24 szep 20, 16:29:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 184 185 [186] 187 188 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 416523 alkalommal)
0 Felhasználó és 33 vendég van a témában
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2775 Dátum: 13 okt 15, 13:20:09 »

Oh, ne aggódj ezek miatt. Én félévekkel később világosodtam sok mindennel kapcsolatban, amit anno matekon megtanítottak. Akkor bevágtam, most már értem.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2776 Dátum: 13 okt 15, 13:41:08 »

Egyszer egyik PhD-s csaj mesélte, hogy ő igazából akkor értette meg, a biometriát, legalábbis azt, hogy volt értelme tanulni, amikor a diplomamunkáját írta.

Hogy mi is a biometria? Ilyen biostatisztika legnagyobbrészt, nem olyan vészes mert valahogy levizsgáztam belőle, csak hát, nemsok minden maradt meg belőle... max. ilyen fogalmak, hogy F próba meg T próba, Past.


Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #2777 Dátum: 13 okt 15, 22:49:33 »

10 perc múlva benyom valami értelmezhetetlenül hosszú mátrixszerű izét
Mátrix, a két dimenziós tömb. Ugyebár két vektorral írható fel. Egyébként, ha valamit nem értetek, akkor mindig kérd, hogy készítsen egy szemléltető ábrát. Elég sokat tud segíteni és készséggel megteszik.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #2778 Dátum: 13 okt 15, 22:50:41 »

Még nem láttam a mátrixot... légyszi ne spoilerezd le a determinánsát :DD
Naplózva


ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #2779 Dátum: 13 okt 16, 00:27:52 »

Lew, akkor ne említsem, hogy Neot a Sarrus szabállyal győzik le?  Nevet

Heo, csak 2 vektorral? Lehet az többi is, nem? Pl a 3x3-s mátrix
Vagy csak én nem figyeltem oda eléggé?
Naplózva

....................................................................................................................
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #2780 Dátum: 13 okt 16, 00:53:34 »

Az való igaz, hogy a jelen esetben 3x3 az mxn-nek van megfeleltetve. m és n is lehet véges sok, így az általuk alkotott mátrixban is ugyanennyi vektor van, mármint véges sok.

A két vektoros dolognál az array-re gondoltam, ha már számtech-es a srác, de lehet ott meg én kevertem be valamit.

Illetve két vektor alatt arra gondoltam én, hogy van egy kezdőpontod, ebből indul ki két vektor, egymásra merőlegesen, ezen vektorok egyikét m, még másikát n felé vágjuk. Így kijön az m sornyi és n oszlopnyi mátrix, ami igazából egy rács és még semmit sem írtunk bele. Nevet
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #2781 Dátum: 13 okt 16, 14:23:32 »

Jah, igy már értem. Igazad van. Mondjuk mi pl x,y,z tengelyekket használtunk, és igy pl a mechanikában 3 vektor volt majd ebből lett 3x3 mátrix.
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 16, 14:24:56 írta ATON14 » Naplózva

....................................................................................................................
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Válasz #2782 Dátum: 13 okt 16, 21:15:12 »

A vektorokkal nincs különösebb problémám mindaddig, míg magyarul írunk, mikor áttérünk görögre, na akkor kezdődik a hadd el hadd. Ma pl. a 2 óra előadáson azon fáradoztam, hogy mit is műveltünk az óra elején, aztán rájöttem hogy egy valamilyen inverz mátrixot számoltunk valamilyen spéci módszerrel. Megkérdezni meg nem merem, mert egyszer kérdeztem meg valamit, és úgy elmagyarázta, hogy amit tudtam még azt is elfelejtettem. Szerencse, hogy vizsgára nem kell elmélet, az alkalmazásokat (azt a rész, amiben nem csak szöveg van) elcsípem szemináriumon.

... nem olyan vészes mert valahogy levizsgáztam belőle, csak hát, nemsok minden maradt meg belőle... max. ilyen fogalmak, hogy F próba meg T próba, Past.


Na ilyen lesz a valószínűség számításom/statisztikám. Hétfőn este 6-tól volt óránk, bejött a tanár, s elkezdett magyarázni valami feladatot, de úgy belebonyolódott, hogy a végén simán bevágta, hogy ő sem tudja miről beszél.


De érdekesnek ígérkezik ez az év. Ennyi hülyeséget még életemben nem csináltam mint az elmúlt egy hónapban. 2 hét alatt meg kávéfüggő lettem.  ikszdé
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
klozo
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 221


ROCK ^^


« Válasz #2783 Dátum: 13 okt 19, 11:45:38 »

Vki jár a pécsi Babits Gimnáziumba? Milyenek ott a tanárok?
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2784 Dátum: 13 okt 26, 13:22:24 »

Jól szemléltető ábra a foglom megértéséhez:

http://www.kepfeltoltes.hu/131026/553749262N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png

Feldobja a diasort. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 26, 13:23:06 írta Morita » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2785 Dátum: 13 okt 26, 18:58:54 »

Szeretem mikor a tanárok trollkodnak. Nevet
Sajna az én diáim most nem dobja fel semmi.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2786 Dátum: 13 nov 27, 16:58:15 »

Rájöttem, hogy már csak (feltéve, hogy minden jól megy) a félévben 3 zh-m és 7 vizsgám lesz és ha minden meglesz jövőre csak 4db tárgyam lesz + szakdoga készítés Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Válasz #2787 Dátum: 14 jan 07, 13:25:12 »

Most használom először ezt a hülye Neptun rendszert, de már most átkozom. Kapok egy e-mailt az egyik tanáromtól, hogy a vizsgájára ma estig kell jelentkezni, erre fel még be sincs rakva a vizsga, de mi fel kell vegyük, mert ha nem ki kell fizessünk valami költséget, ami bizony kemény 60 rugó. Még az kéne, így is mióta egyetemista vagyok úgy vigyázok minden pénzre, hogy az elképzelhetetlen. Még menzán sem eszek, mert sajnálom azt az ezrest  smirksweat ikszdé
És ami még jobb, hogy 9 napra benyomtak nekem 6 vizsgát. Szerintem utána úgy be fogok rúgni, hogy haza kell vigyenek Mosolyog) vagy még annyi energiám sem marad, hogy eltoljam a fenekem egy buliba  Neeem
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2788 Dátum: 14 jan 07, 14:02:26 »

9 napra 6 vizsgát? Azt hogyan?
Ez milyen egyetem?

Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #2789 Dátum: 14 jan 07, 14:13:29 »

Én a 60 rúgós pótdíjat néztem, gondolom véletlenül került oda a plusz 0, nyugtass meg.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Oldalak: 1 ... 184 185 [186] 187 188 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!