24 szep 28, 22:46:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 119
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki is lehet Tobi? (2 soros szabály! Lásd 1. hsz!)  (Megtekintve 395792 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Fr33man
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262



« Válasz #1335 Dátum: 11 dec 04, 16:09:56 »

Vagy már előtte próbálta nála s ráfaragott, vagy az a fia találmánya, illetve csak a halála előtt fedezte fel amikor felélesztette azokat a lökött szemeket.
Naplózva
^^
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3202


he/him. flexee. fórumszarvas.


« Válasz #1336 Dátum: 11 dec 12, 18:32:36 »

...HACSAK nem már Obitonak meglett mikor a kövek temették befele, mert elvesztette a szüleit, szerelmét, legjobb barátját és senseiét Gondolkozik

WTF? erről mikor volt szó? valami rémlik de nem tudom mikor mondták..Ohh My God vagy csak egy fillerből maradt meg nekem nem tudom. szal valaki egy linket majd pls Ohh My God

amúgy sokan felvetik Obitot mert ki lehet olvasni belőle a Tobit ikszdé sztem ez akkor is hülyeség ennyi erővel Shikaku is lehetne Kakashi féltestvére mondjuk mert majdnem kijön a neve... -.- sztem névre nem kellene alapozni, persze Obitonak is Sharinganja volt de ez olyan abszúrd. Szegény srácot betemette egy csomó szikla, nem lehetne békénhagyni? Sír bár tényleg drámai lenne, ha ő lenne Obito de mi oka lenne rá? Épp modnta hogy Kakashival pont ekkor barátkoztak össze, Rinbe meg szerelmes volt, most akkor meg csak úgy trallala kinyírok mindenkit..?
Naplózva

balzsa
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


Rejtett Örvény Falu


« Válasz #1337 Dátum: 11 dec 13, 10:55:36 »

Tobi -> Obito elmélet biztosan helyes. Véletlenül nem találnának ki ennyire kézenfekvő egybeesést.
Az is egyértelmű, hogy Tobi nem lehet Obito, hiszen 1 vagy 2 generáció különbség kell legyen közöttük.

A kettő együtt számomra kiadja az összképet:
Obito-t 17 évvel ezelőtt megölik.
Obito édesapja, Minatot okolja Obito haláláért, ezért bosszút tervez. Felveszi a Tobi elnevezést.
Sasukéhoz hasonlóan eltervezi, hogy kinyírja azt, aki elvette tőle a családját.
1 évvel később, tehát 16 évvel ezelőtt eljön a bosszú pillanata. Minatonak gyermeke születik.
Obito édesapja ki akarja nyírni Narutót, hogy Minato is megtapasztalja a fájdalmat. Uchiha vs Senju.
A bosszúszomj akárcsak Sasuke esetében már nem csak egy személyre korlátozódik.
Obito édesapja az egész levélfalut meg akarja semmisíteni.
Kakashi bal szeme Obitótól való, Obito pedig azt az édesapjától örökölte.
Tobinak (Obito édesapjának) és Kakashinak teljesen hasonló a téridő jutsuja. Örvénnyel más dimenzióba.



Obito szüleiről tud valaki valamit?

Ki lehetett Obito édesapja? Egy uchiha, akit mindenki elfelejtett.
Továbbra sincs jobb ötletem, csakis izére tudok gondolni.
Az kicsit zavar, hogy izé kb. 40 éves volt, amikor Obito megszületett.
És hát ritkaság ilyen vérzivataros időkben a kései magvetés.

STM-nek igaza van. Amikor Asuma született, akkor Sarutobi is már 42 volt.
Szóval izé is simán felcsinálhatta az asszonykáját.

