24 szep 22, 12:18:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 101 102 [103] 104 105 ... 166
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérvonal képességek / Vérvonal kiterjesztés (Kekkei genkai / Kekkei touta)  (Megtekintve 506782 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #1530 Dátum: 10 jan 01, 11:17:01 »

Valószínű, hogy el lesz magyarázva. De amíg nem teszi ezt meg Kishimoto-senpai, addig az nekem genjutsu marad. Legalábbis nincs rá más magyarázatom. Mert az már túl abszurd, hogy Danzounak van egy ilyen képessége, akinek meg van rengeteg, abból gyakorlatilag az alap jutsukat mutatják... Persze reális a te elméleted is. Csak inkább megvárom Ksihi-senpai okfejtését erről. Egyébként egy genjutsu képes irányítani az összes érzékszervünket. Akkor a chakraérzékelésünket is képes megbolondítani nem? Danzou kezében az a temérdek Sharingan valószínüleg képes úgy megtenni a genjutsu használatot, hogy még észrevehetetlenebb legyen, mint Itachinál.

A hsz törlések szerintem igazságosak voltak. Valóban tele offoltuk a témát. És bocsánatot kérek, hogy benne voltam ebben. Megint smirksweat
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1531 Dátum: 10 jan 01, 16:10:57 »

előfordult már olyan, hogy egy külső szemlélő rosszul ítélt volna meg valamit egy csata közben? ez azért lehet fontos, mert karin szövegeit úgy tudnánk kezelni, ahogy kell Mosolyog

a törlésekkel kapcsolatban: az offtopic vitához hozzátartozó, de ontopic hsz-ek minek számítanak? az amaterasut máshol nem is szabadna elemezni, hol máshol tegyem meg, ha nem itt?
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1532 Dátum: 10 jan 01, 18:13:18 »

Six:

A genjutsu elvileg a látást, hallást, szaglást, ízlelést és tapintást zavarja meg. Vagyis az öt érzékszervet. Nem tudom, hogy a chakra-érzékelés ide tartozik-e... ^^"
A fenti öt ingert az agy dolgozza fel, a genjutsu pedig az agyban lévő chakrára hat (elvileg). Persze mivel az ember központi feldolgozóegysége az agy, így a chakra-érzékelés adatai is oda futnak be. Így lehet, hogy arra is tud hatni.
Hű, de zavaros. Nevet

Ha pedig ninjutsu, akkor lehet, hogy valami olyasmi, mint Orihime "gyógyító" képessége a Bleachből. Ami valójában nem gyógyítás, hanem téridő visszaállítás (hasonlóan STM elméletéhez).
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1533 Dátum: 10 jan 01, 21:21:57 »

Hát, végülis, Itachi és Sasuke hazsnált oylan genjutsukat, amik az ellenfél genjutsujára voltak hatással, vagy elhitették vele, hogy genjutsut használ, miközben pont ő volt genjutsuban, úgyhogy simán hat a chakraérzékelésr e is a genjutsu.
Más klrdés, hogyha egy animében/mangában valamit elmagyaráz egy megfigyelő (vagy az egyik küzdő fél áll le magyarázni) aakkor általában a mangaka szól hozzánk rajta keresztül, és így magyarázza el mi történik éppen. SZerintem emiatt vehetjük kézpénznek KArin szavait.
« Utoljára szerkesztve: 10 jan 01, 21:28:03 írta STM » Naplózva
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #1534 Dátum: 10 jan 01, 21:25:00 »

Hát nemtom... Karin eddig mindenre jó volt épp csak arra nem, amire megkérték, hogy tegye meg... Ráadásul vannak olyan dolgok, amiket később tudtunk meg, előtte mást magyarázott a manga egy szereplőn keresztül... Ilyen tipikusan Itachi története...
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1535 Dátum: 10 jan 01, 21:28:56 »

