24 ápr 28, 07:02:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 7
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ao no Exorcist/A kék ördögűző - befejezett  (Megtekintve 36625 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Shiko
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453

aoeku fanatikus


WWW
« Válasz #15 Dátum: 11 aug 03, 17:43:11 »

Ennél a jelenetnél szerintem arra dühös, ahogy Rin kezelte a helyzetet. Mintha semmi sem történt volna részéről és erre lett dühös, de ezen a képkockán kívül haragot nem láttam Shiemin a sátán dolgot illetően. Koneko viszont nem az a sablon gyáva - szerintem - , jó, követi Bon-t mert ez a dolga meg a barátja is, de azért ahhoz is kell bátorság. Meg arra értettem, hogy neki van is oka félni, mivel  ő már az egész családját elvesztette. A többieknek is van oka, de azért ez nagyobb seb. o_o
Éés igen, az a rész volt, csak teljesen másképpen mint a mangában. Készülj fel rá ikszdé
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #16 Dátum: 11 aug 03, 20:15:32 »

Az is lehet... Gondolkozik Ez a nem elmondás meg csak később jött fel nála, amikor már leülepedett benne a sátános dolog.
De milyen volt már, amikor Rin nekiállt ott magyarázni, hogy "Ettől még nem vagyok más. Semmi különbség köztem és egy átlagos ember között." a farka meg mintha ott villogott volna, hogy "Én is itt vagyok ám!". ikszdé
Nem azt mondtam Koneko-ra, hogy gyáva, hanem, hogy félénk. Nem mindegy. Mosolyog
A gyerekkori családelvesztés miatt persze, van oka félni. Épp ez a trauma miatt lett szerintem ilyen kis bizonytalan meg szemellenzős. Nekem az nem tetszik benne, hogy amint megtudta Rin-ről az igazat, rögtön "eltűnt" az addigi barátság, és ellene fordult. Egyszerűen kirekesztette. Mint amikor a struccok a homokba dugják a fejüket. Shima is félt tőle, de akkor is úgy volt vele, hogy minek szenvedjen az ellenszenveskedéssel (de szép szó ikszdé).
Akkor számítsak egy "Ne őrjöngj drágám, had nyugtassalak meg a titkolt szerelmes ölelésemmel!" fealinges részre... Jó, vettem. >.<# (nem akarooom x/)
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 03, 20:36:51 írta A-chan » Naplózva

Shiko
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453

aoeku fanatikus


WWW
« Válasz #17 Dátum: 11 aug 03, 21:48:25 »

Jaj az nagy jelenet volt, meg az a duma utána, hogy 'Nem vagyok valami meggyőző,mi? smirksweat' Hát szegény az őrjöngése után a barátok szemében kicsit hitelét vesztette. ikszdé
Az tényleg eléggé unfair, hogy Neko úgy kezelte mint valami fertőző betegséget, de szerencsére meggyőzhető volt. X3 Shima meg...jaaj az elején töltelék karakternek tartottam, de egy olyan szinten hülye-jóindulatú gyerek, hogy már bent van nálam a top5-ben. A családjával együtt  >.<#
Érdekes ahogy Katou-sensei rajzolja a karaktereket, mert tényleg látszik a rokonokon, hogy egy családból valók. Mint a való életben, megnézel egy apát meg a fiát, nem klónjai egymásnak (vagy egyáltalán nem azonosak) -mint sok mangában/animében- de a vonásokból letagadhatatlan a viszony. Legjobb példa szerintem Bon és az apja ikszdé
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #18 Dátum: 11 aug 04, 11:47:35 »

