24 szep 28, 14:20:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 420160 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #375 Dátum: 07 dec 03, 20:59:42 »

Hehh, Egyiptom, oda is el kéne egyszer néznem...

Hohó gyerekek, holnaptól lehet vizsgákra jelentkezni...megyek is beállítani az órám, a telefonom, reggel hatra, nehogy lemaradjak :-* Már csak azért kell rimánkodnom, hogy ne terhelőjön megint túl az a nyavajás Neptun(pfuj), mint ahogyan minden évben szokott... :idegroncs:
Naplózva
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #376 Dátum: 07 dec 03, 21:02:06 »

Soksikert a holnapi vizsgafelvételhez... Én Ausztráliába jutnék el szívesen onnan meg átugranék Japánba.. Ha ugyvesszük van Japán rokonom... (Szögről-végről Nyelvesít ,de van )
Naplózva
Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #377 Dátum: 07 dec 03, 21:05:04 »

Köszke. Majd meglátjuk most működni fog -e, vagy megint kapákkal, kaszákkal akarja meglincselni a tömeg a rendszergizdát...
Naplózva
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #378 Dátum: 07 dec 03, 21:14:27 »

Elhaztároztam... Soha nem leszek rendszergizda  :-X
Naplózva
Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #379 Dátum: 07 dec 03, 21:20:50 »

Hehe, elriasztottak a körülmények és az esetleges megtorlási lehetőségek? Nyelvesít
Amúgy egyébként, nem olyan rosszul jövedelmező állás és a csak a gépekhez kell érteni, meg a hálózati problémákhoz, meg a weblapszerkesztéshez, meg a...
Naplózva
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #380 Dátum: 07 dec 03, 21:22:15 »

Végülis nagyjából töbmillió oldalnyi dolgot kell ismernem legalább gyakorlatba   :-X
Naplózva
Feo
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 701


"Not all who wander are lost"


« Válasz #381 Dátum: 07 dec 03, 21:27:35 »

Ha jobban belegondolsz annyira nem gáz, hisz az ilyen gizdák ezek 90%-ával otthon is szórakoznak/tak úgy meg igazán nem nehéz...
Naplózva

Kenshin
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 814


« Válasz #382 Dátum: 07 dec 03, 21:32:52 »

Szerencsére a bolognai képzésről semmit nem tudok, egy jó indok mért jó "öregnek" lenni!  Nevet Csak az a vicces, h ami nekünk alig fért bele 5 évbe, hogy sikerül azt 3ba beleszuszakolni. Oké ott van még a master, de arról meg azt hallottam, h az meg már inkább a doktorandusz képzés irányába visz. Végeredmény az egészet nem vágom...  ???
Naplózva

Balin oldalbordája  és lelkes kísérleti alanya kacsint
Család? Köszi, az van! Ha tagja vagy, akkor úgyis tudsz róla! Mosolyog
De a legelsők, a kicsi öcsikéim: Dei és Davis! Mosolyog Egyetlen közvetlen nőnemű rokonom: Zemori(nekem)-chan kacsint
Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #383 Dátum: 07 dec 03, 21:38:48 »

Hála égnek, engem sem nagyon érint. Szépen is nézne ki, ha lenne alsóbbrendű/felsőbbrendű jogász.(már bocs a megkülönbözetésért,d e ez róla a véleményem) Huhúú, mekkora ribillió lenne... :lovoldoz: Próbálják csak meg ezt is tönkrecs***ni...
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #384 Dátum: 07 dec 03, 21:46:15 »

Ne aggódj, máris azt teszik Nyelvesít

Kenshin: na, pl. nálunk (japán szak/irány/) a régi rendszerben 4 év volt, és amit diplomát annak a végén kaptak a hallgatók, az felért egy masterrel. Na nálunk van 3 év BA (alapképzés, ill. BSc, ha pl. term. tud.) és utána újra felvételi >> MA (ill. MSc) és az 2 év. És akkor, ha valaki nagyon öngyilkos jellem és magasra tör, még egy PhD-t is letehet, ami (ha jól rémlk) újabb 3 év.
Nos, vicces volt, mikor múltkor megszólalt nyelvtanárnőnk japán órán, hogy ne aggódjunk, mert megint jól kiszórnak egy csomó mindenkit, mert csak tizen mehetne MA-ra... eh... és japán módra vigyorog... hehe... :-X