Igaz, de ott a történet egy részéről, egy esmeénysorozatról, és egy kakrakter jelleméről volt szó, nem egy harc történéseiről, vagy egy technika működéséről. Én az iylen esetekre gondoltam.
Naplózva
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #1536 Dátum: 10 jan 01, 21:31:18 »

Akkor egy másik példa: a Mangekyou Sharingant egy féle képpen lehet elérni. Csak úgy, ha az illető ember megöli a legjobb barátját. Kakashinak mégis lett. Sasuke sem úgy kapta meg, hogy megölte a legjobb barátját. Bár.. ki tudja... Lehet, Orochimaruval világi cimborák voltak ikszdé
Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1537 Dátum: 10 jan 01, 21:38:24 »

A barát megölése csak 1 mód, a lényeg h egy bizonyos mennyiségü stressz érjen. Kakashinál ez lehet akár Obitó vagy Rin halála. Lehet annyira bemagyarázta magának, vagy annyira felelősnek érezte magát a haláluk miatt, h az a stressz szint aktiválta az MS-t.

Lehet h rosszul gondolom, de Sasuke MS is akkor alakult ki, amikor rájött h "HOPPÁ, Itachi jó testvér volt, és csak nekem akart jót, hüüüü vazze, akkor megöltem a példaképem, a legjobb "barátomat", a testvéremet, azt akit mindennél és mindenkinél jobban szerettem és tiszteltem"
Naplózva







Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1538 Dátum: 10 jan 01, 21:45:13 »

Nem Szöcske tette el láb alól Orcsimarcsit Mosolyog Kakashi esetleg akkor aktiválhatta az MS-t mikor Rin meghalt
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1539 Dátum: 10 jan 01, 21:48:55 »

A lelki megrázkodtatás hozza elő az MS, sztem.

kakashinál talán a gyerekkorában végbemenő megrázkodtatás alakította ki.
Itachi megölte egy közeli barátját, és még tán az is, hogy tudta, hogy le kell mészárolni a családját.
Szaszuke meg azért, mert talán a bünösnek hitt szerető és ártatlan bátyát kellet megölnie.
Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1540 Dátum: 10 jan 01, 21:56:34 »

Itachi amúgy is haldoklott,szóval megölette magát Szöcskével és átadott neki néhány jutsut...Egyébként nem attól ébredt fel az MS-e hogy Ita átvitte minden doujutsuját belé és az ébresztette fel?
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1541 Dátum: 10 jan 01, 21:59:12 »

Csak 1db 1lövetü amaterasut adott át neki mást nem.
Naplózva







hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1542 Dátum: 10 jan 01, 22:05:18 »

Szerintem nem, mert eddigi tudásom szerint csak egy egylövetü amát  kapott, ami madara ellen irányult. Ha megnézed azt a manga oldalt, ahol madarát elkapja szaszuke amája, ott látszik, hogy itachi MS-ének a képe van, De szaszkének teljesen más az MS képe.
Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1543 Dátum: 10 jan 01, 22:07:26 »

Madara nem azt mondta Sasukénak amikor beszélgettek h Ita minden doujutsuját átvitte belé amikor a homlokán végighúzta az ujját? Gondolkozik ezt a részt kikeresem Nevet

Az animében úgy van hogy:"...átvitte a szemeinek erejét beléd"Ez gondolom nem csak egy lövést jelent az Amaterasuval ha találkozna Szöcske Madarával.
« Utoljára szerkesztve: 10 jan 01, 22:14:54 írta Marci1996 » Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1544 Dátum: 10 jan 01, 22:17:55 »

Szerintem nem, mert eddigi tudásom szerint csak egy egylövetü amát  kapott, ami madara ellen irányult. Ha megnézed azt a manga oldalt, ahol madarát elkapja szaszuke amája, ott látszik, hogy itachi MS-ének a képe van, De szaszkének teljesen más az MS képe.

Igen, ennyi időre jelent meg a szeme, ekkor még nem volt Saskénak MSe. Milyen erőt tudott volna bele vinni a szemeibe?
Naplózva







Oldalak: 1 ... 101 102 [103] 104 105 ... 166
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!