Konekonál itt is a bizonytalansága volt a legerősebb. Félt, meg akarta védeni a többieket, de a szíve mélyén akkot is jó embenrek tartotta Rint, ezért kellett csak kicsit leordítani a fejét, hogy másképp álljon a dolgokhoz. :3
Renzou nekem is az egyik kedvencem. Olyan hülye, mint én. ikszdé
Amikor először megláttam az idősebb Shima testvéreket, majdnem néztem, hogy Renzou elment gyorsan fodrászhoz, mert az apja letolta a rózsaszín haj miatt. Pojén
Tényleg látszik, hogy ki kinek a rokona. Mondjuk Bon anyja nekem elsőre nem ugrott be, de amint jobban kinyitotta a száját, már kétségtelen volt a rokoni kapcsolat. ikszdé Az apjától meg ránézésre, ami a vonásokat illeti, az orrát örökölte, de valamiért az egész megjelenésük hasonlít. Hiába van az egyiknek befestve a haja, a másikon meg szerzetesi ruha, akkor sem lehet letagadni az apa-fia kapcsolatot. Nevet
Az jó volt, amikor mindenki leszidta a saját gyerekét a hajfestés miatt, a többieket meg istápolták, hogy szegények biztosan fáradtak meg sokat dolgoztak… ikszdé
Rin a Suguro családképpel kicsit mellé lőtt. ikszdé

Bocsi, ha unalmas vagyok, csak örülök, hogy valakivel kibeszélhetem ezeket. Hümm-hümm
Naplózva

Shiko
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453

aoeku fanatikus


WWW
« Válasz #19 Dátum: 11 aug 04, 14:31:33 »

Dehogy vagy unalmas, örülök, hogy másnak is vannak velősebb véleményei a részletekről. ^^
Jaj az a "család kép" hatalmas volt.ikszdé Rin valami smasszer templomot képzelhetett el, mint a Suguro család rezidenciája. X'D
Hú, meg amiket lassan össze akarok szedni, azok az érdekességek, amiket Katou-san csempészett bele a mangába. Sok helyen ravaszul megjelenteti a korábbi, rövidebb mangáit. ikszdé Nagyon okos... nem villódzik bele a jelzés az ember képébe, de csinálja az önreklámot ( és valljuk be, ez ötletesebb, mint pl. a Naruto esetében, mikor a háttérben feltűnik egy Naruto plakát X"DD)
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 04, 14:39:25 írta Shiko » Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #20 Dátum: 11 aug 04, 19:54:36 »

Akkor nem szóltam. ^^

Rin szerint legalább egy díjbirkózó apa és egy amerikai gettós filmből kiugrott anya illett volna Bon-hoz. ikszdé
Nekem ez az első mangám Katou-san-tól, úgyhogy az ilyesmit nem veszem észre. Szomorú  Most úgyis olvasnivalót keresek, úgyhogy majd belenézek párba. Ha van ötleted melyikbe, annak is örülök. Nevet
Ha az animét még nem is, de az openinget már megnéztem. Nagyon bejön. Nevet
A manga alapján mellé lőttem pár színt. Azt hittem, hogy Bon festett haja is hasonló rózsaszín, mint Renzou-é, Kuro arcát is olyannak képzeltem, mint a zokniait, és valamiért azt hittem, hogy Shiemi-nek fehér haja van. smirksweat
Amúgy azt észrevetted, hogy 0:47-nél Fujimoto papa is feltűnik? (legalábbis a hasa) Nevet
Naplózva

Shiko
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453

aoeku fanatikus


WWW
« Válasz #21 Dátum: 11 aug 05, 00:32:35 »

Hát a többi mangájával csak az  baj, hogy még egy angol team sem fordította le... Pedig pont most kéne meglovagolni ezt az Ao no exorcist hullámot... a fanok biztosan lecsapnának az előző munkákra. Én csak kínai raw-ban nézegettem végig a 'Space traveller Robo and Usakichi'-t ( nem értem, hogy miért nem fordítják, szerintem az is zseniális! >_< ), amiből az aono-ba behozta a Mephisto telefonján csüngő nyulas telefondíszt, meg ha az animében jól láttam, akkor az íróasztalán is ott van ugyan az a nyúl. X"D
Az opening tényleg nagyon jóra sikerült, bár nekem a 2. jobban bejön, főleg, hogy belevonták a 2.kötet borítóját is, a zenéről nem is beszélve...már alig várom, hogy kijöjjön a full. <3
Hát igen, mangáknál elég becsapósak a színek, amíg nem jön egy színes original kép vagy egy anime adaptáció. ^^ Mondjuk Shieminek most sem áll messze a fehértől a hajszíne. ikszdé
És jaja, úgy a 2.-3. visszanézésnél kiszúrtam. X3

