24 okt 07, 16:11:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 68
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fullmetal Alchemist  (Megtekintve 164342 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #645 Dátum: 10 jún 29, 21:02:01 »

De ez akkor is meglehetősen gyors volt. Minden romokban hever, felfordulás uralja az egész várost, mégis ilyen gyorsan elviharzik az egész csapat, ráadásul úgy, hogy mind megsérültek. Valószínű jó lesz úgy átkelni a nagy sivatagon. Nevet Persze Lin már biztos lázban égett, hogy végre ő lesz a császár... vegyük úgy ezért siettek. Nevet
   Igazából ez nem is zavart annyira, mondom nekem csak azzal volt bajom, hogy megint jöttek ezzel a "nem használom fel a bölcsek kövét..." dologgal. Megfogadták. És? Ha én megfogadom, hogy soha egy lény életét sem oltom ki, akkor hagyom, hogy a testvéremet szétmarcangolja egy oroszlán a szemem láttára, miközben ott szorongatom markomban a fegyvert? Valószínűleg nem.
Ugyanígy vagyok a bölcsek kövével is. Ha egyszer már elkészítették a követ, ha már feláldozták az embereket, akkor miért nem lehet használni? Nem ő állította elő, nem ő ölte meg az embereket. Ő csak megmentett volna vele egy életet. Dr. Marcoh is felhasználta a követ, és mire? Életeket mentett vele. Ha már egyszer meggyilkoltak érte annyi érző lényt, akkor hagyjuk veszendőbe ahelyett, hogy segítsünk vele másokon? Ezt nem tudom megérteni... Ehhez már csak azt tudom hasonlítani, amikor egy téliszalámit rejtegetsz a zsákodban, miközben kint fagyoskodsz balesetet szenvedett kutyaszánoddal egy alaszkai hóviharban, de mégsem adod oda éhhalállal harcoló kutyáidnak, hiszen szegény, ártatlan haszonállatokból készült. Igen, azok az állatok is ugyanolyan szegények, de már meghaltak. Akkor meg nem mindegy, hogy megmentesz segítségükkel egy életet?
Lehet, hogy csak én vagyok túl maradi, de nekem ez nem esett le. o.O
Meg Hohenheimhoz visszatérve: még ha Ed nem is akarta, hogy Hohenheim feláldozza magát, attól még simán joga lett volna hozzá. Elvégre végül is az apja nem? Ugyanolyan döntés lett volna, mint amit Ed is meghozott, csak éppen Hohenheim részéről. Ednek pedig utána miért lett volna bűntudata? Semmiért. Ha ő elutasítja Hohenheim ajánlatát, de az mégis megteszi, akkor az teljes egészében apja döntése lett volna. Ugyanúgy, ahogy Al döntésa volt az is, amit tett. Ezt Ed is mondja Maynek. Ezért volt szerintem félmártírság a dolog.
Aztán meg nem hiszem, hogy Al olyan sokáig siránkozott volna, ha a követ - vagy az apját áldozzák fel. Visszakapta volna a testét, úgy hiszem ez elég boldogság, hogy elnyomja a bűntudatot. Amúgy is, ha egy kicsit is komolyodnak, idővel máshogy értékelték volna a dolgokat. Bár lehet csak én vagyok túl elfogult.
   Valószínűleg azért, mert egyébként már kezd elegem lenni az afféle kijelentésekből, hogy: "soha egy ember életét sem veszem el", "nem ölök meg senkit"... ?
Rendben, rendben, rendben. Azért egy shoujotól, vagy egy iskolai élet témájú animétől nem is várom, de amikor nindzsák vagy harcosok mondják, már egy kicsit sok...
Oké, bocs, hogy emiatt kötözködöm, de nekem elég lehangoló volt, hogy Ed elvesztette alkímiára vonatkozó minden képességét. Kicsit szomorú helyzet, figyelembe véve, hogy az alkímia az élete volt. Nem tudom, idővel én csak megbánnám ezt a döntésemet, és visszasírnám a múltat, hogy inkább használtam volna a követ... Persze a múlt sosem tér vissza abba a folyómederbe, ahol egyszer már lefolyt...

Azt hol olvastad, hogy azért nem lett Führer Roy, mert elfogadta a követ? Erre nem emlékszem.

