24 szep 28, 14:15:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 420138 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #390 Dátum: 07 dec 03, 22:51:34 »

Nálunk nem 144 (asszem ennyi volt  :-X ) pont lesz hanem 480. A legutóbbi 2 év százalékos eredménye(200) a két kért tárgy százalélos eredménye (200)(függetlenül,hogy emelt vagy középszintűztél).Ez így 400.Minden emeltszintű plusz 40 pont,feltéve ha elérsz vmennyi százalékot.. De max 80 plusz pontod lehet.35 pont egy középszintű nyelvvizsga,a felsőfokú nemtudom mennyi  :-X , de nyelvvizsgára asszem max 50 pontot kaphatsz ,de ebben nem vagyok biztos,ha nem ennyi javítsatok ki....

És hihetetlenül jó volt az előkészítő  Nevet Nevet Nevet . Halál jó fej volt a tanár is,és még meg is lettem dícsérve szóval az önbizalmamnak és az elszántságomnak is jót tett! Nevet Nevet Nevet
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 03, 22:52:46 írta Csillus » Naplózva
Miku-chan
Vendég
« Válasz #391 Dátum: 07 dec 04, 00:16:07 »

A felsőfokú nyelvizsgáért 50 ponty jár, az emeltszintűn pedig 30%-ot kell teljesíteni a 40 plusz pontyért. Nevet
És BTK-ás szakokra való jelentkezéskor kötelező 3 tárgyból emeltszintet tenni.
Naplózva
Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #392 Dátum: 07 dec 04, 07:43:40 »

Hehh, asszem kezd gyűlni a kaszákkal a tömeg, mert megint megtörtént a szokásos szerverhalál...
Naplózva
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #393 Dátum: 07 dec 04, 09:25:32 »

Erről a három tárgyas dologról én még nem is hallottam  ??? ???
Ez,hogy is? Én azt halottam nem kérhetnek emelt szintűt...

Ördög: szegény rendszergizda.. És szegény aggódó egyetemisták...
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #394 Dátum: 07 dec 04, 11:01:36 »

Inkább szegény kaszák, nem? xP
Naplózva

Luya-chan
Vendég
« Válasz #395 Dátum: 07 dec 04, 13:45:03 »

Anglisztikán,germanisztikán stb. ott kérnek emelt szintet de más szakokon képtelenség hogy kötelező legyen.  ???
Tegnap rászántam magam és nézelődtem pár órát felvi.hu-n,de nem sokkal jutottam előbbre,fogalmam sincs még milyen szakot jelöljek meg...nah majd ha megjön a felvételi tájékoztató,a "Biblia" . :-X Ismerősöm sincs akitől segítséget tudnék kérni+ önbecsülésem a mélyben,reménytelenségem az egekben pedig mindig 4-5-ös voltam/vagyok.  Szomorú Utááálok végzősnek lenni :idegroncs:

Hogy valami jót is írjak ^^
Ma rövidített órák voltak,mert fél 5-kor lesz művészeti bemutató a művházban,holnap Béla-nap lesz,csütörtökön meg töri szakkör  Nevet
Naplózva
Miku-chan
Vendég
« Válasz #396 Dátum: 07 dec 04, 14:29:16 »

Itt van, tényleg így van, de csak a BTK-ás szakokon, ott viszont mindre. Az om oldalán is fenn van ugyanez, de ott nem sikerült újra megtalálnom :-X:
http://www.felvi.hu/index.ofi?mfa_id=372&hir_id=6248
Szerintem azért találták ezt ki, mert túl sok bölcsészt képeznek, és ezzel akarják javítani valahol a szinvonalat és csökkenteni a létszámot, meg így talán több embert elrémit a 3 emelt szint.
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 04, 14:30:25 írta Miku-chan » Naplózva
Luya-chan
Vendég
« Válasz #397 Dátum: 07 dec 04, 14:38:43 »

Köszi!Nekem még mindig az jön le,hogy csak a germanisztikán,anglisztikán,romanisztikán kell emelt szint  :-X "Továbbra is csak a bölcsészettudományi képzési területen, három alapképzési szakon előírás az emelt szintű érettségi."
Naplózva
Miku-chan
Vendég
« Válasz #398 Dátum: 07 dec 04, 15:09:52 »

Várjunk, lehet, hogy igazad van és én vok a hülye!  :-X
De hogy van ez, most akkor mi az alapképzési szak? Akkor itt alpképzési szak alatt az anglisztikát, germanisztikát és romanisztikát értik? Jól gondolom? Ezt nem nagyon értem.
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 04, 15:12:27 írta Miku-chan » Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #399 Dátum: 07 dec 04, 17:23:08 »

Igen, azokat.
Na, akkor magyarázom: régen volt sok-sok szép, színes szak.
Aztán lett bologna (sajna nem a spagettiˇˇ") és ezeket összevonták alapszakokká. A régi szakokból pedig szakirányok lettek az alapszakokon belül.
Legjobban demonstrálni a sajátommal tudom:
régen volt japán szak.
Eddig oké? ... Oké.
Most ez így néz ki: Keleti nyelvek és kultúrák alapszak, japán szakirány. A "Keleti nyelvek és kultúrák"-ba pedig sok minden beletartozik az arabon át a kínaiig, indológiáig, törökig, stb. stb. stb...
Így már valamivel világosabb...? :-X

Luya-chan: ha valami kérdésed van, szerintem itt majd felteheted, mert többen vagyunk/voltunk egyetemisták/főiskolások, ahogy elnézem Mosolyog Aztán gondolom csak találsz valakit, akitől tudsz kérdezni a Téged érdeklő szakirányról + ha mégse, hát majd megpróbálunk összeokoskodni valamit amolyan jó öregesen xD
Naplózva

Miku-chan
Vendég
« Válasz #400 Dátum: 07 dec 04, 19:50:00 »

Ááá, köszönöm Arvael-sama a felvilágósítást, nem híába vagy te az öregek Örege.
Mostmár értem Nevet
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #401 Dátum: 07 dec 04, 21:06:35 »

Nincs mit, Vénségek Vénsége Nevet

Ja, meg nálunk még úgy volt, hogy alapszakokra kellett jelentkezni felvételinél, de idén már a szakirányokra kellett...
Naplózva

Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #402 Dátum: 07 dec 05, 00:13:15 »

Amúgy az alapképzések mire lesznek jók? /Munkavállalás terén/
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #403 Dátum: 07 dec 05, 10:44:14 »

Ez bizony egy igen jó kérdés. Amerikában egy viszonylag rendesen fizető állás, ami jó egy olyan középszintű létfentartásra. De ott ez már egy bejáratott rendszer. Itt viszont, mindenki egy magasabb fokú képzettséghez van szokva, szóval nem tudom, mi lesz ;D
Mondott egy érdekes dolgot a szomszédunk (nem, nem az, aki ordibál xD ahol a nyaralónk van, ott ő a nyaraló-szomszédunk xD egy tanár házaspár két gyermekkel), hogy vlszeg azért volt "jó" bevezetni ezt a BA rendszert, mert így 3 évvel később lesz sok munkanélküli az utcán... előtte nem gondoltam bele, de mindenesetre elgondolkodtató szempont, ne? ???
Naplózva

Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #404 Dátum: 07 dec 05, 19:20:59 »

Na szép kis hozzáállás Mosolyog Egyébként én a koreaiban látok fantáziát. Nemrég voltam egy tárgyaláson, ahol a koreiai gyorsfordító fószer( ebből egyébként jelenleg hiány van) 150 ropit akasztott le egyetlen  fordítási alkalomért.
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 05, 19:22:00 írta Der Teufel » Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!