24 szep 20, 20:28:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 191 192 [193] 194 195 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 416663 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Sabaku no Temari
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 548


● ... meow ! ('^.^') ! ●


WWW
« Válasz #2880 Dátum: 15 márc 20, 21:18:23 »

Nálunk is volt ám jó life, amíg 2 műszi ott volt. 3 husis sajtburger, extra ketchup, vihettem friss burgonyát... Nevet Én is diákként voltam ott, amúgy kinyúvadtam volna.

Kiszolgálási idő a kasszában 210 mp, míg drive-on 180.
 Ajánlási formák:
- Felülajánlás
- Kedvező-
- Kiegészítő-
- Promóciós-
- Extra-
Az ellenőrzés embertől függ, meg hogy kit mennyire szeret. Nekem pl. kiemelten jó volt a kasszázásom, főleg, mert aa kisgyerektől kérdeztem, mit kér a Happy Mealbe. Az ellenőr úgy pislogott, mert ilyet nem nagyon látott. ikszdé Hozta nekem a rendelést és alaposan megdicsért. :-D Szeretett, amióta a fotocellás ajtó előtt táncoltam, hogy ne csukódjon be addig, amíg letakarítják... Mint kiderült logikusan, volt hozzá kulcs, csak nekünk nem akarták odaadni. Sírva röhögött a csávó. Nevet
Naplózva


Egyetlen kincsem, szerelmem, vőlegényem: Sz. Lacha Ámor
Anyucim: Aemy ~ Apucim: G-sama
jatek09
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 296



WWW
« Válasz #2881 Dátum: 15 márc 26, 22:48:55 »

Sziasztok!  bye bye

Lenne egy-két kérdésem, ha nem gond:
11.-es vagyok, jövőre fogok továbbtanulni meg ilyenek (legalábbis ez a cél). Tudom, hogy akkor már a követelmény 300 pont lesz. Megnéztem 1-2 iskola különböző szakjainak tavalyi és az azelőtti éveinek felvételi pontjait, és úgy láttam, hogy nem is olyan vészesen nagy a ponthatár átlagosan. Erre lehet alapozni?
Rossz esetben 325 pontom lesz (nem lennék büszke rá, de tegyük fel, hogy ennyim lesz, az a biztos [természetesen a magasabb pontszám elérése a cél, ez nem kérdés]).
Szerintetek így betudok jutni egy egyetemre/főiskolára?
Emelt informatikával és matematikával szeretnék továbbtanulni. Amilyen szakok érdekelnek: fizika, mérnökinformatikus, pénzügy és számvitel, gépészmérnök, és építőmérnök.

Köszönöm előre is válaszotokat!  bye bye
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2882 Dátum: 15 márc 26, 23:41:51 »

Hát elég széles a skála, már ami az érdeklődési területet illeti. A bekerülési esély függ attól is melyik egyetemre/főiskolára szeretnél bejutni. Vidéki egyetemeken pl. természettudományi képzésekre általában igen alacsony a ponthatár.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 27, 08:53:29 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #2883 Dátum: 15 márc 26, 23:55:47 »

A mérnökinfón kivül az összes szakhoz inkább egy fizika érettséginek lenne értelme. A pénzügyet nem néztem, ahhoz igazából egyik sem kell annyira,  szerintem.

Egyébként noe jól mondja, nem kell sok pont a bejutáshoz, de bent maradni és államin maradni nehéz. Az első éved nehezebb lesz, mint az eddigi összes éved együtt.
Sok sikert!
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
jatek09
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 296



WWW
« Válasz #2884 Dátum: 15 márc 27, 14:32:01 »

Köszönöm szépen a válaszokat és a biztatást! Mosolyog

Még nincs kiszemelt iskolám, még nem gondolkoztam azon, hogy esetleg Pest vagy vidék lenne-e a jobb.
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #2885 Dátum: 15 márc 27, 14:48:03 »

Hogy Pest vagy vidék, az attól nagyban  függhet hogy hol laksz.
Viszont azt nem tudom hogy mi leszel ha nagy leszel, de miután lediplomázol óva intelek attól hogy az észak-keleti régióban telepedj le, ez az egész olyan mint egy hatalmas lepusztult falu.
Mondjuk lehet hogy ezzel egy kicsit túl előreugrottam az időben. Nevet
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2886 Dátum: 15 márc 27, 18:21:24 »

Egyáltalán nem füg szerintem attól, hogy hol lakik, meg kell találnia melyik egyetemet tartja magának a legjobbnak, nem kell, hogy az a legközelebbi legyen. Egy barátnőm pl. Pécsre jár az orvosira és Szlovákiában lakik.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2887 Dátum: 15 márc 27, 18:37:25 »

Csak pénzben mondjuk pont nem mindegy, hogy közelebbibe vagy távolabbiba jár.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2888 Dátum: 15 márc 27, 18:47:22 »

Nyilván függ attól milyen gyakran akar hazajárni, de napjainkban szerintem egyáltalán nem elsődleges szempont a felsőfokú oktatási intézmény megválasztásánál a lakóhelyhez való távolság.