Én is sajnáltam egyébként, hogy csak ilyen képekben lettek bemutatva a dolgok. Szerintem rengeteg szereplő volt, akire még kíváncsiak voltak az olvasók, ők viszont nem kaptak olyan nagy szerepet.
Bírtam volna még egy olyan képet, ahol a főhadiszállás előtt két vonalban haptákban álló katonák várakoznak, majd valaki felkiált, mikor Riza és Roy megjelenik a kapuban: "Vigyázzba! A Führer!"  Nyelvesít Persze nem álmodozom...  Hümm-hümm
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #646 Dátum: 10 jún 30, 09:37:36 »

Én annak örültem hogy végül Scar túlélte, már az első animében is sajnáltam reméltem hogy itt túléli. Saphira tény hogy elvesztette az alkimia tudását de rájött hogy a világ nem csak alkimiából áll. És nem hinném hogy túlságosan zavarja a dolog. Az öccse újra a régi , megkapta a szeretett nőt Winryt , és még a karját is visszakapta. Kell ennél több?

Kérdés: Ha Roy lemondana az alkimiáról vissza tudná hozni Hughes-t?  Gondolkozik

Én egyedül Greedet és Hohenheimt sajnáltam. Hohenhiem végül magányosan halt meg legalább Ed-ék vele lehettek volna végig. Greed meg végre rájött hogy mit szeretne és elünik :S
Naplózva


asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #647 Dátum: 10 jún 30, 10:42:46 »

Nekem pont tetszett h. Ed elvesztette alkímista tudását, mert ennek volt mondanivalója ahogyan már mások is írták az alkímia nem minden vannak nála sokkal fontosabb dolgok is(barátság szeretet), és én megértem miért nem hazsnált bölcsek kövét Ed. Tetszik h. az egész történet végső megoldása tulajdonképpen a történet elején is ott volt, és mégis ennyi mindent át kellett élniük az Elric fivéreknek ahhoz h. eljussanak a végső megoldásig, vhogy ez is oylan életszerű.
Amúgy végre az animében megértettem h. Ed teljesen elvesztette az alkímista tudását, mert én a mangában úgy értelmeztem(helytelenül) h. csak az igazságot adta vissza(mondjuk lehet h. azért eza a köztes megoldás h. körökkel tud még alkímiázni jobb végkimenetel lett volna de azt is megértem h. az író vmi nyomatékosított értelmet akart adni az egésznek, így mindenki elgondolkozik h. miért volt értelme a teljes eddigi életét tulajdonképpen odaadni Ednek és mi ebben az egészben a zsenialitás, s Edet tulajdonképpen minden alkímista felé emeli az h. képes volt lemondani arról ami egész eddigi életének egy legfontosabb alapeleme volt...).
Én csak azt sajnáltam h. a RoyXRiza szál nem volt rendesen kidolgozva és h. Roy végül nem lett Führer...Bár az igaz ezt sejteni lehetett na meg Roy nem is 100%ig Führernek való szóval utólag azt mondom jobb is így legalább helyrerakhatja a hibáit. Na meg az ő bölcsessége meg abban áll h. akármennyire fájt elvesztenia a legjobb barátját meg amikor Riza is veszélyben volt képes volt belátni persze ő alkímista de a halál az halál...Megtanult elveszteni és belátni h. a halál nem fordítható vissza akáremnnyire is fáj.
Hát remélem az utolsó puding részben a mangában elhamarkodott dolgok végre ki elsznek fejtve.
Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #648 Dátum: 10 júl 03, 20:25:17 »

Pontositok: Roy nem tanulta meg , ö már alapból tudta. Roy a bosszún tudott felülemelkedni. Amúgy az animében számos jelenet sokkal meghatobbra sikerült. Pl Hohenheim halála stb.
Naplózva


Nuttika
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 141



« Válasz #649 Dátum: 10 júl 04, 13:08:48 »

Nos megnéztem egy raw-ot.Nem szokásom,mindig megvárom az angol feliratosat,mer' különben egy árva szót nem értek,de türelmetlen voltam.Nagyon szépnek találtam.Sajnáltam,hogy a végéről hiányoznak a képek,amin Lin mint Xing császára van,May felnőttként van,vagy Havoc járni tanulni...ezeket még elviseltem volna.Ha netán még is ott voltak,csak a rawból lecsípték,akkor bocsánat...
Az a jelenet,amikor a Winry és Ed a vonatállomáson vannak...azon jót derültem Nevet
Összességében szép,az FMA-hoz méltó zárás volt,de bár csak ne lett volna még zárás....igazán folytathatta volna még a mangaka  >.<#
Naplózva


"You're just gonna end up in some boring office job. Is that all you want out of life?..."
“The sensation of trying to escape...but never being able to...I'm sure I felt that...that's...death”
お前の後ろにだァァアッΣ(゜Д゜)

