24 júl 01, 05:58:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 119
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki is lehet Tobi? (2 soros szabály! Lásd 1. hsz!)  (Megtekintve 378959 alkalommal)
0 Felhasználó és 34 vendég van a témában
Blaha
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 63



« Válasz #1320 Dátum: 11 nov 26, 22:04:51 »

Ez most off lesz, de gondoltatok már arra, hogy Kakashi, mint őstehetség és zseni-ninja egyszerűen másolás alapján jutott a hozzá a Mangekyouhoz. Hisz tükörninjaként tett szert hírnévre! Egyszerűen lemásolta azt, ahogy Itachi anno előhívta a Mangekyout, amikor vele harcolt.
On: Tobi beköpése, hogy ő senki, számomra nagyon hasonlít a gyökér filozófiájához, hogy ugyebár a shinobi névtelenségbe burkolózik. Ezzel azt akarom mondani, hogy 2 korábbi elméletem mellett- amit most nem fogok részletezni - már én is hajlok a Kagami-féle elmélethez. Hisz Danzou csapattársa volt!
Naplózva
IndianA
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 520


Ami nem öl meg az erősebbé tesz!


« Válasz #1321 Dátum: 11 nov 26, 22:14:13 »

Ezzel, hogy azt mondta a neve senki, szerintem arra utalt, hogy az egész története egy nagy csőd, itachi is mondta anno hogy madara egy megkeseredett vesztes, szerintem tobi ezzel erre akart utalni, hogy egy szerencsétlenség az egész élete... Vélemények?
Naplózva
zsolti99
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 360


WWW
« Válasz #1322 Dátum: 11 nov 28, 09:12:13 »

Ez most off lesz, de gondoltatok már arra, hogy Kakashi, mint őstehetség és zseni-ninja egyszerűen másolás alapján jutott a hozzá a Mangekyouhoz. Hisz tükörninjaként tett szert hírnévre! Egyszerűen lemásolta azt, ahogy Itachi anno előhívta a Mangekyout, amikor vele harcolt.
biztos hogy nem, mivel a sharingan vérvonal képességet nem tud lemásolni
Naplózva


Naruto-Arena.com - Your #1 Online Multiplayer Naruto Game !
Tiebor-san
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 34



« Válasz #1323 Dátum: 11 nov 28, 18:31:43 »

Amúgy minap gondolkodtam el ezen a Tobi = Madara Zetsus klónja dolgon. Nos ugye sokan felhozták itt Mifune ráncait, ami egy az egyben olyan, mint Tobié. Na már most, Mifune azért ráncos ugyebár, mert már szép kort megélt, de ha ezek a ráncok Tobinál is a kort jelentik, akkor Tobi már nem mai gyerek, viszont akkor nem is lehet Zetsu klón, mert azok nem öregednek, legalábbis én ezt gondolom, hiszen Mokutonból áll az egész ember. És ha ezt vesszük alapul, akkor Tobinak épp azért kell Zetsu, hogy az ő segítségével tudja meghosszabbítani az életét, ezért is olyan a teste, mint Zetsunak.
Zetsu pedig a tökéletes társ, hűsége töretlen, és a segítségével még a haláltól sem kell félni, hogy aztán őt Tobi hozta létre, vagy az igazi Madara hagyta hátra Tobinak nem tudjuk, és ez nem is tartozik ide.
De ha ezeket nézzük, akkor szerintem Tobi nem lehet Zetsu klón, mert öregszik, és a halhatatlanságához pedig Zetsu a kulcs.
Igazából eddig azt, hogy Tobi lenne Uchiha Kagami eddig elvetettem, de egyik nap éppen visszanéztem, amikor Tobi harcol Danzou két segédjével, Fuu-val és Torunével, akkor ott felismeri Torunéban, Torune apját. Most honnan is ismerhette őt Tobi? Körülbelül Torune apja úgy Danzou korosztálya lehetett, hisz a fia is volt már 20-30 év között. Épp ezért ha Tobi = Kagami, akkor ő pontosan tudhatta, hogy ki is Torune apja, ugyebár belé is hasított a felismerés, hogy ez a bizonyos Aburame (most nem jut eszembe a neve) is ilyen képességekkel rendelkezett, mint Torune.
Szóval ez is érdekes, de persze előfordulhat, hogy Tobi már nagyon régóta kémkedik Konohában, ezért is van mindennel tisztába.

