24 jún 29, 01:59:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 100 101 [102] 103 104 ... 119
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki is lehet Tobi? (2 soros szabály! Lásd 1. hsz!)  (Megtekintve 378244 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #1515 Dátum: 12 feb 12, 23:53:42 »

"Senju DNS-sel sem képes feléleszteni az MS-t, inkább bújjon el. " na jo itt nem hittem a szememnek. mi köze a kettőnek egymáshoz? ennek a kettő erőnek nem is kéne egy személyben megtestesülnie és erre ez? a senju dns-nek semmi köze hogy melyik sharinganbol lesz ms, tobinak meg nincs ms-e ezt tudjuk
Szinte semmi köze nincs, elvégre elég megnézni két nem Uchiha személyt akik rendelkeztek Sharingannal. Kakashi rövid ideig tudja használni, fenntartani míg Danzou 10 vagy 11 darabot használt. Szinte semmi különbség nincs. Kakashi az MS-t csak vészhelyzetben tudja előhívni, míg Danzou Shisui MS-ét gond nélkül használta. Ezek alapján szerintem jogosan gondolom azt hogy az MS-hez több chakra, erő kell, amit a Senju DNS adhat. Nem biztos, de úgy emlékszem hogy elhangzott olyan a mangában hogy bármelyik Sharingannál feléleszthető az MS, persze ehhez kell a megfelelő tudás, chakra és egyebek.

Ott mire gondolsz hogy "ennek a kettő erőnek nem is kéne egy személyben megtestesülnie és erre ez?", Senju és Uchiha DNS? Ezt nem vágom de ha az amire gondolok akkor vissza kellene olvasnod a mangát legalább a Danzou vs Sasuke harcig.


"A Rikodou-féle 6 út az teljesen más mint a Rinnegan 6 útja, technikája és Izunának ha élne se lenne MS-e mert Madarának FMS van."

Nem különböznek semmiben. Rikodou a rinnegan miatt használta azokat a képességeket, minden rinnegannal rendelkező tudja ezeket a technikákat alkalmazni. http://naruto.wikia.com/wiki/Rinnegan http://naruto.wikia.com/wiki/Sage_of_the_Six_Paths
Azt én is tudom hogy a Rinnegannal milyen technikák lehet használni. Rikodou Sennin-t úgy is hívják hogy a hat út bölcse. Itt nem a Rinnegan technikáira kell gondolni, hanem ezekre:
 - Senju DNS
 - Uchiha DNS
 - Rinnegan
+ 3 db még ismeretlen út

Izunának már életében mangekyouja volt; de ha élne, lehetne eternal mangekyouja, hiszen másoknak volt (Az is csak később derült ki, hogy Shisuinak is volt mangekyouja, így másoknak is lehetett, hiszen folyamatosan ölték egymást érte a rokonok...) mangekyouja, amit beültethetett volna. De nem tette, mert meghalt.
Senju DNS-nem volt a karjában, az egyik karját többször is elveszítette. Egyszerű pótlék az a fehér anyag.
Mangekyou sharingan létrejöttéhez nem "hozzátartozó halála" szükséges, hanem a szívéhez legközelebb álló személy halála fölötti fájdalom érzet kell, ha ez nincs meg, a gyilkos hiába ölte meg vagy nézte végig  a megölt személy halálát.
Ha élne se lenne MS-e vagy FMS-e Izunának, sőt csak olyan szemei lennének amilyeneket beültettek neki, miután kivette az övéit Madara. Milyen másoknak volt FMS-e akiktől elvehette volna?
"Senju DNS-nem volt a karjában". Ez így hülyeség mert a DNS nem csak a karjában van. Bocsánatot is kérek mert rosszul fogalmaztam én is. Nem a jobb keze volt Senju DNS-ből, hanem ott jelent meg. Nézd meg a vállát, felkarját. A fehér anyag pedig maga a teste, nem pedig pótlék vagy mi. Ugyanilyen Zetsu teste is.

Ha Tobi tényleg Kagami (szerintem esélytelen), akkor szerinted nem halt meg közeli hozzátartozója? A komplett klánt kiirtották, de ha itt utált mindenkit, akkor viszont miért nem ébredt fel az MS amikor Madara, az ő mestere meghalt? Ha UCHIHA Kagami rendelkezett a Senju DNS-sel, akkor miért adta tovább a Rinnegant Nagatónak?


Tobi szerintem nem uchiha mert a szemét nem tudja kikapcsolni meg nincs MSja amikor már kéne lennie egy gondolom több mint 30 évnyi edzéses gyilkolás után és az hogy ott nem láttad a sharingant mint   egy arcodba világító neonlámpát annak az az oka hogy a maszk árnyéka eltakarja
Ezt nagyon jól leírta samat, én is így gondolom.