MAL & MML
Shiko
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453

aoeku fanatikus


WWW
« Válasz #650 Dátum: 10 júl 04, 13:44:23 »

jaj ne~~, miéért?! nem akarom, hogy vége legyen...egy extra részt igazán berakhattak volna, csak, hogy még húzzák egy kicsit. Olyan jó rész volt, azok a plusz pár perces jelenetek, mint pl. ahol Winry meghallja Al hangját és ajtót nyit az nagyon szép volt. Az állomásos jelenetnél én is jót mosolyogtam, főleg ahogy torzult Ed feje mikor kinyögte végre amit akart..nagyon ütött ikszdé May meg mikor sírva beszól Lingnek, hogy milyen kapzsi, az a fej amit vág... Ling a legjobbb! >.<# A fényképekkel meg nem lett igazam, nem lesz belőlük külön rész...dekár... pedig megérte volna, nade mindegy, állóképnek se rosszak. Mondjuk szegény Mustangot elég volt pár pillanatra bajuszkával látni..öregem, ezt muszáj volt?o_o" El lett rontva az a tökéletes feje!XD
huhh..összességében szép zárás volt, és nagyon fog hiányozni ez az anime, már nagyon a megszokott életritmusomhoz nőtt. :3
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #651 Dátum: 10 júl 04, 16:18:39 »

Csak én vagyok ezzel így vagy szerintetek is jobb így a befejezés, mint a mangában? Nekem jobban tetszett, hogy Ed kommentálja a végét a vonatból és ahogy Winry kimegy hozzájuk, meg, hogy az egész nem ilyen menekülttáborra hasonlított és így még szerintem Ling távozása sem tűnt sietősnek.

A végén a képek is jóbbak lettek és több is látszott, bár a Mustangoson mosolyogtam egyet, de szerintem illő változtatás :3.

Kiíváncsi leszek a mangaka következő munkájára, lehet, hogy valami FMA előtörténet lesz Xerxesben vagy valami, persze lehet, hogy valami tök más.
Naplózva

asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #652 Dátum: 10 júl 04, 22:05:01 »

Nagyon szép rész volt. Tényleg. Meghatott. Mindena  ahelyén a valomás is olyan jót derültem rajta na meg az ajtónyitás... bow bow

Vhogy nem volt annyira elkapkodva nekem is ez volta a benyomásom. Végüla  aMustang szál nem lett jobban kiemelve de nem baj, jó ez így is bár a bajusz hát az nekem nem jött be. Bár ezzel nekem kicsit utalás lett arra h. lesz még majd Mustang Führer a későbbiekben...

Nme bántam a fényképes megoldást a végén. Mert a félpercenkénti mozgókép váltásnak sme lett volna értelme rendesen kifejteni meg nem lett volna idő meg nem is tartozika a történethez.

Hiányozni fog ez az anime ennek tényleg nagyon kevés résztől eltekintve minden része örömöt okozott nekem és azt éreztem ez az anime aztán nem semmi... Vároma amangaka következő hasonlóan szépen kidolgozott munkáját, de remélem vmi teljesen más történetettel tér vissza. Lezáratlan lett az FMA de mégis lezárt, az a aszakasz ami elkezdődött benne az elején az le is zárodott a jövőre nézve pedig az író végülis hagyta had legyen szabad vmennyire a fantáziánk...De  alényegeta a képeken így is megmutatta nagy vonalakban.

Jó volt bow

S lesz még egy movieXDXDXDXD
http://leara.wordpress.com/2010/07/04/fullmetal-alchemist-brotherhood-movie/
http://anime.answers.wikia.com/wiki/Will_there_be_a_Fullmetal_Alchemist:Brotherhood_movie_or_will_there_at_least_be_a_filler_arc_in_the_future,_you_know,_to_make_the_anime_longer
« Utoljára szerkesztve: 10 júl 05, 08:09:20 írta asthi » Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
Temari-san
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 384


« Válasz #653 Dátum: 10 júl 05, 11:54:03 »

Hosszú idő után sajnos vége.  Neeem
Az utolsó 3-4 rész volt a legjobb... Envy halála tényleg szomorú volt... De nekem még az is meghat volt, mikor Ed kinyírta Selimet, és a gyereknek az igazi alakját letette a kabátjára, és az elkezdett szuszogni, és mondta hogy "Mama", és még a zene is... az nagyon megható volt.
Utána jöttek a csaták az Atya ellen, nahát, még Greed a kapzsi... hát nem az Atya akarta Istent magába olvasztani? De az ottani csaták grafikája csodálatos volt, élvezet volt nézni és végig izgulni (ha a Naruto vs. Pein harcot is ők rajzolták volna... Gondolkozik)
Másik kedvencem mikor Al feláldozza magát, majd Edward adja oda a saját Igazság Kapuját. Egyébként, én úgy értelmeztem, hogy az a kapu, amit felajánlott, az mögött van minden, ami az alkímiához kell, így mivel azt feláldozta, így már soha nem tud alkímiát használni. Javítsatok, ha tévedek.
És hát az utolsó részek: furcsállom, hogy Ed 16 évig kisebb bolt Winrynél, most meg 2 év alat hirtelen majd' egy fejjel lett magasabb... De az a vallomás az állomáson...  Nyelvesít Mondjuk nekem az is tetszett volna, ha azt mondta volna az "Ez az egyenértékűség elve!" helyett, hogy "Szeretlek".  Hümm-hümm de nem baj, így is vicces volt...
Amit nem értek, hogy:
 - Selim most tényleg micsoda, mert a Führer (az új) valami olyasmiről monológolt, hogy tényleg élhetnek-e az emberek és a homonculusok együtt a szívük által összekötve (vagy valami ilyesmi).
 - most Roy elfogadta a Bölcsek Kövét? Mert én úgy vettem le, hogy nem, mert van valaki, akinek nagyobb szüksége van rá, és ekkor hívták Havocot. De az ep végén meg a képeket meg már megint lát...

