24 jún 29, 01:52:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 119
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki is lehet Tobi? (2 soros szabály! Lásd 1. hsz!)  (Megtekintve 378238 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
kag8655
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 9


« Válasz #1695 Dátum: 12 jún 25, 09:02:47 »

Én a Tobi = Obito párton vagyok az érveimnek csak egyetlen gyenge pontja van mégpedig Tobi azon állítása hogy ő adta Nagatonak a Rinnegant.

Íme az elméletem:
Tény hogy Kakashi egy ninja zseni aki 6 éves korában lett genin. Ez az állítás asszem Irukától hangzik el mikor reklamál a Harmadiknak hogy miért Kakashihoz tette Narutót hiszen ő eddig még mindenkit megbuktatott.
A Kakashi gaidenben Kakashi nem néz ki többek olyan 9 vagy 10 évesnél. míg obito ahogy ott fekszik a szikla alatt inkább 14-nek néz ki. Csak annyit látunk hogy Kakashi és Rin távozása után a "hegy" összeomlik csak kérdés hogy miért.
Az elméletem a következő: Obitoban a halála előtti utolsó pillsnstbsn felébred az a dimenzió váltásos képesség amit Tobitól már láttunk és ezzel eljut abba a dimenzióba ahol Danzou két emberét tárolta meg ahova Sasukét is vitte mikor össze akart akaszkodni a volt csapatával, Danzou halála után. Madaráról annyit tudunk hogy jó ideje nem látta senki mivan ha ott pihengetett. Ebben a dimenzióban találkozott Obitóval, meggyógyította és elkezdte tanítani. A technikák mellett Felerősítette azt az elvet amit Obito vallott miszerint: "Azok akik megszegik a szabályokat szemetek viszont akik cserbenhagyják a bajtársaikat még náluk is rosszabbak" ez alapján: Kakashi és Rin rossz - hiszen otthagyták őt - mivel Konoha nem mentette meg rossz mivel Madarát cserbenhagyta a klánja rossz. hosszútávon az egész világ rossz meg kell változtatni (Egy Peinhez hasonló elmélet alakul ki benne bár a céljai nem gonoszok csak a módszerei akárcsak Pein esetében. Mostmár tudjuk hogy Madarának megvolt a Rinnegan Tobi azt mondta hogy Pein tőle kapta a szemeit valószínű hogy Madara szemeiről van szó. Madara ereje pedig azért az övé mert az ő szemei is ugyanazzal a képességel bírnak innentől már nem probléma meggyőzni a népet hogy ő Madara hiszen villant pár technikát, ami olyan mint Madaráé és már is mindenki hisz neki.
Az elméletem egyetlen hibája hogy mennyi idő telt el Obito "halála" és Nagato és Jiraya találkozása között.
De figyelembe véve a számokat a dolog reálisnak tűnik:
Kakashi most 29 6 évesen lett genin Obito nem volt egy ninja zseni tehát minimum egyszer bukott de még ha nem is bukott akkor is 4 évvel idősebb mint Kakshi tehát amikor a róka megtámadta konohát olyan 17-18 éves lett volna Obito míg Kakashi csak olyan 13-14. Ennyi idősen elég erős lehetett a Róka ellopásához és irányításához, Pláne ha Madara tanította. Minato elől pedig azért lógott meg mert tudta hogy nem elég erős ahhoz hogy legyőzze.
Naplózva
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #1696 Dátum: 12 jún 25, 09:38:17 »

szerintem egyidősek kakashival, ez kitűnik abból hogy egyforma magasak végig, egy 14évesnek fölé kéne magasodnia 1fejjel minimum.
De akkor madara mért nem mutatott tér-idő jutsut, ha szerinted ott pihengetett? Az összes kage támadás/és kage meglett volna verve fél perc alatt. És nem hagyták cserben Obitot, ő is megbékélt a sorsával, sőt szemét adta kakashinak.
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
SzG
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 931


TARDIS lovagja


WWW
« Válasz #1697 Dátum: 12 jún 25, 11:43:24 »

Ha olvasol mangát tudod, hogy nem lehet mert (spoiler)megidézték a halott Madarát aki az 5 kagéval harcol. Madara meghalt szóval nem lehet ő Tobi. Akitől megijedt(a koporsóknál) az Ő volt. Obito véleményem szerint nem lehet mert miért is kattant volna be? Minato is lehetne ezzel az erővel. Sőt őt is el tudom képzelni.

