24 okt 12, 04:13:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 209 210 [211] 212 213 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1148959 alkalommal)
0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #3150 Dátum: 12 júl 05, 18:24:03 »

Lew...őőőő azt hiszem ebben igazad van. ikszdé

Ui.: Viszont most kimegyek sztem fűnyírózni. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 05, 18:26:08 írta drszabi » Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #3151 Dátum: 12 júl 05, 18:40:07 »

STM:

Idézet
Kislány, áruld mrá el nekem, mitől lenen oylan felsőbbrendű az ember, hggy csak ő rendelkezzen gondolatokkal vagy érzésekkel?
Nem is írtam olyat, hogy az állat ne tudna gondolkodni vagy érezni. (: Én csak abban nem hiszek, hogy szeretni tudnak, olyan érzéseket táplálni egymás vagy a gazdája iránt, mint amit az emberek képesek a másik iránt érezni.
Gondolkodni hogy a frászba ne tudnának? Mielőtt beveszi a szájába az ételt, érzi, hogy tetszik neki a szaga vagy nem tetszik. Ha nem tetszik, akkor nem fogja megenni, ha igen, akkor bekapja. Ezt nyilván nem azért csinálja, mert az ösztönei ezt diktálják, hanem mert ő úgy gondolja, hogy neki nem ízlene az a csont, mert ő inkább a saját kakáját akarja megenni. (Miért, volt már ilyenre példa!) Ilyen szinten gondolkodik, és abba már bele se mennék, miket lehet megtanítani a kutyáknak, azért fajtákon belül is megkülönböztetnek okosabb, illetve butább egyedeket, akik nem idomíthatóak annyira. Az én beaglejeim például elvileg szörnyen hülyék, de a németjuhász meg az egyik legintelligensebb csoportba tartozik.
És azt most komolyan kezdjem el ecsetelni, miért vagyunk mi a tápláléklánc csúcsán, és nem az oroszlán? Nevet Jó, hogy ruha és fegyver nélkül szart sem érnénk, de hát pont ebben rejlik az ember ereje, az intelligenciájában, a tudatosságában, amit más állatfaj nem mondhat a magáénak ilyen szinten. Én nagyon örülök, hogy ember lettem, és igenis felsőrendűbbnek érzem magam az állatoknál. Amíg nem kenem ki szarral a falamat és nem tömöm minden testnyílásomba a banánt héjastól azt ordibálva, hogy "ugacsacsaugacsacsa", addig én ember vagyok, egy magasabb szinten élő valami, és egyelőre nem látom okát, hogy ez gőgösség lenne. Ez a felfogás nálam nem zárja ki azt, hogy sokszor egy lovat jobban sajnálok, mikor elgázolja őt a lovasával egy autó, a balesetben pedig mindenki meghal, elpusztul, csak az nem, aki okozta. Vagy ne tenném tűzbe a kezemet (hogy ne menjek messzire ismét) a saját kutyáimért.
Idézet
Nem mellesleg számtalan megható, "hiteles" történettel bizonyíthatnám ezt az egészet, de olly felesleges.  Nevet
Valóban az, hisz én meg számos ilyen sztorit ismerek, és ezek, meg a kutyaimádatom függvényében alakult így a véleményem. (:
Idézet
A delfinek meg ha oylan agyasok, áruld el, miért vetődnek partra folyton? Egy érzékszervük bedöglik? Az összes többi azt jelzi, hogy halál vár arra rájuk. Simán síkhülyék, nincs más magyarázat.
Ha a tengerbiológusok előtt is rejtély ez a téma, akkor én mit konyítok hozzá szerinted? Nevet Én csak annyit tudok erről, hogy például táplálkozás közben ezek az állatok ugye elég durván összejátszanak, és fejlett vadászati képességeik vannak, amik a komoly kommunikációnak tudható be egyrészt, amit lefolytatnak egymás között ilyen zsákmányszerző akciók alatt, és ilyenkor megesik, hogy a hajók radarjai bezavarnak az ő radarjaiknak, megborul a rendszer, egyedül pedig hajlamosak elkószálni, aztán hiphop, 20-30 delfin máris a parton fetreng. Vagy például olyankor is partravedődhetnek, ha a társaik vészfüttyeit követik, mert a szociális kötődés is nagyon fejlett a delfinek között. Plusz vegyük számításba a tengerben történő kőolaj-földgáz bányászatok okozta szennyeződéseket, és most nem olyan szennyeződésre gondolok, ami a nagy olajszállító hajók süllyedése miatt kerül bele a vízbe, az olaj pedig a halak, madarak, egyéb élőlények bőrére, hanem akusztikus szennyezésre. A folyamatos zaj, ami a kitermelés miatt keletkezik, elég durván bezavarhat a palackorrú barátainknak.
 
