24 jún 16, 23:25:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Japán Mítoszok - Naruto közti kapcsolatok  (Megtekintve 46400 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
VajkThor
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 3



« Válasz #15 Dátum: 10 okt 19, 14:37:26 »

Hali.

És Kakashi Kamui nevezetű technikája kapcsolódik valamilyen szinten a japán sintó mitológiához?
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #16 Dátum: 10 okt 19, 14:45:09 »

Most olvastam valahol h zetsu neve jelentése kapcsolódik, a végső szóhoz
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #17 Dátum: 10 okt 19, 15:55:00 »

Szeritnem felesleges ez a téma így külön, van mrá egy topic úgy általában az animék mitológiai hátterének, a Narutos témák is bőven elférnének ott....
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #18 Dátum: 10 okt 20, 16:07:02 »

Szerintem maga a téma nem rossz ötlet, mivel ez a Narutós fórumrészleg. És ha már külön van a Naruto, akkor a Narutóval ne kelljen másik részlegbe menni. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #19 Dátum: 10 okt 20, 17:47:48 »

Igen, csak ott is volt szó már a NArutoról.. mondjuk nem sok Nevet
... végülis így tényleg tisztább, igazad van, szóval nem szóltam. smirksweat

Viszotn akkor részemről ezt beteszem ide is:
Én támogatom a topicot.

A Naruto mitológiai hátteréről, meg a különböző utlaások töemgéről egyszer elkezdtem írni egy ksi összefoglalót, amiben különböző módon rendezve (nagyjából karakterekre bontva) úgy megpróbáltam kibontani a lehető legtöbbet.. a rengeteg különböző szitnü utalás mellett itt tényleg nincs nagyon olyan elnevezés sem, ami mögött ne lenne semmi... sőt, ha nagyobban nézzük a törtéetet, ott is érdekes dolgokat lehet találni... pár fejezetig voltam vele, de aztán nem jutott rá idő..

Az akatsuki tagok például ugyebár nagyrészt valódi a folklórból vett bijuukra hajaznak, és vicces, de Ksihi azokat a bijuut cserélte le egy-egy (még) fiktív(ebb) szörnyre, akinek valódi "személyét" már egy akatsukis formájában megrajzolta.
Kakuzu például ugyebár az ötfarkú, Kisame a hráomfarkú, Sasori a négyes, Itachi egy menyét... stb.

NArutoval kapcsolatban a szélelemü chakrájától kezdve a renegteg "örvénylésen" kívül az elején szerepelő "nagy Naruto-híd"-ig a béka jóslatának és Kushina nevének összecsengéséig Kushinadáéval minden jelentést hordoz.

A henge egy japán démon-szellem, ami képe saz alakváltásra, de mondjuk a  Kirin is hasonló módon mítikus lény, bár ez általánosabban ázsiai, kínai eredetü, hogy csak két példát említsek.

Kakashi egy magában három valódi történelmi személy, egy valaha tényleg létezett fegyverrel Nevet

A sanninról, főleg Orochimaruról (bár az eddieget is sokáig lehetne fejtegetni és bővidgetni, akár oldalakon át) pedig Naruthoz hasonlóan szinte bármiylen velük kapcsolatos dolog révén bekezdéseken át leehtne írni.


Ha van rá igény, majd bemásolgathatom id,e amit ott összehordtam (és fogok, ha minden jól megy), de a frissebb fejlemények miatt sok midnen hiányos lehet, és uygebár tényleg csak egy-két fejezet van.



Ja igen, meg itt, ha nem számít reklámnak, sok animével kapcsolatban vannak fejtegetések. Én érdekesnek találtam az olvasgatását, amikro valamikro rábukkantam, szeritnem ti is hasonlóan fogtok érezni.
« Utoljára szerkesztve: 10 okt 20, 17:54:09 írta STM » Naplózva
VajkThor
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 3



« Válasz #20 Dátum: 10 okt 20, 23:24:27 »


Ha van rá igény, majd bemásolgathatom id,e amit ott összehordtam (és fogok, ha minden jól megy), de a frissebb fejlemények miatt sok midnen hiányos lehet, és uygebár tényleg csak egy-két fejezet van.

