24 szep 21, 23:44:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 157 158 [159] 160 161 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 417201 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #2370 Dátum: 11 szep 17, 09:40:53 »

Én erre nem igazán tudok mit mondani, de azt tudom, hogy pár volt osztálytársam ment 0. évfolyamra, ami eddigi visszajelzéseik szerint aránylag laza, de azért még így is többet kell tanulniuk, mint régen. ( ez alap )
Mellesleg, ők nem nyelvire mentek, hanem általánosra. ( Az kb. olyan mint az én sulimban a Humán tagozat )

De egy osztálytársnőm bejutott egy kéttannyelvűbe gimibe, bár, a volt osztályfőnökünk szerint, olyan helyre bekerülni nem nehéz, csak bent maradni...  >.<#
Bár, szerintem, ha végül azt választanád Hanii, akkor sokkal jobban járnál vele, mint a tagozatos osztállyal.
 
Az eddig hallottak alapján, aki nyelvi tagozatra ment, azt nyilatkozta, hiába a heti 5 angol vagy német óra, kénytelenek külön tanárhoz járni, ha nyelvvizsgát akarnak, mert egyszerűen KEVÉS...

A kéttannyelvűben pedig nem csak az angol órákon van angol, hanem törin, matekon, és azt hiszem a végén biológián is.
Ha én mindenképpen nyelvet akartam volna tanulni, lehet inkább az utóbbi utat választottam volna...
( de inkább maradtam a biológiánál ikszdé )

De mivel azt írtad, inkább tagozatra mennél, akkor szerintem ha már tényleg jól tudsz, fölösleges még 1 évet pluszban szenvedni. Bele lehet rázódni a középsulis életbe az 1. éven is, nem feltétlenül szükséges a 0.

Mi most az angolt a hatodikos anyagtól ismételjük, egész 9.-ben. Totál dedósnak érzem magam, mondjuk sok új szót tanulunk, de a nyelvtani részben nincs semmi új...
De végül is, annyira nem nagy baj, legalább jobban megtanuljuk!  Pontosan


 
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
vivien.san
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 565

ich bin KennTachi <3


« Válasz #2371 Dátum: 11 szep 17, 10:49:39 »

Én kéttanos gimib járok ( németes osztályba ) és tavaly úgy kezdtem a sulit h semmit nem tudtam, és évvégén már középfokú vizsgát tettem. Most németül tanulom a törit, föcit, bioszt, matekot és jövőre a fizikát is. Az angolban kicsit vissza fejlődtem őszintén szólva, de évvégére meg lesz az angol nyelvvizsgám, elvileg külön tanár nélkül is.
Bekerülni tényleg nem olyan vészes, de azért nem könnyű, és bentmaradni viszont nem egyszerű, bár ha valaki előtte tanulta a nyelvet akkor azért előnyösebb helyzetben van.
Naplózva

♥♥
Do you know where hell is? Inside your head !
Ha győzni akarsz, kelj fel, harcolj, és tanulj meg csalni is <3
Az élet szenvedés, amit vágyaink okoznak. Így ha kioltjuk ezeket, megszabadulunk szenvedéseinktől. - Buddha-
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #2372 Dátum: 11 szep 17, 14:44:05 »

uchihamasashi: ne becsüld le magad Szomorú legyél jó kedvvel és nyitott minden felé am mennyi év kell neked hogy kész legyél mindennel? na én most jövöre megyek vagyszakközép vagy magasabb suli de ha szakközéöbe megyek akkor 4 évem van és végzek viszont mérnöknek készülök (majd eldöntöm milyennek) és ahhoz kell az a suli nem a szakközép ahol 3 évet leszek ( mind1 milyen suli de ha jól tanulok akkor fele idö alatt megvan és a nyári idöm is erre szánom mivel muszály) akkor mennék azután másik szakközépbe de az nehezebb de csak ott lehet mérnöknek tanulni és ott is kb 4 évet az már így 7 év és ha a az elöbb irtam azta sulit amibe 3 évet lennék mehetnék egy másikba ahol 2 évet lennék azután jönne az egyetem ami 4 év és azzal 9 év tehát röviden:
- következö suli: 3 év azutáni szakközép: 4 év ---- 7 év egy valamennyivel kissebb fizetésü mérnök
- következö suli: 3 év de nem szakközépbe megyek hanem másikba: 2 év azután meg az egyetem: 4 év

minimálisan 7-9 év múlva végeznék de ha beleadok mindent meg nyáron is csak tanulok akkor ilyen 5-6 év
Naplózva
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2373 Dátum: 11 szep 17, 15:47:57 »

Köszi a válaszokat! Mosolyog
Akkor összegezvén inkább a 4+1-est ajánljátok, vagy kéttannyelvűt.
Mondom ez utóbbival csak annyi a problémám, hogy nincs nagyon ilyen a közelemben, illetve ami van, az nem olyan nyelvvel foglalkozik, amit én szeretnék tanulni. smirksweat
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #2374 Dátum: 11 szep 17, 16:12:45 »

nekem rossz lesz a jövöévem mivel 4 nyelvböl vizsgázok 1. holland: könnyü 2. angol: még könnyebb mivel majd nem beszélem 3. francia: huha csak 2 évnyi tanulás után nehéz lesz 4. német: a német könnyü leszmivel van benne holland is és pápá. am összesítve ilyen 90% lesz mivel a francia lefogná de ha a francia nem lenne akkor ilyen 95-98%.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2375 Dátum: 11 szep 17, 16:24:30 »

Nem a németben van holland, hanem a hollandban német.  Nyelvesít

Egyébként is, az a nyelv olyan, mintha egy részeg angol tengerész megpróbált volna németül beszélni. Azok a hörgések meg kiakasztóak: hrrr kra ha hörrr hkraa van hr.

