24 szep 23, 13:17:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 349 350 [351] 352 353 ... 566
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki nyerne (csatában)? - 1 hozzászólás minimum 3 teljes sor legyen!  (Megtekintve 1197476 alkalommal)
0 Felhasználó és 31 vendég van a témában
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #5250 Dátum: 11 okt 29, 14:16:14 »

Idézet
Madara nagyon levan becsülve? : O.... Madara nagyon fel van kapva inkább és jelenleg a többi karakter van lebecsülve.

Ja, aha.. biztos mi becsülünk túl egy olyan embert aki 3úttal rendelkezik egy tapasztalt vén róka megvan neki fms+rinnegan+fa elem. ja biztos mi becsüljük túl igaz? Te meg shisuit nem becsülöd túl hisz te mondtad, hogy ő a legnagyobb uchiha a shisui, lever egy olyan embert is aki 3úttal rendelkezik és mind a hármat tökéletesen használja:) De biztos mi kapjuk fel a madarát és nem pedig te kapod fel a shisuit:) Shisui mégis hol a legnagyobb uchiha? Legnagyobb uchiha a madara és ezt itachi is megmondja pedig ő ismerte shisuit is, ráadásul shisui szerintem nem korlátlanul használta azt a péci genjutsut hanem voltak annak korlátjai, hogy mennyi ideig nem használhatja. De biztos mi becsüljük túl a madarát amikor pein a sima rinnegannal a legjobbak közt volt ehhez még madarának hozzájön a fa elem ami hashiramáé volt ja és még hozzájön a rengeteg tudás és persze ems se maradhat le:) De te megmondtad, shisui könnyedén legyőzheti a madarát.. ja én meg a télapó vagyok:D
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #5251 Dátum: 11 okt 29, 14:18:59 »

Nem az a kérdés, hogy mikor tudja újra használni Shisui a szemeket hanem arról szól, hogy észre sem veszi Madara és a másik akarata szerint cselekszik egész életében. Így pedig Madarával az oldalán nem is kell nagyon használni ezt a szemtechnikát. Másrészt ennyi erővel Madarán keresztül ő is megszerezheti Hashirama DNS-ét. Így pedig ez a használat nélküliség néhány órára is redukálható ahogy láttuk Danzou esetében is. Ha ő is tíz perccel korábban visszakapta volna Shisui szemének ezen képességét akkor Sasukének is annyi lett volna. De például Itachi sem tudott saját erejéből kitörni az Edo Tensei alól, de ez a szem lazán megtörte az Edo Tensei hatását. Mindezt Magnekyu használata nélkül.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #5252 Dátum: 11 okt 29, 14:23:17 »

Idézet
Nem az a kérdés, hogy mikor tudja újra használni Shisui a szemeket hanem arról szól, hogy észre sem veszi Madara és a másik akarata szerint cselekszik egész életében.

Már hogy ne számítana? pont ez az ami a lényeg, hogy nem használhatja korlátlanul hanem csak tíz évente 1x szóval ha harcolt akkor nem mindig bírta ezt bevetni csak kb. tíz évente, ami szerintem eléggé fontos. Ti csak azt veszitek figyelembe, hogy amikor harcol madarával akkor pont bírja használni, nem pedig azt, hogy tíz évente 1x bírja csak azt az erőt használni. Mind a két esetet kell nézni, ha madara ellen úgy megy, hogy bírja használni akkor tényleg nyerhet, de ha nem úgy megy (aminek több a valószínűsége mert tíz évig nem bírja ha már egyszer használta) akkor viszont madara úgy szedi szét szerintem ahogy akarja. Azért írok tíz évet mert shisuiról nem tudjuk, hogy volt hashirama dns-e hanem csak azt, hogy rendelkezett ezzel a technikával.
Naplózva
VIPERA
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


You challenge me mortal?


« Válasz #5253 Dátum: 11 okt 29, 14:27:13 »

Mach5 olyan felszínesen nézed a dolgokat ; ). Írtam én hogy ti kapjátok fel? x D... Csak azt írtam fel van kapva ezt lehet érteni arra is hogy Kishi bácsi kapja fel. De értsd úgy ahogy akarod : P. Ahogy látom neked nagyon a szívedhez nőtt ez a 3 út meg Madara is -vagyis nagyon megfogott az tuti- amivel nincs is baj én is csípem a fickót már a kezdetek óta de ez nem azt jelenti hogy senki nem tudja legyőzni. Shisui az Elme Kontrollal a maga oldalára állíthatta volna ha egy időbe élnek és konfliktusuk van. Vagy a rosszabbik esetben egy öngyilkosságot követtet el vele és utána megszerzi a szemeit. De ez már nem fog megtörténni : ). Igen a Kotoamatsukamit 10 évente 1x de az nem az Elme Kontroll : ).
Naplózva

"Brothers everywhere raise your hands into the air. We're warriors... warriors of the world! Our destiny to die in war"
IndianA
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 520


Ami nem öl meg az erősebbé tesz!


