24 ápr 28, 05:34:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 7
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ao no Exorcist/A kék ördögűző - befejezett  (Megtekintve 36624 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Dátum: 11 júl 22, 16:12:46 »

De fura, hogy erről a tök király sorozatról még nincs topic. Gondolom vagytok egy páran akik ismeritek és még lehettek egy néhányan akik nem szóval itt egy rövid ismertető.

A főhősünk Okumura Rin aki egészen kisgyerek kora óta elég fura fiúnak számít. Egyrészről nagyon erős, viszont könnyű felmérgesíteni, ami általában a másik fél korházba kerülésével végződik. Egymás után cseréli a munkahelyeket, mert sehol nem tűrik meg vagy nem tud megmaradni huzamosabb ideig, suliba pedig már rég nem jár. Nem úgy mint az ikeröccse aki igazi zseninek számít és osztályelsőként veszik fel a "szent kereszt akadémiára" orvostan hallgatónak. De nemsokkal az öccse kiköltözése után Rin fura dolgokat kezd látni amiket úgy tűnik senki más normális nem lát, amik mint később kiderül démonok, akik jobbára őt keresik, merthogy Rin habár emberi anyja és apja van, de tulajdonképpen a Sátán egyik fia és a pokol egyik hercege. Az ok pedig, hogy minden féle démont lát, az, hogy a pecsét ami elzárta az erejét gyengül és most már a démonok is rájönnek, hogy ki ő. Ez után egyik dolog követi a másikat ami egy tragédiához vezet, aminek a hatására Rin esküt tesz, ördögűző lesz és kerüljön bármibe végez Sátánnal. És hol képzik az ördögűzőket? Hát a szent kereszt akadémián hol máshol? Nevet Igazgatója pedig Sir Pheles vagy másik nevén Mephisto.

Az Ao no Exocrist mangáját Kazue Katou rajzolja és írja és havi kiadásban jelenik meg, az angolul tudóknak ezt a forrást ajánlom: http://www.mangafox.com/manga/ao_no_exorcist/

Ezenkívül egy ideje már fut a 25 részesre tervezett anime sorozat is, berakom ide az 1. openinget kedvcsinálónak

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=xFGU6RAPm_g" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=xFGU6RAPm_g</a>

Véleményem

Én az 1. fejezet óta imádom, Katou-sensei remekül ötvözi benne a véresen komoly és érzelmes részeket az olyan elmebereg humorral amit mindig szerettem. Illetve kiemelném még, hogy a karakterek nem a szokásos sablon karakterek mint egyes mangákban, ami nekem kifejezetten tetszett, például az egyik karakter Bon, aki úgy néz ki mint valami huligán, és viselkedésben se sokkal jobb, de valójában egy tök rendes (és elég érzékeny lelkileg) srác aki majdhogynem osztályelső Nevet

Ha ismeritek a sorozatot akkor kommentáljatok, ha még nem tegyetek vele egy próbát. Az anime magyar felirattal letölthető több helyről, hogy ne legyen reklám csak utalok pl: "Urahara san boltja" és "Az anime rabul ejt" oldalakat érdemes megkeresni ez ügyben Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 ápr 11, 06:52:34 írta Cartnecker » Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #1 Dátum: 11 júl 22, 20:36:30 »

Azért van 1-2 sablon szereplő Pl Shiemi a félénk szende lány.

De egyébként nekem is per pillanat a top 5-ben benne van. Mint azt látni a profilképemen és az aláírásom is =D

Az anime grafikája és zenéi első osztályuak ( mondjuk 2011-es anime szóval ennyi elvárható ) a mangát remek színvonalon adja vissza és Mephisto mint igazgató pedig személyes kedvencem Rin mellett. Talán a mü legérdekesebb és legkifürkészhetetlenebb ( szép szó =D ) alakja. + Amaimon is nagy kedvenc.

Tehát valóban nagy kedvenc.

