24 okt 12, 00:09:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 213 214 [215] 216 217 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1148571 alkalommal)
0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #3210 Dátum: 12 júl 06, 20:36:56 »

Valójában ezt nem mi mondtuk, hanem Beni-kun, aki hisz Istenben. Nevet

A tudomány legalább tényeken alapul, és sztem pont ezért nem vakon hiszünk.
Ez az istenem meg csak egy kifejezés. Én is szoktam használni, annak ellenére, hogy nem hiszek ebben a hűha mindent tudó, mindenre képes lényben. Ha ugyan ere azt a szót használnánk, hogy akalamago akkor azt használnám, de mivel az "istenem"-mel tudom ezt kifejezni, így ezt használom.

Egyébként tudtátok arról a majomról, hogy a fizetése 50%-át afrikai gyermekeknek adományozza? x)

Még valaki, aki szeretne beírni elém?
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #3211 Dátum: 12 júl 06, 20:37:29 »

Ha úgy vesszük, a tudomány tényleg sok tekinteben olyan, mint egy vallás. Én pl. még sosem láttam szabad szemmel atomokat, mégis "hinnem" kell bennük.  Mosolyog

Balotelli-ről mekkora hiszti volt Facebook-on.  Nevet Valaki kitalálta, hogy a pénze felét eladományozza jótékony célokra, és egyből jöttek a megható képek, hogy miért bántja mindenki, ha már egyszer ilyen jó ember.
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3212 Dátum: 12 júl 06, 20:37:54 »

Idézetet írta: drszabi
Vakon hinni vmiben sztem értelmetlen, nyitott szemmel kell élni. De hiába is mondom, végül is te mondtad, hogy egy hívőt semmiképp nem lehet meggyőzni.

Idézetet írta: heo
Még valami, a tudomány is csak egy vallás.

Ők írták, hogy egy hívőt nem lehet meggyőzni arról, hogy amiben hisznek, tévedés. Így mi sem győzhetjük meg őket - mert ahogy te is mondtad - ők is csak hívők.

Gdat, én nem erre értettem. Pont a nagy kereszténygyűlölet ellen szólaltam fel.
Naplózva

drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #3213 Dátum: 12 júl 06, 20:39:05 »

Nem adományozza?   Hmm?
Hát most akkor sültem egyet. =D akkor sem majom

Ui: Azt értettem, hogy erre céloztál. De itt én csak annyit mondtam Beni-kunnak, hogy ő mondta azt, hogy egy hívőt nem lehet meggyőzni, szóval őt tuti nem tudom majd meggyőzni. ikszdé De mindegy is, mert azt hiszem, hogy ez igaz.  Vagyis Beni asszem ezt úgy fogalmazta, hogy egy igazi hívőt. Én inkább úgy mondanám, hogy egy olyat, aki vakon hisz a vallásában.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 06, 20:44:04 írta drszabi » Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #3214 Dátum: 12 júl 06, 20:41:04 »

Még a hivatalos weboldalán sem állít ilyet, de tény, hogy sokat adakozik. A róla készült képeket viccesnek tartom (többnyire), amúgy meg nem ismerem Balotelli-t, szóval nem rosszindulatból nevetek ezeken a képeken (ahogyan szerintem a többség sem).
Naplózva

Lina Lisana
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1059

FTfan meg még sok más :D


« Válasz #3215 Dátum: 12 júl 06, 20:49:41 »

Igazából én se ismerem csak a kinézete olyan majmos Nevet
Én asszem inkább valási vitákba nem folyok bele Mosolyog

Hát "valásiba" biztos nem, legfeljebb vallásiba.
Tudom... Nem a helyesírásomról vagyok híres,de igyekszem... Nem tom, hogy hogy van ez, de ha megkérdezik hogy kell írni tudom, de amikor leírom akkor meg rosszul csinálom Szomorú
Naplózva



 Család: Anyu~Hanii Apu~drszabi drága hugicám~Adri Nagyi~Ritli-sama Nagypapi~Hiei Én kicsi pokemonaim~Kirito&Hidetada
Mester~tia-sama bow
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #3216 Dátum: 12 júl 06, 20:50:30 »

Idézet
A tudomány legalább tényeken alapul, és sztem pont ezért nem vakon hiszünk.
A tudomány a tudósok érzékelésén is alapul. Mit hallanak, mit látnak, mit képesek felfogni az elméjükkel.

Saphi: Jó, de én meg kibővítettem azzal, hogy miért nem lehet meggyőzni. Nevet
Naplózva
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #3217 Dátum: 12 júl 06, 20:59:04 »

Nevet Egy apai jó tanács. ikszdé Használd a böngésződbe beépített automatikus helyesírás ellenőrzőt.  Ha nem is küszöböl ki minden hibát, de azért nem rossz.

