24 szep 27, 23:08:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 192 193 [194] 195 196 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 419347 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2895 Dátum: 15 márc 27, 20:50:58 »

De a legjobb sulik Pesten vannak, szóval ilyen szempontból ez pont jól jön ki.
Naplózva

Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #2896 Dátum: 15 márc 27, 21:22:19 »

A támogatásokkal egy baj van mégpedig az, hogy rohadtul nem az kapja meg, akinek járna. Legalábbis az én időmben pl az egyik barátnőm, akinek 1 tesója volt, pécsi és rohadt gazdagok kapott szoc. támot és lakhatásit (??) is. Egy másik lány meg, akit a nagyszülei neveltek négy tesójával nem kapta meg. Én se kaptam pedig az anyagi helyzetünk megindokolta volna a szoc.támot. Szóval erről ennyit.
Naplózva


noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2897 Dátum: 15 márc 28, 08:56:34 »

Hát az igaz, hogy vannak bajok a szoctámmal, leginkább az, hogy sokan akik nem szorulnak rá jól tudnak hazudni, ès kijátszani a rendszert. Szerintem nagyban kène szigorítani a rendszeren, jobban ellenőrzès alatt kène tartani, de ennek a kivitelezèse nehèz. Sajnos már èn is számos igazságtalansággal találkoztam, valamint olyan kijelentèssel, hogy xy-nak arra kell a szoctám, hogy legyen miből bulizni, új ruhát venni, ezzel szemben viszont tudom, hogy yz-nek viszont arra kell, hogy tudja miből fizetni a kolit, meg legyen miből ennie, ès míg xy soha èletèben nem dolgozott, csak szakmai gyakorlaton volt, yz vègigdolgozta az egyetemet ès elválalta a legrosszabb diákmunkákat is. Szerencsère azèrt mindketten kapnak szoctámot, ès az utóbbi pèldát remènyeim szerint eltúloztam, de akkor is fel szoktam háborodni rajta, hogy xy megpályázza egyáltalán a támogatást. Ha bulizni stb. kell neki a pènz mennyen el dolgozni, mint ahogy èn is teszem már èvek óta ès ne rövidítsen meg mást, olyat aki jobban rászorul.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2898 Dátum: 15 márc 28, 11:07:06 »

Jól kell tudni lobbizni és nyomulni, amíg meg nem kapod, amit akarsz. Nevet
Naplózva

Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #2899 Dátum: 15 ápr 04, 12:20:22 »

Őszintén: felesleges ezt vitatni a magyar oktatási rendszer enyhén szólva el van cs*szve. Én nagyon szeretnék bejutni Pestre, de azért ELTE pszichora nem olyan könnyű. Pécsett már barátságosabb a ponthatár, viszont tényleg nem a bejutással van a gond, hanem a bent maradással. Nem mintha emiatt aggodalmaskodnék, muszáj tepernem, hogy államin lehessek, önerőből esélytelen, hogy egyetemre járjak. Támogatást viszont biztos nem fogok kapni, azt hiszem, épp nem tartozok abba a kategóriába, akit majd megsajnálnak.  ( Ebből kifolyólag Pesten koliba sem vesznek majd fel, és az is jó nagy szívás lesz. Pécsett viszont gond nélkül felveszik az embereket) Szóval, nem marad más, küzdök az ösztöndíjért.

Keszthelyi vagyok, diákmunka itt se nagyon akad, csak 6-8 órás műszakosak, szinte kizárólag hétköznap. Egyértelmű, hogy olyankor meg kb. senki se ér rá. Nevet Azontúl, hogy legyen munkája az embernek, kell némi protekció.
Szerencsére jókor voltam jó helyen, szóval nyáron lesz fix helyem. Bár teljesen mindegy, meg fogok dögleni és kb. csak 100 ezret fogok érte kapni. Nekem az is sokat számít, de nagyon nem vagyok vele kisegítve... még egy új laptop is kell nekem, pedig nagyon nem így terveztem, de a régi megdöglött.

Azontúl most már semmi pénzem nincs, autós sulira elment minden és még csak meg sem lett a jogsim. Igazából tudtam, hogy nem 12.-ben kéne ezzel próbálkozni, mikor sík ideg vagyok, mert, hogy koncentrálni nem tudtam, az biztos. Azontúl sikerült az egyik legrosszabb sulit választanom. Két másik osztálytársam is megbukott 3x, nem csak én.
Szóval nyáron folytatnom kell valahogy, ha gyűjtöttem némi pénzt.

