24 jún 02, 05:18:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 419 420 [421] 422 423 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1312057 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #6300 Dátum: 13 márc 01, 22:38:48 »

Pedig szerintem tökre megy Dean-hez Edward Elric szinkronja...

Amúgy ja, eléggé ellentmondásos lett. Ugye eredetileg 5 évadosra akarták, csak aztán szóltak nekik, hogy fiúk, ezt kajálja a nép, még többet, még, csináljatok még részeket! Ezt ugye Kripke már nem kapta meg, hanem erre az idióta nőre bízták (most minden feminizmus nélkül, hogy a francba tudtak egy szörnyetegekkel és akciókkal teli sorozatot, ahol az érzelmi szál kimerül annyiban, hogy "ha megdöglesz, akkor megvárom amíg visszahoznak, meg mellékesen csajok százait döngetem meg addig" egy nőre bízni? Nem azt mondom, hogy ez feltétlen rossz ötlet lett volna, de... vannak azok a sorozatok, amiknek nagyon-nagyon ritka, hogy jót tesz egy ilyen rendezőváltás), aki minden gondolkodás nélkül elcseszte az egészet, meggyalázta a Campbell családot, tovább ölte a démonok amúgy is elnyomottá vált erejét, majd búcsúzásként megölte Bobby-t, és ez csak a kisebbik baj, mert vissza is hozta!
Ez a mostani évad meg... próbálja egy évad alatt behozni azt a lemaradást, amit emiatt az asszonyállat miatt elszenvedett a sorozat, új karaktert hoz be, új kasztot, új izgalmas próbákat, erősíti a démonokat és az angyalokat EGYSZERRE (és ez hatalmas szó, mert maga Kripke is csak úgy tudta turbózni a mennyei sereget, hogy Lilithen kívül az összes démont egy lyukas bakancs szintjére húzta le), és emellett próbál két szálat vezetni (több-kevesebb sikerrel).

Remélem feltámad a sorozat, és megint legalább olyan jó lesz, mint régen, ha már a 10. évad is le van beszélve hozzá.
Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #6301 Dátum: 13 márc 01, 23:41:12 »

Ja, tényleg kicsit emgkésve, de kiírom: Nagy, csúnya Supernatural spoilerek:

Az 5. évad lezárása ráadásul tökéletes lett, leszámítva egy Samet ábrázoló képkockát a végén... Chuck narrálása olyan feeleinget adott az epizódnak, amilyet én még nem láttam.

A 6. évad felrúgta az eddigi alapfilozófiáját az egész sorozatnak miszerint a család az első, a vadászcsaládoknál a második is és egy ekkora gyökeret csinált a nagyapjukból. Mondjuk még mindig ez a kisebbik baj, mert Deanből, és ennek eredményeképp évad legvégére Casből is azt csinált. Elvégre mit tesz egy legjobb barát, ha a másik 'rossz társaságba keveredik' azért, mert nem volt más választása, hogy megvédje őt? És előtte konkrétan ezerszer húzta ki a szrból? Természetesen cserbenhagyja, elvégre idegen embereket naponta véd meg a saját hülyeségüktől, de a haverjának már a magyarázatát is luxus meghallgatni. Pedig a "Háború a Mennyért"-ötlet még jó is volt, elvégre Raphael nyílván nem maradhatott a hullahoppban örökre, meg egy olyan remek mellékszereplőt is behoztak, mint Balthazar.

7. évadra meg mi maradt már? Egy gyökér Dean, egy gyökér Sam, egy őrült Cas(akinek a karaktere még poén is lehetett volna, ha nem Casből csinálnak elszívott agyú hippit) Bobby meghalt, majd visszajött hogy a saját karakterébe rúgjon ő is. Plusz az egész leviathanos dolognak olyan hatátsa volt, mintha valami még nagyobb durranást akartak volna az Apokalipszisnál, ezért előszedtek egy random mitológiát. Esküszöm, a fénypontja az évadnak Death kb. 10 perces szereplése és Sam hallucinációi voltak Luciferrel(Pellegrino for president!)....