Az meg hogy Tobi nem is Uchiha... ez is érdekes, de szerintem az lesz, ugyanis a mostani mangában azt mondta, hogy neki nem számít már a Madara név, azzal csak az volt a célja, hogy az egész shinobi világ beleugorjon egy háborúba, félve az ő nevét, és egy csapásra végezhessen az 5 nagy nemzettel. Viszont ha ennyire nem számít neki a név, akkor miért hordja a mindent eldöntő háborúban az Uchiha címert a hátán? Úgy gondolom, hogy a Madara név már nem fontos neki, hisz a célját elérte vele, de az Uchiha név igen is fontos neki.

Két tippem van jelenleg, vagy Uchiha Kagami lesz az, vagy Madara kisöccse, Uchiha Izuna.

Ez csak úgy kipattant a fejemből, bocs ha hosszú lett picit, persze biztos ez is megcáfolható ezerféleképpen, majd meglátjuk mi lesz. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 28, 18:33:59 írta Tiebor-san » Naplózva
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #1324 Dátum: 11 nov 29, 01:08:15 »

Egy korábbi hozzászólásomban azt írtam, hogy a legnagyobb esély Zetsura van, kb 80 %, majd Izuna 18% és Kagami 2 %. Azóta változott a véleményem, itt vannak az állítások hogy miért nem Tobi = Zetsu:

 - Tiebor-san is írta, hogy Tobi öregedik (vagy öreg vagy megégett). Ha Zetsu lenne akkor ezek nem látszódnának, illetve      meg tudná magát gyógyítani

 - Tobi ismeri a konohai klánokat és jutsuikat, hiszen Danzou embereinél is felismerte azokat
     elme transzfer -> Yamanaka klán http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/475/6
     nano bogarak  -> Aburame klán http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/475/9


Azonban ugyanebben a harcban leszakította a jobb karját. Ebből következik, hogy Hashirama DNS hasonlóan mint Danzounak a jobb karjában "jelenik meg". Igen ám, de volt egy másik, korábbi Tobi harc is mégpedig Minato ellen, ahol a bal keze szakadt, folyt le: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/503/5 és http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/503/6.
(na már most látom, hogy sikerült magam ismét meggyőznöm Zetsuról  Gondolkozik >.<# )

Szóval azért ismét Zetsu a tippem, mert ha a két keze ilyen, akkor valószínű hogy a felső teste is. Még lábat nem "hagyott el" ezért nem biztos a tipp, de 99 %-ig biztos vagyok benne, hogy Tobit Madara és Zetsu hozták létre mégpedig Zetsu spóráival. Ennek a spóráknak eredménye egy tökéletes másolat, aki ugyanúgy néz ki mint az eredeti, de nem tudja használni a spéci képességeket mint ahogy Byakugan-t sem tudta használni a lemásolt Neji. Tobi sem tudja az MS-t vagy az FMS-t csak a beültetett Sharingant és Kakashihoz hasonlóan ő sem tudja kikapcsolni mert nem igazi Uchiha. Ezért is hagyta meg a Rinnegan mellett a Sharingant, hiszen nem tudna teleportálni és az Izanagi is felejtős lenne, sőt a 3 útból elveszítene 1-et! Mivel a Zetsu spórák másolják az eredeti személy chakráját is, így még Nagatot és Itachit is képes volt megvezetni és ezért is mondhatta Tobi, mikor Sasuke Amaterasuval megégette, hogy Itachi sem tudott rólam mindent, különben ...
Még egy apróság kérdéses, de lehet ez is volt a Neji-másolásnál hogy a másolás során az eredeti tudását is örökli-e a másolat. Ha igen akkor a fenti két pontból egyik sem állja meg a helyét, mert akkor a Madarából Zetsu spórával létrehozott Tobi ugyanúgy ismerheti a konohai klánokat mint az eredeti Madara. Na erre is eszembe jutott valami  ikszdé. Tobi meg tudta idézni a 9farkút Konohában. Amikor a Shippuuden elején Sasuke elfojtja Narutoban a Kyuubit, akkor a 9farkú azt mondja, hogy olyan a chakrája mint réges régen Madarának. De 2-szer lett megidézve a 9farkú! Egyszer az igazi Madara Hashirama ellen és Tobi Konoha-Minato ellen. Ha különböző chakrájú emberek idézték volna meg, pl Kagami, Obito, Izuna, akkor azt is megemlítette volna, de nem mondta csak Madarát. (lehet rá hasonlított jobban de akkor is furcsának találom)

Nos ez az én véleményem, tippem. Az előbb még 99%-ot írtam, az mostanra 100 lett, szóval ha valaki talál benne hibát az légyszi írja meg.


