24 szep 20, 16:35:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 183 184 [185] 186 187 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 416536 alkalommal)
0 Felhasználó és 36 vendég van a témában
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2760 Dátum: 13 júl 22, 19:39:47 »

Nálunk a Tescoban, az önkiszolgáló kassza lett az alapértelmezett, hogy minél kevesebb munkaerőt kelljen foglalkoztatnia a multinak, nem tudom hogy ezt ki engedhette meg ilyen magas munkanélküliség mellett. Nyugaton lehet jól beválik, de itt, ilyen gazdasági helyzetben elég morbid humornak hat.
Naplózva
Shiro_Chidori
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 53



« Válasz #2761 Dátum: 13 júl 25, 15:15:45 »

Nem mondod! Akkor ott ha bajod van csak akkor találkozol kifelé menet emberrel, különben meg elintézed? Ez annyira személytelen annyira gépies.. már lassan küldjük a robotokat bevásárolni.. Szomorú
Akkor én örülök, hogy van diákmunkám.. lassan már az is luxus lesz Szomorú
Naplózva

Lányom: Riel---chan Nevet
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2762 Dátum: 13 júl 25, 15:39:16 »

Szerintem nem luxus, csak a nyakukra kell járni, hogy adjanak melót és utána annyit hívogatnak, hogy már szinte zavaró.  Nevet
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2763 Dátum: 13 júl 25, 15:44:36 »

Jó, hát neked könnyű, nagymenő szociológusként.  Nevet
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2764 Dátum: 13 júl 25, 15:50:33 »

Nem szociológusként kerestem diákmunkát. Nevet

Addig kell a nyakukra járni, amíg munkát nem adnak, azt a lehető legmagasabb színvonalon elvégezni, utána nem lesz olyan probléma, hogy ne hívnának. Főleg, amilyen sztorikat diákokról hallottam... volt, aki éjszakásként éjfélkor kiment cigizni, és hazament, persze ráírta magát reggel 6-ig a jelenléti ívre. Másnap már nem kellett mennie...

Szóval a legtöbb diákszövetkezet örül, ha normális munkaerőt talál, aki nem belesz.rik az egészbe, hanem lelkiismeretesen elvégzi a dolgát.
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2765 Dátum: 13 júl 25, 21:09:55 »

Szociológusként mivel foglalkozol? ergo mit lehet azzal csinálni?  Nevet
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2766 Dátum: 13 júl 25, 21:13:35 »

Ha csókos vagy, beültetnek tanácsadónak mindenféle alapítványokhoz, ahol aztán rengeteg közpénzt lophatsz el, és dolgozni se kell érte. Nem rossz buli, csak kapcsolatok kellenek hozzá. xD
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2767 Dátum: 13 júl 25, 21:58:53 »

Lol, micsoda hozzáállás. Nevet Egyébként kutathatok alapítványoknál, cégeknél, bár nem tervezem pár évnél tovább a szakmában maradást. Inkább valami jövedelmezőbb lehetőség után nézek.  Nevet

Egyébként imádom, mikor valaki azt mondja, hogy kapcsolatok kellenek valamihez, azért nem sikeres benne és hogy ez milyen rossz dolog. A kapcsolatépítést is meg lehet és meg is kell tanulni.
« Utoljára szerkesztve: 13 júl 25, 22:00:40 írta MrSaiyan » Naplózva

Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #2768 Dátum: 13 júl 26, 10:55:18 »

Én múlt hét péntek-szombaton kukoricát címerezni voltam. ikszdé Az egy vicces dolog, de nem volt valami kellemes a tűző napon 8 órán át melózni, ráadásul még napszúrást is kaptam. Pedig ha nem kaptam volna, mentem volna vasárnap is.
 
Engem rémesen zavart, hogy tavaly nyáron még nem voltam 16 ( nyár végén születtem... ) és így nem is mehettem dolgozni. Most viszont az a bajom, hogy nem vagyok valami ügyes és nehezen találok. Amúgy én is egy diák szervezetnél vagyok. Mondjuk ott van ismerősöm, de alapvetően ő csak papírmunkát intéz, ha melót akarok másokkal kell tárgyalni. Azt hiszem elmegyek árufeltöltőnek a TESCO-ba, vagy a mosodába dolgozni. Csak ezekkel meg az a gond, hogy szinte minden csak alkalmi munka. Azért, mert rengeteg diák van, és mindenki akar dolgozni, szóval senkit sem tudnak hosszabb távra berakni egy helyre. Viszont most jelentkeztem egyre ami jövő szombaton lesz. Mosolyog Lufikat kell fújni és osztogatni egy családi napon. Nevet
Az pedig biztos, hogy megyek anya svájci barátnőjéhez napocskákat festeni a falra. Mosolyog Pont egy rajzosnak való meló.