Tényleg katasztrófa, hogy 200 ezer mennyire nem elég semmire. Az meg amúgy is zavar, hogy a szüleimet sosem foglalkoztatta az a kérdés, hogy az egyetemre bizony pénz kell. Egy Ft nincs félre téve ilyen célokra. Szóval évekig görcsben leszek, hogy elég jó legyen az átlagom, hogy találjak valami munkát suli közben is, de, hogy azután mi lesz...

Pszichológus annyi van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Van, aki azt mondja, nem vagyok normális, hogy ezt akarom csinálni, mert rengeteg a hülye, itthon meg nem kifizetődő. Meg, hogy mindenképp végezzek el még valamit.
És miért nem megyek orvosira?
Az orvosi sajnos meghaladja a képességeim. A bioszért oda vagyok, de minden más reáltárgyból a nullához konvergál a tudásom. Szomorú  Mellesleg, aki orvosira készül, mind különórára jár. Nem engedhettem meg magamnak, szóval letettem az orvosiról. Pedig pszichiáter szívesebben lettem volna...

Ilyen az élet, lesz még sokkal rosszabb is, tudom...
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2900 Dátum: 15 ápr 04, 12:31:32 »

Diákmunkához nem feltétlenül kell protekció, ez csak kifogás. Nekem sem volt protekcióm, mégis annyit hívogattak egy idő után, hogy nekem kellett lemondanom a munkalehetőséget.

Azt én is sajnálom, hogy reál tárgyakhoz (főleg a matekhoz) nincs semmi érzékem.
Naplózva

CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #2901 Dátum: 15 ápr 04, 12:48:54 »

Luna, esetleg megnézhetnéd a Károlit valamint a Pázmányt, ott is alacsonyabb a ponthatár mint az ELTE pszichológián. Nekem is ez a szak tetszik mellesleg, jövőre kiderül mennyire tudom beteljesíteni ezt az álmomat. Orvosihoz én is kevés lennék, az biztos Nevet
Naplózva
P4ndora
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 262



« Válasz #2902 Dátum: 15 máj 03, 19:07:04 »

Sok sikert minden érettségizőnek. Mosolyog Ti mennyit készültetek rá?
Naplózva

Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #2903 Dátum: 15 jún 19, 19:54:44 »

Jó túl lenni az érettségin. Nevet Amúgy vicces, én ebben a másfél hónapban nagyon nem erőltettem meg magam tanulás terén. Elég volt az a 12 év gürizés. És nem ez határozta meg már így a végén, nem is volt energiám nagyon hajrázni már. Azontúl nem volt bennem a maximalista hajtás, hogy csak azért is mindennek szupernek kell lennie. Nevet ( Pedig én maximalista vagyok, de jobb volt ez így. )  Felvesznek Pécsre, jönnek mások is osztályból, elkezdjük az egyetemet és a kutyát nem fog érdekelni már ez a 1.5 hónap. Akiknek meg jövőre újra kell menni, azoknak is minden jót kívánok!

Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #2904 Dátum: 15 jún 25, 21:21:25 »

Hajrá Luna. sok sikert a felvételihez =)
Naplózva


Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #2905 Dátum: 15 jún 28, 21:31:18 »

Arigatou Lew-kun! Nevet Már a gólyatábort várom. Apa szerint így kell ismerkedni: Odamész lányom: Szevasztok jövőbeli munkanélküliek! Csapassunk egy jót! ikszdé Apa egy állat, kinézem belőle, hogy a helyemben képes lenne megcsinálni. Nyelvesít
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #2906 Dátum: 15 jún 29, 06:22:16 »

Akkor csináld azt Nevet most mit veszítesz? gólyatábor végére nem is fognak emlékezni Nevet
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #2907 Dátum: 15 jún 29, 07:55:57 »

Valóban nem. Nevet Azért szomorú, hogy az ember egy csomó pillanatot vár, de végül nem emlékszik semmire, mert előtte leitta magát a sárga földig.  Kúl Én azért nem szeretnék KO lenni a végére. ikszdé
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #2908 Dátum: 15 jún 29, 08:01:41 »

Nem is baj az ha ne nem iazod le magad ikszdé bár akkor neg ki fognak közösíteni ikszdé vagy nem
Ja azt mondtam hogy a hétvégén megyek Prágába melózni? Nevet
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #2909 Dátum: 15 jún 29, 08:31:12 »

Lehet inni, de nem mértéktelenül.

Prága nagyon szép hely, érezd jól magad! Mosolyog Mit fogsz ott csinálni?
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Oldalak: 1 ... 192 193 [194] 195 196 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!