24 szep 29, 00:29:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dragon Ball GT  (Megtekintve 52260 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #60 Dátum: 12 feb 08, 17:57:17 »

Nekem Goku volt a kedvencem, de őt is ,,leminősítették". Szörnyű. Eddig olyan dolgokat láttam benne, amilyen szerettem volna lenni, nagy, erős, nagy akaraterővel rendelkező, a barátait megvédő és még lehetne sorolni. Itt meg? Egy idióta gyerek, akire soha az életben nem szeretnék hasonlítani. Ez a sorozat csak ellenpéldának jó, semmi másra.

ÉS sajnos igen, Gohan, aki talán a legerősebb lehetett volna a Z-ben( valljuk be, megküzdött egy hihetetlenül erős Bubuval SSj0-ás szinten, és álta a sarat.) most csak egy nyikhaj, akinek nincs is jelentősége a továbbiakban. Ott van Trunks és Goten is, hihetetlen volt a fúziójuk is, itt meg semmit nem mutattak. Vegita is mit össze nem szerencsétlenkedett. A bölcs meg kihúzta Goku farkát? Minek? Ő ennyire jól ismeri a csillagharcosokat? ÉS a szoty vége? ugyan már, egy esetleges folytatás lehetőségét elveszik a világ talán eddigi legsikeresebb animéjétől? Nem tudom, ez olyan, mintha a japók után az Amcsik kezébe került volna az egész, és sikeresen felforgatták az egészet.

És utolsó sorban, amit te is írtál, Pan, vagy hogy kell írni, a sorozathoz semmi élvezhetőt nem adott hozzá.
Amikor elkezdtem olvasni az AF mangát, feltámadt bennem valami kis remény, mert a GT koncepcióját eldobta, azonban magát a sztoryt nem, így akár egy önálló és jó (az elejéből ítélve) sorozat lett volna. Maga a Koncepció, hogy Freeza egy isten fia, és ez az isten Gokuból és magából is alkotott egy harcost, hihetetlen. Minden volt benne, vicces kezdés, Gohán, Goten, az iskolai élet, és már az, hogy Goten is képes volt az SSJ4-re. Visszahozott sok mindent ebbe a sorozatba. Arról nem is beszélve, hogy bevettette Brolyt, aki eddig mint anime szereplő nem is szerepelt, ez által  megint új lehetőségeket nyitva. Sajnos itt látszik, hogy egy amatőr jobb sorozatot alkot mint maga az előde, azaz a GT készítői, mert meglátta a helyes utat.
Naplózva
Dizsi(mix)
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2627



WWW
« Válasz #61 Dátum: 12 feb 08, 18:09:18 »

Szerintem nem baj, hogy a Z be lett ott fejezve, ahol. Persze én is örülnék/örültem volna a folytatásnak, mint pl. a 2010-es jump tour special, vagy a tavalyi bardock epizódot is kitörő örömmel fogadtam, de még mindig jobb, hogy abbahagyta Toriyama, mintha folytatja, és oda jut a sorozat, ahová mondjuk a bleach manapság Nevet.

Egyébként az észrevételeid sok helyen helytállóak, de azért egy-két dologgal vitatkoznék Nevet. Például ha jobban visszagondolsz, a Z-ben Piccolo-n és Vegeta-n kívül nem sok ellenséggel barátkozott össze, egyszerűen annyira romlottak és szívtelenek voltak, hogy ez lehetetlen volt (pedig Dermesztőnél még adott egy legutolsó esélyt is). És hát az ilyen sorozatok a folyamatos fokozásról szólnak, egyre erősebb, egyre gonoszabb ellenfelek, így nem nagyon lehetett alább adni Nevet. Ettől függetlenül, az első 20-25 részben, egy-két gyenge ellenfél (pl. a táncoló fivérek meg két mosómedve szerű figura, akik segítettek neki SSJ4-be alakulni meg még biztos volt más is) a barátja lett Son Gokunak. De ez nem is meglepő, mert ezekben a részekben megpróbáltak visszatérni a gyökerekhez, a Z előtti stílushoz, és többé-kevésbé sikerült is, csak a Z után ez hiba volt, ezért tartja mindenki unalmasnak és gyengének. Ez persze igaz is, mert hasonló volt a "sima" DB-hez, de valahogy még sincs meg ugyanaz a varázsa. Ez után jött Bebi meg C17 meg a sárkányok, a további fokozás, és őszintén szólva ezek a részek annyira nem is rosszak, a harc viszonylag a helyén van, kicsit pörgősebb mint korábban, nincs annyi időhúzás és zúznak is rendesen, de azért sokszor elég fantáziátlan, kevés fajta támadás, technika, magukat ismétlik, semmi találékonyság... A rajzolási technika pedig egyszerre tűnik jobbnak és rosszabbnak, bár a barna bőrű gyerek Goku után nem nagyon van lejjebb Nevet.