8. évad...  Először a negatívum: ez is nagyon a sggéből húz elő dolgokat Nevet Az az Abaddonos rész például... grandfather rising 2.0? Miért nem hallottunk soha ezekről a tudósokról? Lehetőség mondjuk van benne, de én nem tennék rá két fillért sem, hogy ki lesz használva. Miért nevezett ki Lucifer 'Lovagokat', mikor ő utálta legjobban a démonokat? Ha az arkangyalok elvileg levadászták őket, miért marad meg ez? Eddigi ismeretek alapján alapos népek. Meg az a nácis-gólemes néz is röhej volt. A legutóbbi(16.) részre meg külön pipa vagyok, a görög mitológia nagyon sok potenciált és jó karaktert rejt(hetne), Prometheus meg tökéletes jövőbeli segítő lehetne... erre megölik. Kösz. Zeusz mondjuk még is tetszett ilyen vén kcsögnek ábrázolva. A Bennys szál csak azért zavar, mert bár el lett mondva hogy jaj de jóban vannak Deannel, de látni semmi okot nem láttunk rá, így meg azért kicsit nehéz megérteni, hogy egy híresen 'minden szörnyet ki kell nyírni' gondolkodású ember miért szólít testvérének egy vámpírt...
  De tényleg próbálkozik nyolcaska, azt meg kell hagyni. Évad kezdése kifejezetten bejött, a 6.-7. szezon elérte nálam hogy mindenféle Sam-Dean összeborulás allergiás reakciót váltson ki belőlem, szóval örültem hogy ilyen vicceskedősre vették a figurát. Meg hogy előbbi nem kereste az utóbbit. A Purgatóriumos flashbackek is jobbak voltak szerintem így adagolva(apropó, azt a Seraph dolgot mikor említette Cas, nos, arról elfogadnék egy linket vagy egy epizódcímet + egy időpontot). A próbás dolog viszont tetszik, nem valami hirtelen hatású cucc, hanem csak szép lassan, alattomosan látszik meg a hatása. Crowleynak mint bossnak már ideje volt, és minél többet szerepel, annál jobb.
17. rész március 20.-án jön ki, előzetes ismertető alapján rég volt ilyen jó részünk az évadban: Crowley, Cas és Meg is feltűnik. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 01, 23:43:40 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6302 Dátum: 13 márc 01, 23:56:50 »

Nekem nagyon tetszett a nácis rész. Nagyon érdekel az okultizmus és a náciknak alapból van egy olyan misztikus atmoszférájuk (most nem a részeg skinheadekre gondolok), a kabbala is borzasztóan érdekel, szóval számomra olyan volt az a rész, mintha elém tettek volna egy jó nagy pizzát, beleharapok egy szeletbe és elveszik az összeset. Nevet

A titkos társaságról azért nem hallottak mert titkos. De elvárnám, hogy a könyvekből nagyon sok legenda derüljön ki és kihozzanak egy egységes világképet ahol ellentmondások nélkül megférnek a különböző mitológiák, pl. a keresztény Isten és a görög istenek egyszerre létezése. Ez azért igazán alap követelmény lenne. Csak nem akarnak elgondolkodtató dolgokat beletenni, mert hülyének nézik a nézőt.

Prométeuszban tényleg nagy lehetőség lett volna. Összevissza kapkodnak és nagyon elnagyolt az egész. Minden részben mutatnak valami "nagyon nagyszabású" dolgot, hogy Héé. Látjátok? Mi ilyet is tudunk, aztán nem kezdenek vele semmit. Pedig a titkos társaság a náci-zsidó mágikus párbaj, a görög mitológia, önmagában elvinné a sorozatot.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 02, 00:00:59 írta Gdat88 » Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #6303 Dátum: 13 márc 02, 00:40:37 »

A nácikkal az a baj, hogy manapság túl mainstreamek, lassan mindenova beleteszik őket...

Annyira titkos, hogy még egy ici-pici utalás sem volt rá eddig? Vagy leglább arra, hogy apai ágon is szörnyikékkel foglalkozott a család? Egy ilyen félmondatot szól valaki, egy szavam se lenne tényleg. Én viszont kifejezetten remélem, hogy nem derül ki miért él meg egymás mellett több isten és mitológia. Talán a sorozat egyik legnagyobb pozitívuma ez a nem tudás, elvégre mi se tudunk szinte semmi a világunk miértjeiről így a dolog olyan hatást kelt, mintha mi is belülről látnánk. Azt mondjuk tudjuk, hogy annál erősebb egy isten, minnél többen hisznek benne, ebből következhez az, hogy az emberek hit teremti meg őket. Ha az adott vallás szerint egy nagy madár tojásából keletkezett a világ, akkor igazzá válik. Mint egy végtelen kör, vagy a tyúk-tojás kérédés, legalábbis én így tudom elképzelni a dologt. Mivel több vallás van, lehet mindig az dominál, amelyiknek éppen a legtöbb híve van. De 5. évad 19. része alapján maguk az istenek sem tudják mi van. Nevet

