24 jún 01, 22:28:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 902
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 8  (Megtekintve 1144352 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #540 Dátum: 11 jan 12, 18:01:02 »

Az indokolatlan használatával van a baj. Egy iylen jhel megtöri, elnyújtja a mondatot, egy amoylan elhúzott szünetet jelképez közben, a végén pedog egy ködös befejezetlenséget, elnyújtást, azt, hogy még tudna mit modnani a mondat megfoglalmazója, egy részét kihagyta, vagy egy kis elhúzódó szájhúzást helyettesít, de így...
Naplózva
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #541 Dátum: 11 jan 12, 19:29:36 »

Úgy írtam, hogy nem kell minden mondat végére. kacsint


A másik meg: magyarból kifejezetten jó vagyok, tisztában vagyok a 3 pont használatával, szoktam is élni vele, de egy könyvben sem minden második mondatot zárnak le így.


És szintén egy kis magyar: mivel nem kezdtem új bekezdésben (új sorban) az utolsó mondatomat, azt jelenti, hogy az előzőhöz igencsak szorosan kapcsolódott. Magyarán, kifejezetten a fórumon érzem irritálónak a 3 pont túlzottan gyakori használatát. Azt is persze csak akkor, ha valaki végig kisbetűvel ír, és a 3 pontot elválasztóelemként használja a gondolatai/"mondatai" között. De nemcsak azt, hanem a kisbetűvel kezdődő mondatokat, a mondatvégi írásjelek hanyagolását, valamint a sok és súlyos helyesírási hibát.
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 12, 19:30:24 írta Nikkie » Naplózva
eszti-san
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 77

CsiziDani..It's YOU!!o.0


WWW
« Válasz #542 Dátum: 11 jan 12, 19:31:29 »

Engem msn-en meg fészbukon pont, hogy nem érdekel az ilyesmi. Ott amit lehet, én is rövidítek, és van, hogy még mondatvégi írásjeleket sem használok.
De az felháborít, hogy egyesek (és sajnos elég sokan vannak) a fórumon (ami nem chat) képtelenek lenyomni a Shiftet amikor a mondat kezdőbetűjét ütik le, a mondatvégi írásjelek használatáról nem is beszélve. Indokolatlanul 3 pont sem kell minden mondat végére, elég egy. Pontosan

 Nevet asszem ezt célzásnak veszem...amúgy meg szerintem sincsen semmi gond a három pontos dologgal...mint látható én előszeretettel használom Nevet ,de engem csak az zavar hogyha nem egyértelmű ha az illető kérdez e vagy válaszol..a többivel nincs gond...én pl rövidíteni is szeretek(beszédben is)... Nevet
Naplózva
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #543 Dátum: 11 jan 12, 19:42:38 »

Veheted célzásnak, de nem Te vagy az egyetlen sajnos. :/ ;D

Viszont legalább a nagy kezdőbetűkkel megbarátkozhatna mindenki. De erre nem sok esélyt látok. xD Szomorú
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #544 Dátum: 11 jan 12, 19:47:07 »

Kezdem unni... remélem érthető voltam...XDDD
Olyan marhaságon hepciázól, hogy félelmetes. Annak kéne örülnöd, hogy valaki használ valamit a mondat végén.
Én csumpa 1-es helyesírással szoktam. Szal nem nagy elvárás ez senkitől. Ellenben a 3 pont meg a 2 felkiáltójel stb sztem édes mind1...Nyelvesít
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #545 Dátum: 11 jan 12, 20:03:12 »

Valóban, a mai társadalomban sajnos már azért össze kell tennem a kezem, ha viszonylag érthetően leír valaki valamit. Szomorú


Egyébként sem hepciázok rajta, csak kifejtem a véleményem, amihez (kulturált körülmények között) jogom van. Nyelvesít Sokkal kellemesebb egy tagolt szöveget olvasni, mint egy mindenféle írásjelet nélkülöző ömlesztett betűhalmazt. Nevet


Gondolom azért zavar, mert Te moderálod a Dumát, és el kell olvasnod minden egyes betűt, amit írok. xP


De mára ennyi voltam, örülhetsz. xD


(Remélem, ezzel még csak súrolni sem súroltam a pofátlanság határát.) xP
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 12, 20:04:11 írta Nikkie » Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #546 Dátum: 11 jan 12, 20:09:41 »

Szerintem nem az a pár helyesírási hiba; mondatvégi írásjel; újabb bekezdés fogja meghatározni a komment "élvezhetőségét"... hanem maga a szóválaszték, szellemesség, a vélemény s annak gondolatmenete, stílusa. Példaként STM hozzászólásait egy élmény olvasni, természetesen pozitív irányba. Személyeskedéseket eltekintve néhány ember szövegeit pedig rémálom olvasni, amikor tényeket közölnek egymással és egy önálló gondolatuk; véleményük is alig akad... 1-2 soros hozzászólások, melyekben tartalom ismételten aligha létezik. Nincs vele különösebb bajom, néha olyan is kell. De egy fórum nem erre való.
Kinek nem inge..
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 12, 20:11:13 írta Stance » Naplózva



eszti-san
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 77

CsiziDani..It's YOU!!o.0


WWW
« Válasz #547 Dátum: 11 jan 12, 20:15:54 »

Nikike: Nevet..Ha hivatalos vagyok akkor mehet a nagy kezdőbetű,de a kedvedért most írtam egyet.

