24 jún 29, 02:26:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki lehet Kabuto utolsó koporsójában és miért?  (Megtekintve 38126 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #135 Dátum: 11 aug 01, 06:14:32 »

Rini:

Ha Tobi = Madara, akkor a koporsóban nem lehet Madara teste. Egész egyszerűen azért, mert az Edo Tensei-jel megidézett lélek formálja a lélek tulajdonosának formájára a testet (ezt már sokszor leírtuk a fórumon, de úgy tűnik nem elégszer). Ha pedig Madara él, akkor nem lehet megidézni a lelkét.
Erre lehet megint a fentiekkel fogsz érvelni, de én azt fogom mondani, hogy inkább a jelenlegi ismereteinkre építsünk, és ne bocsátkozzunk alap nélküli feltételezésekbe, mert ennyi erővel bármit belemagyarázhatunk bármibe. Mosolyog
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
kopasz7
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 59



WWW
« Válasz #136 Dátum: 11 aug 01, 06:54:09 »

Miért lehetne csak ilyen erőltetett a magyarázat? Simán lehet, hogy Madara van a koporsóban, és egy szökött már halottnak vélt Uchiha valójában Tobi. A teleport techinkája meg lehet, hogy olyan egyedi képesség mint Uchiha Shisui elme manipuláló technikája. Nem tudni erről sokat, csak annyit hogy hasonlít a Kamuira amit eddig csak Kakashi mutatott, de ahhoz meg mangekyou sharingan kell... Azt pedig Mad.. (Kükhümm) Tobitól nem láttunk egyszer sem, teleportálásnál is sima sharinganja volt. Tehát Tobi egy egszerű uchiha, aki meglovagolta Madara hírnevét. Ha ő lenne Madara, miért takarná el az arcát? Hisz nem arra büszke, hogy ő a klán (volt) vezetője, ő a nagy hatalmas Uchiha Madara? Mert addig oké, hogy a háttérben marad az akatsukiban, de amikor már leleplezi magát minek a maszk? Tény, hogy Kisame nem ismerte Madarat, úgy mutatkozott be neki, szóval hibás az a feltevés, hogy kétszer is Madaraként azonosította. [link] Szóval, ha Tobi pajtás tényleg Madara lenne, szerintem nem így viselkedne, ezért gondolom, hogy Madara van a koporsóban. Hiszen Kabuto is utalt rá, hogy: "De megnyugodhatsz, nem árulom el senkinek."; meg: "Hozzád kellene beköszönnöm, Tobi. Elnézést... Mostanában Madaraként szerepelsz, nemde?" Tehát Kabuto tudja, hogy Tobi nem Madara (legalábbis ezt sejteti a szövege),  különben eleve Madarának szólítja, nem? Pontosan Eddig részemről úgy áll a dolog, hogy Tobi bizonyítsa már be, hogy ő Madara, vagy pedig az én szememben nem ő az! Nyelvesít A koporsóban meg ki lehetne, ha nem az aki egy személyben le is leplezheti, és nagy ellenfelet is jelet számára, aki elsőként szerzett fuumetsu mangekyou sharingant, mint maga Uchicha Madara?  ?

megjegyzés:Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de amit csak eszembe jutott azzal próbáltam érvelni.<<jelöld ki
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #137 Dátum: 11 aug 01, 07:22:50 »

Chakra-sama: rini feltételezése nyilván alaptalan és valószínűtlen, de elméletben megoldható.
Ha van egy genjutsu, amivel agymosást lehet végezni, tehát olyan, mint egy miniatűr Hold Szeme, akkor az átírja a célpont emlékeit, gondolkodásmódját és jellemét.
Ha Madara elvégzi valakin ezt a jutsut, akkor az szellemileg Madarává válik, miközben tudja, hogy nem ő az igazi Madara.
(Ez egyébként megmagyarázná, hogy miért nem láttunk Tobitól MS-t.)
Tehát rini megállapítása szerint van két Madara, az egyik (a másolat) Tobi, a másik (az igazi, aki meghalt) meg Kabuto koporsójában várja a parancsot.
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #138 Dátum: 11 aug 01, 13:07:37 »

Igen, de akkor is kicsit túlerőltetett, és bonyolított.. várom most már a végeredményt.
Kopasz7 felvetése ésszerűbben hangzik.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #139 Dátum: 11 aug 01, 13:25:25 »