« Válasz #5254 Dátum: 11 okt 29, 14:27:55 »

Először is,shisui mankegyou sharingannak segítségével,a kotoakatsukuamival tört ki az edo tensei alól.A másik:igen valóban shisui úgy tudott valakit irányítani hogy az észre sem vette,de bzots vagyok benne hogy ennek is vannak korlátai,mert ennyi erővel shisui rikoudo-senninel is elbírna,amit kizártnak tartok,sőt,van erre egy jó példa:egy átlagos shinobit itachi szétszívat a genjutsujaival,de a sharingannal átlehet látni a genjutusjain.Ugyan ez a helyzet(szerintem) shisui esetében is,egy olyan ember,akihez képest nagató vagy itachi is kispályásnak számít,az észre veheti az erőkülönbség miatt,hogy ez egy genjutsu.Vagy pl. ott van az árnyékklónoknál,kakashi még peint is megszívatta vele,vagyis egy A-osztályú ninját szétszívatna,vagyis szeerintem mivel madara rendelkezik a rin'negannal,ezért átlátna shisui genjutsuin.
Új harc:Konan vs. deidara?
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #5255 Dátum: 11 okt 29, 14:35:31 »

Persze! Az idő számít de most pont arról volt szó, hogy ki képes megfogni Madarát. Tehát eleve arról van szó, hogy egy az egyben mennek egymás ellen és nem arról, hogy előtte elhasználta ezt a lehetőséget. Mint látható volt jó ideje (legalább 10 éve) eddig sem használta. Voltak más képességei is, így nem volt rászorulva annak használatára. Megoldotta a problémáit anélkül is. Röviden ahogy írtad. Ő megfoghatta volna Madarát ha még élne és nem csak őt hanem nagyon sok nála sokkal erősebb shinobit is. Mindenkit, aki nem immunis a a szem általi genjutsukra.
Naplózva
IndianA
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 520


Ami nem öl meg az erősebbé tesz!


« Válasz #5256 Dátum: 11 okt 29, 14:38:31 »

Az áldozat észre sem veszi hogy irányítva van.
Igen,a többségnél(szerintem).Mert az azért túlzás így,gyakorlatilag shisui legyőzhetetlen lett volna,olyan ember meg nincs,szerintem madara már észre venné hogy írányít va van:rin'negan.
Én konanra fogadok.Nem hatrá a c4,a c2 úgyszintén,marad c1 c2.Ezekkel szerintem elbírna konan,nem sok esélyt látok deidarának,mondhatni semmit.
Nem tudok olyanról aki immunis lenne a szem általi illúziókra.
Én tudok:killer bee,sasuke,nagató,a szemeikkel átlátnak a genjutsukon,kirabinak meg a hachibi kavarja össze a chakráját.
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 29, 14:41:33 írta IndianA » Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #5257 Dátum: 11 okt 29, 14:43:33 »

Idézet
Igen,a többségnél(szerintem).Mert az azért túlzás így,gyakorlatilag shisui legyőzhetetlen lett volna,olyan ember meg nincs,szerintem madara már észre venné hogy írányít va van:rin'negan.

Szerintem is így van. Szerintem minnél erősebb uchihán használta annál kevesebb volt az esélye, hogy ne vegyék észre. Ez kb. olyan mint a genjutsu csak annál erősebb ha betalál. Lásd kakashi sima sharingannal nem vette észre a tsukoyomit, de ha mondjuk egy olyan ellen használnák aki erős uchiha és van ms-e az hamarabb észrevenné mint pl. kakashi. Szerintem így megy ez. Szóval madarán nem hinném, hogy fogna ez csak ilyen átlag embereken, de madarának ott az fms meg a rinnegan is szóval tuti valahogyan észrevenné, hogy irányítják és kitörne belőle. Meg az, hogy nem veszik észre, hogy irányítják lehet, hogy igaz, olyan embereknél akik pl. sima sharingannal rendelkeznek vagy egyáltalán nincs is sharinganja. Danzou sasuke ellen is akarta használni szóval valószínű még mangekyou sharingan se lett volna elég arra, hogy észre vegyék ezt az erős genjutsut. De azért egy rinnegan+fms lehet észrevenné.
Naplózva
IndianA
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 520


Ami nem öl meg az erősebbé tesz!