No de Hieinek igaza van már én is unom ...és tökmind1 csak érthető legyen amit ír az ember.. Nevet
Naplózva
Zizi100
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1238


Micisapkás Magdi Anyus fan, ki szeret sokat írni!


« Válasz #548 Dátum: 11 jan 12, 22:14:01 »

A következő sorokat azoknak ajánlom, akik nem írnak szépen:
Régebben, kisebb koromban, mikor még csak kontárkodtam a fórumokon, elég sokszor rövidítettem, nem használtam nagybetűt  stb... stb... de aztán rájöttem, hogy sokkal jobban megéri normálisan, érthetően írni. Hiszen így jobban tudom megértetni magam + értelmesebbnek tűnök!  Kúl (úhh na jó ez kicsit egoista volt xD) Szóval megéri normálisan írni! ikszdé

Na ennyit a beszédemről. Végülis nekem akkor csapódik ki a biztosíték, ha nincsen a mondat végén írásjel. (A nagybetű hiánya is néha zavaró, de az még tűrhető.) Illetve, ha úgy ír a kedves illető, mint Gabesz unokahúga. Nevet Ésss.. őő.. ami azt illeti, nincs több mondanivalóm! Bocsánat! ikszdé

Ami a kocsilopást illeti.: megmutattam apámnak amit írtál Gabesz! Megfogadjuk! ^^ Amúgy, ha rajtam múlna, tuti Gdat hoz hasonlóan cafatokra szedném azt, aki ilyennel próbálkozna! (Bár remek, hogy úgy akarok széttépni valakit, hogy az erőnlétemből kifolyólag, egyből kiterít.  smirksweat )

...hanem maga a szóválaszték, szellemesség, a vélemény s annak gondolatmenete, stílusa. Példaként STM hozzászólásait... ...néhány ember szövegeit pedig rémálom olvasni, amikor tényeket közölnek egymással és egy önálló gondolatuk; véleményük is alig akad...

Félő hogy kicsit illik rám! smirksweat

(Wáághh! és már megint túl sokat beszélek! ikszdé)
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 12, 22:20:50 írta Zizi100 » Naplózva


Kell a világnak néhány hülye ember is. (pl.: Én) ; Alcohol is free!!!
- Honnan éri Sasukét a fény? - Sehonnan mert jobb neki a sötétségben! *by heo*
Családom: Mester ~ heo, Tesóm ~ samdav, Gazdám ~ A-c
Sassy
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


« Válasz #549 Dátum: 11 jan 13, 02:03:24 »


Istenem! Úgy gyűlöltem mindig is a nyelvtant, ezért járok közgázra, ott csak a számokkal kell törődni, hájasírás le van tojva. -.-' Szép a magyar nyelv meg minden, de én kifejezetten rühellem azt a sok kivételt...

Mindjárt megyek és leiszom magam, hogy még a fórumon is azt kell látnom, hogy átmegyünk nyelvtanórába...


Naplózva

UT 2004 <3

"Ön és közveszélyes kocka"

-- Boom lay Boom lay Boom -- Ördögi
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #550 Dátum: 11 jan 13, 02:15:57 »

Bármit is iszol küldj nekem is-xd
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Sassy
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


« Válasz #551 Dátum: 11 jan 13, 02:38:44 »

Perpill csak energia italom és olcsó Penny-s söröm van tehát szntem ezzel nem lennél annyira kisgítve  smirksweat jah meg a maradék valami bekevert cucc a bombás üvegben a hűtő legmélyén. Mai napig nem tom mit kavartak bele haverok szilveszterkor, de olyan bizarr szagot áraszt magából, hogy nem merem megkóstolni.  Gondolkozik
Naplózva

UT 2004 <3

"Ön és közveszélyes kocka"

-- Boom lay Boom lay Boom -- Ördögi
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #552 Dátum: 11 jan 13, 02:45:40 »

Ütős cucc lehet...   Hmm   Aerosmith-t hallgatok...  a lassabb számokat.. ez nagyon nem jóXD
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Sassy
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


« Válasz #553 Dátum: 11 jan 13, 02:52:14 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=HtY7Szd7WO4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=HtY7Szd7WO4</a>

Tessék, ez "picit" már gyorsabb lesz kacsint
Naplózva

UT 2004 <3

"Ön és közveszélyes kocka"

-- Boom lay Boom lay Boom -- Ördögi
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #554 Dátum: 11 jan 13, 02:56:09 »

Hmmm ez tetszik Mosolyog   köszi...  ám ilyenkor már nagyon aludni kéne... miért nem megy ez nekem soha..??
Azért megpróbálok jó8 népek:)
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 13, 03:00:48 írta Micsudi » Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Oldalak: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 902
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!