Nem is mumus. Nevet Nekem inkább példakép. x) Szeretem a hozzászólásait olvasni, még akkor is, ha én kapok a pofámra. ikszdé
Adom. Nevet Mintha a számból vetted volna ki a szavakat. xD Szívesen elfogadnám őt dominámnként. ikszdé

A versíráshoz egyébként sem kreativitás kell hanem, hogy tudd versbe foglalni a már átélt érzéseket, élethelyzetek, eszméket stb Hiteles verset úgy nem lehet írni ha még nem élted át az érzést amiről írsz. Ehhez pedig nem kreativitás kell hanem tapasztalat és tehetség. Na meg az sem árt ha tudod hogy épül fel egy vers, jó a szókincsed tudsz választékosan fogalmazni, metaforákat, hasonlatokat és egyéb költői eszközöket használni.
Nocsak, még ehhez is konyítasz valamit? Nevet
Amúgy a kreativitásról alkotott véleményem túl bonyolult, hogy most azt is leírjam, de körülbelül a tiedhez áll a legközelebb. Én például baromira nem vagyok tehetséges a rajzolásban, azt se tudom, hogy kell, mégis eléggé szorgalmas és kis mértékben maximalista vagyok ahhoz, hogy elfogadható rajzokat adjak ki a kezeim közül.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 05, 18:45:11 írta Nikuccia » Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #3152 Dátum: 12 júl 05, 18:51:53 »

Ne kérj már bocsánatot, csak hisztiztem egy kicsit, na. Bocsánat. x)

Örülök, hogy egyetértünk Niki. ^^

"eléggé szorgalmas és kis mértékben maximalista vagyok ahhoz, hogy elfogadható rajzokat adjak ki a kezeim közül"
És pont ezért fogod többre vinni, mint pl én. Nevet
Amúgy egyszer voltam egy rajztanfolyamon, ahol néhány ember olyat fejlődött, hogy csak pislogtam. Az első és utolsó napon is le kellett rajzolnunk ugyanazt a képet és rettenetes nagy különbség volt a két nap termése között. Érdekes volt.
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #3153 Dátum: 12 júl 05, 19:01:57 »

Nem vagyunk a tápláléklánc csúcsán. Mosolyog

És mindaz amit írtál tulajdonképpen... nos, semmiben nem mond ellent nekem, legalábbis indoklással nem. Az emberi kapcsolatokat se tessékk túlbecsülni..  a legtöbb nagyra tartott kapcsolat alig több némi jóindulatnál, rokonszenvnél, és a ténynél, hogy jól érzik magukat a másikkal. A szeretett egyébként is egy nehezen körülírható (persze körülírható, de itt és msot nicns kedvem ebbe belemenni) dolog, és.. nem, egyebekbe sem mennék bele. Mindnestre attól, hoyg nem hsizel benne, mert úgy tartja kedved még tudnak szetretni, és ez tény, mind szeméyles tapasztalataim, mind midnenféle látott, s hallott dolog, mind neurológiai tulajdonságok alapján. Sok minden van, amire nem lehetnek  kéepsek az állatok iylen s oylan okokbóül. Az, amit általában a szeretet szó alatt értünk, nem tartozik ide.