Görög mitológiát amúgy hiányoltam is a sorozatból, eddig csak Chronossal volt egy kis rész korábban. Mondjuk az első 5 évadnak még csak szüksége se volt rá, a többi szál elvitte a hátán, de mostmár ideje lenne komolyan előhúzni abból a bizonyos tarsolyból. Illetve kezdeni is vele valamit. De talán évad 'főszála' a Mennyes-angyalokat irányítós dolog lesz, ami nem is rossz amúgy. Még azt is megbocsátom, hogy a Team Free Will oszlopos tagát egy irányítható robottá konvertálták ha valahogy normlisan oldják meg.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6304 Dátum: 13 márc 02, 00:47:07 »

Jó, de ide nem csak betették. Erről a Thule társaságról sokat lehet olvasni ha valaki komolyabban utána néz.
Nekem azzal nincs bajom, hogy ennyire titkos, az a jó, ha profik. Nevet Igazából én is ismerek olyan nézeteket ahol a különböző mitológiák harmonikusan megférnek egymás mellett, nem lenne olyan bonyolult egyesíteni és ebben lenne nagy potenciál. Imádnám nézni ahogy a görög istenek harcolnak az angyalokkal vagy ilyesmi. Nevet

Erre a Chronosos részre nem is emlékszem, hogy is volt az?

Bull: Jó szöveged van, röhögtem amikor az írónőt oltottad. Nevet
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #6305 Dátum: 13 márc 02, 01:01:59 »

Thule és Vrill Társaság teozófia Nevet érdekes témák Mosolyog ad egyfajta másodlagos értelmet a dolgoknak. Pl hogy az árjákat az aldebaranról származtatatták ikszdé Érdekes
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6306 Dátum: 13 márc 02, 01:16:27 »

Kíváncsi vagyok mik mehettek a háttérben, de azt nem nagyon tudom elhinni, hogy valóban ez a fajnemesítés volt az igazi céljuk. Vagy ha igen, akkor nem egy komolyan vehető okkultista társaság.
Naplózva
Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #6307 Dátum: 13 márc 02, 08:46:56 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=28nS2LwsJz4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=28nS2LwsJz4</a>
7:20 körül mondja Castiel (...the risk of crossing purgatory with a seraph blablabla....).

A titkos társaságossal én is egyetértek, nem elég, hogy titkos, még totál el is pusztították őket. Ráadásul jóval Bobby és John előtt működtek, nem tudhattak róluk.

A görög mitológiával félek, hogy úgy kitörölnék az angyalok a seggüket, mint anno Lucifer az összes ázsiai istenséggel. A Prométeuszos dolog engem is furcsán érintett, de annyi mentségük legyen, hogy így egy tökéletlen félisten helyett, aki órákra meghal kaptak egy tökéletes isten barátot Artemisz személyében.

A Benny szálra meg úgy kell gondolni, mint anno a körözéses szálra. Évadonként párszor felbukkan, segít/segítenek neki, majd meghal. Ez tisztán látszik a karakterén.


Gdat: Cronos asszem a 7. évadban volt valami elfuserált időutazós részben, ahol Dean visszakerül a múltba, és onnan üzenget Samnek. A dicséretet pedig köszönöm, bár az írónő maga hozta létre bennem ezt az érzést, szóval övé az érdem Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 02, 08:49:07 írta Bull » Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6308 Dátum: 13 márc 02, 11:05:34 »

Most néztem meg a Battle: Los Angeles című filmet. Szerintem nem volt rossz. Pedig fikázták rendesen, és igazából, amit a kritikusok mondtak az részben tényleg igaz is volt. Szóval valóban összerakták benne az összes alieninváziós klisét, és valóban nagyon amerikai volt. xD De ennek ellenére tetszett. Nem lesz persze a kedvenc filmem, de az időt se sajnálom, amit rászántam, jó szórakozás volt, és miért néz filmet az ember, ha nem azért, hogy jól szórakozzon? Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 02, 11:06:14 írta Aes Sedai » Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #6309 Dátum: 13 márc 02, 11:09:55 »

Nem klises idegeninvaziot irni ma mar amugy is nehez lenne irni.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #6310 Dátum: 13 márc 02, 19:02:30 »

Michael és több angyal is nagyon mondogatták Deanéknek, hogy az őseik szó szerint úgy lettek összehozva, akkor említhetett volna valami olyasmit, hogy nem csak anyai ágon foglalkozik a család szörnyírtással...
 