Semmi konkrétat nem tudunk arról, hogy van-e Mangekyo Sharinganja, vagy hogy ki tudja-e kapcsolni a simát, felesleges ezen rugóznotok. Konan ellen miért használt volna Mangekyo-t?  Az Izanagi pont tökéletes volt a helyzetre, azt használta. Azt sem tudjuk, hogy ha egy Uchiha új Sharingant kap, ki tudja-e kapcsolni.
Ha nem gond akkor azért én csak "rugóznék" a témán. "Miért használt volna a Mangekyo-t?" Ezt most komolyan kérded? Remélem nem. Először is nincs olyan hülye Uchiha, aki MS-t használna Izanaghira egy ilyen támadás ellen. Miért? Mert nem úgy működik, hogy akkor berak magának egy másik Sharingant és újra MS lesz belőle. Másodszor, ha tudná az MS-t akkor Konan ellen előhívta volna a Susanoo-t vagy tolt volna egy Amaterasut vagy egy Tsukoyomit. Ezekkel hárítani tudta volna a támadást.
Az Uchihák között szinte kötelező volt a tűz elem használata. Madara például elég komoly szinten használta a haderő ellen, ezzel szemben Tobi még egy egyszerű tűz jutsut sem mutatott, pedig ha tényleg Uchiha + Senju DNS akkor ezek alapán Konan összes papírját simán elégethette volna.


Naruto210 és narutofan12
Az értelmesebb felhasználók már alig írnak ide mert mindig ugyanazok jönnek elő. Már én is unom, hogy ugyanazok kell állandóan leírnom. 102 oldal és 1519 hozzászólás van a témában. Legalább pár oldalt olvassatok vissza.
Milyen klónok? Véleményem szerint ilyenek (és emellett van még jó sok értelmes hozzászólás is):
http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=411.msg679561#msg679561


Egy apró megjegyzés a regényem végére, hogy miért nem Kagami vagy egy ismeretlen shinobi van a maszk mögött: Képzeljétek el a szitut, hogy egy nagy Bijuuk, GM és Shinobik közötti harc közben betoppan Sasuke úgy hogy tud az igazi Madaráról. Nagy nehezen leveszik Tobiról a maszkot és senki sem tudja hogy ki is ő mert nem ismerik fel. Megkérdezik, ő mondja hogy Uchiha Kagami (vagy valaki eddig ismeretlen). Erre felhördül a teljes Shinobi haderő hogy: Ki a t.köm? Kb semmi hatása sem lenne.
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 13, 00:08:57 írta CsukiIce » Naplózva

malakian666
Vendég
« Válasz #1516 Dátum: 12 feb 13, 00:46:34 »

"Tobi szerintem nem uchiha mert a szemét nem tudja kikapcsolni meg nincs MSja amikor már kéne lennie egy gondolom több mint 30 évnyi edzéses gyilkolás után"
Egyrészt összesen ismerünk mennyi, 6 embert, akinek MS-ja volt? Miért kéne lennie, csak mert sokat harcolt?

És még mindig nincs információnk arról, hogyan reagál egy Uchiha egy új Sharinganra, se arról, hogy Tobinak ki volt-e kapcsolva a Sharinganja, vagy hogy van-e MS-ja.
Naplózva
samat
Vendég
« Válasz #1517 Dátum: 12 feb 13, 07:12:45 »

De tökéletesen tudjuk mert: Madara elvette az öccse szemét vagy az adta oda és volt mangekyoja Sasuke elvette itachi szemét és lám neki is volt igaz sokáig tartott míg tudja használni a szemétolyan szinten mint az övé meg ha tobi uchiha lenne akkor biztos már lenne rineganja is hiszen van kb 60 éves plusz minusz 10 év és ennyi idő alatt gondolom nem csak sakkozott mert : http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/560/17 szóval akkor nem kellene neki a rinnegan
De egy fontos kérdést senki nem tett fel  >.<# honnan volt rineganja hogy oda adja nagatónak?  Gondolkozik
mert ha ridoku szeme lenne az gondolom már aszaltszilva lenne ezért madarára tippelek
Naplózva
Naruto210
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Válasz #1518 Dátum: 12 feb 13, 11:19:43 »