Ez a szaros-banános téma baromság. Az emebrekre és az emebrekhez hasonló álaltokra jellemző az iylesmi, minél távolabb megyünk, annál kevésbé látunk iyleneket egy-egy fajnál. Mosolyog

Ha meg a delfineknek lenne némi esze, vagyis  több eszük lenne, mint mondjuk egy fél pár rendőrcsizmának, ezen dolgok ellenére is vágnák mi a szitu, és nem sodródnának partra, főleg nem tömegesen.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 05, 19:02:31 írta STM » Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #3154 Dátum: 12 júl 05, 19:25:41 »

Veled aztán lehet vitatkozni. ikszdé Vagy nem magyarázod meg, mert nincs kedved, vagy megmagyarázod, amit nem is kellene. Nevet
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #3155 Dátum: 12 júl 05, 19:26:05 »

Pedig az okosak állítólag személyiségi jogokat akarnak adni a delfineknek,mert ők az egyetlen más faj az emberen kívül, akik nyelvet beszélnek, és el is nevezik egymást. Így persze az összes fogságban tartott delfint szabadon engednék. Az más kérdés, hogy az ész azt diktálná, hogy csak az emberrel többé egyenrangúan tárgyalni tudó 'dolgokat' ismerjünk el,mint másik személyiségi joggal rendelkező faj. Ezzel persze nem azt mondom, hogy az állatoknak nincs személyiségük.

Szerintem azért az ember lett a legokosabb állat, mert nem nagyon volt más lehetősége túlélni. Míg a krokodilnak a fogai, a madárnak a szárnya, addig az embernek az esze a fegyvere, mással nem tudná megvédeni magát. Ha a tigris megtámad egy elefántot, az vissza tud ütni az agyarával, de az ember csak elkerülheti, vagy kicselezheti valahogy.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #3156 Dátum: 12 júl 05, 19:40:08 »

Amit szükséges ovlt, azt megmagyaráztam. Párszor csaknem elkalandoztam, de aztán mégsem, ez viszont a ténykene nem változtat.

Egy Alex név szürke papagáj folyékonyan bezsélt angolul, számolt, foprmákat, színeket különböztetett meg, és érvényre jutta az akaratát. Közismert tény, hogy mondjuk a hazai bezsélni kéeps amdarak is megtanulhatják egy-egy emebr nevét, mint a szarka, avgy a szajkó, meg msá apróságokat. A kokó nevű gorilláról ne is bezséljünk. HA egy álalt nem hazsnál "emberihez hasonló" nyelvet,  de kéeps lehet rá, akkor ott a kérdés, hogy miért lennének alacsonyabbrendűek, mitn a tohonya delfinek, akiknek a kommunikációja semmiben nem múlja igazából felűl azokét az emlősökét, akiknek van lehetősége fejlettebb metakommunikációs jeleket hazsnálni, és nem szorítkoznak anynira a hangokra. Az egész delfin nyelv anynira idgeessítő, túlspilázott dolog.. részemről mrá az állati elméket is becsuktam idejekorán, és többször nem tudtam magamnat rászánni, hogy kiynissam. Érdekelt is, de valahogy.. á, ez is midnegy most Nevet
Oké, esteleg elnevezik egymást. De miért lenne oylan fontoas,hogy hazsnálnak valami hangalapú jelet egíymás megkülönböztetésére? A léyneg ebben a különböző társaik felismerése, megkülönböztetése, és egyénként kezelése, ami totál alap dolog minden  kicsit is fejlettebb állatnál. Az mrá érdekesebb, ha esteleg be is muattkoznak az idgeeknek azon a néven, de még az sme túl nagy cucc. Ja, és igen, utálom a delfineket.
A delfionek, ha számítógépet ahsználnának, az Apple lenne. Ha olvasnának, modern béna tartlamatlan álművészi sznob verseket olvasnának, és e lennének szállva  maguktól, miylen okosak.
Emellett egésznap hippiskednek a tengerben, ideo-oda úszkálnak, baromkodnak, és tök hülyék, felelőtlenek, idegesítőek, csúnyák, és bénák. >Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 05, 19:48:14 írta STM » Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #3157 Dátum: 12 júl 05, 19:51:49 »