Összességében, szerintem túlságosan lehúzzák a GT-t. Ha belevesszük, hogy Toriyamának minimális köze volt hozzá, akkor kimondottan jónak tekinthető. Nézz meg 5 filler részt a naruto-ból vagy a bleach-ből! Egyszerűen nézhetetlenek! Most képzeld el, hogy befejezik a shippuudent, és a stúdió ugyanazokkal az emberekkel akik a nézhetetlen filler részeket készítették, csinál egy egész (filler) sorozatot. Hát a végeredmény a szarnál is szarabb lenne, és azért a GT szerintem ennél magasabb színvonalat képvisel. De persze én szörnyen elfogult vagyok xD

Hiroto: a karaktereket mondjuk tényleg szépen kinyírták (Gohant azóta is fájlalom), de Goku nem sokat változott, csak olyan lett mint gyerekkorában. De SSJ4-ben ezt is levedlette.

Egyébként a befejezés egy dolog, a fent említett két különkiadás is bizonyítja, hogy van még potenciál/folytatási lehetőség a sorozatban, és legvégső esetben a GT-t figyelmen kívül is hagyhatják. Ez szimpla üzlet, semmi sincs kőbe vésve Nevet. Viszont mivel gondolom a GT nem volt elég sikeres, és Toriyama mester sem tervezte a folytatást, le akarták zárni a dolgot úgy ahogy rendesen, mert reális esély nem volt egy újabb sorozatra.
Naplózva

CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #62 Dátum: 12 feb 08, 18:41:18 »

Nekem tetszett a GT. Az 1. és a 2. részt megnéztem, aztán pedig a 22. következett. Mikor még nem volt beszerezhető a GT (jó rég volt), akkor átolvastam hogy melyik részben mi is történik (30-ig volt leírás), így kb tudtam hogy ezekben semmi.  ikszdé Ördögi

A Baby, C17 és a Sárkányok elleni harcok nekem bejöttek, nagyon is. Ami viszont nem tetszett (ahogy ti is írjátok), az a rosszul belőtt erőszintek. Na ez hihetetlenül sz.r lett és ebből ered a másik dolog, amiért mérges vagyok: gondolom rájöttek hogy unalmas, ha csak Goku harcol mert a többiek csak gyógyítgatták és ezért ugorjon már Vegita két szintet. Eleve ez a körbeállunk és gyógyítunk is hülyeség, de az SSJ2-ről SSJ4-re kiverte a biztosítékot, pedig sok bajom nem volt az SSJ4-el, még tetszett is.

A befejezés is jó volt, még akár folytatni is lehetne. Például az uccsó sárkány után volt egy ugrás az időben. Azt az időszakot be lehetne mutatni egy spin-off animeként, többnyire a régiek harcolnának, edzenének, de még akár Goku is beszállhatna egy-két részbe.
Naplózva

Infy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 212



WWW
« Válasz #63 Dátum: 12 feb 08, 20:07:01 »

Nem gyógyított meg senki senkit, hanem az erejüket adták át...
Naplózva

hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #64 Dátum: 12 feb 08, 20:15:00 »

Dizsi(mix):
 Igen, a z befejezése nem baj, csak megemlítettem, egy nagyon jó befejezést, ahonnan még akárki folytathatja (na jó,legyen egy kis kreativitása), aki akarja, magyarán szólva adott egy hihetetlen jó táptalajt az elkövetkezőknek.  És teljes mértékben igazad van, inkább ez, mint egy haldokló nézhetetlen valami. A csúcson hagyta abba.

