24 ápr 28, 16:40:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dragon Ball és a Dragon Ball Zed közti idő  (Megtekintve 11048 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
labzo01
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Dátum: 11 júl 27, 09:09:44 »

Sziasztok!
Valahol van valami, hogy mi történt a két sorozat között? Csak azért, mert ugyan, semmi komoly dolog nem történt, kivéve azt, hogy valaki újra teremtette a Holdat, de ez is, egy sárkánygömb kívánság volt. Ezzel, idáig senki sem törődött? Sem azzal, hogy mi volt a többiekkel? Még akkor is, ha Guko nélkül kelletett megoldaniuk, bár lehet, hogy ő is benne volt egy akcióban, csak arról, senki sem tudott. Hiába van egy Z film, ami a kettő közti időből való, de az is olyan, hogy vannak benne tévedések, így az sem tekinthető hivatalosnak (mint a többi Z film, csak a Speciálok).
Naplózva
Darklight
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 38



« Válasz #1 Dátum: 11 júl 29, 07:18:03 »

Nos, igaz, én nem is foglalkoztam a Hold kérdéssel, mert az "nem kedvez Gokunak", szóval annyira nem vettem figyelembe. (A DB-ben tényleg elpusztították? Nem emléketek rá, de ha igen, akkor elnézést)
Gondolom ez a 2-3-4 év amolyan csendes időszaknak minősül, mert Gokunak Son Gohan nevelésével telt az ideje, szóval nem tudom mennyit akciózott. Ahogy láttam Krillin tovább edzett Zseniális teknősnél, Yamcha pedig a sport felé kanyarodott, így hát Baseball játékos lett. De amúgy érdekes ezen elgondolkozni.
Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #2 Dátum: 11 júl 29, 08:50:35 »

egyik budokain jeki csen szét kamehamehazta:D mert goku átváltozott.
egyébként szerintem nem kívánság volt csak kami tette fel az égre
de gondolom son goku akkor is egész végig edzett hiába kellet a fiát nevelnie
egyébként a holdat nem sokkal később megint elpusztítota picollo nem? amikor gohan-t edzette
Naplózva
vegetto
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Válasz #3 Dátum: 11 júl 30, 22:53:27 »

Goku nem edzet annyira keményen ebben az időszakban még Roshi mester meg is jegyzi igaz csak magában hogy a család apa szerepe kivett valamennyit Gokuból.
Naplózva

Mindörökké Dragon Ball!!!
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #4 Dátum: 11 júl 31, 01:55:30 »

Azért jó befektetés volt ez a Gohan, mert Cellnél eléggé bajban lettek volna nélküle. Nevet
Naplózva
Infy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 212



WWW
« Válasz #5 Dátum: 11 júl 31, 21:03:08 »

Olvassátok a mangát. Ott sem történt sokkal több a két időszak között. Pedig ott a Z és a sima DB története összefolyik. Mangában nincs külön Dragon Ball és Dragon Ball Z csak DRAGON BALL: http://shenlong.hu/viewpage.php?page_id=71
Naplózva

labzo01
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Válasz #6 Dátum: 11 aug 14, 12:27:02 »

Köszönöm a hozzászólásokat!
Nos, igaz, én nem is foglalkoztam a Hold kérdéssel, mert az "nem kedvez Gokunak", szóval annyira nem vettem figyelembe. (A DB-ben tényleg elpusztították? Nem emléketek rá, de ha igen, akkor elnézést)
Igen, a DB-ben elpusztították a Holdat, de a pontos válasz, a következő hozzászólásban lesz, bár nem értem, hogy az, miért 'nem kedvezne Gokunak?" - Csaknem az átváltozást érted ezalatt?
Gondolom ez a 2-3-4 év amolyan csendes időszaknak minősül, mert Gokunak Son Gohan nevelésével telt az ideje, szóval nem tudom mennyit akciózott. Ahogy láttam Krillin tovább edzett Zseniális teknősnél, Yamcha pedig a sport felé kanyarodott, így hát Baseball játékos lett. De amúgy érdekes ezen elgondolkozni.
Igen - igen, nem lenne rossz, a végén le is írom, hogy miért is.
egyik budokain jeki csen szét kamehamehazta:D mert goku átváltozott.
Igen, így történt, de ezt olvasva, elkapott a röghőgörcs xD
egyébként szerintem nem kívánság volt csak kami tette fel az égre
de gondolom son goku akkor is egész végig edzett hiába kellet a fiát nevelnie
egyébként a holdat nem sokkal később megint elpusztítota picollo nem? amikor gohan-t edzette
A DB végén, csak a házasság volt, de az megint, meseszerű volt, mármint nem a 'normális DB' világa, hanem egy másikban volt (igen, a DB-ben keveredtek az elemek, egyszer az igazi DB-s feeling, máskor meg a mesevilág van benne).
Igen, a Holdat később picollo elpusztította, mert látta, mitől is változott át Gohan. Vegita később a Holdat kereste, csak nem találta, így (úgyszólván) mesterségesen létrehozta (pontosabban a fényét, hogy átváltozzon).
Goku nem edzet annyira keményen ebben az időszakban még Roshi mester meg is jegyzi igaz csak magában hogy a család apa szerepe kivett valamennyit Gokuból.
Persze, de a DB-ben, illetve a DBZ-ben sem az edzés a legfontosabb, hanem a harc.
Azért jó befektetés volt ez a Gohan, mert Cellnél eléggé bajban lettek volna nélküle. Nevet
Meg Buu-nál is, mert az ő erejét szabadították fel, bár ettől függetlenül, megint Guku győzte le Buu-t.



