24 okt 12, 06:13:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 208 209 [210] 211 212 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1149041 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #3135 Dátum: 12 júl 05, 17:28:49 »

Kislány, áruld mrá el nekem, mitől lenen oylan felsőbbrendű az ember, hggy csak ő rendelkezzen gondolatokkal vagy érzésekkel? Persze felsőbbrendű, de ne szálljunk el magunktól, kéepske vagyunk az ösztöneink ellen cselekedi, felesleges veszélyt válallni, eldobni az életünket, mreg stb.... de egy állat is. És minket is sok tekintetben evzetnek azok az ösztönök. Fejlettebb modell az agyunk, de sokakl kevésbé különbözik egy pockányétól, mint annak modnjuk egy békáétól.
A kutyák szciális lényke. Van bennük falkaszellem, autiomatikus rajonganak a gazdáért. De ha egy farkasfalka vezére meghla, a többi vonyít utána, de nem hagyják a szarba az evést, ivást, meg iyleneket, dobják el az életösztönt, és halnak bele. Egy macska kissé antiszociális, és territoriális lény. Mégis jópár esteben követték az elköltözött gazdáikat, vagy csak faképnél hagyva a régi házat az új lakókkal, vagy tényleg felkutatva őket. Az elefántok sírnak, szószerint sírnak, ha egy társukat gyászolják. Ha egy álalt, vagyis egy emlős agyát szemügyre vesszük, azt látjuk, hogy a különbözpő területek angysága, és rányai nagyban eltérők az emebrétől, de a legtöbb dolog ettől függetlenóül szinte tök uyganúgy megvan.
 Nem mellesleg számtalan megható, "hiteles" történettel bizonyíthatnám ezt az egészet, de olly felesleges.  Nevet

Az, hoyg az álaltok érzéketlen és gondalatoktól mentes ösztönléynek, biológiai robotok kivétel nélkül egy oylan tudomáynos nézet, ami már rég megdőlt, és előtte is csak az az emberi gőg tartotta fent, amivel a korai homo sapiensektől való elkülönülésünk jeléül minden tudományos ok nélkül odatosztunk még egy "Bölcset" maguknak.

A delfinek meg ha oylan agyasok, áruld el, miért vetődnek partra folyton? Egy érzékszervük bedöglik? Az összes többi azt jelzi, hogy halál vár arra rájuk. Simán síkhülyék, nincs más magyarázat.
Szándékos öngyilkosság? A kis életvidám delfingektől, uyganmár ikszdé

A művészet meg kibaszott filozófia, valamilyen szempontból esztétikusan, és az esztétikát "szeretve" tálalva.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 05, 17:49:11 írta STM » Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #3136 Dátum: 12 júl 05, 17:32:27 »

noemimi, hiányolod Saphirát? Kezdesz átalakulni. Nevet hmm... Álmos vagyok, de nem tudok aludni. A hülye fb meg megint csesztet. Hmm...
Szerk.: Vagy nem. Lehet, hogy csak türelmetlen vagyok az álmosság miatt. Gondolkozik

Pockány Nevet Az is olyan jó szó, mint a raptor. ^-^
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #3137 Dátum: 12 júl 05, 17:34:56 »

Szerintem ha egy állat szeret, ragaszkodik hozzád azt nem ösztönből teszi. Más részt pedig a második világháborúban nem kevés ember ette meg elhunyt társaikat, hogy életben maradhassanak. Erre mit mondok? Ösztönből esznek noha ismerték egymást és egykor szerették egymást? Mert erről az egy szobába való bezárásról ez jut az eszembe.

Szóval, szerintem a szeretet, a ragaszkodás nem ösztön dolog. smirksweat Ösztönösen megszeretni valakit? Az más, amikor az ösztön az érzelmeken kerekedik felül, de szeretni ösztönösen... szerintem ez így nem teljesen igaz.

Nem rég hallottam a tévében, hogy egy pasas 2 hete feküdt otthon holtan, a kutyája is vele volt (nem részletezem hogy de a kutyának nem volt köze hozzá), de nem ette meg.

"Nem azért művészet mert kreativitás kell hozzá, az nem kell, kézügyesség és türelem kell..."
Az én szemszögemből pedig ezért művészet. Kézügyesség sok mindenhez kell, de attól még nem biztos hogy művészetnek nevezem.

Áruld el miféle kreativitás kell ahhoz, hogy a tanult módszereket felhasználd?