Az összebarátkozást ne olyan szorosan értsd, valószínűleg kicsit furcsán fogalmaztam meg amit akartam mondani, de megpróbálom másképp: a sima DB és a DBZ főellenségei valamilyen szinten kaptak lehetőséget a jó útra térésre, és Goku és barátai mindent megtettek, hogy ezt biztosítsák nekik, és sok embernél ez működött is.  Pl.:
-Tensinhan, Yamcha, Oolong, stb (sima DB)
-A DBZ kicsit komplikáltabb. Piccolo és Vegitát egyértelműsítettük. Ott van még c18, és c16, ők is jók lettek, ott van a jó Bubu, bár őt inkább Herkules szelídítette meg. A többiek viszont tökéletesek voltak arra, hogy ellenpéldát mutassanak be. Én elvesztettem volna a hitem, ha Cell, dermesztő, vagy kid bubu megjavult volna.

Amint írtad a visszatérés a sima DB-hez egy káoszt eredményezett. Az ember valaminek a folytatását várta volna, nem pedig egy visszalépést. Szerintem kevés az olyan sikersorozat, ami ezzel vitte volna valamire.

A fantáziátlan szó a harcokra nagyon találó.

És igen Goku fekásítása az elődökhöz képes balgaság volt.

Én Toriyama tehetségét és alkotását képességét nem is ítélem el. Azonban a GT-t a sorozat méltő 3. tagjának tervezték, és mint ilyen nálam elbukott. Ha megnézed a naruto animéhez hozzátartozik a fillerek is, nem pedig különállóak. Na én a DBz-ben található fillereken csak nevettem, (a jogsis rész úgy tom az volt) és szinte alig vettem észre, nagyon jól elsüllyesztették a storyban, hogy ne nagyon sérüljön az. Bár itt meg kell említeni, hogy a gonoszság bolygója vagy mi a fenés filler rész nem igazán jött be, de még az is tűrhető volt. A GT legnagyobb hátránya, hogy filler filler hátán érzésem támad a nézése közben.

Igen, egyet értünk a sorozatban rejlő lehetőségekben. Ez kissé olyan mint a naruto meg a one piece, bármit ki lehet hozni a világukból, mert olyan sokszínű, hogy egy esetleges folytatás is kieszközölhető. Na ez csak a Bleacben marad el, mert valljuk be, már haldoklik, és a világa sem valami sokszínű, sokkal jobban meg lehetett volna alkotni hasonló koncepcióval.

És egy utolsó kérdés: Mi vitt rá, hogy egy Ady idézetet rakj be magadnak? Ritkán látok ilyen embert. ( jó értelemben  vedd ezt)

CsukiIce:
Tudod, lehet nekem is tetszene, ha nem ezt néztem volna meg a DB és DBZ után. Ez számomra egy hatalmas csalódás.
Vegita ugrálása engem is meglepett, még a normális ssj3-mat sem érte el, kár volt behozni neki az SSJ4-et. És bevallom, a GT nekem rettentően csalogató volt , mert új szint, sárkányok, pokolszökevények, stb, olyan királyul hangzott, főleg hogy a nevében volt az is hogy DB. Nekem ez annyit sugallt, hogy egy izgalmas valamit fogok megnézni, rengeteg váratlan fordulat lesz benne, ehelyett. Na mindegy.

És hogy a magyar szinkron csodáját is napvilágra hozzuk a GT-ben: Ki a fene adta azt a nyávogós 5 éves kislány hangot Bebinek? Ez nem a Teletabi. Kész gyalázat.
Naplózva
Dizsi(mix)
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2627



WWW
« Válasz #65 Dátum: 12 feb 11, 20:03:06 »

Amit írtál azokkal nagyrészt egyet értek, tény, hogy a GT nem egy méltó folytatás - szerintem jobb, mint amilyennek sokan bélyegzik, de akkor sem méltó Nevet.
Vegeta ssj3-as szintjét én is hiányoltam/om, szívesen megnézném, de valamilyen szinten jogos volt, a megoldás, mert elég esélytelen, hogy Vegeta magától átmenjen ssj3-ba, vmit viszont kezdeni kellett vele, hogy erősebb legyen.