 Kittike, dreamfolow: 4 szó sincs meg neked dreamfolow pedig 2 sort kell írni.
Naplózva

The angels are coming for you, but listen, your life could depend on this: don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. They are fast, faster than you could believe. Don't turn your back, don't look away, and *don't blink*! Good luck.
AyaseAkami
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 348


« Válasz #1698 Dátum: 12 jún 26, 09:00:53 »

Nem kusina hanem KUSHINA!

Obito nem lehet, mondom, agyonverte egy kő.Tobi elmondta hogy ő:





Senki Nevet

Persze ez biztosan nem igaz, lehetne Obito, de hogyann jött ki onnan? Van még egy Kekkei Genkai-a? Habár igaz, őt nem idézték meg*-*

De szerintem ne ő az  Pojén Pojén Pojén
Naplózva
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #1699 Dátum: 12 jún 26, 16:38:43 »

Semmi értelme nem lett volna megidézni egy harmatgyenge uchihát. Épp, hogy kifejlesztette a sharingant. Nála biztos, hogy voltak 100-szor erősebb uchihák is, felesleges lett volna pont őt megidézni.
Ráadásul nem csak uchihákból áll a világ, rajtuk kívül még több olyan ember van, akit sokkal több értelme van megidézni, mint őt.
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 26, 16:40:11 írta drszabi » Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
nagy12
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 67


« Válasz #1700 Dátum: 12 jún 26, 20:59:18 »

Hülye elmélet(nem olvastam végig a témát,lehet hogy felvetődött már),de nem lehet hogy Tobi az Madarának az apja?Csak mert mindent tud az Uchiákról.Bár valahol olvastam hogy ő egy holló szerű "lény volt'' és ,hogy Madara lepecsételte vagy valami ilyesmi.És mi van ha magába pecsételte le?Akkor a Hashiramával(ha jól írtam Nevet) folytatott harc végén meghalt és "kikelt" belőle(tiszta Alien) az apja.Nem tudom mekkora hülyeség de csak leírom már xD
Esetleg még Madarának lehet a fia(testvérének a fia?).
Naplózva

,,Tedd vagy ne tedd,de ne próbáld''
Sínre fekszel-Shinra Tensei xD
balzsa
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


Rejtett Örvény Falu


« Válasz #1701 Dátum: 12 jún 27, 13:58:46 »

Szerintem a 600. részben lehull a lepel. A 400. részben nagy dolgokra derült fény (ucsiha történelem, itacsi), az 500. részben szintén (uzumaki történelem, kusina). Nem csudálkoznék, ha most is ütős koktélt keverne a mester és felfedné végre Tobi kilétét. Ha ez megtörténik, akkor nyithatunk egy na én megmondtam topicot  ikszdé
Naplózva
lina22
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 554


Ne akard megoldani a világot... Élj benne!


WWW
« Válasz #1702 Dátum: 12 jún 28, 21:21:29 »

Hülye elmélet(nem olvastam végig a témát,lehet hogy felvetődött már),de nem lehet hogy Tobi az Madarának az apja?Csak mert mindent tud az Uchiákról.Bár valahol olvastam hogy ő egy holló szerű "lény volt'' és ,hogy Madara lepecsételte vagy valami ilyesmi.És mi van ha magába pecsételte le?Akkor a Hashiramával(ha jól írtam Nevet) folytatott harc végén meghalt és "kikelt" belőle(tiszta Alien) az apja.Nem tudom mekkora hülyeség de csak leírom már xD
Esetleg még Madarának lehet a fia(testvérének a fia?).

Madarának Alien apja lett volna? le lennék maradva? amugy ezt hol lehet elolvasni, hogy valami holló szerű lény lett volna az apja?

Egyébként osztom én is egy kicsit az érveket a Tobi=Obito dologért.
Épp hogy kifejlesztette a sharingan, és a barlangban hupsz ráesett egy nagy kő, a fél teste és arca oda.
Nem emlékszem rá, hogy megtudtunk volna bármilyen sharingan technikát Obito részéről, így sosem lehet tudni, hogy mielőtt rázuhhant volna a sok kő mi is történt pontosan de reális lenne, mert ugyanazokat az elveket vallja mint Naruto.
Hogy a társaink fontosabbak és ne hagyjuk őket cserben. Viszont, ha tudta hogy az ellenség ott van mögöttük, és emiatt kezdtek el menekülni, mert a kőbunkó egy jutsut használva beakarta őket temetni. De Obito fejét hajtotta rá hogy menyjenek el, és vigyázzon Rinre.
Ha már az emer önszántából mondja h menyjen el, az csak nem lehetett annyira zizi, hogy rossz útra térjen a maga módján. Aztán lehet ez a nagy kő hatásának mondható be. Egy kis amnézia, felébredt idő és tér jutsu.