A másik meg a ragaszkodás és szeretet ösztönös viselkedés abból ered, hogy társas lények vagyunk...
2 fajta viselkedés mód van ösztönös és tanult... persze feltehető a kérdés hogy ha valkit teljesen elidegenítenek alakulhat-e ki benne a ragaszkodás ösztönössen... vagy azt meg kell tanulni... a gesztusokat megkell ez természetes... de az érzéseket nem tudod megtanulni

STM bocsi még nem olvastam el a hsz-ed mert írás közben jött... mindjárt megteszem és ha van rá reakcióm majd megosztom veletek
meg a többiekét is
-.-"
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Kallen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1137


a Niibi hugocskája ~


« Válasz #3138 Dátum: 12 júl 05, 17:36:05 »

..már többen is mondták (tanárok) hogy simán el tudnának képzelni orvosnak. Na persze hogy a kémia tanárnőm volt az egyik.. smirksweat

Engem leginkább tanárnak bírnak elképzelni a felnőttek, de az tuti nem leszek, annyira nem vagyok gyerekpárti meg türelmem sincs ehhez a szakmához. smirksweat

Azért mert az állatkínzást nem bírom, igaz ez nem teljesen nevezhető annak, de valami olyasmi. Ellenben valamiért az "emberkínzás" nincs különösebb hatással rám (érzelmileg). Persze, ha valami hozzátartozómat kínoznák, más lenne a helyzet, de inkább bele se gondolok ilyenbe. >.<#

Ezzel én is ugyanígy vagyok. Kiskoromban állatorvos akartam lenni, de mára valahogy letettem erről. Még egy injekciót sem tudnék beadni egy állatnak.>.<#
Az antropológus szakma nekem is tetszik.Mosolyog Szoktam nézni a Dr. Csontot, és közben azon gondolkodom, hogy de jó is lehet ennyire okosnak lenni.Nevet

Ezen is lehetne mit vitatkozni, de szerintem igen, az állatok nagyon is éreznek.

Én azon az elven vagyok, hogy minden, ami él, érez.
Naplózva



Férjem: Rikan <3 Gazdám: Sabaku-sama.~ Tanítványom: Bogi.~
-Te miért hagytad ott Iowát?
-Mert körülnéztem és rájöttem, hogy nincs senki, akit irigyelnék.
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #3139 Dátum: 12 júl 05, 17:38:48 »

Szerintem csak türelmetlen vagy A-chan.

A delfinek meg úgy sodródnak partra, hogy úsznak, egyre sekéylebb a víz, nincs ott semmi rédkees, aztán partra sodródnak, mert (a nagyobb bálnákhoz hasonlóamn, akiknél ez uugyanígy megesik) valószínüleg a mágneses kütyüjük bemondja az unalmast. De egy halraj nem fog a partra menekülni ikszdé

Semmi baj, ne kérj ilyenekért bocsánatot, majd várom akkor az esetleges reakciókat noemimi-chan. Mosolyog
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #3140 Dátum: 12 júl 05, 17:44:04 »

Semmit nem ér a kreativitással az ember, ha nincs meg hozzá a kézügyessége, szókincse, ritmusérzéke hogy ezt a külvilág számára olyan formában továbbadja ahogy ezt ö megálmodta.

Kipattanhat a fejemből akármilyen jó történet,rím,cikk ha nincs meg a szókincsem és tehetségem hogy papírra vessem.

Lehet olyan fanart, vagy festmény ötletem, ami mondanivaló szempontjából lepipálná az összes eddigi képet, ha nincs meg hozzá a tehetségem/tudásom, hogy ezt úgy lefessem/lerajzoljam hogy más számára is lejöjjön az üzenet.

Kitalálhatok akármilyen jó dallamot, ha nem tudom eljátszani.

A kreativitás a művésszé válás kördiagrammjában csak egy apró szelet Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 05, 17:46:15 írta Lew » Naplózva


hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #3141 Dátum: 12 júl 05, 17:44:33 »

Na tanár, ne is mondd, azt is mondták már. ikszdé De ugyanúgy vagyok vele mint te, nem lenne türelmem hozzá. Flegmázna velem a gyerek, vagy visszabeszélne, egyből olyat lekanyarítanék neki hogy lefejelné a derekát.
Ami él, az érez... Lehet benne valami, hallottam már olyanról, hogyha beszélünk a növényhez, akkor elvileg gyorsabban nő. Nevet
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #3142 Dátum: 12 júl 05, 17:45:47 »

A művészet meg kibaszott filozófiai valamiylen szempontból esztétikusan, és az esztétikát "szeretve" tálalva.

Ez a mondat már nagyon kellett nekem Nevet Köszönöm

noemimi, hiányolod Saphirát? Kezdesz átalakulni. Nevet hmm...

ah én és Saphi teljesen ellentétesek vagyunk Nevet Vagy mégse? Lehet én vagyok ő... lehet csak egy duplareg. vagyunk...

Ezen is lehetne mit vitatkozni, de szerintem igen, az állatok nagyon is éreznek.

Én azon az elven vagyok, hogy minden, ami él, érez.

Ugyanmár egy csomónak fejlett idegrendszere sincs... még az idegrendszer közelében sem járnak

STM sajna most túlzottan egyetértő vagyok veled ikszdé ezért csak a fenti megnyilvánulást kaptad

Masashi:
De a kreativitásról tudni kéne mi az...

a többiben meg inkább nem vitatkozok, mondjuk ebben sem ...

