24 szep 22, 17:26:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 92
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rasengan (és változatai)  (Megtekintve 294666 alkalommal)
0 Felhasználó és 29 vendég van a témában
Dave90
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 707

Nara jounnin


« Válasz #960 Dátum: 09 jan 24, 19:25:55 »

de figyelj már. az hogy a szeme bevált vörösre még nem jelenti hogy a jutsut a Kyuubi nélkül nem tudja megcsinálni. azt a jutsut Jiraiya segítségével sajátította el Jiraiya meg elmondta neki hogy ne használja azt az erőt. tehát kétlem hogy egy oylan jutsut segítene neki elsajáítani amigez szükség van a rasenganra.

és egyébként meg szerinted úgy komolyan NAruto gondolkozik olyanokon hogy huh Itachi ellen lehet hogy így kéne(az akkori NAruto nem gondolt volna iylesmire) és akkor szól a kyuubinak... és ha így lett volna mutatták vola miközben segítni hívja.
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #961 Dátum: 09 jan 24, 20:04:33 »

hát nemtom. bennem teljesen úgy állt össze, hogy jiraiya-féle edzésnél még próbálták kicsikarni a kyuubiból, amit akartak, így meglett az oodama rasengan, erőltették még és előjött a 4 farok. utána már nem nagyon akarták folytatni, és félnek a rókától.
közben megnéztem a mangában is, ott tényleg nem mond semmi ilyet (mintha az animében lenne egy ilyen, amikor a fáknál gondolja, hogy "azt" használja).

így viszont ok, nem szóltam semmit Mosolyog
Naplózva
Razengan
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


« Válasz #962 Dátum: 09 jan 24, 22:30:10 »

amikor edzettek azért jött elő a róka mert Jiraiya babrált valamit a pecséttel.
Szerintem az Oodama Rasengan pusztán csak egy óriás rasengan, asszem az Oodama úgy volt fordítva hogy végső, vagy legvégső... szóval szerintem ennek nincs köze a rókához, mikor Itachi ellen használta azért volt vörös a szeme mert dühös volt. Mivel Naruton a pecsét így is labilis egy kicsit, szerintem erre kár szót vesztegetni.
Naplózva

Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #963 Dátum: 09 jan 24, 23:57:17 »

oodama=óriás. de tényleg csak addig volt kyuubis, ameddig kellett.
Naplózva
Dave90
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 707

Nara jounnin


« Válasz #964 Dátum: 09 jan 25, 00:17:57 »

oké akkor az Oodama rasenganhoz elengedhetetlenül szükséges a Kyuubi chakrája.

egyébként a végső rasengant azt Jiraiya használta....
Oodama más jutsu. ha óriás akkor óriás nem tudom.
Naplózva
Spyro-sama
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 119



« Válasz #965 Dátum: 09 jan 25, 15:12:26 »

Hát ezen még lehetne vitatkozni egy ideig Nevet.
De szerintem mindenki tartson ki a véleménye mellett, sajnos ez egy olyan dolog, amit nem fogunk csak úgy megtudni, max. következtetni lehet rá...
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #966 Dátum: 09 jan 25, 17:27:32 »

én elfogadtam, hogy rosszul tudtam. a rasen-shurikenes dologban viszont abszolut biztos vagyok Nevet
Naplózva
Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #967 Dátum: 09 jan 26, 21:45:53 »

A kyuubis vagy nem Rasenganra én azt mondom, hogy
(ez saját vélemény lehet, hogy tévedek de a nagy részét próbáltam mangából kikeresni)

Senjutsu edzés előtt
- sima rasengan nem kell segitség a rókától, de kell klón a megalkotáshoz.
- Oodama Rasengan kell róka, kell segitség a meg alkotáshoz és a stabilan tartáshoz is.
- Futon Rasen shuriken kell róka, kell segitség a megalkotáshoz de utánna  nincs szüksége a klónokra. A 338-as mangában 2.3. képen még simák a szemei, de már a 6. képen és ezután a csata végéig látszik a szemén a kyuubis behatás. (És szerintem nem az idegességtől, hanem direkt használt némi plusz energiát). És az hogy a Soorás fillér részekben annyira ellenzi a rókát az csak kitalálció. Szerintem Narutó fogja használni a kyuubit igaz később és jól is teszi hisz mint Jinjuriki neki ez szinte kötelessége. Csak annyi hogy uralni kell az erejét mint Gaara és Neiji elleni harcban. (Bár annál jóval több chakra mennyiségre gondoltam. Úgy konkrétan mind a 9 farok erejére.)

És hogy miért kell Narutónak klónok és Kyuubi segitség ez egyszerű amikor ezeket a technikát használta még mindig nagyon gyenge volt a chakra koncentráló és irányító képessége.Bár azért használni tudta őket. De sokat pazarolt és nem is tudta tejesen kihasználni "felszabadítani"a teljes cakra mennyiségét ezért volt szüksége ezekre a kis cselekre.

De szerintem a Senjutsus edzés után Narutónak sennin mód nélkül is menni fog segítség nélkül a sima és talán az Oodama is (most a kisebbik verzióra gondolok) talán még a dupla is de amíg nem látjuk addig semmi sem biztos. Ezen edzés után nem lennék meglepve, ha Naruto jobban ketelné a chakrát mint Sakura vagy Tsunade persze Szeninn mód nélkül.