Ellene szóló érvem:
Viszont Minato miért nem szúrhatta ki, ki lehet a maszk mögött? ( Kyuubi támadása a faluban, azon a napon ahol a maszkos megmutatkozott Minato előtt).  Minato szerintem felismerte volna a chakráját, vagy az egyébb mozdulatait, ami elárulhatta volna ki is ő valójában. De nem így alakult.  ikszdé
Naplózva

Önfeláldozás... az igaz shinobi névtelenségbe burkolózik...és az árnyak közül védelmezi a békét!
Saiya-jin4ever
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 428

Ore Amerika! Ore Hīrō!!


« Válasz #1703 Dátum: 12 jún 29, 12:09:14 »

Hát biztos hogy elég idős. Ismeri az Uchiha történelmet, és a bigyók keletkezését, tud a senninről. Amikor a szemét nem mutatták akkor vajon nem volt bekapcsolva vagy mindig úgy van? Mert ha mindig úgy van akkor beültetett, tehát Tobi nem uchiha... A láncok amikkel a bigyókat és a hordozóikat irányította... Elég Kushinásak voltak... Bár én még mindig azt akarom hogy Obito legyen vagy Izuna  smirksweat
OZI: Az is 100% hogy amit írtál nem  az 2 sor  ikszdé
http://fc07.deviantart.net/fs71/i/2011/286/7/5/tobi_kagami_theory_by_xenoma-d4cpmbb.jpg
Hasonló a szem formálya, meg a haj is.
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 29, 12:15:44 írta Saiya-jin4ever » Naplózva

L- Hümm-hümm Próba cseresznye,by néni a buszmegállóban Hümm-hümm -L
OZI0522
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 54



« Válasz #1704 Dátum: 12 jún 29, 15:14:30 »

Tobi ( maszkos fickó ) ki is lehet? Ez hosszú de olvassátok végig mert szerintem érdekes
Én a szerzetesre tippelek mégpedig úgy hogy az tuti.
De lássuk a tényeket. A megszólaltak többsége fan.  De én is igen nagy rajongó vagyok sőt minden komolyabb narutós játékkal tolom . Én azért jöttem hogy megkavarja egy kicsit a fórumot és jó kis viták legyenek.  egy kis elemzés az általatok felsorolt variációkról.

Maszkos- Obito: Na erre tippeltem én is egészen egy bizonyos jelenetig.  Ugye van egy vissza emlékezés mikor a 4. hoka
 harcol vele. Ugye csak más maszk volt rajta.  + hosszú a haja. legalább is hosszabb  a tobi féllétöl.
Ugye azt is tudjuk hogy Kakashi és Obito Minato tanítványa volt.
A jelenetekben kb ugyan olyan alkata magassága volt a maszkosnak mint a mostani részekben.  Szóval igencsak felnőtt volt már akkor is. Másrészt Obitonak mi problémája lehetne a világal.  
És véleményem szerint biztos hogy nem Uchiha leszármazott. indok : aki nem olvassa a mangát ne olvassa el ezt a sort.
Ugye kiderül hogy ő utálja mint konohát mint az Uchiha klánt. Ezt egy vissza emlékezésből tudjuk.
Szóval kizárt.

Maszkos- hasonló nevü karik: Természetesen ez a legegyszerűbb összehasonlítás. Pl ugye a maszkost tobiként ismertjük meg.  És ha már név akkor mért ne lehetne ez a második hokage  Senju Tobirama becézése.
Nem lenen annyira rossz leszámítva 2 dolgot. Egyik hogy mivel Orochimaru megidézte a 3. hoka ellen így biztosan tudjuk hogy halott.
És mi oka lenne konohát  bántani amikor imádta a faluját.

Maszkos - madara testvére: Kevés olyan szereplő van a narutoban akiről mindent tudunk. Ugyan így a klánokkal  is ez a helyzet.
Uchiha klán tagjaiból először Sasuke ismerjük meg.  Utána jön a többi.   Itachi, Obito, Madara . És még sorolhatnánk tovább.
Így nem kizárt hogy még találkozunk 1-2 taggal.
És ha már tesó ugye rivalizálás. Madara lett a Klán vezére és őt tisztelik a tesója ezért megutálja és ...... Ha így nézzük érthető az mondat hogy a maszkos utálja az Uchiha klánt és konohát.  És mivel Madara képességeit ismerjük így a tesó akár még komolyabb is lehet.