Amúgy az animében először csak azt furcsálltam, hogy mennyire digitálisak Rin lángjai. Meg lehetett volna animálni szépen, rajzfilm stílusban is, de gondolom fárasztó lett volna olyan animét Csak 'rajzolni' ami ennyire tele van lángokkal... vagy ki tudja, lehet megpróbálták, csak az 5. képkockánál falhoz csapták magukat és inkább belenyúltak az digitális effektbe.  smirksweat
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #22 Dátum: 11 aug 05, 10:26:04 »

Kár. Szomorú Szívesen elolvastam volna. Legfeljebb azt fogom csinálni, mint te. ^^
Azt a nyulat én is észrevettem, de azt hittem, hogy Mephisto „furcsasága” miatt van ott. ikszdé
Nem veszek rá mérget, hogy kibírom a második op előre megnézése nélkül, de megpróbálom. smirksweat (nem hiszem, hogy sikerül ikszdé) A zene is nagyon tetszett. Eleve egyszerre töltöttem le youtube-ról a videót és a zenét is. Ha eszembe jut, biztos meghallgatom egymás után kétszer-háromszor. ^^
Az öregen kívül volt még valami rejtett dolog benne? Én csak egy túlméretezett porcicát (Kohatal-t) találtam Bon-ék mögött úszkálni a táncolós résznél. :3 (bár ez nem akkora szám, mint Fujimoto ^^”)

Az akkor is szőke. ikszdé Lehet, hogy bevillant nekem is a szőke kékszemű kombó, de valamiért a fehér haj maradt meg bennem. >.<#

Én is a falnak megyek, amikor tüzet kell rajzolnom. ikszdé
Az openingben tetszettek a lángok, de ott minden tetszett, úgyhogy ez nem mérvadó. Egyedül azzal van bajom, hogy a mangában jobban összeolvadnak azzal, ami éppen ég. (jól megaszondtam ikszdé)
Az animében nagyon elütnek a környezetüktől? Nagyon látszik, hogy digitális? :/ Vagy olyan, mint az op-ben? (mert akkor nem olyan nehéz vele megbarátkozni :3)
Naplózva

Shiko
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453

aoeku fanatikus


WWW
« Válasz #23 Dátum: 11 aug 05, 11:07:06 »

Ha akarod adok rá linket, sajnos eddig csak 1 megosztó oldalon találkoztam vele. ^^"
Öööm, szerintem nem volt más rejtett elem (max a baki, hogy Rinnél néhol lemaradt a hegyes fül ikszdé)
Amúgy meg szerintem a mangaka is önön vitába keveredett azzal, hogy Shieminek milyen színű legyen a haja meg a szeme.. mert egy original képen egyszer inkább fehér haja és kék szeme van, egy későbbin meg szőke és zöld szeme.. lassan állapodott meg az utóbbinál. X'D
Igen-igen értem mit mondasz a 'láng összeolvadással', én is bírom azt a megoldást. Talán még nem lennének furcsák a digitális lángok, ha nem az egész testét vennék körbe állandóan.. mert azt, hogy mikor bekattant akkor az egész testén volt az még rendben van, de amikor magánál van...mmmmmmh.
Hát, látszik, hogy digitális, de most, hogy újranéztem a Rin vs. Amaimon jelenetet... mondjuk úgy ez a megoldás volt a nyerő. >.<#
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #24 Dátum: 11 aug 05, 12:04:20 »

Akkor, mivel nem fordították le, úgy voltak vele, hogy nem is teszik fel sehova. :/
Ha gondolod adhatsz linket, ha nem gond. ^^ És köszi! Nevet