Izé és Madara kapcsolata:
Izé életkora feltehetőleg Danzou, Hanzou és Sarutobiéhoz közeli.
Izé úgy 72 évvel ezelőtt született. (ráncok, utalások)
Izé és Madara ismerték egymást, vélhetően uchihakéknt mindketten konohai ninják voltak egy ideig.
Izé úgy 18 évesen az első nagy shinobi háborúban már biztosan részt vett.
Izé vélhetően fiatalon is kiemelkedő képességű harcos volt.
Madara ekkor szervezkedik a kővel, a 2. Hokage vélhetően a kő keze által hal meg.
Izé szerintem ott volt, amikor meghalt az első nagy shinobi háborúban a 2. Hokage.
Izé vélhetően uchiha, aki mostanra hordozza magában a senju vs uchiha ellenségeskedést.
Izé már az első háborúban megtapasztalja a fájdalmat, így nem nehéz Madarának magához csábítani.
Danzou megkapja a gyökér irányítását úgy 50 éve, Sarutobi meg még korában a Hokage címet.
Izé itt már elpártolt, de ha még nem akkor az mostanra tutira csípi a szemét, hogy ő mellőzött.
Hanzou is kb. 48 éve romlott meg, előtte békét akart.
Izé és Madara vélhetően bosszút áll Hashirama Senju feleségének a faluján.
Mito egész faluját kicsinálják. Örvénynek Sanyi!
Izé és Madara 40 éve Nagatónak adja a Madara által kifejlesztett Rinnegan-t.
Madara itt átlép a nem annyira örök vadászmezőkre, hogy ott várja meg amíg a kis Nagato felnő.
Izé is a háttérbe vonul, hogy kivárjon.
Miután a kicsiny gyermekéből Obito-ból tehén lepényt készítenek, elborul az agya és nem tartja magát a tervhez.
Ekkor félresiklik Madara terve, innentől Tobi csak a fia miatti vérszomjas bosszúra tud gondolni.
Egy hülye Senju miatt meghalt a drága fiacskája, hüp hüp hüp.
Itt kezdődik Tobi igazi bosszúálló ámokfutása.

Izé=számomra egyértelműen Uchiha Kagami.
Cibáljátok szét az elméletet!
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 13, 14:27:51 írta balzsa » Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1338 Dátum: 11 dec 13, 13:06:55 »

Azért megesni megeshet. Asuma sem voltz szerintem huszonéves, de ezt most nem mondom biztosra.
De amúgy ez sem egy rossz elmélet, csak Madarával nyilván kapcsolatba kellett kerülni.
Naplózva
Daishi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 358



« Válasz #1339 Dátum: 11 dec 13, 13:35:28 »

Edo tensei, tér jutsu, halhatatlanság, dimenzió váltás. Akár miért ne lehetne időutazó jutsu is ennyi erővel. Maga a generációkülönbséget emiatt nem tartom logikus érvnek Obitoval szemben. 
Ha kiderül kicsoda Tobi, akkor sem hiszem, hogy óriási ováció lesz miatta. Rétestészta.
Naplózva

  FORZA JUVENTUS!!! Nem állunk meg 3 csillagig, és azután sem.
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1340 Dátum: 11 dec 13, 13:37:50 »

Időutazás? Nem tudom, miylen érv, de nem lenne elég Narutos Nevet
Meg akkor ugye jönnek a jó öreg paradoxonok, meg a többi, arról nem is beszélve, hogy gagyi magyarázat lenne a sok keverés után.
Naplózva
Daishi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 358



« Válasz #1341 Dátum: 11 dec 13, 13:48:22 »

Nincsen paradoxon. Legalábbis a legújabb elméleti kutatások szerint.
Csak Isten tudja mit akar kezdeni Kishi ezzel az egésszel. A legegyszerűbb számára az lenne, ha Tobi valóban csak egy "Senki" lenne. Ezzel sok fejfájástól megkímélné magát.
Naplózva

  FORZA JUVENTUS!!! Nem állunk meg 3 csillagig, és azután sem.
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1342 Dátum: 11 dec 13, 13:50:14 »

Kishi nem az alapján gfog dönteni, hogy mi a legegyzserűbb. Kishi-sensei nem oylan.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1343 Dátum: 11 dec 14, 15:58:45 »

szerintem ezt a karakter szinte biztos hogy már ismerjük, vagy legalább is hallottunk róla, esetleg egy másik ember pontos mása. miért?