A jelenlegi fejezet jó volt Rin x Shiemi  Pirul
Naplózva


Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #2 Dátum: 11 júl 22, 21:28:44 »

Igaz bár szende lány ellenére, ő a legbátrabb az egész csapatban, ha csak az exwire vizsgát vagy a mostani fejezetet nézed, ez elég jól kitűnik.

Mephisto-t én is birom, egyszerűen nem tudom hova tenni, bár az talán elmond róla ezt azt, hogy Shiro barátja volt, őt pedig nem olyan embernek ismertük akit könnyű átvágni. Amaimon meg, hát nemtudom, ő egyszerűen csak beteg Nevet

Amúgy jah a Shiemi-rin dolog elég jóla lakulgat a másik ilyen talán a Shura Okimura öcsike páros Nevet

Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz, mert valahogy egyaltalán nem tudom megmondani mi is fog történni, ha eltekintünk attól, hogy oké a tisztátalan királyt (impure king) tuti megverik és úgyse végzik ki akit halára ítéltek. (igyekszem nem spoilerezni)
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #3 Dátum: 11 júl 24, 12:33:14 »

Engem igazából már az érdekelne hogy mit tud Mephisto. Hogyan harcol stb. Biztos nagyon erős lehet.

Aki a mostani fejezetekben nagyon szimpatikus lett az Izumo volt. Tetszett hogy egyedül ö nem félt Rintől és hogy kitartott mellette hiába derült ki az igazság. Bont viszont már nem csípem annyira. Kicsit köpönyegforgatónak éreztem  Gondolkozik

Szerk: Ütött az új anime rész. Nagyon jól megcsinálták az Amaimon Vs Rin harcot. A rajzolás eszméletlen, a zene alatta nagyon jó volt és azok a lángok ááá =D Nagyon szép. Véleményem szerint ez a mü és a Gosick perpillanat 2011 legjobb animéi. Egy kis negatívum hogy az első 2 perc felesleges volt  Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 24, 22:22:15 írta Lew » Naplózva


Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #4 Dátum: 11 aug 01, 21:09:32 »

Hm elkezdtek kicsit kavarni az animések a mangához képest. Mindenesetre amig nem szúrják el addig nincs gáz hogy kicsit más a story, legalább nem fogom tudni mi következik.

A rész amúgy egész jó volt bár az előzőt nem übereli.
Naplózva


Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #5 Dátum: 11 aug 01, 21:15:11 »

A 16. at még nem láttam, majd szerintem még megnézem ma lefekvés előtt, útána írok véleményt. És igen én is remélem, hogy nem szúrják el, ha ugyan azt betolják mint a Shaman King el akkor ölni fogok. Annak is nagyon jó a mangája és szar az animéje (de baromi jók az openingjei)

Na megnéztem a részt!

Elég gyorsan túltették magukat a dolgon bakker, a mangában vagy 5-6 fejezeten át rinyálnak, hogy "jáááááj ő a sátán fia, hihetünk neki?" itt meg kb "Igen? na mindegy Nevet". Az előzetes elég érdekes volt, kicsit mintha más felé tartana a dolog mint a mangában hmm kíváncsi leszek....
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 01, 23:58:54 írta Exkirion » Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #6 Dátum: 11 aug 02, 13:21:00 »

Amig nem csinálnak valami oltári nagy hülyeséget addig oké , bár jobb lenne ha a mangát követnék. Mindenesetre az tetszett hogy Amaimon elindult revansot venni =D Remélem epic lesz.
Naplózva


Shiko
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453

aoeku fanatikus


WWW
« Válasz #7 Dátum: 11 aug 02, 18:01:32 »