Hrrhaah hrrahh.
Naplózva

hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2376 Dátum: 11 szep 17, 16:35:16 »

Nekem nemsokára megkezdődnek a japán óráim, és a középsuliban majd olaszt szeretnék tanulni, egyszer meg majd portugált és oroszt. :3  Nevet
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Handy
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


WWW
« Válasz #2377 Dátum: 11 szep 17, 16:37:09 »

Hát, én 3-tól kezdtem franciát tanulni, és így vagyok 4 osztályos francia kéttannyelvűn. Bár leginkább csak azért, mert ide könnyen felvettek...  ikszdé Viszont kicsit tartok a töri érettségitől franciául, de majd lesz valami... Viszont ugye emelt szinten kell nyelvvizsgázni, és ha nem lesz meg a 60%, akkor csak alapfokút kapok... =_= De lehet ezt már leírtam, már nem tudom. xD Bár az én sulimban csak ettől az évtől kezdődött 5 éves francia kéttannyelvű, de nekem felesleges is lett volna.
Váh, olaszt én is szerettem volna, de sajnos nem vagyok túl jó nyelvekből, és elég a franciával szenvednem, bár eléggé hasonlít a két nyelv, szóval amikor elkezdtem egy időben egész gyorsan haladtam, de aztán abbamaradt...
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #2378 Dátum: 11 szep 17, 17:46:15 »

Mindenkinek könnyebb fiatal korában nyelvet tanulni, mert akkor fogékonyabb az agy, de még nem vagy abban a korban hogy ne legyen olyan fogékony. Neked még egyszerű megtanulni a nyelvet, főleg ha van nyelvérzéked, vagy csak simán jó hallásod hozzá, de egy 50 éves ember már tényleg elmondatja magáról hogy neki nehezebb megtanulni egy nyelvet.

Igazából a nyelv oktatás már eleve siralmas nagyon sok iskolában, így csak a fogékony agyat a tanárok elpazarolják, és nem csinálnak semmit, ami felháborító.

Handy, elismerésem, remélem vagyis tuti sikerülni fog a történelem érettségi franciául. Tejóég, azért az nem semmi, én most akarom megcsinálni a nyelvvizsgám franciából, de nagyon félnék az ilyen fajta érettségitől. Bár egy barátnőm is így fog járni csak ő angollal.

Még régebben az egyik osztályfőnököm mondta hogy ő tudd franciául és olaszul is, egyszer valamelyik országban bekapcsolta a tévét és elkezdett valamit nézni, és csak 1 óra után jött rá hogy a spanyolul megy, mert gyakorlatilag mindent értett.  Ennyire hasonlítanak a nyelvek.
Naplózva


Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #2379 Dátum: 11 szep 17, 20:31:39 »

saphira: tudom ikszdé csak kiváncsi voltam belekötsz-e  Pojén
uchihamasashi: hát igen kiváncsi leszek ha japánba vagy egy japánnal meglátlak beszélni pl: 'azt mondod '' úgy hívnak hogy.....ennyi éves vagyok azt annyit hallanék '' csi csen csing csen kun kán csi csing cseng '' xDDDD

amúgy én ha kész vagyok ezekkel a nyelvekkel ( holland, angol, német, francia) akkor ráállok a spanyolra meg az olaszra mert a spanyol és az olasz hasonlít egymásra. azután meg majd meglátom. láttam tegnap egy kisgyereket 6 nyelven beszélni 10 évesen ( holland, török, német, angol, görög és arab).
Naplózva
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #2380 Dátum: 11 szep 17, 20:42:06 »

OFF: tudod hogy a magyarok a kinaiaktól lopták azt a szót hogy fing xDDDDD

gyere fészre mert most tudok beszélni.

összpontosíts is Nevet kell az
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2381 Dátum: 11 szep 18, 08:30:45 »

Nem a németben van holland, hanem a hollandban német.  Nyelvesít

Egyébként is, az a nyelv olyan, mintha egy részeg angol tengerész megpróbált volna németül beszélni. Azok a hörgések meg kiakasztóak: hrrr kra ha hörrr hkraa van hr.

Hrrhaah hrrahh.

Hehe, apámnak egyszer egy vallon (francia anyanyelvű belga, aki utálja a hollandokat), azt mondta, hogy a holland nyelv úgy jött létre, hogy pár német túl sok sört ivott, és úgy akartak németül beszélni, hogy közben egyfolytában böfögtek. ikszdé
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2382 Dátum: 11 szep 18, 09:34:07 »

Egy kicsit  elvonatkoztatva a témától:
Ez a mondás hasonlít arra amit oly gyakran kényszerülök hallani, hogy a szlovák nyelv úgy jött létre, hogy páran részegen próbáltak betű kirakóst játszani Mosolyog
Amúgy érdekes, most, hogy már nem kell, felettébb hiányzik a nyelv tanulás, de sajnos kétlem, hogy beleférne az időmbe =/ pedig múltkor előszedtem az orosz füzetem is nézegetni, meg szobatársakkal úgy tettünk kínunkban egyik este mintha németül kommunikálnánk Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2383 Dátum: 11 szep 29, 09:44:38 »

Valaki nemtudna egész véletlenül segíteni nekem valós fügvényeket tanulni? Rám férne egy kis korrepetálás Szomorú
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2384 Dátum: 11 szep 29, 12:07:26 »

Én még az elképzeltektől is undorodom, nemhogy a valósoktól. Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 157 158 [159] 160 161 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!