Chakra - Elbeszélünk egymás mellett. Te abból a szempontból vizsgálod ezt a koporsót, hogy Madara /Tobi az eredeti teljes valójában él. Én viszont azt feltételezem, hogy Madara teste meghalt és a tudata beköltözött Tobi testébe. Hangsúlyozom. Nem a lelke hanem a tudata, tudása. Így a teste és lelke halott. Ha így nézem akkor nincs semmi ami megakadályozhatná Kabutot, hogy edos zombit csináljon belőle. Pont a teste bizonyítja azt ahogy a testrészeit cserélgeti, hogy ez a test nem Madaráé. Másrészt miért kellene Tobinak az igazi és eredeti Madarának lennie. Ép azt beszéljük, hogy a test lehet másé, de a tudata Madaráé. Itt jön az amit mondtam, hogy ez egy tudatrabló jutsu következtében megtörténhet  miközben Madara teste meghal és így marad az új testben. Én például abban nem kételkedek, hogy a Rin'negan Tobi tulajdonában volt de akkor még nem Madara volt a neve. Persze amíg nem látjuk az edos személyt amelyet Kabuto megidézett, addig alaptalan ez a feltételezés. Arra az esetre állítottam fel ha tényleg Madara van a koporsóban. Ha viszont ő van benne akár igaz is lehet. Ha pedig más van ott akkor pedig tárgytalan ez a feltételezés. Úgy gondolom, hogy már nem vagyunk olyan messze, hogy ezt megtudjuk.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 01, 15:40:14 írta rini67 » Naplózva
tibee77
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1083


-Itachi Fan-


« Válasz #140 Dátum: 11 aug 01, 15:25:12 »

Én szeretném azt hinni, hogy Tobi Madara, mert akkor nem csalódnék Itachi-ban.Én őt egy nagyon jól informált embernek tartom, aki kb. minden kis piszkos dologról tudott ami eddig kiderült, vagy még nem derült ki esetleg.
Naplózva
kopasz7
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 59



WWW
« Válasz #141 Dátum: 11 aug 01, 16:09:34 »


Nekem is szimpatikus Itachi informáltsága, de mikor Sasuke amaterasuja aktiválódott, akkor gondlolta, hogy még szerencse, hogy nem tudott róla mindent, mert akkor már halott lenne.
Naplózva
fefe1200
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78



« Válasz #142 Dátum: 11 aug 04, 08:37:49 »

Nekekm lenne mégegy kevésbé valószínű ötletem:
Maga rikudo sennin van a koporsóban, mert madara elmondta a történetet, rikudo senninről(azaz az igazságot) naruto-nak, és ha azzal zsarolta meg madarát kabuto, akkor csak az az egytlen személy lehet a koporsóban, mert madaránál nincsen senki más aki erősebb lenne szerintem.Ezt aki nem érti ne csüggedjen, mert mostanára már én is belekavarodtam, de ez az én véleményem. xD
Mondjuk azt is meg kell hagyni, hogy rini69 elgondolása eddig a legjobb, és legvalószínűbb is.
Apropo, szerintem azért kevésbé valószínű, mint azt már leírtam, hogy rikudo sennn erejét lehetetlenség irányítani, ezért szerintem a másik elméletem jobb:
Valaki olyan eddig ismeretlen személy van a koporsóban, akihez tobi nagyonerős érzelmeket fűz(ez persze lehet félelem, gyűlölet, erős szeretet is). Mondjuk a szülei, vagy akár valamelyik generáció rikudo sennin családfájából.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 04, 09:04:58 írta fefe1200 » Naplózva
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #143 Dátum: 11 aug 04, 11:35:51 »

hát nem kell hogy erősebb legyen az a személy aki a koporsóban van mert elég ha tobi/madara nem tudja őt elszivni más dimezióba vagy legyőzni csak annyi kell hogy megtudja győzni sasukét mert akkor megtudja hogy ő buzditotta konoháta a 9 farkút és konoha azt hitték az uchihák állnak e mögött és megkérték ezért itachit hogy pusztitsa el a klánját és emiatt tobi ellen fordulna sasuke és tobinak megneheziti a dolgát így sasuke és naruto menne már ellene és akkor legyőznék tehát a koporsóba elég egy olyan személy legyen aki tud tobi titkáról sokat
Naplózva
dexter6
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 476

Full-idiot Alchemist :D


« Válasz #144 Dátum: 11 aug 06, 09:43:29 »