Nézem is a mangát, hátha ihletet merítek belőle, mert majd elkészítem a Dragon Ball Kai Zero-t, ami pontosan ezzel fog foglalkozni. Annyit előre elárulok, hogy mindegyik (jó oldalon álló) szereplő benne lesz, de hogy hogyan és miképp, az egyenlőre az én titkom lesz. Még nem igazán kezdek neki, a története sincs még, annyira, főleg idáig, szinte semmit sem írtam róla (és lehet, hogy 1 év múlva, csak az eleje lesz meg). Aki foglalkozna vele, én rajtam kívül, őt nyugodtan várom, lehet jelentkezni, de ettől függetlenül, egyedül is nekilátok az egésznek.
U.I.: tudom, jelentkeztem egy másik projektbe, de mégis, kivettek belőle, mivel közöltem velük, hogy dolgozok is (nem nyári meló), így nem mindig tudok vele foglalkozni.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 27, 00:36:16 írta samdav » Naplózva
linachan
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Válasz #7 Dátum: 13 aug 05, 21:16:19 »

Nem tudom hogy ki vette észre de én észrevettem egy érdekességet persze ez inkáb a Dragon Ball ( sima ) és a Dr Slump közt vettem észre ( a Dr Slump is Akira Toriyama műve )
A Dr Slump karakterek a Dragon ballban is megjelennek és persze ez igaz fordítva is de van 2 nagy érdekes dolog amit észrevettem.

Az egyik hogy a Dr Slump animében amikor Son Goku találkozik Araleval és a többiekkel ott átváltozik óriási majommá ugye a saiyajin harcosok szörny formájára de Arale könnyű szerrel legyőzi ami persze a karaktereknek mindig is nehézkes volt. A másik hogy aki látta a Dr Slump animét az tán emlékszik hogy Arale robot nagy erővel, de az a furcsa hogy talán Arale volt az első kimeríthetetlen erejű robot ( mint C17 vagy C18 ), lehet hogy van kapcsolat köztük. Arale ugyanis sose vesztett az erejéből sőt ő sose volt gonosz viszont az erejét mondhatni a véletlennek köszönhette az első részben. A Dr Slump mangája meg jóval előbb jött ki mint a Dragon Ball vagy a Dragon Ball Z. Lehet hogy pont Arale adta a cyborgok ötletét és kimeríthetetlen energia forrásukhoz is az ötletet.

Nektek mi a véleményetek róla?   
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #8 Dátum: 13 aug 05, 21:45:31 »

Sziasztok!
Valahol van valami, hogy mi történt a két sorozat között? Csak azért, mert ugyan, semmi komoly dolog nem történt, kivéve azt, hogy valaki újra teremtette a Holdat, de ez is, egy sárkánygömb kívánság volt. Ezzel, idáig senki sem törődött? Sem azzal, hogy mi volt a többiekkel? Még akkor is, ha Guko nélkül kelletett megoldaniuk, bár lehet, hogy ő is benne volt egy akcióban, csak arról, senki sem tudott. Hiába van egy Z film, ami a kettő közti időből való, de az is olyan, hogy vannak benne tévedések, így az sem tekinthető hivatalosnak (mint a többi Z film, csak a Speciálok).
Belegondoltam, mekkora bajban lett volna Goku, ha Raditz nem érkezik a Földre. Goku ugye nem edzett addig, Piccolo viszont igen, szóval Piccolo előbb-utóbb megtámadta volna Goku-t és nagy eséllyel le is győzi (talán ha összefognak ellene többen, akkor lett volna Piccolo ellen esélyük a Z-harcosoknak). Csak aztán jött Raditz, ezért Goku-nak és Piccolónak kényszerből fegyverszünetet kellett kötnie, a sztori további részét pedig már ismerjük.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9 Dátum: 13 aug 05, 22:16:38 »

Linachan. Én örülnék a legjobban, ha Toriyama világában lenne logika de sajnos nincs. Arale mondhatni, csak viccből olyan erős. Egy interjúban Toriyama pl. elfelejtette, hogy létezett olyan szint, hogy JJS2 és a 3-at hitte a kettőnek. Ennyire bízok meg a világa összefüggéseiben.
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #10 Dátum: 13 aug 05, 22:18:58 »

