24 szep 22, 03:32:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 147 148 [149] 150 151 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 417383 alkalommal)
0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
Sassy
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


« Válasz #2220 Dátum: 11 márc 31, 00:32:47 »

Uhm Zemori-san szntem te félreértesz engem. Nem azért írtam le a dolgokat, mert hibáztatom a diákokat. Sőt, én is ki fogok menni ha lehetőségem lesz rá, amint lehet.

Itt az a baj, hogy az állam nagyon elrontja a dolgokat, az oktatástól kezdve egészen a munkával való foglalkoztatottságig. Mosolyog De véleményem szerint elég szubjektíven nézed a dolgokat, mint a legtöbb magyar :X

Én szeretem megvizsgálni az érme két oldalát. Ha az állam szemszögét nézed, van benne igazság, hogy mindent szigorítanak. Elvégre mi választó polgárok, (mint birkák sokasága) szavaztuk meg mindig is magunknak a hülyeséget... Mondva, hogy nincs más választásom! A legtöbb magyar polgár ezzel megy el szavazni: "szavazok erre meg arra, mert a másik ugyse jobb, más meg ugysem lehet" Nevet de rossz felfogás, de rossz. És még azt sem vesszük észre amikor a jelenlegi kormányon lévő párt éppen próbál megfosztani minket mindennemű jogainktól... Merthogy ez történik most.

NAh én is érzem, hogy offolok. Ugyhogy ezzel lezárom magamban ezt a témát xD
Naplózva

UT 2004 <3

"Ön és közveszélyes kocka"

-- Boom lay Boom lay Boom -- Ördögi
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #2221 Dátum: 11 márc 31, 01:44:34 »

Én nem tervezem, hogy elmegyek máshová. Itt születtem, itt nőttem fel, itt ittam meg az első alkoholos italomat, szerettem bele lányokba először, csókolóztam először, próbáltam ki az első videojátékomat, stb. Nekem legalábbis ezt jelenti az ország, és úgy érzem, tartozom annyival ennek az országnak, hogy próbálom szebbé tenni a magam módján. Országot írtam, nem államot. Mosolyog Ha kimennék, akkor miért mennék ki? Pénzért, ez egyértelmű. Azaz, ha leegyszerűsítjük, akkor azért hogy a másik ország pénzét kapjam meg. Nekem olyan érzésem lenne, mintha kihasználnám az országot, ahogy az itt végzett diákok is elhagyják Magyarországot, mert már kihasználták az oktatás lehetőségeit. Igazából sajnálom, hogy sokaknak csak ennyit jelent itt élni.  Szomorú   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #2222 Dátum: 11 márc 31, 19:14:22 »

Nem, ezt neked jelenti rondár, ha valakitől hallod,h kiment, akkor neked ez jut eszedbe, ugye ezért is írtad le. Csak a pénz... Az tetszik és szép, amikre emlékszel, és érdekes,h az országgal kötöd össze, tedd így ha jónak ítéled:) Én konkrét helyekre, időszakokra, és főleg emberekre emlékszem jó szívvel és találkozom velük ma is, néha a régi helyeken. De ez nem fog rabul ejteni. Mert a barátaim már szélednek szét. Nem csak más városokba - ahol megintcsak tudunk találkozni, a szerelmemmel csókolózni vagy inni, - hanem más országokba is. Ahol majd, ha szerencsém lesz kijutni megint találkozhatunk és tehetjük, amit korábban. Sőt új helyeket fedezhetünk fel, bárhol bármilyet, így új élményeink lesznek:) Én ezt az oldalát így látom. Az itt születtem, itt nőttem fel és ittam, csókolóztam akár egy városhoz is köthet, mégsem döntesz úgy,h soha el nem hagyod, csak mert vmi miatt érdekesnek tűnik a másik.

Sassy, örülök,h félreértettelek:D
Ezután azt mondom: egyetértek. Az érme másik oldalát is értem. Mindig igyekszem én is látni a másik oldalt. De ettől még nem érzem úgy,h megértőnek is kell lennem. Az én szavazatom, elgondolásom nem azok közé tartozott, mint a többség. Igyekszem az általad vázolt gondolatok csapdáját elkerülni:) Ettől még a többség dönt, mi elfogadjuk. Következmény ilyen vagy olyan. Ha teszünk ellene, ellépünk a dolog mellett, akkor mindenki a maga módján. In peace. Sztem kb értjük egymást és én sem folytatom ezt akkor tovább:)
Jó volt e csevej:P

Ezt el is felejtettem. Ezért jöttem fel igazából most fórumra:D http://joemberek.blog.hu/2010/11/02/hogyan_legyunk_jok ÁÁÁlllat sztori:D
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 31, 19:19:49 írta Zemori-san » Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #2223 Dátum: 11 márc 31, 21:09:52 »

Január óta folyamatosan kapom az sms-t, hogy megrendelés hiány miatt nem kell menni melózni, így talán összességében 1-2 hét kivételével nem is voltam. Igaz kevesebbet, de bért így is kaptam, ráadásul az utolsó a héten azt is megírta a főnök, hogy "nyugi mindenki véglegesítve van". Elég szépen örültem a jó hírnek, mivel ráadásul a fél éves munkaviszony miatt még fizetésemet is "megemelték" Persze az öröm csak egész mostanáig tartott, ugyanis a legutolsó sms-ből megtudtam, hogy a gyár az egész kft-vel szerződést bontott. ikszdé
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2224 Dátum: 11 ápr 01, 08:39:29 »

Ezért jöttem fel igazából most fórumra:D http://joemberek.blog.hu/2010/11/02/hogyan_legyunk_jok ÁÁÁlllat sztori:D