Am az aláírásommal kapcs: nagyon sok jó Ady vers van, és én ezt is szeretem, de végül a Téveszme zenés feldolgozásának köszönhetően került ki ez a kis részlet az aláírásomba Nevet. (http://www.youtube.com/watch?v=EBXd5fzKe94)
Naplózva

Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #66 Dátum: 12 feb 12, 19:07:32 »

Én egyetértek Hirotoval teljes mértékben.
Elsőnek engem is nagyon csalogatott a Gt, mert én imádom, ha visszajönnek a korábbi ellenségek, teszem ezt itt a Pokol arc-ban amikor visszajöttek páran. Elsőre azt hittem ez nagyon jó lesz, de...
Azt látom, hogy egy kis Son Goku teljes mértékben megalázza Dermesztőéket, ez még nem lenne akkora baj, mert tényleg rengeteggel erősebb lett, de mi lett azután ? Lezuhant 1 boszihoz aki befagyasztotta meg belerakta az üstjébe-tudom is én rég néztem- és nem tudott azzal elbánni. De most komolyan, egy fél méteres boszorkány erősebb, mint Cell meg Dermesztő együtt ?
Erre 1 tökéletes ellenpélda a Z-ben van. Tudom filler, de amikor Goku meg Paikuhan lemennek a pokolba és szétverik Dermesztő kis csapatát, számomra akkora csodálatot ért el, hogy az 1ik kedvenc jelenetemmé vált. Pedig ott is hasonló volt a szisztéma, túlvilág, régi ellenségek, alázás. Lehet filler, de 1000szer jobb lett, mint Gt-ben fő történetként.

Egy másik példa: Krilin. Z végén a hajjal még úgy kb 40 éves lehetett, és elég jól tartotta magát, erre mit látunk Gt-ben ? 5 év telt el Krilin, full ősz hajjal, mint egy 70éves bácsi. Tény, hogy nem volt sok rész, a karakterek részletes szerepeltetésére, de ez akkor is röhej. Trunk is kb olyan idős lehetett, mint amikor Z-ben visszajött a múltba, mégis sokkal fiatalabbnak tűnt. Mondjuk nekem alapból nem tetszett a Gt rajzolása sem, mindnekinek ugyanolyan kicsit nagyobb feje van és kis teste...
Meg ott vannak a Boss-ok is ugyebár. Z-ben nekem egytől-egyig mindegyik tetszett. Mindenkit eszméletlen vagányul rajzolt le Toriyama, ráadásul több formával és átváltozásokkal. De a Gt-ben mit kapunk ? Egy játék robotot aki lelkeket eszik( nem Cell copy), egy trutyit aki megszáll és tojásokat tesz ellenségeibe ( nem Boo copy ). Ezek után, ugyebár rájöttek, hogy vissza kéne lépni a Z hangulathoz és abbahagyták a kalandozásokat, erre persze, nem tudtak új és vagány boss-t kitalálni, inkább visszahozták C17et és még el is rontották azt...
A sárkányos történet talán még jó is lett volna, ha a Z-hez hasonlóan, mindegyik komolyabban nézett volna ki, és nem 1 rész alatt ütötték volna azt ki.
Egy szó mint 1000, a Gt tényleg teljes csalódás. A Z-t már 4.jére nézem végig, míg a Gt-t csak egyszer bírtam...
És Hiroto az Af tényleg nagyon érdekes, meg nem tudom ismered-e, de van ez a Multiverse dolog is. Picit hülyeség, de mégis sokkal jobban visszaadja mind2 FAN MADE manga a Db-t, mint a Gt. Szerintem sokkal helyesebb dolog lett volna, azokat megcsinálni animében, pont.
Naplózva

hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #67 Dátum: 12 feb 12, 21:38:54 »

Csabi28: Hát sajnos így van. A GT kudarc. De mindegy, ezen nem lehet változtatni. Ha belegondolunk, a DB egy gyerekes (néha még a karakterek is) azonban izgalmas mű volt. Ezután jött a Z, ami képes volt túllépni a gyerekességen, ez valami hihetetlen szerintem. Aztán a GT, ami egy rakat ....... .
A fan munkák igazi DB-s hangulatot adtak.

A multiverset nem ismerem, de majd utána nézek.
Naplózva
Gaburieru
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 330


ガブリエル


« Válasz #68 Dátum: 12 feb 20, 14:09:07 »

Amit én nem értek a GT-ben az az, hogy Piccolo azért ölette meg magát, mert szerinte a fekete csillagos gömböket még anno a Szívtelen Sátán (azaz Piccolo Daimao, csak én a magyart jobban szeretem ha DBről van szó) készítette és csak akkor semmisülnek meg ha ő meghal. Ez eddig oké is lenne, de a sima DB-ben a gömbökről egyáltalán csak Pilaftól hallott, és ezért kereste meg őket. Persze  ehhez hasonló logikátlanságok vannak a sima DB-ben és a Z-ben is de azért szerintem ez már túlzás. Na mindegy...