Lucifer amúgy nem csak ázsia isteneket mészárolt halomra, köztük volt Merkúr is, aki a görög mitológia Hermészének felel meg, ha jól emlékszem. Minden 'képességük' egyezik, csak a nevük más, mert anno a rómaiak is úgy voltak vele hogy új néven tök jól el lehet adni régi dolgokat. Az ördög azt hiszem az ő nyakát törte ki egy kis kézmozdulattal (plusz Kali egy pillanatra felejtette rajta a szemét, az máris a vért kezdte el felköpködni), szóval ez alapján nem hinném hogy Artemisz túl nagy segítség lenne az angyalok ellen. De ne legyen igazam.

Chronos a 7. évad 12. részében jelenik meg. Ahhoz képest hogy az idő istene, egy bukott angyal is simábban utazgatott az időben két utassal, mint ő Nevet

Köszi a videót, tényleg seraphot mond, de magáról a kaszt jellemzőiről eddig történt bármi említés?
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #6311 Dátum: 13 márc 02, 19:38:32 »

Michael össze-vissza annyit mondott Deannek, hogy "You're no longer the vessel Dean." szóval ne nagyon várd el tőle, hogy felvezeti a családfát.
De Cupido utalt arra, hogy két nagy család keresztezéséből lettek ők.
A Seraph-okról annyit tudunk, hogy erősebbek, mint az angyalok, de gyengébbek, mint az arkangyalok. Mondjuk szerintem Cass megfektetné Raphaelt, bár ez szubjektív dolog.

Grimmet néz amúgy valaki? Lassan jön az évad második fele, alig várom már a kezdést, nagyon jól fejeződött be az előző feles.
Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #6312 Dátum: 13 márc 02, 21:12:00 »

Deannek és Michaelnek pedig volt egy jópár perces beszélgetése, mikor visszamentek a múltba Anna agresszívoskodása miatt. Ott külön mondta is, hogy a családfa Káinig meg Ábelig vezethető vissza, ide beszúrhatott volna egy félmondatot a nagyapjukról.  ITT.

A kérdésem igazából arra vonatkozott, hogy ezt honnan tudjuk/ki mondta/mikor mondta a seraph kasztról, de annyira nem érdekel a dolog hogy még háromszor át kelljen fogalmaznom. Cas amúgy hogy verné már el Raphaelt? Megölte őt a negyedik évad végén két másodperc alatt, és a mennyországos flashbackben is olyat kapott tőle, hogy a fal adta a másikat. Ölni is csak azért nem ölte meg ebben a körben mert másnapra randira hívta. X millió lélekkel felturbózva meg csít volt a dolog Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #6313 Dátum: 13 márc 02, 21:43:44 »

Castiel mondta Zachariah bemutatásánál.

Cass pedig mindig egy lehúzott karakter volt. Sosem tudott megtenni semmit az elképzelések szerint, mégis szétszívatott 3 nála -állítólag- erősebb angyalt az Adames mentőakció során, kétszer járt a pokolba ártó szándékkal (egyszer Lucifer kalitkájába is belépett), és egyszerűen ő az egyetlen angyal, aki fejlődést mutatott a sorozatban. A mostani Cass behúzná a harcot szerintem, bár ez függ az író kedvétől is.

A nagyapjukról meg nyílván azért nem beszélt, mert azt Kripke írta, és nem akart John spermáin kívül mást továbbvinni a Winchesterektől. Ez az egész egy kiskapu volt, amit kihasznált Singer és Carver.
Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #6314 Dátum: 13 márc 02, 22:40:02 »

És az mikor volt?

Én egyáltalán nem becsülöm le Cast(már csak azért is, mert kedvenc), tagadhatatlanul a legerősebb nem-ark-angyal karakter a sorozatban. Nem egy olyan 'harca' volt, mikor lesből támadt rá több angyal kést lóbálva, ő meg fegyvertelen volt, de kb. 3 mp alatt elvette tőlük a bicskát és beléjük állította. Ráadásul ekkor már nem volt meg a teljes ereje. Rachelt is - aki nyílván nem a seggében lévő karó miatt lett a hadnagya, hanem a harci képességei miatt - meg tudta ölni még azzal a komolyan tűnő sérüléssel is. Csak egy arkangyalban annyival több szufla van, hogy ha fizikai harcban azt az erőkülönbséget nem tudja behozni. 6. évad elején mikor Balthazart keresve összefutottak Raphaellel, az minden erőfeszítés nélkül lerúgtosta őt a lépcsőn. Mondjuk én lennék a legboldogabb ha meg tudnál győzni arról hogy Cas erősebb annál a majomnál Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Oldalak: 1 ... 419 420 [421] 422 423 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!