Azt se tagadom, hogy én mindössze 80km-re tanulok a szülővárosomtól, de hozzáteszem, hogy találtam volna közelebbi, illetve könnyebben megközelíthető oktatási intézményt is mikor a BSc.-re felvételiztem (a 120km-re lévő egyetemre pl. gyorsabban eljutnék). Továbbá jómagam is felvételiztem a Debreceni Egyetemre is anno, ahova ugyan olyan szívesen mentem volna tanulni, mint ide Budapestre.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 27, 18:53:10 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2889 Dátum: 15 márc 27, 18:59:07 »

Szép amit leírtál de ennek mi köze van a pénzhez, abban a kontextusban amit Aes említett?

Természetesen a pénz egyáltalán nem abban merül ki hogy "haza" tudsz-e menni vagy sem, de csak ezt az egy vetületét ragadtad meg ami irreleváns a megélhetés kapcsán.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2890 Dátum: 15 márc 27, 19:07:23 »

Én viszont azt nem értem miért pénz kérdése, hogy a közelebbi vagy távolabbi oktatási intézményt választod-e?

Az egyetemi élet mindenképp költségekkel jár, nyilván kényelmesebb, ha esetleg napi szinten be tudsz járni otthonról az egyetemre és otthon főznek rád, bevásárolnak helyetted, nem kell kolira/albérletre költeni...blablabla....

Szerény véleményem szerint viszont amikor egyetemet választ az ember inkább az oktatás minőségét érdemes szemlélni, valamint az intézmény nyújtotta előnyöket, mintsem azt, hogy esetleg milyen messze van az egyetem otthonról. Nem feletkezhetünk meg arról sem, hogy a halgtók amennyiben hátrányos helyzetűek véleményem szerint egész jelentős támogatásokat kaphatnak/kapnak, ahhoz, hogy ugyanolyan esélyekkel tanulhassanak távolabb az otthonuktól, mint a nem hátrányos helyzetű társaik. (Kollégiumi pályázatoknál, szociális támogatás pályázatoknál számít a lakhelytől való távolság.)
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 27, 19:25:08 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #2891 Dátum: 15 márc 27, 19:25:44 »

Ha valaki nagyon meg akarja oldani akkor megoldja, de egy lakhelytől távoli helyen (is) kell a lé. Egyrészt kell egy szállás, ami alár kollégium is lehet, de enni, ruházkodni is kell meg a tanulás eszközei.
Azért ennek több költsége van mintha a tanuló anyucitól elmegy 3 megállót az órára.
Mundjuk az önállósodáshoz egy jó kiindulás.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #2892 Dátum: 15 márc 27, 19:35:25 »

Saját példából kiindulva nekem semmiféle támogatás nem járt. Ha meg az oktatás minősége a fontos akkor egy mérnök szak első évében nem túl tanácsos dolgozni járni, hogy el tudd tartani magad. A Diákhitel pedig nem megoldás.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2893 Dátum: 15 márc 27, 20:32:08 »

Azt nem tudhatom te mennyire vagy hátrányos helyzetű. Továbbá azèrt vannak alkalmi munkák akiket egy elsőèves mèrnök hallgató is elválalhat, amikbe nem kell beleszakadni, ilyenek a szórólapozás, hostess/host munkák, alkalmi szerelèsek vagy költöztetèsek fiúknál... persze ezekről csak Budapest esetèben tudok nyilatkozni, annyit tudok elmojdani, hogy itt egy-egy hètvègèn simán be lehet válalni egy ilyet.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2894 Dátum: 15 márc 27, 20:45:25 »

Kimondtad a lényeget, Budapest, máshol ilyen alkalmi melót nem fogsz találni.

Pont az a vicc, hogy Debrecenben nulla diákmunka lehetőség van (persze ami nem rabszolgaság/kihasználásról szól), viszont amikor pesten dolgoztam diákként nem mondtam le a hírlevelet így még mindig küldik telóra ha van munkalehetőség és kurva sok ilyen sms-t kapok még mindig. Itt a különbség, így meg lehet élni, Miskolc/Debrecen pedig jelentős hátrányban van ez ügyben.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 191 192 [193] 194 195 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!