ja hogy zetsu klon! A haaaa. Igy már mindjárt más. Nem! Most komolyan, kishi azt akarta kihozni több mint 300 fejezet titkolozás meg maszkozásbol hogy hoppá ő egy zetsu klon? Kérlek. Tobinak saját céljai vannak saját megvalositással és saját eszközökkel. Kell neki sasuke és a démonok. Az egész klon dolog csak azért jött föl hogy magyarázzátok a végtagvesztés pótlását. Amikor azt irtam hogy "ennek a kettő erőnek nem is kéne egy személyben megtestesülnie" akkor ugy értettem hogy a seju és ucsiha dns csak rikoduo-ban volt természetes úton jelen egyszerre, másoknál ez génmanipulácioval vagy mivel lett elérhető, aztán kakashi nem csak vészhelyzetekben TUDJA előhivni a MS-ét hanem pecsétekkel8pl: deidra ellen) az más kérdés hogy mivel romlik tőle a szeme tényleg csak végső esetben használja. plusz az hogy ha tobi öreg akkor már edzett annyit hogy biztos van MS-e az abszurd mert nem biztos. Az nem az edzéstől függ és ha azt veszed tobi nem volt jelen az ucsiha mészárlásnál mert évekkel azelőtt pusztitott a kyuubival és ő pont egy olyan ember akit nem hiszem hogy ért akkora lelki trauma még ha családtagja vagy a legjobb barátja is halt meg, hogy felébressze a MS- ét mert ő ilyen, mással nem törődik.
Naplózva
samat
Vendég
« Válasz #1519 Dátum: 12 feb 13, 15:07:24 »

Az mondjuk meglehet de sasukéban akkor is itachi szeme van http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/487/8 De azt hogy kitudja e kapcsolni azt nem tudom majd a következő részben lehet megtudjuk. Ha egy klón lenne akkor szerintem se lenne rajta maszk meg ha ismeretlen akkor se gondolom nem azért hord maszkot mert nagy divat.
Naplózva
Naruto210
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Válasz #1520 Dátum: 12 feb 13, 16:08:04 »

Pontosan. Tobi nem a legnagyobb ucsiha, a világmindenség a csucsszuper, hanem ő inkább ilyen átlagképességű akinek van teleportácios technikája nagy tudása és inteligenciája. Szerintem max nagyon erős meg tudja teleportját meg néhány más jutsut de ennyit nem többet hisz hogy is harcolt a 4. ellen? egy lánccal. eredeti. tobinak nem kell ms. jo neki a sima sharingan hogy genjutsuzzon meg a rinengan hogy legyen.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #1521 Dátum: 12 feb 13, 16:58:22 »

Tobi egy biztos. vagy uchiha vagy senju és hogy miből gondolom? Láthattuk, hogy 1sharingannal meg senju dnsel 5percig volt képes izanagira míg danzou aki nem uchiha se senju csak össszelopkodta a sharingant is az 1percre volt képes. Szóval szerintem tobi az tuti uchiha hisz ez mellett még az uchiha gőg is ott van és eléggé jól bán a sharingannal is.
Naplózva
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #1522 Dátum: 12 feb 13, 17:48:21 »

De, ha Tobi alapból senju lenne, akkor miért kéne neki egy másik senju dns-e? smirksweat Vagy Hashirama a senjuk között is különlegesebb volt?

Na jó hülyeség amit írtam, elnézést.
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 13, 18:00:44 írta spero » Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #1523 Dátum: 12 feb 13, 17:58:13 »

Idézet
De, ha Tobi alapból senju lenne, akkor miért kéne neki egy másik senju dns-e? smirksweat Vagy Hashirama a senjuk között is különlegesebb volt?

Nem mondtam, hogy senju, csak annyit mondtam, hogy senju dns vagy uchiha dns. Amúgy tudtommal igen hashirama senjuk között is különleges volt ugyan úgy mint madara az uchihák között. Ráadásul tudtommal csak hashirama használt fa elemet és amikor danzou magába ültette a hashirama sejtjeit akkor ő is tudta használni a fa elemet, ráadásul madara is az övét ültette magáéba szóval nyilván nem elég csak simán egy senju vagy pedig ez így jobb, hogy hashirama dnsét használják mert különleges volt senjuk között is. Amúgy én tobit uchihának tartom szóval nem értem miért emlegeted ennyire a senju-t. Én csak azt írtam, hogy vagy uchiha vagy senju, de uchihára jobban gyanakodom mert úgy viselkedik mint uchihák (lásd sasuke,madara)
Naplózva
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #1524 Dátum: 12 feb 13, 18:14:48 »

Ne értsd félre azt amit írtam. Cak arra probáltam rá világítani, hogy, ha Tobi senju lenne, akkor miért is kéne neki más dns-e, de igazad van, amit az előbb írtam az hülyeség, így az sem kizárható, hogy senju, de szerintem nem az. S nem értem,  miért írtad azt, hogy ennyire emlegetem a senjut ?  Szerintem Tobi egy olyan lény amit Madara teremtett, hogy véghez vigye a terveit a halála után, de ezt nem is részletezném, mert a korábbi hozzászólásokban mindent leírtak, ami az én véleményem is.
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 13, 18:21:58 írta spero » Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
Naruto210
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Válasz #1525 Dátum: 12 feb 13, 20:46:05 »

