24 szep 20, 16:21:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 185 186 [187] 188 189 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 416503 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2790 Dátum: 14 jan 07, 14:16:57 »

Azt szintén néztem, de ott megnyugtattam magam, hogy biztos félre értek valami, ill. nálunk pl. egyes nyelveket ha felvesz az ember kell drága pénzeket fizetni, szal lehet magyarázata is, gondoltam erre választ kapom, ha megtudom, hogy ez melyik felsőoktatási intézmény.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Válasz #2791 Dátum: 14 jan 07, 14:19:50 »

9 napra 6 vizsgát? Azt hogyan?
Ez milyen egyetem?

A dolog úgy állt, hogy választhattam, vagy most felveszek 9 napra hatot, vagy pedig csak hármat(egymás utáni napon) és a másik hármat január végén, ugyancsak egymás utáni napon. És mivel mikor rögzítettük az időpontokat nem nagyon hagytunk 3-4 napos szabadot, így balszerencsénkre összesűrűltek, méghozzá elég jól. De legyünk optimisták, 2 hetet szenvedünk, utána meg 3 hetet döglünk.

Én a 60 rúgós pótdíjat néztem, gondolom véletlenül került oda a plusz 0, nyugtass meg.

Nem írtam el. Nyelvesít
Valamilyen ismeretlen ok miatt jelentkeztem pedagógiára, s csak a szerződés megkötése után tájékoztattak arról a picinyke részletről, hogy ha le akarjuk adni a tantárgyat, kemény 60 rugót kell lepergessünk.

Nem hiszem hogy ismernéd az egyetemet, az erdélyi Sapientia marosvásárhelyi kara.
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2792 Dátum: 14 jan 07, 14:24:55 »

Igazad van én nem ismerem, de a Google igen Nevet

Érdekes intézmény, ahol érdekes az oktatás is azt meg kell hagyni, legalábbis a pedagógián. Szerintem egyébként sok phd-sünk érkezett onnan az élelmiszeripari mérnöki szakról, a műszaki karról, Csíkszeredáról.

Mondjuk abszolút nem értem, hogy hogyan létezhet "Műszaki és Társadalomtudományi Kar" ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 14 jan 07, 14:28:39 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Válasz #2793 Dátum: 14 jan 07, 15:01:17 »

Ne becsüld le a román oktatási minisztériumot. Nem mondom, MO-n sem semmi amit művelnek, de nálunk aztán valami zseniálisak. Ha jól tudom a jelenleg is érvényben lévő tantervet még a '70 években adták ki. Nem azzal foglalkoznak, hogy valamit könnyítsenek, hanem hogy minél spécibb módszereket találjanak ki a diákok kínzására.
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2794 Dátum: 14 jan 07, 15:14:11 »

Úr isten. Bírom ezeket az országok közti különbségeket az oktatási rendszerben.

A magyar oktatással elégedett vagyok. Igaz azt már megbeszéltük volt gimis osztálytársnőmmel, hogy sokkal nagyobb kihívás számunkra a természet tudományi alapú képzés mivel minket anno a gimnáziumban, nem a matematikai alapú, logikai gondolkodásra nem neveltek, hanem adatok megtanulására (puszilom innen a Szlovák oktatást), mondjuk a szerves kémiát, biokémiát, sokkal könnyebben tanuljuk mindketten, mint a magyarországi szaktársaink. Szóval azért voltak előnyei is a mi oktatásunknak. A felsőoktatásról mondjuk nem tudok nyilatkozni, de kitudja lehet, hogy egyszer elvégzek otthon is egy szakot (márha nem vesznek fel msc-re) és reményeim szerint nem magyar nyelvű intézményben azok szlovákiában ugyanis siralmasak, a legenda szerint ott felettébb könnyű diplomához jutni.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #2795 Dátum: 14 jan 07, 15:43:34 »

Norby-kun ez sok mindent megmagyaráz, de még így is csak nézek ezen az összegen, durva. Sok sikert a vizsgáidhoz.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Kurohi-kun
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 165



« Válasz #2796 Dátum: 14 jan 15, 22:44:07 »

Mi az egyik tanárt Mókuskának hívjuk >Nevet Mert szegény úgy néz ki mint egy mókus


Mi az igazgató helyettest hívjuk így, olyan mókusfeje van, főleg mikor 2-3 hetente hegyi beszédet tart az aulában.  Nevet Meg ott van a Sirályhangú töritanárunk is. Legelső órán valaki telefonozni akart és már nyúlt a zsebéért, de erre a tanár úgy ráordított/rásirálykodott, hogy ha a közelben lettek volna madarak a fán, szerintem szépen legurultak volna.  Nevet Szerencsétlen lány meg elsírta magát. ><
« Utoljára szerkesztve: 14 jan 15, 22:48:12 írta Kurohi-kun » Naplózva

Dare datte shippai wa suru nda
Hazukashii koto janai
Kono kizu o muda ni shinai de
Waratte arukereba ii

~~~~~~~~~~~~~~~

Raiko: Alive (Naruto Ending 4)
-Uchiha Itachi-
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 520


Mikita


« Válasz #2797 Dátum: 14 márc 23, 10:20:00 »

Jobb témát nem találtam ennek,elvégre "munka" kategóriába tartozik:
Vannak itt főállásban dolgozó játéktesztelők?
Lenne egy pár kérdésem ezzel kapcsolatban:
-követelmények,feltételek?
-fizetés?
-álláslehetőségek itthon és külföldön-azaz hol,melyik városban?
-További plusz pontok,ha jelentkeznék egy ilyen állásra,pl.diploma (informatikus,szoftverfejlesztő),nyelvvizsga stb.
Teljesen mindegy hogy játéktesztelő-e,vagy nem az illető,aki válaszol a kérdéseimre.Csak a lényeg,hogy tudjon némi infót szolgáltatni ezzel kapcsolatban.
Előre is köszönet!
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 23, 10:30:33 írta -Uchiha Itachi- » Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2798 Dátum: 14 máj 09, 18:36:05 »

Szerintetek az emelt szintű nyelvi érettségi vagy egy középfokú nyelvvizsga a nehezebb?
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #2799 Dátum: 14 máj 09, 18:39:05 »

A második. Ráadásul annak picivel több értelme és értéke is van.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #2800 Dátum: 14 máj 09, 18:45:25 »

Ha lerakod az emelt szintűt 60%osra, akkor megkapod a középfokú nyelvvizsgát
Amúgy az emelt szintű szerintem nehezebb, nálunk volt már, aki 9.be lerakta a középfokút.
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #2801 Dátum: 14 máj 09, 18:48:28 »

Tévedsz, nem kapod meg, mert amit azért kapsz, az az országon kívül sehol sem ér semmit sem.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #2802 Dátum: 14 máj 09, 19:02:30 »

Jó, de külföldön nem kérdezik meg, hogy van-e nyelvvizsgád(vagyis akikkel én beszéltem, ők ezt mondták, hogy nem számít), hanem úgy is kiderül, hogy mit tudsz.
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #2803 Dátum: 14 máj 09, 19:05:41 »

Mosogatáshoz tényleg nem is kell.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2804 Dátum: 14 máj 09, 19:12:51 »

Réges régen egy messzi messzi galaxisban amikor a felsőfokút csináltam, akkor az jóval nehezebb volt mint az emelt szintű feladatsorok. De lehet azóta eltelt 5 évben csökkent a színvonal és már mindenkit átengednek.  Faceg

Most nem is villogtam ezzel akkorát, mint ahogyan szerettem volna.  Gondolkozik smirksweat
Naplózva
Oldalak: 1 ... 185 186 [187] 188 189 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!