« Válasz #5258 Dátum: 11 okt 29, 14:46:05 »

Konan papírból áll,nem lélegzik,ez evidens.A c2-es sárkány meg azért nem lenne nagy gond konannak,mert ugye deidara a föld alá rakja a bombáit,konan egyszerűen fölrepül,és a c2-es sárkányt nagyon könnyű kibillenteni az egyensúlyából,és nem a gyorsaságáról híres.Ezenkívül konan több irányból támadhatja deidarát,körbevenné a papírjaival,és utána felrobbantaná.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #5259 Dátum: 11 okt 29, 14:57:43 »

Ha egy Itachi kaliberű tag azt mondja, hogy érzékelhetetlen akkor én elhiszem neki. Másrészt miért lenne legyőzhetetlen? Ha nem egyedül megy valaki neki, akkor az egyiket így megfoghatja Shisui de a másikra már nem tudja használni. Sőt ezután tíz évig nem is tudja használni. Pont ez a büntetése a szeme a hatalmának. Ugyan úgy mint az Izanagi használatának az egyik szem. Már megfigyelhettük, hogy minél nagyobb hatalmú egy technika annál komolyabb veszély/büntetés jár a használónak. Lásd Naruto RS - chakra kontroll sérülés, Tobi Izanagi - egy szem elvesztése, Shisui genjutsu - 10 év használhatatlanság. Másrészt pont az érzékelhetetlenségen van a hangsúly. Ezt nem emelte volna ki Itachi sem ha nem így lenne. Azt mondjátok, hogy a Rin'negan kiszúrná. Kitudja! Szerintem ennek ellentmondó állítás jelenleg csak találgatás kategória mert nincs rá bizonyíték.
Naplózva
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #5260 Dátum: 11 okt 29, 15:58:17 »

Sok embert nem értek... Kabuto azt mondta, hogy Muu-nak nincs chakrája és sokan azt mondták, hogy ezért veszítene ellene Itachi, mert nem hat rá a genjutsu.
Itachi azt mondta, hogy Shisui genjutsu-ja érzékelhetetlen (tehát még ő se venné észre!), de Madara észrevenné, mert ő Madara...
Ha az egyiknek (Kabuto) "elhiszitek" amit állít (szerintem Muu-nak csak akkor nincs, amikor láthatatlan, ezért nem tudják kiszúrni), akkor a másiknak (Itachi), miért nem lehet hinni?
Pontosabban Madara miért venné észre? Mondanátok, hogy Rinnegan, de volt már rá példa? Pein harc óta olvasom a mangát, de én még nem láttam. Még arra se volt példa, hogy EMS-el észrevették volna. Addig viszont maradjunk annál amit Itachi állít (ha már Muu-nál is figyelembe vettétek Kabuto mondatát).

Idézet
Nem az a kérdés, hogy mikor tudja újra használni Shisui a szemeket hanem arról szól, hogy észre sem veszi Madara és a másik akarata szerint cselekszik egész életében.

Már hogy ne számítana? pont ez az ami a lényeg, hogy nem használhatja korlátlanul hanem csak tíz évente 1x szóval ha harcolt akkor nem mindig bírta ezt bevetni csak kb. tíz évente, ami szerintem eléggé fontos.
Egyáltalán nem számít, ugyanis senki se mondta, hogy Shisui nem használhatja. Ez az ő képessége, minthogy Madara használja a Rinnegan-t és a fa elemet. És nem úgy nézzük/nézitek a harcokat, hogy előtte harcolt valaki mással.
Ennyi erővel Madara csak a chakrája 10%-át képes használni, mert a többit ellőtte egy Shisui előtti harcban.

Az áldozat észre sem veszi hogy irányítva van.
Igen,a többségnél(szerintem).Mert az azért túlzás így,gyakorlatilag shisui legyőzhetetlen lett volna,olyan ember meg nincs,szerintem madara már észre venné hogy írányít va van:rin'negan.
Nem legyőzhetetlen, mert csak 10 évenként tudja használni (Itachi állítása szerint). A 10 év közben egy nála erősebb személy bármikor megölheti.
A Rinnegan-ra fentebb reagáltam.