Összességében nagyon szép anime, tökéletes munka mind történetileg, mind kivitelezésileg.
Remélem, a movie is ilyen szinten lesz!  Nevet
Naplózva
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #654 Dátum: 10 júl 05, 12:35:12 »

Sztem a kővel meggyógyították Havocot meg Mustangot is...Elvégre többször is lehetett egy iylen követ hazsnálni gondoljunk bele amikor Al kővel harcolt Selim ellen több nem egyenértékű cserét csinált...
Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #655 Dátum: 10 júl 05, 13:55:10 »

Amúgy ez a havoc os dolog is csak az Animében van a mangában az egyik végén fizikoterápián van és próbál járni, de ez pont az egyik olyan dolog volt ami kifejezetten tetszett azok közül ami más a végében.

Amúgy nem azért de ha már így összejön Winryvel a végén legalább megcsókolhatta volna vagy valami Nevet

Én amúgy amit nem vágok, hogy mi az a céltábla Selim fején a végén, a mangában is benne volt de már akkor sem vágtam mi az.
Naplózva

Temari-san
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 384


« Válasz #656 Dátum: 10 júl 05, 15:37:22 »

Jah, azt többen írták, hogy nem tudják, mi az...
Egyébként, lehet csak nekem nem esett le, de az epizód végén most Edward és Winry jöttek össze? Mert ott volt egy kép, ahol Ed és Winry is tartanak egy-egy kölyköt, és Edé nagyon rá hasonlított... Olyan ez, mint Edwardék régi családi képe, ahol az apjuk olyan hülye szomorú fejet vág...
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #657 Dátum: 10 júl 05, 16:22:23 »

Persze, összeházasodott a végén Winryvel, ha megnézed az egyik kezén van is egy gyűrű a gyűrűs ujján(Ednek).
És amúgy direkt olyan, bár a mangában nincs ott Garfiel meg az a másik csaj akivel Rush Valleyban összefutottak csak May, Al, Ed meg Winry, pont ez miatt van egy ilyen spekulálás, hogy lehet, hogy Al és May is öszejöttek késöbb mert, az eredeti mangás képen(http://beta.onemanga.com/Full_Metal_Alchemist/108/110-111/) csak Elric családtagok vannak rajta kivéve May, aki ugye a végén még nem votl az. Plusz ugye Al May alatt tanult Xing-i alkímiát (az a vége ugye, hogy med oda), meghát ugye May eléggé szerette Al-t már páncélnak is, tekintve, hogy kisírta a szemeit az alatt a 10 perc alatt amig Al a kapu elött volt miután visszaadta Ed kezét.
« Utoljára szerkesztve: 10 júl 05, 16:27:49 írta Exkirion » Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #658 Dátum: 10 júl 06, 10:46:18 »

Még csak most néztem meg a 63. részt mindjárt sort keritek a 64re is csak ezt még leírom ^^

Hohenheim halála olyan megható volt Szomorú Kár érte , nagyon bírtam Szomorú Pont amikor boldogan élhetett volna a két bfiával akkor meghal :S nem fair. Meg azis tetszett amikor Ed elvesztette az alkimiát és nem esett bele ugyanabba a csapdába mint a homunculus, mert ö nem vált önteltté és rájött hogy az alkimia nem minden.

Összesséágében hiányozni fog ez az anime. A filmről pedig annyit hogy pesszimista vagyok vele kapcsolatban. Szerintem csak ilyen másfél órás a sorozatból összevágott jelenetek lesznek. de majd meglátjuk remélem tévedek.
Naplózva


asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #659 Dátum: 10 júl 06, 19:17:04 »

Sztem a film vagy Ed és Al utazásait és annak eredményeit fogják feldolgozni vagy a múltból vmit... Sztem majdnem biztos h. Mustang mentes lesz az egész...De ha szerepel és bajusszal én komolyan nem tom mit csinálok...
Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
Oldalak: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 68
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!