Ez a jó benne hogy a "kisebb" szerepű karaktereknek is lehet fontos szerepe akár a későbbiekben is.
Piccolo megjavulása is még ha nem is közvetlenül de köthető hozzá(Összefogás alapból csak ideiglenes volt).
Mivel ő értesítette Vegitáékat így,ők se jöttek volna oda.
Tehát ha le is győzték volna együtt Piccolot,utána elég nyugi lett volna a Földön.
Freezáig se jutnának el mert nincs szükség a gömbökre se amiért a Namekre mennének,nincs Cell alapanyag és Buuhoz se lett volna elég erő.(tipp)
MIvel nem lett volna veszély se gohantól se látunk ennyit és sok szereplő nem is lenne Gondolkozik
Annyit még el tudok képzelni ha Piccolo mégis megjavult volna ezek nélkül pl más miatt akkor ő lett volna Goku legfőbb riválisa.KB átvenné Vegita szerepét bár fura lenne ha Bulmánál is smirksweat
Gohan edzése elég kérdéses lenne,de talán mint Utód beindulna.Így még Buu is esélyes nagyon talán.
Sima androdiok inkább esélyesek.
Így belegondolva ha jól megnézem Raditz elég nagy mozgató rugó volt. kacsint

Ezt a lehetőséget is megnézném milyen lenne,kíváncsiságból.
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 05, 22:20:16 írta K ichigo » Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #11 Dátum: 13 aug 05, 22:38:03 »

KB átvenné Vegita szerepét bár fura lenne ha Bulmánál is smirksweat
Bulmánál nem nagyon tudná átvenni, ha jól tudom a namekok máshogy szaporodnak.  Gondolkozik  Nevet
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
linachan
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Válasz #12 Dátum: 13 aug 05, 22:54:45 »

Hát igen Toriyama lehet mindent csak véletlenül csinált így de azt pl tudom egy interjújából hogy ki a 3 kedvenc karaktere és hogy mi oknál fogva ők.

Az első Piccolo ahogyan ő mondta ő az első számú kedvence őt szerette a legjobban rajzolni, különleges karakter számára

A második természetesen Son Goku mivel őt tartotta a legjobb harcosnak a manga folyamán

A harmadik Vegeta mivel ő mindig időben érkezet és a legváratlanabb helyzetekben ( ha jól belegondolunk valóban mindig időben érkezett és váratlanul )

Ami talán viszont a mai napig sok animés izgat hogy Bulma és Vegeta hogyan is jöttek össze elvégre csupán csak 1 filler részben utalgattak rá eléggé erősen de az igazat csak Toriyama tudja. Bár sok jó doujinshi készült amik próbálnak magyarázatot adni rá, sőt egy nagyon jó fanfiction is találtam amit az illető kísértetiesen jól írt meg. Én örülnék ha egy speciálban megmagyarázná hogy ne kelljen találgatni.
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #13 Dátum: 13 aug 05, 23:44:14 »

Ayumi pont azért lenne fura. kacsint
Nagy eséllyel akkor Yamchát kapja meg és emberi Trunks lenne ssj helyett Kaiokennel kacsint

Nem hozzá tartózik de megnéztem volna egy Namek-Saiyan(emberi) keveréket nem csak dns összerakosgatással mint Cell.
Tudom Namekek nem így szaporodnak,de Toriyama simán megcsinálta volna ha akarja.

Dragonball és Zed között jó pár részt én is megnéztem volna,mint ahogy a Zed végén is a 10éves ugrás előtt.
Bár mostani mozi próbálkozik.
Annyira nem is harc érdekel ott,1-2vicces,nyugis rész még ráfért volna.

Jó pár magyarázat érdekelne még az biztos csak úgy.
Vegita meg Bulma kapcsolatról annyit hogy Vegita sokkal normálisabb(nyugisabb a végére) lett mint Bulma Nevet
 
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14 Dátum: 13 aug 06, 03:05:29 »

Vegita és Bulma összejövetele teljesen egyértelmű. Adott egy teljesen antiszociális, tesztoszteronól túlfűtött, eszméletlenül izmos és férfias férfi és egy nő, aki mindig a legjobb pasikra vágyik. Vegita amikor éppen pihent, akkor egyszer megjelent Bulma, kedves volt. Kaptak az alkalmon, majd hamarosan megszületett a kicsi Trunks. Ha meg már megszületett, akkor Vegita csak tartozik valami felelősséggel iránta, meg a Bulma iránt ezért szépen lassan összerázódtak.

Arra nincs túl sok esély, hogy Vegita egyik nap edzés helyett úgy döntött, hogy virágot vesz Bulmának és randira hívja. Vagy csak beállított hozzá egy fárasztó edzés után beszélgetni. Úgyhogy marad az első verzió, mert egyedül abban van logika.
Naplózva
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!