Gdat: Hát ez igaz, de vannak ott már elég fejlett gépek is. Bár azokat is csak emberek programozták, szóval azok sem tévedhetetlenek. De most akkor mi van? Egyik vallás (beleszámítva a tudományt is) vakabb, mint a másik.
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #3218 Dátum: 12 júl 06, 21:00:13 »

Cöhh, Ronaldo 100 ezer eurót adományozott annak a kórháznak, ami megmentette a rákban szenvedő anyukáját. Durci Sőt, amikor a szülővárosában földrengés történt, jótékonysági focimeccseket szervezett segítségképp. Durci *-*
Amúgy akkor már értem, hogy miért lett ilyen nagy ember. Amúgy lehet (nem lehet, biztos) hogy hülye kérdés lesz, de az az izévalami miért van a fején? ikszdé
Vallási témába én se szólok bele, kicsi vagyok hozzá. xD Na jó ha nem is, de nem nagyon értek hozzá és őszintén szólva nem is érdekel annyira, én egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy most van-e ott valaki aki segít minket és megéri ha imával szólunk hozzá, vagy csak a semmiben hiszünk tulajdonképpen és egy-egy ima után ha pozitívat tapasztalunk az puszta szerencse/ bebeszéltük magunknak a dolgot.
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3219 Dátum: 12 júl 06, 21:02:38 »

Tudom... Nem a helyesírásomról vagyok híres,de igyekszem... Nem tom, hogy hogy van ez, de ha megkérdezik hogy kell írni tudom, de amikor leírom akkor meg rosszul csinálom Szomorú

Használd a böngészők beépített helyesírás ellenőrzőjét. Mosolyog Én is azt teszem, egyébként égnék, mint a Reichstag. ikszdé

Vallás téma: hát a vallások ellen és mellett is rengeteg érvet fel lehet hozni, azonban azt senki se tagadhatja, hogy a jó értelemben vett vallásosság egy olyasfajta erkölcsi tartást ad az embernek, amit máshonnan nem nagyon lehet beszerezni. (Illetve igen, de ez sokkal nehezebb út, nem hétköznapi embereknek való) Ezért vagyok én alapvetően a vallás és a vallásosok pártján. A legtöbb tényleg hívő keresztény ismerősöm a maga nemében jó ember, és hazaszerető is. Ettől persze még kritizálom a vallást, és azon belül a kereszténységet, mint értelmiségi, de a hasznát, és az előnyeit mindig elismerem.
Naplózva
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #3220 Dátum: 12 júl 06, 21:04:24 »

Ááá Nevet Nem elég, hogy nem tudod kik a nemekok még ezt sem. Annyi a lényeg, hogy balotelli kicsit Buu-sítva van. Egy újabb karakter a dragon ballból. Meg kéne nézned. Nevet
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #3221 Dátum: 12 júl 06, 21:07:52 »

A személyi vallásosság szerintem egy tök király dolog, senkit nem nézek le emiatt, akárhogy dívik manapság. Ha hozzáad valami pluszt az életedhez, és boldogabb meg jobb ember leszel tőle, akkor fuck yeah, csináld csak. De a 'vallás' nevében indított háborúk, utálkozások, szekták és előítéletek más tészta.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3222 Dátum: 12 júl 06, 21:19:52 »

Ez az "én a magam módján vagyok vallásos" dolog nekem örök kedvenc. Tulajdonképpen én magam is így gondolkodok, ugyanakkor valahol mégis ellenzem a dolgot. Nem magam miatt, hanem mert nagyon sokan ezt csak ürügynek használják, hogy vallásos közegben ne kelljen elismerniük az ateizmusukat. Mennyi embertől hallottam már ezt ilyen értelemben. Pedig az ilyesmi szép dolog lehet, ha megfelelő ismeretek állnak mögötte.
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #3223 Dátum: 12 júl 06, 21:25:47 »

Niki, az az Istenem a végén hatalmas volt, igazi önkritika. Nyelvesít
Valószínűleg az én szövegértésem átlagon aluli jelenleg, de ezt nem igazán értettem, mire érted. Mosolyog Elmagyaráznád, kérlek?

Használd a böngészők beépített helyesírás ellenőrzőjét. Mosolyog Én is azt teszem, egyébként égnék, mint a Reichstag. ikszdé
Ezt én ki szoktam egészíteni azzal, ha egy szót nagyon nem ismerek, beírom a google-ba, aztán a sok találat közül kiválasztom, ami megokosít. x-)

Balotelivagykicsoda: elég ocsmány lenne, ha nem adományozna ő és az undorítóan gazdag társai ilyen hatalmas összegeket az embereknek. Bár én szívesebben olvasnék ilyen adakozó akciókról, minthogy a celebecskék éppen milyen új méregdrága Gucciban feszítenek a paparazzik előtt. :/
Viszont a róla szóló poénokat már kezdem kicsit unni, kb mint anno a Balatonba süllyedt Hammert. Fel volt kapva hetekig, hónapokig, de csak az első pár hétben volt vicces, utána csak felesleges és erőltetett. Szegény hapsi is kezd átmenni ebbe a kategóriába. (:

De miért, Aes, az ateizmus is vallás. Nevet Nem hinni más vallásokban, hanem hinni a saját tapasztalásainkban, a saját érzékelésünkben, amit képesek vagyunk felfogni a világból, az nem hit? Én ateista vagyok, de ugyanakkor hívő ember is. Mosolyog
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3224 Dátum: 12 júl 06, 21:34:12 »

Az ateizmus szerintem is vallás, csak a legtöbb ateista ezt tagadná. Ők ezt a saját szellemi felsőbbrendüségüknek érzik, amivel kilógnak a "birkák" közül. (Vö.: Marx és társai.)

De ez csak az ateizmusnak egy értelmezése, nem az egyetlen. Csak sajnos mostanában elég elterjedt. Btw én teljesen elfogadom és vitaképesnek tartom az ateizmust, amennyiben nem úgy viselkedik a másik fél, mint az általa lenézett totális fanatikus valláskárosultak. Csak sok ateista esik ebbe a hibába, pont ugyanúgy ahogy sok vallásos is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 213 214 [215] 216 217 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!