Végigolvastam én is újra a kapcsolódó manga részt angolul, és azt kihagytátok, hogy "Madara" azt állítja, hogy a Kabutoval való csatázás legyengítené. Nem mondja, hogy kételkedik a saját győzelmében, sőt pont az ellenkezője. Biztos abban, hogy le tudná győzni Kabutot, csak nem akarja hátráltatni a saját terveit. Azt is mondja, hogy a későbbiekben átgondolja a saját stratégiáját, miután látta mire is képe Kabuto. Ezek alapján az kizárható, hogy egy nagyon erős shinobi lenne a koporsóban, inkább egy kellemetlen ellenfél. Hogy ez fizikálisan vagy mentálisan terhelő, azt nem tudom, de én részben mindkettőre gondolok. ezzel arra célzok, hogy én is ahoz a táborhoz csatlakoznék, akik szerint Tobi=Madara, csak Hashirama elleni csatájában elveszítette az eredeti testét, csak azért hogy beszerezze a DNS-ét (erre mintha maga Madara is utalt volna, hogy csak ez volt a célja abban a csatában, bár ez azért volna hülyeség, mert DNS-t szerezni elég egyszerűen lehet, de vele újra építhette egy testet) a DNS felhasználásával pedig Zetsun keresztül vagy egyéb módon újraalkotta a testét, ez lett Tobi. Szóval le tudná győzni a régi testét, főleg mivel van rinneganja is, csak sok időbe telne, mire újra megerősödik.
Naplózva


Train ninjas and save the world from evil on NinjaManager.com!
Train ninjas and save the world from evil on NinjaManager.com!
Doujin
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Válasz #145 Dátum: 11 aug 21, 17:33:37 »

Erre csak tippelni lehet az én tippjeim:
- Madara testvére
- Rikodu Sennin
- Maga Madara de ez akkor szerintem úgy lehet, hogy az akiről most hisszük, hogy Madara az a 3 Mizukage és talán semmi köze Konohához csak ellopta Madara szemét bár erre kevés esély.
- vagy egy olyan kari akiről eddig nem is hallottunk és akkor hosszú fáradalmas story lesz a bemutatásáról... ez sztem igen valószínű .
De még ha ezek közül valamelyik is sztem nem azért egyezett bele mert veszélyt jelentene rá hanem mert jól jön majd csatában az a halott, mivel most nem csak az egyesített Shinobi haderővel küzdenek hanem egymás ellen is szóval nem hiszem, hogy madara  tartana Kabuto-tól különben rögtön neki esik......
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #146 Dátum: 11 aug 23, 11:03:24 »

Moderátor:
Téma átnevezve "Ki lehet Kabuto utolsó koporsójában és miért?" -re. Így talán egyértelműbb lesz, hogy indoklást is kell írni.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Rachet
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 278



« Válasz #147 Dátum: 11 aug 23, 12:16:40 »

Igazából szerintem azt is számításba kell ilyenkor venni, hogy mi az eladhatóbb, mi csigázza fel jobban az olvasókat.
Véleményem szerint semmiképp sem lehet olyan karakter a koporsóban, akinek már láttuk az arcát (az eredeti Madara), mert ez nem keltene akkora hatást.
Ha tippelnem kellene most, akkor azt mondanám, hogy egy olyan személy lesz a koporsóban, akinek a szemeiben vagy rin'negan van vagy pedig az a bizonyos eredeti sharingan/rin'negan kombó.
A koporsóban van esély, hogy Rikudou sennin van - de akkor kell valami olyan új információ róla, amit az arcáról tudunk leolvasni és igazán elgondolkodtató. (Mivel egy fejezet utolsó lapján fogjuk látni...) Megmondom őszintén, én erre nem sok esélyt látok, egyértelmű, hogy miért.
Arra, hogy az eredeti Madara lenne benne, még kevesebbet hiszen az nem keltene akkora hatást. Persze lehet benne Madara, de semmiképp sem úgy, ahogy megismertük - egy számunkra eddig ismeretlen Madara, akinek esetleg már a megjelenése is lerántja a leplet arról, hogy ki is az a Tobi, vagy hogyan jött létre/honnan jött; sokkoló lenne. 

Én személy szerint tehát egy olyan karaktert várok, aki kapcsolatban áll Tobival (és nem Madarával!), de nem egy egyszerű Uchiha. Egy olyan embert, akit még közvetlenül nem láthattunk a mangában.
Naplózva
hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #148 Dátum: 11 aug 23, 12:23:24 »

Semmiképp sem Rikodu Sennin...Nem passzolna össze Kabuchimaru Ne aggódj nem mondom el senkinek mondatával Gondolkozik
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
fefe1200
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78



« Válasz #149 Dátum: 11 aug 29, 06:08:39 »

Ezt figyeljéétek, szerintem ő van a koporsóban, és a történetét is sejtem! http://www.youtube.com/watch?v=PvR6HlFa6Pw&feature=related                            nos, mit szóltok hozzá, szerintem ő lehet az uchiha ház valódi feje, és nem madara! Indokot nem tudok,de youtub-on van egy csomó videó!  Most mit mondjak, nem tudom mivel kitölteni a 3 sort. Nyelvesít
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!