Senjutsu edzés után eddig csak arról van adatunk, hogy sennin módban mit tud. Itt egyszer sem használta a rókát.

- sima rasengan-hoz nem kell kón
- a dupla rasengan-hoz nem kell kón
- az Oomada rasenganhoz hát végülis a klónok támadtak és előfordulhat, hogy Naruto adta a chakrát és csak azért volt ott a klón keze de nem tudni, hogy valójában kell-e hozzá kón (szerintem csak azért kellet mert 2 célpont volt és ő más célpontot támadt.)
- új Futon Rasen Shuriken hát itt idézett meg 2 klónt és azok nem úgy segítettek neki mint eddig láttuk (szerintem inkább csak a földön tartották Narutót, vagy csak seigitettek, hogy egyszerre több chakrát tudjon így felszabadítani és vagy gyorsabban készüljön el vele. De ez csak tipp.) Lehet hogy ugyanúgy átadták a chakrát mint az elődnél csak itt nem szükséges a közvetlen kapcsolat.
Bár ez már nem is a chakra tűk elvén működik hanem szerintem valahogy megváltoztatta, hogy ne legyenek benne vagy egyesítette őket és ez miatt nem sebzik a testét egyátalán. Most más volt teljesen a rajzolása mikor az egyik Peint pusztította mint mikor Kakuzu ellen használta.
Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
Spyro-sama
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 119



« Válasz #968 Dátum: 09 jan 27, 13:32:52 »

Nah ezzel mind egyetértek, valahogy én is így képzeltem el a dolgot, de volt egy érdekes kép, amit egyik tag vett észre és a Mangás topichoz le is írt, hogy Naruto a Fuuton, Rasen-Shurikenje előtt (Pein elleninél) hogy néz ki az arca, és miután el dobja, vagy asszem dobni akarja a fogai már élesek! Szóval vannak itt még érdekes dolgok Mosolyog
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #969 Dátum: 09 jan 27, 16:09:11 »

az még mindig én voltam, és pont azt akartam cáfolni vele, hogy sose éles a foga, csak a szeme furcsa Nevet
Naplózva
peti93
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 232


« Válasz #970 Dátum: 09 jan 27, 21:20:17 »

hát én nem vagyok benne 100%, hogy egyedül csinálja a rasikat, mert amit nem látunk (gondolok a klónra) az még ott lehet, de az is lehet, hogy teljesen igazad van. én jobban örülnék a második verziónak
Naplózva

Sensei: pintermate */_\*
Tr4nCe
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 533


R'innegan User


« Válasz #971 Dátum: 09 jan 29, 12:01:14 »

Sztem mind1, hogy klon nelkul vagy azzal hozzal letre a rasenganokat. Igyis-ugyis megcsesz vele mindenkit!  Nevet Ami szerintem nagy valtozas a Rasenganban az az, hogy most mar duplan szorja oket es klonokkal is osztja. Ez 1 hatalmas nagy elonyeve valt. Sokkal tobb lehetoseg nyilt meg elotte, , mint eddig barmikor.

egy kicsi off:

Plusz, ha meg azt hozzavesszuk, hogy a klonokat most mar nem esz nelkul szorja, hanem vhogy ugy mint Kakashi csinalta. Nincs 1 feleslegesen letre hozott klonja sem.
« Utoljára szerkesztve: 09 jan 29, 12:06:03 írta Tr4nCe » Naplózva

Sheme
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Válasz #972 Dátum: 09 feb 03, 13:54:00 »

Sziasztok!

Arra szeretnék választ kapni, hogy ha a Rasengan megforgatja az ellenfelet - lásd Jiraya az étkezdében, amikor Naruto-nak demonstrálja a Rasengan-t -, aki forogva átrepül a léggömbárushoz.

Tehát a Fuuton RasenShuriken, mint széllel vegyített Rasengan miért nem forgatta meg Kazuu-t(?), az ötszívű Akatsuki-s tagot? Miért csak felemelte és előre tolva a levegőben "csak" tartotta? Miért NEM forgatta meg?
Naplózva
Hidan-kun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 80


Hidan-kun


WWW
« Válasz #973 Dátum: 09 feb 03, 14:02:00 »

Sheme: Hát ez jó kérdés! Szerintem azért mert ugye a Rasenshurikennél a négy "penge" is forog és mivel nem keresztbe találta és hanem hosszába ezért olyan volt mintha kilötte volna Kakuzut. Pl: Ha eldobná akkor keresztbe találná el az ellenfelet de akkor meg lehet kettévágná Nyelvesít
Naplózva
Pesuke
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 177



« Válasz #974 Dátum: 09 feb 03, 16:05:10 »

Na akkor megmondom a frankót.  Kúl
Szerintem ez úgy van ugyebár, hogy szél elemmel vegyítette a Rasengant, és végül is ezzel már megadtam a választ. Pl.: Mikor naruto elvágta a vízesést a szél elemű chakrájával, akkor nem kezdett el örvényleni a víz. Másrészről, hogy ha a szél elemet, vagy bármilyen elemet belerakja a Rasenganba, akkor az egész jutsu megváltozik. És még Naruto azt is meg tudja változtatni, hogy merre pörögjön a Rasengan, szerintem, pl.: a mostani mangában, ha össze vissza pörgött volna, akkor nem hiszem, hogy az a Rasenshuri ilyen egyenes ívben ment volna.
Naplózva

Kyuubi. A legerősebb negatív szereplő.
Oldalak: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 92
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!