Egyébként nekem az egész GT-ben csak az SSJ4 tetszett, bár én azt is kicsit máshogy képzeltem.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #69 Dátum: 12 feb 20, 15:21:18 »

1. Lehet pár száz év szunya okozott némi amnéziát.

2. Vagy kb olyan régen készítetttte (így marad Nyelvesít smirksweat), hogy fne nem emlékszik rá, Akkor még Kami és Daimaou egyek voltak, ha jól emlékszem, meg volt egy kis amnéziája a szupernameknak amikor benyújtotta igényét az Isten trónjára. 

3. Vagy  egy  mulatságon kissé felöntött a garatra és hopp így születek a fekete csillagos kristálygömbök.

Szerintem a 3.  ikszdé




Naplózva

drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #70 Dátum: 12 márc 20, 11:01:48 »

Ha az űrbe goku nem pannal megy, haem kuririnnel, akkor elnéztem volna, meg esetleg még yamcha is beférhetett volna. Pant viszont én nem kedveltem. Lehetett volna már akkor 1 olyan csavar, h ne csak goku változzon gyerekké, hanem úgy az egész régi nagy csapat, és akkor talán lehetett volna olyan régi DB feelingje.
Ja meg igen hát az űrutazás....  Simán maradhattak volna a földön is.
Akkor már ha goku kicsi lett, akkor azzal arányosan az erejénk is csökkenie kellett volna, pl.: ne legyen képes ssj1-2-nél nagyobbra változni és, h azért is edzenie kellett volna, nem 1ből ment vola neki . És akkor nem az lett volna, h goku goku goku, hanem a többi karakter is csinálgatott volna vaalamit.
A másik probléma, h nem bírtak kitalálni egy értelmes főellenséget.... Pokolból visszatérnek a régiek, meg szuper17...
Ja meg, h a sárkánygömb gonosz lesz....
Az egyetlen pozitívum az tolsó rész. Akárki akármit mond, sokkal jobb, legalábbis nekem, mint a z utolsó része. A gyerek goku még 1et üt krilinnel xDD mint a régi szép időkben. Aztán meg jött piccolo, aztán meg benyomták azt a kis szünetet ami a részfelénél van, tom mert ha akkor ez nem történik meg és mutatnak még pár ilyen képet, akk pityeregni kezdek xDDDD o.O Ha a gt nek az volt a célja, akk az elején nem jött be, de itt visszahozta nekem azt a régi DB hangulatot. Ami pedig utána volt, h eggyé vált a sárkánnyal, és elment a hátán, az olyan kis epic volt xtem xDDD
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #71 Dátum: 12 márc 20, 16:14:31 »

Az utsó rész télleg nagyon epic.. azt tartom a dragon ball méltó befejezésének.. máig ha megnézem, kajakra de elérzékenyülök és sajnálom hogy nincs dragon ball..
AM a gtvel nekem az volt a bajom, hogy űrutazás, meg goku mit leszerencsétlenkedett... pan nem kelett volna oda, trunks is nyápic meg goten is..
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #72 Dátum: 12 márc 20, 16:54:22 »

AZt mondjuk én sem értettem, hogy Trunks, Goten, de még inkább Gohan hogy lett iylen puhapöcs a Z óta... még ha nem edzettek, meg semmi, ez akkor is nevetséges.
Naplózva
Trunks
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 193



« Válasz #73 Dátum: 12 márc 28, 03:21:11 »

Nekem a szinkronnal alapvetően nincsen semmi bajom, viszont a történet...  smirksweat

Ezek a sárkányok elég gyatrák.
Most már nincsen más forma csak az SSJ4?
Super C17 legyőzése is egy szemfényvesztés  >.<#
Naplózva

Beatreex
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 340

"Én önmagamban egy fordított dimenzió vagyok."


« Válasz #74 Dátum: 12 márc 28, 05:33:46 »

Én azt bírom, hogy régen mekkora pusztítást vittek véghez egy sima Kamehameha-val, most meg Goku SSJ4-ben 10x-es Kamehame-val alig bírja lenyomni az ellenfeleit (szerintem ettől minimum a bolygónak fel kéne robbannia) Mosolyog
Naplózva

"Az emberek könnyebben bocsátanak meg annak, aki téved, mint annak, akinek igaza van." Joanne Kathleen Rowling

"My dad always says be nice to the people on the way up because you’ll need them on the way down." Colin Morgan
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!