Most visszanéztem, de csak egy helyet találtam, ahol „rendes” füle van.  Szerintem a mangához képest itt kicsit hegyesebb is. Vagy csak nekem tűnik úgy? Gondolkozik Amott mintha olyan kis tömzsi füle lenne. :3 http://i53.tinypic.com/2u8dt38.jpg

Ami meg Shiemi haját illeti, a scanner hibája is lehet, hogy nem egyforma a két kép, de abban a bandában, amit én töltöttem le, még az árnyékok is inkább rózsaszínesek, mint sárgák. Csak két képen van nagyon nagyon halvány szőkés haja, de az is inkább krémszínű. ikszdé

Az opening végén szerintem jól elrendezték Rin lángjait, de ha harc közben meg egy nagy tűzgömb az egész, akkor minek kellett elhúzni a mézes madzagot előttünk az op-pal? >.<#
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 05, 12:05:16 írta A-chan » Naplózva

Shiko
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453

aoeku fanatikus


WWW
« Válasz #25 Dátum: 11 aug 07, 19:11:09 »

Ím a link^^: http://www.dm5.com/manhua-luobinyutuji/

Az a fül megvalósítás egyes helyeken tényleg érdekes, lehetett volna kevésbé manós.  ikszdé
Hát a lángok azért illeszkednek a 'test vonalához', nem egy nagy gömbnek kell elképzelni. X"D

Jaaaj de nemrég néztem meg a 17.részt... anyám borogass... teljes FMA komplexus... aniplex-nek ez nagyon a mániája.. Már csak abban reménykedem, hogy pár év múlva újra előkapják az aono-t és kapunk egy FMA Brotherhood szintű mangahű történetet.  Hmm?
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #26 Dátum: 11 aug 08, 20:24:03 »

Hát volt szerencsém a 17. részhez és csalodott vagyok. Amaimon az egyik kedvencem és ilyen könnyen meghal? Bon az egyik pillanatban még segit Rin-nek a következő-ben meg már fenyegeti hogy meg fogja ölni, ha elburul az agya. A Tisztátalan királyt valószínüleg teljesen kihagyják az animéből. + remélem nem akarnak Yukionak is démonerőt adni mert akkor fogok a falramászni.

Ha még majd eszembe jut valami pótolom, addig is nyitok 1 sört beülök a TV elé és megprobálom megemészteni a látottakat...
Naplózva


Shiko
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453

aoeku fanatikus


WWW
« Válasz #27 Dátum: 11 aug 08, 23:49:15 »

Én csak azt az egyet nem értem Amaimon leölésében, hogy egyetlen kardszúrástól most miért nyírodott ki? Mert a táboros harcnál is kapott egy egyenes szúrást gerinctájra  Hmm?... akkor ezt most hogy képzelték? Ráadásul szerencsétlennel egy sablonszöveget is felmondattak... 'Nem veszíthetek...Én vagyok a föld királya!!'.. ezt most, tényleg nagyon muszáj volt, ha már amúgy is ilyen szánalmas halált kellett halnia? =_=
Lew, hogy valami démoni motoszkál Yukioban az már 100%... Alapból, el tudnám képzelni, hogy valamiképpen felébredne benne valami, de ez nagyon silány felvezetés, főleg, hogy köze nincs a mangához.. ( mangában meg ugye most lesz egy Todou - Yukio koccanás, na ott már el tudnék egy olyat képzelni, hogy tápolt Todou papa csinál vele valamit )
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #28 Dátum: 11 aug 09, 00:56:13 »

Tök jó lenne ha nem egyben lenne az anime.. illetve manga része ennek a topicnak, így rohadtul nem tudom elolvasni amit írtok.. ugyanis a mangát nem olvastam. *cry*
Naplózva
Shiko
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453

aoeku fanatikus


WWW
« Válasz #29 Dátum: 11 aug 09, 02:56:28 »

Sok összehasonlítgatás már nem lesz szerintem az aktuális anime részek meg a manga között, mivel most hagyták el az eredeti szálat. És, hogy el 'tudd' olvasni amiket írtunk, javaslom nézz bele a mangába és te is megértheted. Csak nyerhetsz vele. ^^
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 7
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!