[/quote]

A részemről lenne rá igény. Valamint te esetleg nem tudod, van-e köze a mitológiához Kakashi Kamui nevű technikájának?
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #21 Dátum: 10 okt 21, 13:53:27 »

Ha jól emlékszem vmi köze a Kami-khoz van. A kamik nyugati verziói az istenek. Kamik pl susanoo, izanagi, amaterasu, tsukuyomi...
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #22 Dátum: 11 ápr 30, 11:49:50 »

A teremtés

Abban az időben, amikor a föld és az ég keletkezett, a magas égi mezőkön három istenség lakozott. Az istenek maguktól születtek, majd elrejtőztek. Később a föld óriás olajcseppként lebegett a víz színén, és úgy mozgott fel s alá, mint egy roppant medúza. Ekkor a bambusznád csírájából két újabb isten támadt, de ezek is elrejtőztek, és számos utódnak adtak életet. E dicső leszármazottak sarja volt az istenek atyja és anyja, Izanagi és Izanami. Az istenek őket bízták meg, hogy megszilárdítsák és megtermékenyítsék a kocsonyás, mozgó földet.

Izanagi és Izanami letekintettek a Menny Lebegő Hídjáról, és azt fürkészték, van-e föld valahol a híd alatt. Csillogó drágakőből hatalmas lándzsát készítettek, a fegyvert lehajították, és rábukkantak a tengerre. Ezután kiemelték a lándzsát a káoszból, a káosz cseppenként aláhullott, megszilárdult, és így keletkezett Onokoro-Jima, a Megdermedt Sziget. Ezután még egy szigetet alkottak a tengerben, és leszálltak a földre.

A földre érve Izanagi és Izanami elhatározták, hogy házasságra lépnek. A sziget közepébe oszlopot állítottak, és megkerülték, Izanagi balról, Izanami pedig jobbról. Amikor összetalálkoztak, Izanami így szólt:

- Milyen csodaszép ifjúval találkoztam!

De a bók nem tetszett az istennek, és haraggal válaszolta:

- Miért beszéltél? Én vagyok a férfi, nekem kell elsőnek szólnom. Az egészet elrontottad, most újra körbe kell járnunk.

A két istenség ismét körbe keringett, és amikor találkoztak, Izanagi szólt először:

- Milyen pompás, hogy ilyen szép leánnyal találkoztam!

Így történt a leánykérés az isteneknél. Ezután férj és feleség lettek, s miután Izanami életet adott a tengereknek, a folyóknak, a szigeteknek, a fáknak és a földi növényeknek, így szóltak egymáshoz:

- Immár megalkottuk a Nyolc Sziget országát hegyeivel, vizeivel és növényeivel. Most teremtsünk valakit, aki a mindenség ura lesz.

Ekkor megszülték a nap istennőjét, Amateraszut, akit a "nagy istenség éji fényessége" néven ismernek, és már születése után oly gyönyörű volt, hogy szülei nyomban felküldték a mennyei létrán, hogy az égről sugározza le a földre ragyogó fényét.

Következő gyermekük, Tsuki-jumi, a hold ura lett. Tsuki-jumi tompa, ezüstös csillogása elhalványult nővére arany pompája mellett, de azért méltónak mutatkozott arra, hogy Amateraszu hitvese legyen. Ő is felkapaszkodott az égi létrán, de hamarosan civakodni kezdtek. Amateraszu megelégelve az örökös egyenetlenséget, így szólt:

- Távolodj el tőlem, nem akarlak többé szemtől szembe látni.

Ekkor az istenek elválasztották őket, a házastársak szétköltöztek, és a nappal elvált az éjszakától.

Izanagi és Izanami még számos gyermeknek adott életet. Izanami megszülte Szuszanoót, a Vad Hímet. Szuszanoó után megszületett a Szél és Kagu Csusi, a Tűz. A Tűz születése alkalmával Izanami súlyosan megsebesült, sebeinek váladékából még sok istengyermek született, de anyjukat annyira kínozta a Tűz okozta fájdalom, hogy végül meghalt, és eltűnt a sötétség földjén, Jomi birodalmában.

Izanagit mérhetetlenül elkeserítette asszonya halála. Kagu Csusit okolta a szerencsétlenségért. Haragjában felkapott egy kardot, levágta a Tűz fejét, s a kard pengéjéről lecsöpögő vérből született a Nyolc Nagy Hegy istene.

Izanagi fájdalmát a bosszú sem csillapította. Elhatározta, hogy leszáll Izanamihoz a sötétség földjére. Sokáig tévelygett a fekete éjben, míg egy komor zugban Izanami hangját vélte hallani.

- Ó, Izanami! Elvonultál a sötétség földjére, egyedül hagytál a napfény világában. Jöjj velem, kísérj vissza a világosságra.

- Nem tehetem, uram és férjem - hangzott Izanami szomorú válasza -, megízleltem Jomi kemencéjének pokoli főztjét, most már örökre itt kell maradnom. Későre jár, fáradt vagyok, le kell feküdnöm. Kérlek, fordulj el, és ne tekints rám.

