24 jún 26, 19:16:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 23
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Japán  (Megtekintve 62949 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Morimoto-kun
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1139


« Válasz #30 Dátum: 07 okt 30, 20:26:25 »

Az én osztálytársam keresztapjának felesége japán Nevet
Naplózva
Tanist
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Válasz #31 Dátum: 07 okt 31, 11:24:44 »

Nekem oszt társamnak a bátja azért ment japánszakra mert beleszeretett 1 japán lányba:D
Egyetem első órán feladtak 4 könyvet olvasni úgy hogy 1 szót nem tudott japánul:D
Ma már tök jól beszél (2éve alatt)
« Utoljára szerkesztve: 07 nov 01, 14:17:28 írta Tanist » Naplózva
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #32 Dátum: 07 okt 31, 15:08:27 »

Wow! Akkor mindenképp hasznos volt neki:D Bátor volt, hogy így beleugrott ebbe:D
Nekem van még apró jap vonatkozásom:D :-X
Egy japán ismerős: Naomi, és két lány, akikkel egyszer volt szerencsém együtt szórakozni:D Sayla és Hiszako:D
Annyira dinkák és jófejek imádom őket:D Eszméletlenek:D
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Takemitsu
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 578


« Válasz #33 Dátum: 07 okt 31, 17:34:42 »

Hello.
Kéne egy kis segítség. :-X
Tudja valaki hogy hogy van a tomodachi (barát) többes száma??? Valaki küldjön egy PÜ-t a válasszal!!
Köszönöm!!!
« Utoljára szerkesztve: 07 okt 31, 17:59:23 írta takemitsu » Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #34 Dátum: 07 okt 31, 20:19:18 »

Ha jol tudom a japánban nincs külön többes szám, de azért utánna néztem és találtam valamit

A többes számot hogy oldják meg?
Ahogy a jövő időt, ezt is ki lehet következtetni, habár számomra picit nehezebb. Bizonyos szavak után (személyek, állatok) tehető a "tachi" (ejtsd: tácsi) szó, amit többesszámnak szoktak hívni, de nem az. Valami olyasmit jelent, hogy "ő, és még mások", vagy "ő és a társasága".

forrás:  http://f.freeblog.hu/j/a/p/japanpelcek/files/sik.html#f4
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #35 Dátum: 07 nov 01, 02:42:21 »

Tudna arról valaki mesélni, hogy a japánok, hogy viszonyulnak az európai emberhez aki a környezetükben él?
Naplózva
Tanist
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Válasz #36 Dátum: 07 nov 01, 14:19:42 »

Zamori nincs kedved bemutatni nekik?Nyelvesít

Amugy semmi még 1 európai ember kicsit tartózkodik töllük meg furcsálja őket addig ők ezt fel sem veszik úgy kezelnek mintha nem lenne különbség, perzse haelmész japánba picit már változik a helyzet és pl ha kimész tanulni akkor lehet kicsit kiközösítve érzed magad.... (ezt cska mesélték nekem)
Naplózva
Datti
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 845


« Válasz #37 Dátum: 07 nov 01, 14:37:30 »

Ha jol tudom a japánban nincs külön többes szám, de azért utánna néztem és találtam valamit

A többes számot hogy oldják meg?
Ahogy a jövő időt, ezt is ki lehet következtetni, habár számomra picit nehezebb. Bizonyos szavak után (személyek, állatok) tehető a "tachi" (ejtsd: tácsi) szó, amit többesszámnak szoktak hívni, de nem az. Valami olyasmit jelent, hogy "ő, és még mások", vagy "ő és a társasága".

forrás:  http://f.freeblog.hu/j/a/p/japanpelcek/files/sik.html#f4

igen, ezt már én is hallottam. ami a magyarban "mi" az náluk vmi olyasmi, hogy én és a többi én xD ami egyébként sztem ez tök logikus.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #38 Dátum: 07 nov 01, 19:54:18 »

Idézet
perzse haelmész japánba picit már változik a helyzet és pl ha kimész tanulni akkor lehet kicsit kiközösítve érzed magad.... (ezt cska mesélték nekem)
Pontosan erről kérdeztem, egyetem után ki szeretnék menni (hogy profi gós legyek) és azért érdekelne, hogy hová megyek. Nevet
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #39 Dátum: 07 nov 01, 22:43:23 »

Remélem ez segit megérteni a japánokat
Egy magyar prof anno még a 80-as évek végén kiment a családjával japánba taniítani az egyetemre, és leírta, hogy milyen ott az élet.
http://mek.oszk.hu/01100/01147/html/tartalom.htm

tudom régi, de nem hiszem hogy olyan sokat változott az emberek temperamentuma, mint a technika, meg egész jó kis olvasmány Nevet
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #40 Dátum: 07 nov 02, 21:53:15 »

Juj, ez a "leveles" mű nagyon ott van. ^^ Korábban mát itt-ott beleolvastam, megéri! ;)
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Tanist
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Válasz #41 Dátum: 07 nov 03, 10:01:54 »

Jaja érdekes, elején kicsit nehezen kezdtem neki, de most örülök hogy megtettem:D
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #42 Dátum: 07 nov 03, 17:14:49 »

Ez egy re jobb most vagyok a "szemét"-nél Nevet
Abszolult de steril és szelektív hulladék gyűjtés valamint a hulladék égető hőjével fűttik az uszodákat
de a legjobb a lomtalanítás
Szokás szerint kirakhák a ház elé ami nem kell. és mindhatni helyi szokás a lomok közt keresgélni és nem mondják az emberre, hogy guberálo. Sőt a kirakott lomok jó állapotban lévő cikkek, ezenkívül a "kiselejtezett"
motorkerékpár tele tankal benne a kulcsal, a porszívó csomagolva mellette a garancia levél. stb
és még egyszer ezek mind tiszták és jó állapotban vannak.

és a meglepő az (vagy mégsem), hogy mindez húsz éve volt (meg gondolom napjainkban is)   


Naplózva

Ben Tennyson
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315


« Válasz #43 Dátum: 07 nov 10, 21:00:27 »

egyik újságban volt egy fejezet ahol Japán előadókról volt szó, volt egy, aki midnig póló nélkül megy, és pengével megvágja magát a koncertjein... ;D
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #44 Dátum: 07 nov 11, 13:17:21 »

Hello.
Kéne egy kis segítség. :-X
Tudja valaki hogy hogy van a tomodachi (barát) többes száma??? Valaki küldjön egy PÜ-t a válasszal!!
Köszönöm!!!

A tomodachi "dachi"-ja már eleve a lentebb említett "tachi" zöngésült alakja, szóval a tomodachi-t lehet nyugodtan így használni :Mosolyog a "tomo" önmagában is barátot jelent, csak inkább "tomodachi"-t szoktak használni.
...
Na, remélem, nem kevertelek meg (nagyon Nyelvesít ) Titeket :-X
Naplózva

Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 23
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!