Maszkos- Szerzetes: Szerintem ez a befuto.
Érvek : Na ebből lesz sok. Mosolyog Ugye tudjuk hogy a szerzetes a nindzsa világ megalkotója. Így nem meglepő hogy maszkos fickó ennyire sokat tud és öntelt.
+ volt pár megjegyzése ami elég érdekes. Pl: amikor konan ellen harcol azt mondja hogy ő adta Nagatónak a  Rinnegant. Ez elsőre hülyeség . Mert tudjuk hogy Nagato előhívta egy harc során amikor barátait védte. Szóval nem szó szerint adta neki a szemeket. Viszont ha átvit értelembe nézzük a dolgot akkor igaza van. Tudjuk azt is hogy a szerzetes emberke 2 fia közt osztotta el a hatalmat és erejét. Az egyik kapta a szemeit a másik a csakrát. A szemes fiának az utódja minden szem technikát használó klán és ember. Kivéve  az olyanok mint Denzo vagy Kakashi akik ugye kapták a szemüket.
Ha így nézzük és elfogadjuk a tényt miszerint a maszkos a szerzetes akkor végül is ő adta Nagatónak a szemeit. Mert minden szemhasználó aki a genetikailag vérében van a szem technika valamelyik formája az egyik fiának a leszármazotja . És mivel gyerekről van szó így a szerzeteshez is rokoni szál fűzi. Mondhatjuk hogy a Rinnegan a szerzetes genetikai öröksége Nagatónak.
+ még pár dolog. Ugye a dimenziós képesség igen komoly teknika .  Kakashi sem tudja tökéletesen megcsinálni pedig ő egy zseni.
+ ha kinézetét nézzük a haja és azok a fegyverek amik most nála vannak a mangában tiszta olyan mint a szerzetesnek.  
+ Hold szem terv. Valami olyasmit beszélnek hogy a szerzetes csinálta a holdat. Így talán van párhuzam. Lehet hogy előre gondolkodott.  Ami nem meglepő mert vannak okos gyerekek a narutoba:))  PL Itachi aki rengeteget előre tervez.
+ a farkos állatkák:) a szerzetes volt aki a 10 farkút 9 részre szedte. Meddig tartana neki újra össze gyúrni őket eggyé. Mosolyog
+ nincs meg az igazi ereje. Ugye a kage találkozón megkérdezik tőle hogy ha ő madara mért van szüksége Sasukera.
Ugye beszól hogy még nincs ereje teljében . ami azért nem lenne meglepő. A 10 farkú elleni harc elég kemény lehetett és ugye az ereje nagy részét oda adta a 2 fiának.
Így nem sok maradhatott neki . Mosolyog
+ maga a naruto történet rendszere. Szinte minden szereplő át esik egy jellem változáson.
Van aki negatívként kezd és pozitív lesz. PL: Gara.
Van olyan aki pozítívként kezd de negatív szereplővé változik. PL: Orochimaru
És vannak olyanok is akik folyamatosan ingáznak a 2 között. PL: Nagato. Ugye megölik a családját így utál mindenkit. De jön a békás bácsi:) És újra bízik a világba. De aztán megölik barátját és megint emós lesz:) De naruto új a bebizonyítja hogy vannak jó emberek is így megint jófiú lesz.
Mért ne lehetne a maszkos = szerzetes is ilyen ?
Csak gondoljunk bele. Ő megmenti a világot a 10 farkútól mert szereti a világot. Megteremti a nindzsa világot. Ugye "halála " óta harcok vannak pl le zajlott nindzsa háborúk is.
És úgy amikor a 2 fiai is össze verekedtek az sem tette őt boldoggá. Ez igazolja mért utálja az Ucsikat meg a konohát is.
Csalódott a világba amit ő mentet meg és hozott létre így hogy ezt helyre tegye illúzióba dönti a világot.
De majd Narutóval találkozik és akárcsak mindenki mást őt is ráébreszti hogy igenis vannak szeretni való emberek és ő elhozza a békét.
Szerintem ez így nagyon össze állt. habár van it valami ami érdekes számomra. Aki a mangát nem olvasta csússzon át ezen a pár soron.
Az pedig a 9 farkú beszólása . Miszerint ő érzi madara csakráját. Ezt  ugye akkor mondta mikor a tensejes madara a színre lépet. Ugye mondja hogy inkább narutót válasza mint hogy még egyszer Madara irányítása alatt legyen. magyarul a kilencfarkú és valószínűleg mind a 9 állatka is érzi a csakrát még akkor is ha nem áll az irányítása alatt  senkinek. De a maszkos egyszer már irányította  a 9 farkút. Így nem értem mért nem érezte meg a hasonló csakrát. De azis lehet hogy talán a maszkkal vagy valamivel blokkolja a csakra érzékelést.