- Tobi nem takarná a pofáját, ha nem ismerné föl mindenki egy fél pillantásból. Ha nem mondaná meg a nevét, akkor ugyanúgy Tobi lenne, ugyanúgynem tudnánk róla semmit. Csak egy arc lenne.
- Amikor Kisaménak megmutatta a az acát, akor elég érdekes fajet vágott. Ha egy tök ismeretlen ember lett volna,nem vág ilyen fejet.
- Mikor fölszedt az Uchiha-rejtekhely romjainál Sasukét, akkor szintén megmutata neki az arcát 'hogy elnyerje a bizalmát' Ha csak a sharingaját akarja, ahhoz nem kell levennie, Kakashi is meglátta.

Szerintem Madara fia lehet, aki tök úgy néz ki, mitn ő ( bár akk tensei-madara nem emlegette volna olyan hangon), esetleg Izuna.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Daishi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 358



« Válasz #1344 Dátum: 11 dec 14, 18:03:41 »

Véleményem szerint, ez semmit sem bizonyít. Akár fel is vehette addig az alakját. Jelen állás szerint bárki lehet.Minkenkit átvert, miért tenne kivételt Kisame-vel? Ma pl többszőr is sejtelmesen mutatták Tobit Kakashi dumája után. Főleg mikor azt mondta Narutonak, hogy nem üldögélhet, míg csapata másik tagja küzd... Aztán meg Kushina-féle technikát is láttuk tőle.
Érdekes módon a Kyuubi nem dühöng úgy, mint mikor Naruto klónja az edo tensei által feltámasztott Madara ellen harcolt. Emiatt Madara elméletet jelenleg kizárnám.
Naplózva

  FORZA JUVENTUS!!! Nem állunk meg 3 csillagig, és azután sem.
roli125
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #1345 Dátum: 11 dec 14, 20:53:15 »

hát nem tudom h ki is lehet Tobi de én nekem van egy pár tippem hogy ki nem lehet:
Konan ellen használta az izanagit így az egyik szeme becsukódott és még így is maradt neki egy sharingan (ha nem így volt akk bocsi) ezért nem lehet Obito, mert ugye neki egy sharinganja van és Rin sem, mert akinek van két sharinganja az uchiha én eddig ezekre tudtam következtetni szerintem ők biztos nem lehetnek
az Izunás elképzelés jó de nem hinném hogy helyes
én a Kagamist tartom a legvalószínűbbnek


Naplózva
balzsa
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


Rejtett Örvény Falu


« Válasz #1346 Dátum: 11 dec 14, 22:49:20 »

Az eheti részben Tobi elismerően nyilatkozik Kakashi sharingan képességéről, illetve kiderül, hogy egész jól használja a szerintem Uzumaki láncoló (pecsételő) technikát.

Szerintem:
Obito édesapja Kagami fájdalommal a szívében elismeri a halott fiából fennmaradt sharingan erejét
Obito édesapja beveti az általa leigázott örvény faluból megszerzett, leláncoló technikát.
Szegény örvényországbeli lakosok meg csak azért léptek át az örök vadászmezőkre, hogy testet adjanak Madara szemének, és erőt adjanak a bijuuk irányításához. Ajjaj micsoda dráma!
Naplózva
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #1347 Dátum: 11 dec 14, 23:41:10 »

Obito nem azért nem lehet mert 2 sharinganja volt Tobinak. Láthattad, hogy több tucat sharinganja volt raktáron, bármikor bármelyiket berakhatta.

balzsa és roli125: Ezt mivel magyaráznátok? (Tobi karja a lényeg)
 - http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/475/12
 - http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/503/6

Szerintem:
Obito édesapja Kagami fájdalommal a szívében elismeri a halott fiából fennmaradt sharingan erejét
Obito édesapja beveti az általa leigázott örvény faluból megszerzett, leláncoló technikát.
Szegény örvényországbeli lakosok meg csak azért léptek át az örök vadászmezőkre, hogy testet adjanak Madara szemének, és erőt adjanak a bijuuk irányításához. Ajjaj micsoda dráma!