A kasszás állás pedig nagyon tetszik, de egy darabig nem mehetek, mivel nem mostanában leszek 18. De amint betöltöm, repülök! Mosolyog

És amin még nevetek az az, hogy sokan még nyár előtt betöltik a 16, 18-ik életévüket, de eszük ágában sincs dolgozni menni. Én meg mérgelődöm, amiért olyan nehezen jön össze. Szomorú

Mondjuk nem is tudom minek akarok annyira dolgozni, angolt kell tanulnom. ( Előrehozott érettségi, nyelvvizsga )
Szóval kb. be van táblázva az utolsó pár hetem a nyárból...
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Gery0704
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 578



« Válasz #2769 Dátum: 13 júl 26, 11:09:58 »

már 1 egy hónapja 18 vagyok még semmit sem találtam, hát azt hittem valamivel könnyebb lesz találni valamit de mire betöltöttem addigra mindenhol beteltek a helyek...
Naplózva
Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Válasz #2770 Dátum: 13 aug 04, 21:14:33 »

Van itt debreceni kollégista (lehetőleg felsőbbéves) egyetemista?
Első kolijelentkezésemet csinálom, de néhány dolog nem tiszta. Tudna esetleg valaki segíteni, aki kicsit gyakorlottabb ebben? Akár írhat PÜ-t is, és facebookon is megbeszélhetjük.
Naplózva



 
ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #2771 Dátum: 13 szep 05, 12:09:10 »

Drága jó neptun.
Tárgyfelvételnél 3x kellett megnyitnom a tárgyat, mire sikerült: "Hiba történt az adatok betöltésekor!
Kérem forduljon a Tanulmányi Osztályhoz!
Természetesen így már beteltek a helyek. Bár nem is tudom miért lepődök meg. Azon meg már főleg, hogy van olyan tárgy amihez csak később írnak időpontot, de muszáj felvenned különben lemaradsz. Aztán meg majd indul a csere-bere ütközés miatt.
Naplózva

....................................................................................................................
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Válasz #2772 Dátum: 13 okt 14, 13:04:51 »

Egy vagy több felsőbbéve mérnökiről felvilágosítana, hogy mi a fészkes fenére kell lineáris algebrát tanítani olyan szinten, hogy számok sincsenek benne? Mert alig kezdtük el az anyagot, de már azt sem tudom hogy mit csinálunk. Komolyan mondom, olyan mintha kínaiul olvasnék az indiai nyelvtudásommal. Van egyáltalán valami haszna, vagy csak olyan elven működhet a vezetőség agya, hogy "Á, nekik mindegy, van egy csomó vizsgájuk, toldjuk meg még egy értelmezhetetlen szarral"
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #2773 Dátum: 13 okt 15, 01:25:06 »

Nem értem a problémádat.

Lineáris algebrában számokat csak akkor használunk, ha egy általunk, egy adott mondjuk betűvel jelölt mennyiséget szorzunk velük. Ha ilyen nem történik, akkor egyszerűen nincs rájuk szükség.

Más, amíg a gyakorlatban nem használod ezt, addig nem fogod látni az értelmét ennek az egésznek.

De gondolj bele, hogy van egy alkatrészed, amit szeretnél kimaratni, fröccsöntő mintát készítettni róla, sajtoló formát, etc. No, akkor fogod látni, hogy egy általában kocka, vagy valamilyen tégla alak lesz az, ahol ezt ábrázolod és bizony egy olyan vektorrendszered lesz benne, amely egy fix ponthoz viszonyít három adott távolsággal, amik vektorok és a sokszorosaik összegével bármely más pontot meg tudsz adni az adott térben.

Ezt leggyakrabban egy számítógépes program fogja megtenni helyetted, természetesen algoritmusokkal fog operálni. Ezek általános képleteket használnak, amikben nincsenek számok, mert egy ad hoc megoldás nem elég széleskörű, tehát nem elégséges a feladat megoldásához.

Most pedig a válasz a kérdésedre: Neked azért kell ezt megtanulnod, hogy mindezt megértsd és pontosan tudd, hogy milyen háttérfolyamatok zajlanak ott. Nem neked kell majd ott számolnod, hiszen évekbe telne számodra. De képesnek kell lenned felírni a sablonként szolgáló képletet, ahhoz, hogy a program számoljon helyetted. Ehhez semmiféle szám sem kell, csupán az elméleti tudás, amit most próbálnak belédverni.
Hogy ez tetszik-e vagy sem, nos, ez a te döntésed, de nem csak hobbiból szívatnak téged.

Egyébként milyen szakos volnál?

(Még társadalomtudományban is használják, szóval bátran srácok, ne csak a mérnökök írjanak. Nevet)
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Válasz #2774 Dátum: 13 okt 15, 13:02:28 »

Számítástechnikát nyomom gólyaként.   Kúl
Ezt csak azért kérdeztem, mert vannak olyan pillanatok, mikor kezdem érteni, aztán 10 perc múlva benyom valami értelmezhetetlenül hosszú mátrixszerű izét, s azt sem tudja az ember, hogy mire való. De így 1-2 hetes késéssel nagyjából tisztában vagyok azzal, hogy mit hogyan kell felírni meg ilyenek.
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Oldalak: 1 ... 183 184 [185] 186 187 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!