Ja, vizsgajelentkezés: már nov. 19-étől lehetett nálunk jelentkezni, de még mindig nincs fönt mindegyik vizsgám időpontja... és most, hogy ez megint eszembejutott, pár percig tuti ezen fogok őrlődni, minekután tavaly november közepén már ismertem a táncrendemet, most meg még imádkozhatok, hogy ne üssék egymást, mert már így is van 2, amihez csak egyetlen időpontot rendeltek hozzá ;D
Naplózva

Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #385 Dátum: 07 dec 03, 21:50:29 »

Én jelenleg csak az építész mester meg sima képzésen vagyok kiakadva... Tök felesleges volt különszedni mivel ha már elkezdtél vmi akkor ugy csináld hogy meg is érje... Logikus,hogy a jobbanképzett embereket keresik.. Itt nem az 5 diplomára gondolok,hanem az adott szakmán belül..
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 03, 21:51:10 írta Csillus » Naplózva
Kenshin
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 814


« Válasz #386 Dátum: 07 dec 03, 22:37:10 »


Na igen ezért nem értem, h minek talalták ki, hiszen elvileg a master többet nyújt, mint a mostani diploma, de csak az előhírnöke a PHDnek. Ezzel ellentétbena master képzésbe mégis olyan tárgyakat tesznek be (vagyis nálunk ez van a tervben), ami eddig csak a doktoranduszoknak kellett, ezekre pedig a való életben nincs szükség. Szóval az alap lemegy a főiskolai képzés fölé egy picit (pedig az emberek okkal jelentkeznek az egyetemre és nem a fősulira), a master pedig egy csomó felesleges tudást ad (korlátozott létszámnak), amit elvileg csak a kutatók használnak, arra pedig ott a PHD. Szal nem értem. Bár csak kívülről látom az egészet, aki benne van, biztos jobban érzékeli a pozitív részét is a dolognak...
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 03, 22:38:37 írta Kenshin » Naplózva

Balin oldalbordája  és lelkes kísérleti alanya kacsint
Család? Köszi, az van! Ha tagja vagy, akkor úgyis tudsz róla! Mosolyog
De a legelsők, a kicsi öcsikéim: Dei és Davis! Mosolyog Egyetlen közvetlen nőnemű rokonom: Zemori(nekem)-chan kacsint
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #387 Dátum: 07 dec 03, 22:41:32 »

Pozitív pl. (oké, most csak japán szakos/szakirányos példákat tudok mondani :-X), hogy nekünk már vannak a kultúrával kapcsolatos kurzusaink is + többféle alapképzési kurzusok (keletis-ókoris), így aztán nagyobb látókört kapunk (elvileg xD). Míg a régi képzésben csak a japán nyelv volt, mindenféle nyelvészetis dolgokkal és kultúra meg hasonló csak minimális vagy egyáltalán nem ;D no meg a keletis rész sem ennyire tág körűen... hm... ???

Mindenesetre még egy sor ahhoz a hosszú listához, mely azt a címet viseli, hogy "Minden, amit átvettünk Nyugatról és rossz" :-X
Naplózva

Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #388 Dátum: 07 dec 03, 22:42:04 »

Én majd benne leszek és eddig nem érzékelem a pozitív részét főleg mivel erről,alig beszélnek egyfolytába a 480an pontos rendszert ecsetelik változtatják,de erről szinte semmi...
Naplózva
Kenshin
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 814


« Válasz #389 Dátum: 07 dec 03, 22:46:21 »

Mi az a 480 pontos rendszer? még nem is hallottam erről..  :-[ Ja örülök, h tetszett a szombati elfoglaltságod!! Nevet

Mindenesetre még egy sor ahhoz a hosszú listához, mely azt a címet viseli, hogy "Minden, amit átvettünk Nyugatról és rossz" :-X

Ez jó... Nevet
Naplózva

Balin oldalbordája  és lelkes kísérleti alanya kacsint
Család? Köszi, az van! Ha tagja vagy, akkor úgyis tudsz róla! Mosolyog
De a legelsők, a kicsi öcsikéim: Dei és Davis! Mosolyog Egyetlen közvetlen nőnemű rokonom: Zemori(nekem)-chan kacsint
Oldalak: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!