Hali, végre látok itt egy topicot az ANE-nak! Gyűljenek a fanok X3
A mostani anime részhez csak annyit kommentálnék, hogy sajnos, valószínűleg, máshogy fogy alakulni a történet.. a 17.rész előzeteséből ítélve még megvannak a fontos jelenetek, de már nem merek elkiabálni semmit. ikszdé amit most műveltek... kb -innentől kezdve- az egész drámai hangulat el lesz ásva. Még annyira nem is lett volna nagy baj ez a 'kristálybörtön' megoldás, na de, hogy Shiemi nem fél Rintől? Bon (már) meg akarja menteni Rint? Azt hiszem jön az anno FMA effektus. Ezért ijedtem meg, mikor láttam, hogy 25 részes lesz, a manga is kb. akkor tartott a 25. fejezetnél. Imádom az animét is, de most már azt mondom, hogy kibírtam volna még egy évet, legalább lett volna elég normális, mangahű anyag. X"3
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #8 Dátum: 11 aug 02, 19:26:56 »

Három napja ezen a mangán függök. Azóta elolvastam másfélszer az egészet. smirksweat Tényleg havonta jön csak ki egy fejezet? Sír
Eddig ez a legjobb manga, amit olvastam! Nagyon tetszik! Nevet
Nem mondjátok komolyan, hogy az anime csak 25 részes lesz... Sír Mit akarnak ezek?? Egy D-Gray Man-t? :cyrbye: (még az is 103 részes... -.-)
Magába az animébe még nem fogtam bele, de amint korlátlan net közelben leszek, leszedem az eddig összes kijött rész és maratont tartok. Pojén
Rin~ Pirul
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #9 Dátum: 11 aug 02, 22:40:03 »

Érdemes belefogni az animébe mert nagyon szép a grafikája és ennél jobb soundtrack-et nemsok animében hallottam eddig.

Ahol jelenleg tart a manga belefért volna a 25 rész úgyis hogy a mangát követik, aztán folytathatták volna jövőre egy 12 részes második évaddal. De ha valami idétlen lezárást csinálnak neki én nagyon mérges leszek.

És igen egyetértek Shiko-val hogy így elveszti az értelmét az hogy Rin a sátán fia. Pont az tetszett a mangában hogy itt nem úgy reagálnak mint az átlag shounenekben hogy "jajjj nem vagy ember de attól még a barátunk vagy stb"

Mindenesetre remélem csak egy kicsit fillerezni akartak hogy elnyújtsák az animét és nem sz*rják el nagyon.
Naplózva


Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #10 Dátum: 11 aug 03, 00:02:20 »

Hali, végre látok itt egy topicot az ANE-nak! Gyűljenek a fanok X3
A mostani anime részhez csak annyit kommentálnék, hogy sajnos, valószínűleg, máshogy fogy alakulni a történet.. a 17.rész előzeteséből ítélve még megvannak a fontos jelenetek, de már nem merek elkiabálni semmit. ikszdé amit most műveltek... kb -innentől kezdve- az egész drámai hangulat el lesz ásva. Még annyira nem is lett volna nagy baj ez a 'kristálybörtön' megoldás, na de, hogy Shiemi nem fél Rintől? Bon (már) meg akarja menteni Rint? Azt hiszem jön az anno FMA effektus. Ezért ijedtem meg, mikor láttam, hogy 25 részes lesz, a manga is kb. akkor tartott a 25. fejezetnél. Imádom az animét is, de most már azt mondom, hogy kibírtam volna még egy évet, legalább lett volna elég normális, mangahű anyag. X"3

Én is egyetértek. Az a baj sajnos, hogy sok manga ami felkapott lesz azzal úgy vannak, hogy "Na gyorsan csináljunk belőle animét amíg rá vannak izglva a fanok". Csak azt nem veszik észre, hogy a fanok akkor is szeretni fogják a mangát és megnézik majd az animét amikor már vége a mangának és akkor még jobban is fognak örülni annak, hogy kapnak egy szép csili-vili mangahű animét. Nekem például a kedvenc mangám egy olyan manga ami már egy jó ideje befejeződött (lásd: aláírásom) és mégis hajlandó voltam elolvasni többször is az óta (mondjuk anime nem készül belőle egyenlőre). Sosem értettem, hogy mi jó abban, ha tönkretesznek egy jó sorozatot csak mert nincs alapanyag (lásd: Shaman King), akkor inkább hagyják a rákba és vegyék elő akkor amikor már van értelme folytatni, mint ahogy a Hitman rebornnal vagy a Nunarihyon no Magoval is csinálják.