Gondolom, ha.. á, kt rédekel ikszdé
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #3158 Dátum: 12 júl 05, 19:55:17 »

?egszerkesszem a hsz-t, hogy feltűnőbb legyen az a kis jelentéktelen élecske, amit azért bele tettem neked?  Mosolyog
Á, mindegy, a lényeg, hogy trehányul gépelek, és ez tudom, hogy uidvariatlan dolog, ha nem kapkodok, általában igyekszem is legalább valamennyire ügyelni rá, de ez nem jelenti hogy probléma lenne a helyesírásommal, ami egyébként sem egy olyan túl érdekes, vagy fontos dolog, viszont, ha már a kisasszony beszól miatta, tessék ügyelni, hogy ő maga  ne vétsen közben hibát! Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 05, 19:58:56 írta STM » Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #3159 Dátum: 12 júl 05, 20:01:04 »

Tök mindegy, szerintem meg a delfinek a legkirályabb állatok és egyáltalán nem bénák, habár ehhez hozzátartozik az is, hogy előző életemben én is az voltam. Nevet
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #3160 Dátum: 12 júl 05, 20:07:45 »

Ez sok mindent megmagyaráz... :/
Például, hogy miért véded így azokat az úszkáló bilifejű marhákat.
Már bocs, de akkor te is szörnyen béna voltál előző életedben.

Masashi-chin, azért megsúgom, a "legalábbis"-t egybe írjuk, és egy vessző is kimaradt valahol, ezt demonstráltam is, hová kellett volna elhelyezni.. Mondjuk tökmindegy, de ha belekötsz valaki helyesírásába, akkor legyen már  a tiéd abban a mondatban makulátlan.  Nevet
AMúgy eredetileg azt akartam írni nagyjából, mint te, csak helyesebben, de út közben rájöttme, hogy nem érdekel a dolog. Ugye miylen kemény vagyok :O
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 05, 20:10:17 írta STM » Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #3161 Dátum: 12 júl 05, 20:12:33 »

Ugye, az enyém sokkal királyabb, hisz én írtam.  Kúl
Ha tényleg keméynnek akarnék tűnni, nem írtam volna ezt így oda, meg egéász máshogy nyomtam volna ezt. Nem akarok. Persze az vagyok, de pont ezért szükségtelen is annak tűnnöm. Az egóm meg... kérlek, ez csak józan önismeret. És szórakoztató, mókás, király dolog a nárcizmus meg az egoizmus, még ha nekem egyik sincs igazán, ha egyszer csodás vagyok, mért ne élvezzem, emlegessem, és fürödjek saját nagyszerűségem dicsfényében. Eltúlozni picit is szórakoztató. Ettől még tökéletes vagyok,, nagyszerű, és csodás, és ez jó.  Ami pedig boldoggá tesz, az egész más.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 05, 20:21:07 írta STM » Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #3162 Dátum: 12 júl 05, 20:15:47 »

Nekem a szartúró bogár a kedvenc állatom.
Naplózva


Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #3163 Dátum: 12 júl 05, 20:17:34 »

Hát, ehhez már nem tudnék udvariasat és értelmeset hozzászólni, úgyhogy inkább szórakozottan olvasom, ahogy egymás és a saját egótokat pátyolgatjátok. Nevet
Lew, miért? ikszdé
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #3164 Dátum: 12 júl 05, 20:21:07 »

Amúgy az egyik legmenőbb a medveállatka: http://hu.wikipedia.org/wiki/Medve%C3%A1llatk%C3%A1k
Hát nem imádni való?
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 ... 209 210 [211] 212 213 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!