Nem tudok olyanról aki immunis lenne a szem általi illúziókra.
Én tudok:killer bee,sasuke,nagató,a szemeikkel átlátnak a genjutsukon,kirabinak meg a hachibi kavarja össze a chakráját.
Ők egyáltalán nem immunisak a genjutsu ellen (Nagato miért is lát át rajta?)... Csupán kitudnak belőle szabadulni, de ugyanúgy bekapják ők is. Az lenne az immunitás, ha egyáltalán nem lehetne őket genjutsu-ba ejteni (még 0.001 mp-re se, hogy érthető legyek).

Szerk.: Majdnem elfelejtettem...
Mert az azért túlzás így,gyakorlatilag shisui legyőzhetetlen lett volna,olyan ember meg nincs.
Madara most gyakorlatilag legyőzhetetlen... EMS, Rinnegan és ehhez párosul a fa elem (meg ugye Edo zombi), ez nem túlzás egy kicsit?
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 29, 16:08:01 írta laci1005 » Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #5261 Dátum: 11 okt 29, 16:12:54 »

Lehet sorolni példákat, hogy kik immúnisak vagy nem hatna rájuk. Például a vakok vagy vakharcban jártas személyek. De például Muu is amíg láthatatlan vagy olyan személyek akik nem néznek a szemébe harc közben. De ha jól emlékszem akkor az Aburame klánt emlegették úgy, hogy teljesen immúnis minden genjutsura. Azt nem tudom, hogy erre is immúnis lenne.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #5262 Dátum: 11 okt 30, 16:00:23 »

Felhoznék egy új harcot. Nem edo tenseies rinneganos madara (Rinnegan+FMS+Fa elem) vs Pein+Jiraiya meg még egy olyan ahol nem pein van hanem az egy testes nagato. Szerintem az első harcnál Madara nyerne olyan 57-43 arányba a másodikba is ő nyerne mondjuk olyan 55-45 arányba. (Másodiknál azért 55-45 mert nagato egy testtel gyorsabb és erősebb is, a több test nem egy ilyen szintű ellenfél ellen kéne mint ami madara szerintem hanem mondjuk max. erős jounin szintek ellen, meg ha sok ellenféllel találja szembe magát)
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 30, 16:01:10 írta Mach5 » Naplózva
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #5263 Dátum: 11 okt 30, 16:33:09 »

Ezen megint jót nevettem... Először is semmi érvet nem írsz, hogy miért Madara győzne...
Másodszor mi az, hogy Pein-ék max. erős jounin szint ellen jók?? o.O
Te Jiraiya-t erős jounin szintnek nevezed? Tudtommal semmit nem tudott a testekről és képességeikről, ezért Pein szépen meg is tudta őt lepni... Pl. amikor visszahozta a Jiraiya által halottnak hitt testeket.
Pein-ék ellen csak annak van esélye aki tudja a titkukat...
Ráadásul Nagato is képes egyszerre sok embert elverni... Van egy jó pár idézése (pl. a kis kutya) + ez mellett ott van a Shinra Tensei ami elég hatásos tömegpusztító fegyver (lásd Konoha).
Naplózva

Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #5264 Dátum: 11 okt 30, 16:56:24 »

Idézet
Másodszor mi az, hogy Pein-ék max. erős jounin szint ellen jók?? o.O

Eléggé félreértettél, nem azt mondtam, hogy pein testek csak jouninokat vernének el. Hanem azt, hogy madara ellen jobb ha sima nagato megy mint hogy több testtel. Mivel több test általába akkor jó ha több test ellen is megy. Nagato viszont erősebb,gyorsabb ezért mondtam, hogy madara ellen az lenne a jobb mert ő egyedül van és nagato legalább kibírja használni így a teljes erejét is, de ha megosztja a tudását a hat testtel akkor nem olyan gyors és nem bírja az egész chakráját kihasználni. Sok pein test megtévesztésre jó és a sok emberek ellen, de ennek az a hátránya, hogy nem olyan gyors és nem bírja az egész chakráját kihasználni. Meg nem is azt mondtam, hogy nagato nem bír sok embert elverni, ő is elbír, de a hat pein test mégis többet bírna egy időbe.

Idézet
Pein-ék ellen csak annak van esélye aki tudja a titkukat...

Igen és madara szerinted nem tudja? Te is tudod, hogy tudja, szóval fölösleges volt azt leírni szerintem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 349 350 [351] 352 353 ... 566
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!