli szépen tovább az egyhén megromlott életét.
Naplózva
Morause
Vendég
« Válasz #5245 Dátum: 12 aug 24, 23:46:08 »

Ezt írtad te:
Amúgy nem nézlek hülyének, csak tök nem bírlak ...
Ezt meg én:
... kiírta hogy nem kedvel ...

Egyetértek, mert az hogy utálsz vagy nem bírsz vkit az tényleg nem nagyon hasonlít, csak... én nem ezt írtam.

Gdat: miről beszél? Ott van az a szerencsétlen norvég aki miatt az egész "vita" folyik (Bár már ez tényleg a másik topicba illene) - kapott már nem is emlékszem mennyi évet bár érdemelt volna életfogytot vagy többet - megölt sok embert és szerinted nem érdemli meg hogy lelkileg terrorba tartsák mondjuk mert nem veszélyes a társadalomra? Mond ezt azoknak akiknek a családtagjaik a semmiért haltak meg. Ez más esetekre is igaz pl. móri bankrablás stb. (most csak ez jutott eszembe). Régen a félelem nagyúr volt, könnyen kordába tartották vele az embereket lásd a kommunizmus idején. Bár meg volt annak is a maga hátránya meg voltak ártatlanok elítélve (pl. Nagy Imre). De édesanyámék és nagyapámék mégis szép időknek fogták fel, mert nem szenvedtek az emberek, mindenki dolgozott, és még a nem napon barnultak nagy része is dolgozott... hülyeséget mondok mert mindenki dolgozott mivel törvénybe volt foglalva. Nem mert senki semmi rosszat tenni mert tudták hogy akkor nagy bajba kerülnek, nem úgy mint most.

ui.: már nem javítom de az "életfogytot és többet" nem úgy értsétek hogy több időt mert nem vagyok hülye,úgy értem mint több büntetést.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 24, 23:52:25 írta Morause » Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #5246 Dátum: 12 aug 24, 23:49:20 »

Akkor érdekelne miért utálsz, mit tettem amivel ezt kiérdemlem? Lesütöttszemek
Khm.

Amúgy 1, a norvég törvények szerinti legkeményebb büntetést rótták ki rá, amit eddig a történelmükben csak egy ember kapott meg.
2, Ez minket tulajdonképpen miért is zavar?
3, A politika viszont már tilos a fórumon.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 24, 23:51:46 írta Loah » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5247 Dátum: 12 aug 24, 23:52:00 »

Idézet
a norvég törvények szerinti legkeményebb büntetést kapta meg, amit eddig a történelmükben csak egy ember kapott meg.

Ezt kifejtenéd, kérlek szépen, csak hogy meglegyen a négy szó.

Pedig ilyet se mondtam még itt. Kérlek szépen.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 24, 23:53:11 írta Saphira » Naplózva

Morause
Vendég
« Válasz #5248 Dátum: 12 aug 24, 23:55:52 »

A történelem már politikának minősül? Majd ha zavarja modot és annak véli úgy is letörli, csak akinek szántam az üzenetet az még olvassa el utána nem bánom.
Naplózva
Autine
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 165


« Válasz #5249 Dátum: 12 aug 24, 23:57:54 »

Hülye vagyok vagy hülyevagyok? Gondolkozik  >.<#
Lefeksztem lekapcsolom gépet,nyitva a tetőtéri ablak jól látni az ágyból a csillagokat ...nézem,meglátok egy repülő formát ami összevissza villog.Ahogy a repcsik szokták éjszaka,de ez olyan volt hogy 4 pont zölden világit egymás mellet és sorozatosan váltják a szinüket pirosra,én meg mondom mi a fene? Nem is mozog,csak nem ufo? Megdörzsölöm a szemem és tényleg jól láttam xD Felkelek felkapcs pilács,nézem ,egyszer csak kinyilik az ajtó a huzattól,úgy besz/rtam...ikszdé De amúgy lehetséges hogy ufo?:DD ( az ilyenekben rohadtul nem hiszek..) csak érdekel ./ engem is -||- milyen büntit kapott...
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 25, 00:01:00 írta Autine » Naplózva
Oldalak: 1 ... 348 349 [350] 351 352 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!