Na, rászántam mgam, hogy megírom itt ezt az akatsukis-bijuus dolgot, amiről párszor már ebszéltem, kicsit részletesebben.
Írok mondjuk egy listát a japán mitológia kilenc bijuujáról, itt ugyis látni fogja mindenki, melyik az, ami Kishinél más (azért megjölölöm mondjuk őket kék számmal).
Mindegyiknek megvan a maga saját kis háttértörténete, élettere, meg iylesmi is, de erre most nem térek ki, meg eléggé utána is kéne néznem. Talán csak annyit, hogy háborúban állnak.
1. Shukaku, nyestkutya, azaz tanuki-, vagy mosómedveszerű lény, a szél elem istensége. Ezenkívül a homokot is képes irányítani.
2. A kétfarkú macska, vagyis nekomata, ami általánosságban macskadémon-szellem is, sőt, ami azt illeti, kétfarkú macska van egy rakat is, csak azok picik, és nincs is oylan komoyl erejük, mint enenk az egynek. Úgy tartották, hogy bármilyen macska iylenné válhat, ha elég sokáig él. Tud repülni, meg ilyesmi.
Érdekes, hogy ajpánból tényleg származik egy oylan macska-vérvonal, aminél viszopnylag gyakran jelenik meg kettő farok, vagy "y"-alakú farok, mi nincs az iylen legendák mögött.
3. Isonade, egy nagy háromfarkú cápa, a shukakau után a második bijuu, aki az egyik elem jelképe/istene is, nem meglepő módon a vízé. Van egy segédje, vagy szolgája is, egy különleges életerőt zabáló hal, akinek a neve Samaheda. Az első olyan bijuu, aki egy akatsuki karakterként is megjelenik, ebből adódóan Kisame cápaságában felesleges más hátteret keresni.
4. sokou yonbi, nehéz meghatározni, mi is. Hüllő-madárszerű lény, leginkább még kakasra, vagy baziliszkuszra hasonlít, sokszor jelenik meg skorpió farkakkal is. Elég mérgező, a harcban ennek nem csak közelről veszi hasznát, de nem mellékesen képes mérgesgázokat is irányítani. A Sasori név jelentése egyébként skorpió.
5. Gobi Houkou, farkas, vagy kutyaszerű fehér (ez mondjuk itt Kishinél is megfmaraadt) démon, aki mind az öt elemt uralja, mindegyik farka egy-egy elemet hordoz, szimbolizál, mint Kakuzu szívei. Ezenkívl jártas egyébként az illúzióhasználatban is. Érdemes még megjegyezni, hogy egyetlen bijuu győzte le, a kyuubi, de a nyolcfarkú is erősebb nála. Utána elvileg ő jön az erősorrendben, szóval tényleg nem minden a farkak számán múlik.
6. Rokubi Raijuu, menyétszerű lény, az villám elem ura. Itachi neve menyétet jelent, és bár itt más összefüggést most nem találok, de aki tud, nyugodtan szóljon
7. Shichibi Kaku, a hétfarkú borz. Mit tud? Képes alakváltásra és íráynítani a föld elemet, agyagot. Még mozgó, támadó agyagfigurákat is létre tud hozniúgy, hoyg a szájába veszi, megrágja az agyagot és kiköpi a kész "lényt". Ő az öt elemi bijuu közül a föld, és amúgy a legkisebb testű bijuu is. Általában a föld alatt tartózkodik, és onann próbálkozik, de még így is csak a hetedik a bijuuk közt az erejét nézve.
8. A yamata no Orochi, a hatalmas, nyolcfejű és nyolcfarkú kígyó, irdatlan, szörnyű sötét energia ura, a gonosz egyik általános jelképe, a második legerősebb bijuu, kiállt a kyuubi ellen, és szemben másokkal, akik szintén megettték, nem futamodott meg, hanem veszített, és túlélte, bár utána legyengült, és változat szerint emberi alakba kényszerült, ám később visszanyerte az erejét.
A legnagyobb bijuu, kilenc hegynél is jóval hosszabbnak írták le, sokat ellenségeskedett a többi bijuuval is, de más leegndákban is gyakran előkerül, így megküzdött még bazimillió évvel ezelőtt egy igazán jelentős istenséggel, Susanooval is, aki, bár trükk és alkohol segítségével, de legyőzte.
9. Kyuubi no Yoko, nagy, de azért a yamata no Orochinál kisebb, messze a legerősebb bijuu, végtelen nagyságúnak tartják erejét, ő a tűz istene, intelligens, de szadista és kegyetlen, a harcban inkább karmaira és fogaira támaszkodik, mint a tűz elemű támadásokra. A bijuuk királyának is hívják, soha nem sikerült egy kihívójának sem legyőznie, sőt, mind csak a saját életét sodorta veszélybe, emberbe pecsételődős legendája is van elvileg. Nem összekeverni a sima többfarkú, esetenként szintén kilencfarkú rókkaszellemekkel, a kitsunékkal, akik a sima nekomatákhoz hasonlóan viszonylag alacsonyrendű teremtményei a japán folklórnak.
A kilencfarkú róka amúgy érdekes módon több nép meséiben, legendáiban megjelenik ilyen vgy oylan formában, elképzelhető, hogy valami nagyon ősi dolog lehet mögötte.
Valahol elkezdtem amúgy írni egy ilyen összefoglalást a Naruto hátteréről, utalásairól, karaklterekre bontva(olyan sokat nem csináltam ám meg belőle), de nem találom.
Pedig azt is be akartanm ide rakni.
Mindegy, ha lesz hozzá türelmem, majd a lecserélt bijuukról is írok, bár Son Goku mondjuk pont most elég jól meg van beszélve mindenfelé, mondjuk itt kicsit feljebb is