Lew köszi <3 tetszik a hsz-ed Mosolyog

na emberek el szeretném küldeni...
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 05, 17:49:30 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #3143 Dátum: 12 júl 05, 17:54:48 »

Még valami amit elfelejtettem leírni... akkor használsz fel egy művészethez kreativitást, ha valami újat újféle kép alkotsz meg...
de egy boncolásnál nem cseréled meg az orvosi tankönyvhöz a szívet meg a májat... bár ha egy hatalmas troll vagy megteheted mert poén xD 
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #3144 Dátum: 12 júl 05, 17:55:08 »

Igen, úgy tűnik, az vagyok. smirksweat STM, miért A-chanozol? Sír

Egy ember nem csak rajzok/dalok/versek és ezekhez hasonló dolgokon keresztül tudja kifejezni a kreativitását. Ha valaki igazán "kreatív", de nem ért az előbb felsoroltakhoz, kitalál magának valamilyen kifejezési formát, ami saját magának megfelel. Lásd Marina Abramović. (az megint más dolog, hogy nem tartom művészetnek a "művészetét", de az most lényegtelen)

noe, nem hiszem, hogy ketten egy lennél. ikszdé Bár... Gondolkozik Hümm-hümm
Naplózva

drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #3145 Dátum: 12 júl 05, 18:01:08 »

Ezt a boncolási kreativitást most elképzeltem. Bevisznek egy halottat a boncolásra, és mikor kijön a kezei megvannak cserélve a lábaival, és a szeme csokiból van... Nevet

Azért a kreativitás nem olyan kis szelete a művészetnek. Amiket Lew leírt, azok fordítva is igazak. Hiába rajzolsz szépen, ha csak másolsz, hiába írsz jó rímeket, ha a verseid üresek és semmitmondóak lesznek. De ezeket a dolgokat meg lehet tanulni valamilyen szinten (jó valami tehetség biztosan kell hozzá, de annyiféleképp ki lehet magad fejezni, valamihez csak konyít ikszdé) de a kreativitást nem lehet tanulni.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 05, 18:11:59 írta drszabi » Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3146 Dátum: 12 júl 05, 18:02:12 »

Szegény Szafiból mumus lett. Szomorú Ha valaki valami hülyeséget mond, és azt más szóvá teszi, azonnal ő jut eszébe mindenkinek.  Vajh' miért?  Pojén

Egyébként ez, hogy Noe és Szafi ugyanazok lennének, ismerve mindkettőjüket, szórakoztató elképzelés. ikszdé
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #3147 Dátum: 12 júl 05, 18:10:25 »

Nem is mumus. Nevet Nekem inkább példakép. x) Szeretem a hozzászólásait olvasni, még akkor is, ha én kapok a pofámra. ikszdé

A szeme? ikszdé Kár a csokiért...

Az én bajom is hasonló, mint amit Szabi2 leírt. Rajzolás oké-oké, megy valamennyire, de a saját ötletek semmilyenek, laposak. smirksweat

A művészet is elég tág fogalom, minden embernek mást jelent. Egyesek őt is a nagy művészek közé sorolják. Én is elismerem, hogy a The Artist is Present című film után kicsit másként tekintek rá, már nem tartom nonszensznek az egész munkásságát, de művészetnek még akkor sem művészet. Szerintem. szerintem
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 05, 18:13:50 írta A-chan » Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #3148 Dátum: 12 júl 05, 18:12:02 »

Azért a kreativitás nem olyan kis szelete a művészetnek. Amiket Lew leírt, azok fordítva is igazak. Hiába rajzolsz szépen, ha csak másolsz, hiába írsz jó rímeket, ha a verseid üresek és semmitmondóak lesznek.

A Mona Lisa is csak egy arckép ( egyesek szerint önarckép ) amit Leonardo másolt mégis van művészi értéke. Aki csak másolni tud az nem rajzol szépen. Aki szépen rajzol az fejből is szépen rajzol. Ezért nem mondom hogy én szépen rajzolok

A versíráshoz egyébként sem kreativitás kell hanem, hogy tudd versbe foglalni a már átélt érzéseket, élethelyzetek, eszméket stb Hiteles verset úgy nem lehet írni ha még nem élted át az érzést amiről írsz. Ehhez pedig nem kreativitás kell hanem tapasztalat és tehetség. Na meg az sem árt ha tudod hogy épül fel egy vers, jó a szókincsed tudsz választékosan fogalmazni, metaforákat, hasonlatokat és egyéb költői eszközöket használni.

edit: Ebben semmi kreatív nincs. Egy adott soundtracket játszanak el átírva hegedűre és zongorára, mégis művészi értéke van.

http://www.youtube.com/watch?v=iQywtv2uNVI
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 05, 18:16:47 írta Lew » Naplózva


STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #3149 Dátum: 12 júl 05, 18:20:27 »

Nem tudom mért hívtalak úgy, csak úgy. Bocsi?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 208 209 [210] 211 212 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!