Áhhh, ez egyszerűen hatalmas. Nevet Bírom az ilyen történeteket. ikszdé


Ami a témát illeti, én biztos nem fogok kimenni. Nem, nem, soha. Itt is szegény vagyok ugyan, de most miért legyek egyszerre szegény, és koszos bevándorló is valahol máshol? Inkább maradok csak csóró. ikszdé
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #2225 Dátum: 11 ápr 01, 13:07:57 »

A punkok amúgy sokszor segítenek itt-ott, egy rakat történet szól róla, de van magyarázat is.
A stílussal együtt jár sokszor egyfajta közvetlenség, "gátlástalansáG", ami a sok az idgeneket levegőnek néző emberrel ellenben az iylesminek is teret ad. Lehet, hogy mondjuk a szürkeöltönyös negyvenöt éevs irodai munkásnak is feltűnika  néni, de az is biztos, hoyg nem fogja megszuólítani, legfeljebb megy tovább, és magában szid midnenkit, hogy nem megy mrá oda senki.
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 01, 13:09:31 írta STM » Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #2226 Dátum: 11 máj 30, 17:18:56 »

Na, tetszett ez a nap. Magyar órán év végi jegyekről volt a téma. Tanár nő kinyomtatta az elektronikus naplót. Osztálytársamnak, akinek több száz óra hiányzása van, 2.29 átlaggal hármast kapott év végére. Haverom úgy szint 2.29, neki felelnie kell a kettesért, különben megbukik. Nekem 2.53, idézem a tanárt: ,,felelhetsz a kettesért". Igaz, hogy az előző 3-4 órán eléggé betyárkodtam a padtársammal, de nem ezért. Saját szájából hallottam, hogy igazságtalannak nevezte a döntést, - WTF? - majd egy "kész, vége, pont" felkiáltással folytatta a névsor olvasást. Az se zavarta, hogy mellettem az egész osztály tolta neki, hogy ez így para. Btw humán beállítottságú az osztály. Kiszámoltam, ha tíz darab egyest kapok, még úgy se megyek le 2.0 alá.
Az eset tanulsága: ne legyünk olyan sötét felfogásúak, hogy két csoportba soroljuk be az embereket (jó és rossz). A rosszak közé tartozik az, aki szemetelt az utcán és az, aki ráb*szta az atomot Hirosimára.
Nos, Jézus nem a békét hozta el, hanem az igazság kardját az ellen, aki láncra ver. Az ilyen égbekiáltó igazságtalan "zsarnokokat" egytől egyik kivégezném. De maradok az együttérzésnél, hogy milyen szeretet hiányos lehet az ilyen. ,,Ahogy a sötétség csak is a fény hiánya, úgy a gonoszság a szeretet hiánya."
Naplózva



Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #2227 Dátum: 11 máj 30, 17:49:13 »

Megoldás a tanulás ugye mindig. És akkor nem lesznek kétes jegyek, pláne nem kettes környékiek.
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #2228 Dátum: 11 máj 30, 17:49:51 »

Azért ez nem mindig ilyen egyszerű  Hümm-hümm.
Naplózva
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #2229 Dátum: 11 máj 30, 17:51:23 »

Tanulás és kettes körüli teljesítés közt van különbség. Még ha f@sz is a tanár:) Jártam én is agyaskakasokhoz:)
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2230 Dátum: 11 máj 30, 18:00:09 »

Zemori-san: nincs igazad.
Van, aki egész évben ki sem nyitja a könyvet, évvégén mégis színötös. (én Kúl)
Olyan is van viszont, akinek vért kell izzadnia a hármasért.
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 30, 18:10:23 írta gman » Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #2231 Dátum: 11 máj 30, 18:08:00 »

Erről pont ma tartott előadást a biosztanár. Kijelentette, hogy azért szemétkedik velünk, mert az élet sem igazságos, tanuljunk belőle. Az élet is szeszélyes, szokjuk meg. ^^

Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2232 Dátum: 11 máj 30, 18:09:43 »

Az ilyen emberek nem tanultak meg egy fontos közmondást: Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. Nevet
Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #2233 Dátum: 11 máj 30, 18:14:37 »

Én mindig is abban hittem, hogy a világunk az, amivé mi formáljuk. Azokat az embereket pedig nem igazán bírom, akik próbálják rám erőltetni a nézeteiket. Ha pedig ellentmondasz, te vagy a pofátlan, a nagyképű, a szemtelen. Nem az élet igazságtalan, hanem az adott személy.^^
Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #2234 Dátum: 11 máj 30, 18:28:08 »

Zemori-san: nincs igazad.
Van, aki egész évben ki sem nyitja a könyvet, évvégén mégis színötös. (én Kúl)
Olyan is van viszont, akinek vért kell izzadnia a hármasért.

Mert van aki megérti és megjegyzi órán. Van akinek kell hozzá tennie is. Van, amiben neked kell kicsit jobban odatenned magad, valamiben meg másnak. Valakinek meg mindenben.
Nekem is volt miért izzadnom, meg volt olyan, ami ment magától is.
Voltak szemétkedő tanárok, olyankor plusz munkát vállalsz, meg nem alakítasz ki olyan szokásokat, amiknek köszönhetően alig töltesz valami időt a tanulással. Ha ráfogja valaki, hogy nem megy, mint oly sokan, vagy ha azon lovagolsz, hogy dehát volt az osztályban, akinek jobb jegyet adtak ugyanarra az átlagra, akkor a te jegyed nem lesz jobb.
Lehet, hogy az attitűdön érdemes változtatni. Nem kell igazságtalanságot kiáltani. Van, akiben több rejlik, csak a lustaságát kéne elfelejtenie és azokkal igenis szemetebbek a tanárok.
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 30, 18:30:52 írta Zemori-san » Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Oldalak: 1 ... 147 148 [149] 150 151 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!