Izanagi türelmetlenül hallgatta Izanami szavait, és most már kíváncsisága is felébredt. Kiemelte hajából sokfogú fésűjét, letörte az egyik nagy fogat, meggyújtotta, s a tűz megvilágította Izanami örök sötétségbe borult otthonát. Izanagit szörnyű látvány fogadta. A hajdan oly csodálatos szépségű Izanami teste felpuffadt, fekete fekéllyel borított bőrén rovarok hemzsegtek. Az istennőt a mennydörgés nyolc riasztó istene őrizte, fülsértő hangjuktól megremegtek a sötétség országának boltozatai, Izanami pedig megszégyenülten kiáltotta utána:

- Csúfosan megaláztál! Ezért meglakolsz!

A sötétség katonái üldözőbe vették Izanagit, ő azonban egérutat nyert, és mielőtt utolérték volna, egy roppant sziklával eltorlaszolta a pokol nyílását. Azután hátat fordított a szörnyű helynek, és bánatosan folytatta útját a napfény felé. Úgy érezte hogy Jomi országa förtelmesen beszennyezte, ezért sietve Tsukusi szigetére ment, hogy megtisztítsa testét. Ruháit elhajította, és minden ruhadarabjából egy új isten született.

Izanagi  feljött hát a sötétség világából, megtisztult a szennytől, és miután teljesítette isteni hivatását, eltávozott Ahaji szigetére, szállást épített magának, és csendes visszavonultságban éldegélt.



forrás http://mek.niif.hu/00100/00192/html/001.htm#d21
Naplózva
tancsicsmihaly
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 6


« Válasz #23 Dátum: 11 máj 06, 08:10:03 »

Hali, a legújabb Naruto Shippuden részhez(210) kapcsolódva találtam rá erre a kis szösszenetre, nem túl hosszu leírás de érdekes.
Danzou technikájával az Izanagival kapcsolatos:

Izanagi és Izanami.
Izanami szülte meg a víz istennőjét, a föld istenét és megalkotta az égi örvényt. Izanami azonban halálra égett mikor megszületett a tűzisten. Izanagit nagyon elkeserítette Izanami halála, ezért lement a holtak birodalmába, hogy visszaszerezze asszonyát de az visszautasította őt. Izanami arra kérte a férfit hogy ne nézzen rá, de Izanagi meggyujtott egy fát és megpillantotta Izanamit. A látvány elborzasztotta, az istennő borzalmas átalakuláson ment keresztül. Izanami bosszúból nyolc női lelket teremtett, akik a világ végéig üldözték Izanagit. Az isten itt megfürdött, lemosta magáról a halál szennyét. és szelleme megtisztult. A vízből, amiben megfürdött, további kamik keltek életre, s ekkor született meg Susanoo.
Forrás:http://mitologiatori.blogspot.com/p/naruto-es-japan-mitologia.html
Naplózva
biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #24 Dátum: 11 máj 06, 22:19:42 »

kérlek, olvasd el az eggyel felette lévőt.  >.<#
Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #25 Dátum: 11 máj 07, 06:06:37 »

A Pein által megidézett osztódó lény valamilyen mitológiai alak, vagy Kishi agyszüleménye?
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 07, 18:12:22 írta gman » Naplózva
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Válasz #26 Dátum: 11 máj 07, 17:36:51 »

A Pein által megidézett osztódó légy alamilyen mitológiai alak, nagy Kishi agyszüleménye?
Szerintem az kutya, vagy esetleg lény.
Tudtommal, vagyis jobban mondva szerintem sima kitalávió
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #27 Dátum: 11 máj 07, 17:55:07 »

A Pein által megidézett osztódó légy alamilyen mitológiai alak, nagy Kishi agyszüleménye?

Először a hidra jutott eszembe, de gondoltam, hogy ez marhaság, hiszen ez nem kígyó hanem kutya, utána beugrott, hogy a jól ismert 3 fejű kutya Kerberosz és a Hidra testvérek.
Úgyhogy, ha minden igaz, akkor ő lenne Kerberosz, aztán kitudja lehet, hogy mégsem mindenesetre ez a legjobb tippem.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
eragon007
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 173



« Válasz #28 Dátum: 11 jún 25, 15:14:17 »

az Kerberosz a Hydra képességeivel (1 fej hejére ujabb 2-3 nő) feltuningolva Nevet Nevet Nevet
Naplózva

biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #29 Dátum: 11 jún 25, 19:56:54 »

és a többi peines lény?
   - kaméleon
   - madár
   - bivaly
   - és a kutyuli Nevet

Lehetséges hogy ezeknek mid jelentésük van.
Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
Oldalak: 1 [2] 3 4 5
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!