Erre az elképesztő butaságra van valami utalás valamelyik fejezetben? Egyáltalán honnan szedted? (milyen szépen fogalmaztam -> butaság  Mosolyog )
Van egy ide pontosan illő jutsu, amit könnyű elsajátítani és már többen is írták: Visszaolvasás no Jutsu (nem kell 90 oldalt, csak 5 - 10-et vissza)


Szerintem Madara fia lehet, aki tök úgy néz ki, mitn ő ( bár akk tensei-madara nem emlegette volna olyan hangon), esetleg Izuna.

Ezzel pedig az a bajom, hogy Madara elvette az öccse szemeit, akivel ölték az Uchihákat. Pont egy ilyen embernek lenne fia, ráadásul erre sem utalt még semmi a mangában.
Naplózva

balzsa
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


Rejtett Örvény Falu


« Válasz #1348 Dátum: 11 dec 15, 09:52:32 »

Orochimaru kisérletei és a Hashirama DNS miatt bármi magyarázat lehet a karjaira.
Én inkább Orochimaru kisérletekre tippelek.

Miért gondolom, hogy Obito édesapja a megoldás?
1. Obito-Tobi név hasonlóság  Ninja

2. Tobi Obito halála után támadja meg Minato gyermekét, majd a levélfalut.  Kiüt
    Tipikus bosszú, hogy az ellenfél is érezze a fájdalmat. Sasuke-Nagato-Tobi. Sír
    Szerintem itt durran el Tobi agya és itt tér el a Madara féle tervtől. Jackó

3. Tobi és Kakashi szemtechnikája nagyon hasonló. Technikai KO
    Hasonló szemtechnika.

4. Tudsz linkelni mást, akinek így ábrázolják a szemtechnikáját?
    http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/475/12 Tobi
    http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/276/10 Kakashi

Tényleg lehet, hogy csak butaságokat hordok össze  Hümm-hümm
Naplózva
Tiebor-san
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 34



« Válasz #1349 Dátum: 11 dec 15, 16:46:25 »

Szerintem pedig Kishi sensei nem véletlenül rajzolta be a mangába azt, amikor megszorítja a karját mikor Tobi Izunáról beszél... mi a fene oka lenne Uchiha Kagaminak vagy Obitónak vagy mittudomén kinek "felhúznia" (sztem ezt jelenthette, elég nagy vérmérséklettel beszélt előtte és asszem akkor is -> anime) magát Uchiha Izuna sorsát illetően... szerintem egyenlő a semmivel...
És szerintem a maszk igenis azért van rajta, mert egy olyan szereplő rejtőzködik mögötte, akit már láttunk, csak egyszerűen nem jövünk rá... persze attól még elláthat a maszk bármiféle védelmi funkciót de az mellékes már.
Szóval ahogy azt CsukiIce is írta régebben, Tobi vagy egy Zetsus Madara lesz, aki magát már Madarának képzeli, vagyishát azzá akar válni, ezért a kézszorítás, vagy ugyanúgy Zetsus Madara, csak éppen követi Madara tervét, de azért szorította meg a kezét, mert végülis ő akkor is Madara... vagy egész egyszerűen a legkézenfekvőbb megoldás, azért mert ő Uchiha Izuna...

Jelenleg asszem kitartok Uchiha Izuna mellett, a kézszorítás nekem elég rá, amellett is 100%-ban kitartottam annó, hogy a koporsóban Madara volt, az bejött... és ott is végülis a legkézenfekvőbb megoldás mindig is Madara volt, de mindent próbáltunk belemagyarázni, aztán mégis Madara lett... szal itt lehet ugyanez lesz, és a legkézenfekvőbb megoldás sztem Izuna... lehet itt is hasonló lesz....

Izunának pedig nem csodálkoznék ha Zetsus teste lenne, vagyis azzá alakította magát, hisz már rég megkellett volna neki pusztulnia, Zetsu pedig a halhatatlansághoz vezető út...

De aztán kitudja kilesz, már írtam egyszer ezért bírom Kishit, mert igazából semmibe se lehet az ember 100%-ba biztos Nevet

Most a legjobban az érdekel amúgy, hogy Tobi követi-e még Madara tervét, vagy már a sajátja után megy (szerintem az sem véletlen hogy Kabuto azt mondta magába hogy "Persze azt nem tudom, hogy a csaló Madara is követi-e a tervet").
Naplózva
Oldalak: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 119
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!