Szerintem igen komolyan ki veséztem ezt a dolgot:) Na ezek után gondolkozzatok el és várom érveiteket  tovább.
Ja és akinek ekl még van 1-2 érvem ami a szerzetes mellet szól:)
Üdv OZI és bocxs de siettem.  
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 29, 16:49:28 írta OZI0522 » Naplózva
samat
Vendég
« Válasz #1705 Dátum: 12 jún 29, 21:08:43 »

Madara tesója meghalt és neki adta a szemét önszántából.
A "szerzetes" alatt Ridokura gondolsz??? Mert ha igen eléggé viccesnek tartom mert az érveid jók de ő meghalt mert haldoklott és valamit az egyik fiára bízott Tobi fegyvere meg az amit Madara használt az első ellen.
Kakhasi meg nem tud mindent utánozni a kekkei genkait sem meg a különböző manipulált dolgokat is pl: átok pecsét meg bármi ilyen turbózott képesség.És Khakhasi MS képességet használ amíg Tobi meg nem.
Meg a miért akarná összerakni a 10 farkút??? Egyszer szétszedte mert haldoklott és a testét fellőtte és abból lett a hold.

Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1706 Dátum: 12 jún 29, 22:12:41 »

Plusz Kurama (vagy a többi bijuu) valószínű megérezné a szagáról, hogy Tobi az Rikudou.
Naplózva

OZI0522
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 54



« Válasz #1707 Dátum: 12 jún 29, 22:47:11 »

nem értem hogy gondolod . Elég érdekes.
Nincs bizonyítva Ridokura hogy ő halott.  Érdekesnek találom hogy kabuto nem idézte meg edoval. Mindenkit még madarát is vissza hozta a halálból. Ergó a szerzetes nem halott.
Sőt ha egy orocsimaru vagy hidan halhatatlan tud lenni akkor az aki az első nindzsa volt nem képes kieszelni valamit. Na ne. Ő az ez tuti.
Naplózva
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #1708 Dátum: 12 jún 29, 23:15:10 »

Kabuto mondta, hogy DNS szükséges ahhoz hogy vissza hozzon valakit az Edo Tensei-el. Rikudou-tól pedig, hogyan is szerezhetett volna DNS-t aki Madaránál is régebben halott. Na meg a legendák szerint ő hozta létre a shinobi világot, ami nem most lehetett...
Tehát, szerinted, ha Rikudou halott lenne, akkor Kabuto simán megidézhette volna, ezek szerint szerinted nem halt meg. Akkor gondolom a két fia is halhatatlan, mert Kabuto nem idézte meg őket. Ez tényleg érdekes felvetés. Akkor az első és a második reikage is halhatatlan és ezt még sorolhatnám... Mosolyog Remélem belátod, hogy ez nem jó érv amellett, hogy Rikudou sennin él még, s hogy ő így Tobi Mosolyog
Úgy emlékszek, mikor Kurama visszaemlékezett a senninre(a pöttöm bijuus résznél), akkor a haja színe nem fekete volt, pedig Tobié igen is fekete...talán befestette, hogy azt mondja ő Madara ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 29, 23:18:04 írta spero » Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1709 Dátum: 12 jún 30, 06:33:32 »