( Ha az elméletem helyes, akkor ez egyúttal arra is bizonyíték lehet hogy Madara nem halt meg a Hashirama elleni harcban, hiszen a Zetsu spórákkal létrehozott másolat ugyanúgy néz ki mint az eredeti. Mivel Tobi ráncos, ezért valószínű hogy Madara idősebb korában, akár a halála előtt hozhatta, hozathatta létre Zetsuval, azaz így nézett ki Madara öreg korában. )
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 30, 19:55:57 írta CsukiIce » Naplózva

szasza01
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Válasz #1325 Dátum: 11 nov 29, 13:01:07 »

Az biztos hogy Madara nem halt meg Hashirama ellen, ezt az igazi Madara el is árulta(Tobi is). És nem rossz az elméleted.
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/486/6 Itt pl épp "felszereli" az új karját.
Naplózva
hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #1326 Dátum: 11 nov 29, 14:30:00 »

khmm egy új dolog amit még a fórumon nem láttam 1x se Nevet

Szerintem Tobi egy Uzumaki Kúl

Csak nézzétem meg ezt a kis videót és meglátjátok hogy van benne valami Pontosan

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=TpWFNELxg6g" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=TpWFNELxg6g</a>
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
Tiebor-san
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 34



« Válasz #1327 Dátum: 11 nov 29, 15:37:13 »

CsukiIce, tetszik az elméleted és előfordulhat hogy így is lesz! Viszont egy valamit akkor sem értek, még ha az öreg Madarát is másolták le, és létrejött Tobi, mi a fenéért hord maszkot? Elvégre Madarának öregen is hasonlítania kell a fiatalkori énjéhez, max ha meglátják elcsodálkoznának, hogy mennyire megöregedett. Meg sokkal könnyebben eladja magát Madarának (ha már dettóra úgy néz ki, mint Madara és a csakrája is egyezik), ha nem hord maszkot. Mondjuk Kisamenek megmutatta magát, szal...
Bírom ezeket az elmélkedéseket Tobiról, jól feladja a leckét Kishimoto! Nevet
Amúgy Tobi testéről még annyit, hogy át alakíthatta Zetsusra az egészet, szerintem nem lehetetlen.
A Kyuubi meg lényegében nem mondja ki azt a nevet, hogy Madara, mikor Tobi beidézi Konohába, csak annyit, hogy "Te"... ellenben mikor Madara beidézi akkor nagyon kikattan, és szidja Madarát. Megidézhette még más valaki is a rókát Madarán kívül is, sőt, az is lehet, hogy a róka tudja, hogy ki Tobi.

Ez az Uzumakis videó meg elég érdekes, végülis van benne valami, de remélem Tobi Uchiha, és nem Zetsu klón, nekem valahogy az nem adná annyira...
Naplózva
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #1328 Dátum: 11 nov 29, 20:48:48 »

Az igaz hogy hasonló a két technika de itt egy kérdés/kérés. Melyik fejezetben láttad Tobit MS-t használni? Linkeld légyszi a fejezetet.

Tiebor-san:
A maszk használatára értelmes indok mindössze az, hogy valamilyen szinten védi a támadásoktól. Több értelmet nem hiszem hogy lehet találni, például miért volt a Minato elleni harcban másfajta maszkja mint a Rinnegan megszerzésekor, és miért csak egy lyuk volt rajta, amikor két Sharinganja volt? A Rinnegantól függetlenül már kezdettől fogva 2 lyukasat használhatott volna.

Még egy indok eszembe jutott. Ha Zetsu-spórás másolat Tobi, akkor közel sem volt olyan erős (a Rinneganig) mint az eredeti Madara. Szerintem sok Shinobi belekötött volna vagy lesből megtámadja már csak azért is mert ő a nagy Uchiha Madara, akit még az első Hokage sem tudott legyőzni.

szerk.: Putir, már sokadszor előzöl meg. Nem lesz ennek jó vége Nevet Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 29, 20:50:47 írta CsukiIce » Naplózva

balzsa
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


Rejtett Örvény Falu


« Válasz #1329 Dátum: 11 nov 30, 10:28:07 »