Am szerintem ejthetjük azt hogy tobi valami kisérlet eredménye és madara hozta létre hogy halála után blablabla... Ennek TÉNYLEG semmi értelme. Olyat hogy a főgonosz egy klon v kisérlet eredménye utoljára a slayersbe láttam ott kicsit más. Miért ragaszkodtok ennyire ehez az elmélethez? Most komolyan, illene a naruto világába hogy "én nem igazi ember vagyok csak egy klon v kisérlet és ezért senki vagyok és utálok mindenki"? Nem. Kishi ravaszan tekeri a szálakat: a maszk miatt mindenki azt hitte hogy obito, aztán a neve miatt van aki tobiramára gyanakodott, a kézszoritás izunát sejtet de a mangában végig azt hangoztatta hogy ő madara, viszont nem lehet ismeretlen. Ezért tényleg higyjétek el hogy kagami lesz az. miért ne? mindenki máshoz sok ellenérv van de hozzá semmi. Csak egy kagami ellenes tényt irjon valaki. egyet
Naplózva
lina22
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 554


Ne akard megoldani a világot... Élj benne!


WWW
« Válasz #1526 Dátum: 12 feb 13, 21:18:04 »

De mikor volt ez az utcsó két új rész, mikor Minato harcolt Madarával, az az Tobival, akkor úgy folyt le a keze mintha valami Zetsu klón lenne.  ikszdé

S mi arról a feltevésetek, hogy Tobi = Sasuke APJA!!

Hiszen, lehet, hogy láttuk őket holtan, de ki tudja... a nagy igazságban az apja is sáros volt...úgy értem, mikor Itachit kérte, hogy avassa be őket, lehet pusztán bosszúból...xD elpusztította majdnem Konohát, hiszen a fiát kényszerítette, s ez megmagyarázná, hogy Itachi sem látta még sosem maszk nélkül ( vagy ha igen, javítsatok ki)

Na jó ez csak az én részemről... sose lehet tudni Kishimoto sensei mit hoz ki Tobiból, vagyis KIT!!

« Utoljára szerkesztve: 12 feb 13, 21:21:00 írta lina22 » Naplózva

Önfeláldozás... az igaz shinobi névtelenségbe burkolózik...és az árnyak közül védelmezi a békét!
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1527 Dátum: 12 feb 13, 21:19:16 »

Nem értelek. Mi az, hogy nincs ellene érv? Jelenleg majdnem mindenki mellett és ellene is van érvelés. Például mióta lett olyan Kagami, hogy lazán leszedi előbb az egyik majd a másik kezét. Ráadásul semmi perc alatt vissza is növeszti. Nem gondolnám, hogy valaki aki abban az időben élt ne emlékezett volna Kagami bizonyos képességeire. Amilyen idősnek kellene lennie jelenleg, akkor már régen nem kellene álarcot hordania mert senki sem ismerne rá egy-két idős ember kivételével. A lényeg itt éppen az, hogy nem tudjuk a választ, viszont attól még találgatni lehet.
Naplózva
Naruto210
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Válasz #1528 Dátum: 12 feb 13, 21:23:47 »

előfordulhat hogy tobi egész teste olyan mint danzo jobb keze igy tudja visszanöveszteni a végtagjait. Am a kezeit nem az egyik pillanatrol a másikra "növeszti vissza". a danzo harc után is lifeg a jobb karjának köpenyujja
Naplózva
Aizen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1044



« Válasz #1529 Dátum: 12 feb 13, 21:52:52 »

Tegyük fel, hogy Kagami Tobi. A maszk azért kell, hogy a faluk vénjei, és a Jiraiya féle generáció ne ismerje fel. Utóbbiból azért még sokan vannak, viszonylag. A Kyuubi támadásának éjjelén a 3. nem "hiányolta" Kagamit, tehát valószínű halottnak hiszik... Kagami korosztálya még ismerte Hashiramát is, tehát ez adott, hogy Madaráról is tudhat jópár dolgot.
Ennyi jutott eszembe hirtelen Kagami-féle elmélethez... ^.^
Jó lenne tudni, Kagami mikor tűnt el. Annak a csapatnak majdnem minden tagja kiemelkedő szerepet kapott a mangában (Sarutobi hokage, Danzou anbu-vezér, másik 2 vénség tanácsos...) szóval lehetséges, hogy ő Tobi, de az is lehet, hogy egy említésre sem méltó figura.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 100 101 [102] 103 104 ... 119
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!