Na de remélem csak vészmadárkodunk és csak eredetiskednek kicsit és jó lesz ez Nevet
Naplózva

Shiko
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453

aoeku fanatikus


WWW
« Válasz #11 Dátum: 11 aug 03, 01:07:10 »

Ahogy mondod Lew, ebben a mangában az a jó, hogy nem visít a klisétől. Normális reakciók vannak benne, nem pedig a puszi-puszi. A-1 stúdiónak nehezére esett vizualizálni a helyzetet, hogy mi lenne, ha valaki hörögve és lángolva nekirontana. Átlag halandó ilyenkor kicsit hátrahőköl, nem pedig a karjaiba szalad (mellesleg, Shiemi miért nem égett meg? T_T Rin még el sem kezdte a láng irányító edzését... =˛= )
Exkirion, szerintem jogosan vészmadárkodunk, mert, hogy az egész ezzel hangulatát vesztette az hét szentség. Kivéve, ha most hirtelen mindenki félni fog Rintől... lehet Shieminek még nem jutott el az agyáig az információ. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 03, 02:32:16 írta Shiko » Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #12 Dátum: 11 aug 03, 09:02:59 »

Nekem a mangából az jött le, hogy Shiemi és Bon nem úgy tűntek, mintha félnének tőle, inkább csak dühösek voltak rá. Bon először a Rin és Sátán közötti kapcsolat miatt, utána azért, mert Rin mindig maga próbált mindent megoldani. Shiemi meg mindkét testvérre haragudott, mert egy ilyen fontos dolgot nem mondtak el neki. Persze, az első pár másodpercben megijedtek, hogy mi történt vele, miért lángol meg nyáladzik szerencsérlen, de utána már nem látszik rajtuk a félelem... Szerintem egyedül Koneko félt tőle.
Ugye még nem láttam az animét, de szerintem Shiemi azért nem égett meg, mert nem ért hozzá(?) a láng. Legalábbis a mangában úgy tűnt, hogy jóval a feje felett ment el a csóva. :3
Naplózva

Shiko
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453

aoeku fanatikus


WWW
« Válasz #13 Dátum: 11 aug 03, 12:17:50 »

Nem is igazán a félelem a megfelelő ide, Bon, igen ő dühös volt, viszont nem hiszem, hogy Shiemi haragudott volna. Inkább úgy tűnt, mintha nem tudná kezelni a helyzetet ezért inkább távolságot tart. Koneko meg egy szégyen...mondjuk az ő félelme érthető.
Annál a jelenetnél igen, a feje felett ment el (a vidámparkban), de most a 'titok kiderül' rész van, ahol Rin teljes egészében lángol, Shiemi meg odarohan és átöleli... úgy azért meg kellene egy kicsit pörkölődnie ha reálisan nézzük.X"D
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #14 Dátum: 11 aug 03, 13:36:51 »

http://www.mangafox.com/manga/ao_no_exorcist/v04/c014/24.html Nekem itt úgy tűnik, mintha rengetek érzés kavarogna Shiemiben; a meglepettségtől, a távolságtartástól a haragig.
Koneko szerintem a szokásos kis félős, bizonytalan karakter, aki követi a "vezérét" (jelen esetben Bon-t). Majdnem csak van, hogy legyen. :/
"titok kiderül"? Az pont az a mangafejezet akar lenni, amelyiket linkeltem? De, ha nem is az, akkor sem emlékszek olyasmire, hogy Shiemi megöleli a lángoló Rint. A 26. fejezetben is csak néhány kicsi lángocska van rajta, de ugye itt még nem tart az anime. Ígyesen tényleg kezdik a sztori összekutyulását. >.<#
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 ... 7
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!