...
Maszkos- Szerzetes: Szerintem ez a befuto.
+ ha kinézetét nézzük a haja és azok a fegyverek amik most nála vannak a mangában tiszta olyan mint a szerzetesnek.  
+ Hold szem terv. Valami olyasmit beszélnek hogy a szerzetes csinálta a holdat. Így talán van párhuzam. Lehet hogy előre gondolkodott.  
+ a farkos állatkák:) a szerzetes volt aki a 10 farkút 9 részre szedte. Meddig tartana neki újra össze gyúrni őket eggyé. Mosolyog
+ nincs meg az igazi ereje. Ugye a kage találkozón megkérdezik tőle hogy ha ő madara mért van szüksége Sasukera.
Ugye beszól hogy még nincs ereje teljében . ami azért nem lenne meglepő. A 10 farkú elleni harc elég kemény lehetett és ugye az ereje nagy részét oda adta a 2 fiának.
Így nem sok maradhatott neki . Mosolyog
+ maga a naruto történet rendszere. Szinte minden szereplő át esik egy jellem változáson.
Van aki negatívként kezd és pozitív lesz. PL: Gara.
Van olyan aki pozítívként kezd de negatív szereplővé változik. PL: Orochimaru
És vannak olyanok is akik folyamatosan ingáznak a 2 között. PL: Nagato. Ugye megölik a családját így utál mindenkit. De jön a békás bácsi:) És újra bízik a világba. De aztán megölik barátját és megint emós lesz:) De naruto új a bebizonyítja hogy vannak jó emberek is így megint jófiú lesz.
Mért ne lehetne a maszkos = szerzetes is ilyen ?
Csak gondoljunk bele. Ő megmenti a világot a 10 farkútól mert szereti a világot. Megteremti a nindzsa világot. Ugye "halála " óta harcok vannak pl le zajlott nindzsa háborúk is.
És úgy amikor a 2 fiai is össze verekedtek az sem tette őt boldoggá. Ez igazolja mért utálja az Ucsikat meg a konohát is.
Csalódott a világba amit ő mentet meg és hozott létre így hogy ezt helyre tegye illúzióba dönti a világot.
...

A fegyverek nem Rikodou-é, hanem Madaráé.
A sennin (elvileg) azért csinálta a holdat, hogy legyen mibe elzárni a Tízfarkú testét, vagyis hogy a világon segítsen (jó mber). És nem azért, hogy majd egyszer arra vetítse ki a Mugen Tsukoyomit (rossz ember).
A Tízfarkút szintén azért szedte 9 felé, hogy ne jelentsen veszélyt és hogy a bijuuk szerezzenek némi pozitív élettapasztalatot. ami nem is volt eredménytelen, hiszen a bijuu-jinchuuriki találkozón láttuk, hogy ha nem is egy Narutók, de nem rossz arcok. ^^
És miután pozitívan érzékelték a világot, utána valaki (Naruto) újra összerakja őket eggyé és a pozitív tapasztalat a Tízfarkú szemléletét is megváltoztassa.
Az, hogy Tobinak nincs meg a teljes ereje úgy is értheti, hogy még nem gyűjtötte össze Rikodou hat útját. Rokodou miért gyűjtené a hat utat, amikor az eredetileg az "övé" volt? Továbbá nem a fiainak adta az erejét, hanem azok örökölték. Az idősebb a szemét (doujutsu, spirituális erők), a fiatalabba a testét (chakra, testi erő).
A kis-bijuus visszaemlékezésben Rikodou már elég öregnek tűnik és ő maga is mondja, hogy már nincs neki sok hátra. De nem tűnik egy rossz embernek, hiszen pont Kurama még ejt is érte pár könnyet... Miért fordulna egy ilyen ember a világ ellen? Főleg, hogy nem tűnik egy fellegekben járó, mindent rózsaszínben látó álmodozónak.

... Nincs bizonyítva Ridokura hogy ő halott.  Érdekesnek találom hogy kabuto nem idézte meg edoval. Mindenkit még madarát is vissza hozta a halálból. Ergó a szerzetes nem halott.
Sőt ha egy orocsimaru vagy hidan halhatatlan tud lenni akkor az aki az első nindzsa volt nem képes kieszelni valamit. Na ne. Ő az ez tuti.

Fentebb említettem a visszaemlékezést, amiben maga Rikodou mondja, hogy már nincs neki sok hátra.
Edo Tensei-jel csak akkor lehet visszahozni valakit, hogy van elég DNS információ. Vagyis kell egy hulla, vagy némi értékelhető maradvány. Rikodou minimum(!) több évszázada élt. Már a porja is elporladhatott azóta.

Egy tanács: A fórum azért van, hogy elolvassuk mások véleményét és elmondjuk a sajátunkat. Viszont erőltetni nem szabad ("Ő az ez tuti."). Megesett már nem egyszer, hogy egy-egy fórumozó már a zavaró szinten erőltette a véleményét. Olyannyira, hogy moderátori beavatkozásra volt szükség. Ne vedd magadra, csak próbálom megelőzni a bajt. ^^
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 30, 06:34:23 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Oldalak: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 119
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!