Gondoltam már én is erre is: örvényes maszk - örvényország - hosszú élet - pecsét mester - uzumaki.
Zetsus ötlet is tetszik, de ott is felmerül bennem pár kérdés.
A maszk azért van, hogy elrejtse az arcát. Akinek akarta megmutatni, annál levette.
Ha Tobi azt akarja/ta, hogy Madarának gondolják és tényleg egy zetsus madara, akkor miután kiderül (úgy látszik), hogy nem az igazi madara, akkor miért takarja el mégis tovább az arcát?
Ha Tobi egy zetsus madara másolat, akkor honnan egy új erős téridő technika és miért nem korábbi technikák?
Ha egy zetsu klón nem tudja használni a byakugant, akkor egy brutál téridőt hogyan?
Én továbbra is izére gondolok.
Naplózva
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #1330 Dátum: 11 nov 30, 15:08:17 »

Tobi kinek mutatta meg az igazi arcát? Kisaménak és Sasukénak. Kisame már halott, Sasuke pedig még nem tudja hogy valójában ő nem Madara.

Többen kérdeztétek hogy miért viseli a maszkot, mikor már sokan tudják hogy ő nem Madara. Még szép hogy viseli, hiszen fogalmuk sincs arról hogy ki lehet valójában. Annyit tudnak hogy nem Uchiha Madara, semmi mást. Továbbra is egy erős ismeretlen Shinobival kell harcolniuk, egy olyannal aki képes volt megidézni Kyuubit, kevés volt ellene a 4. Hokage (valójában nem), rendelkezik a Rinnegannal, Sharingannal és az első Hokage DNS-vel.

A Byakugant nem tudta használni, hiszen azt "be kell kapcsolni". A sharingant alapból úgy kapta hogy 3 pontos volt, sőt amikor a raktárában volt ott is a 3 pontos Sharinganokat láttuk. A teleporthoz pedig annyit, hogy nézd meg Danzou mire volt képes Hashirama DNS-sel vagy hogy Kakashi mire képes a DNS nélkül. (Kakashi ezzel a DNS-sel igencsak komoly hentes lenne.) Szóval Tobi a Rinneganig rendelkezett 2 úttal és addig semmilyen más technikát nem láttunk tőle csak ezt a teleportot. Azért 2 úttal már ez is elég kevésnek tűnik. (4. Hokagénak 1 útja sem volt!!!)
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 30, 19:51:36 írta CsukiIce » Naplózva

Fr33man
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262



« Válasz #1331 Dátum: 11 dec 03, 21:28:00 »

Hát ha agyon ütsz se ugrik be a neve.
Amikor valami találkozóra kellett volna elmenie s utánna a többi Uchiha kérdőre vonta.

Az első hokage feleségének pl az unokatestvérének lehetne Narutó a leszármazotja.
De lehetett még szorosabb is csak eltitkolták mint azt is ki Naruto édesapja.
Ha egy ilyen volumenű dolgot eltudtak titkolni akkor bármit.
Naplózva
Akatsukis
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 143


« Válasz #1332 Dátum: 11 dec 04, 10:21:32 »

Ne hülyézzetek le de szerintetek mennyir kizárt hogy Tobi maga a Rikuduo senin? Csak egy ötlat, ne öljetek meg miatta.
Naplózva

AKATSUKI FOREVER!!!!!
Fr33man
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262



« Válasz #1333 Dátum: 11 dec 04, 12:40:55 »

Az e lehetőség a nullával eggyenlő több okból is.

1. mert meghal Nevet
2. bele volt pecsételve a 10 farkú s ennek az eltávolítása okozta a halálát
3. más szeme  volt.

Annak, hogy viseli a maszkot valami fontos szerepe lessz.
Nem kizárt ha fényderül a kilétéle jóval sebezhetőbb lessz, lehet valami gyenge pontja ami bl a bingó könyvben benne lenne ha tudnák, hogy életben van.
Madara fia is lehetne aki pl az eggyik szemét magába ültette.

Naplózva
naruto96ricsmond
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 422



« Válasz #1334 Dátum: 11 dec 04, 15:59:58 »

Igen lehetne,Madar fia Madara eggyik szemével,vagy Madara lelkének egy része vagy mit tudom én...de Senki képes a mindentátengedekmagamon no jutsut alaklmazi,Madara,meg akkor miért nem használta,amikor a Raikage megütötte??2-szer is lett volna alakalma használni,de egyszer sem használta...ez nekem kicsit fura....
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 04, 16:02:47 írta naruto96ricsmond » Naplózva

Oldalak: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 119
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!