24 szep 21, 23:49:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 148 149 [150] 151 152 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 417208 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2235 Dátum: 11 máj 30, 18:44:44 »

Szó sincs itt lustaságról, csak a magyar oktatási rendszer csődjéről. Az egész iskola egy kényszer és még csak meg sem próbálják az emberrel megszerettetni a dolgot. Aki szeret valamit az persze, hogy megtanulja mert érdekli, én pl. világéletemben imádtam olvasni, meg a verseket és kb. második olvasásra megtanultam az összeset és úgy is maradt. De mondjuk egy fizika órán még akkor sem tudtam volna figyelni ha pisztolyt szorítanak a fejemhez. Nevet

Most meg itt van ez az alkotmányjog. Ugyanolyan normális magyar szöveg, mint bármelyik irodalmi dolog, csak egyszerűen utáloooooom. És így nem jegyződik meg automatikusan. Nevet

Aki könnyen tanul, annak máshogy alakult ki a neuronhálózat az agyában. A legtöbb esetben véletlenül, de ezt tudatosan is pont úgy meg lehet tanulni fejleszteni, szal aki arra veri, hogy alapból okos, az olvasson kicsit utána és be kell lássa, hogy nem olyan különleges. Nevet
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #2236 Dátum: 11 máj 30, 19:26:10 »

Idézetet írta: Zemori-san
Nem kell igazságtalanságot kiáltani. Van, akiben több rejlik, csak a lustaságát kéne elfelejtenie és azokkal igenis szemetebbek a tanárok.

1, Nem is én mondtam. Ez az ő szájából hangzott el. Nem tagadja, hogy korrupt. Ha te lennél a helyemben valószínűleg nem osztanád így az észt. Az önkontrollomról vagyok híres, de mikor már tonnába ömlik a sz*r a nyakadba, valahogy nem tudok mindent olyan könnyedén eltűrni és együtt érezni mindennel.
2, Valahogy ilyen esetekben elfelejtik a tanárok azt mondást, amit ők szoktak emlegetni, hogy "magadnak tanulsz, nem nekem". Akkor miért jön le megkérdőjelezhetetlenül úgy a helyzet, hogy épp a fordítottját kiáltja? Hagyj a "csak jót akar szöveggel", mikor ő maga mondta, hogy korrupt, meg szimpátia alapon osztályoz. Nem csípi a fejem, erről van szó. Nem a tudásom osztályozza. Szerinted 2.53 átlagomnak van valami köze az egyeshez? Semmi. És a 2.29 átlagnak van valami köze a hármashoz? Semmi. Én nem a saját igazam hajszolom. Csak egy igazság létezik, az pedig a teremtésé, a Teremtőjé.


Idézetet írta: Lille17
Erről pont ma tartott előadást a biosztanár. Kijelentette, hogy azért szemétkedik velünk, mert az élet sem igazságos, tanuljunk belőle.

Egyetértek veled, az életünk az, amivé tesszük. Minden úgy van, ahogy lennie kell. Csak sajnos sok ember - mint a jelenlegi helyzetben -, mással akarja megetetni azt, amit kifőzött. Csak az ilyen embertelen emberek mondják azt, hogy az élet igazságtalan. A teremtés nem hibázik. 
Naplózva



Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2237 Dátum: 11 máj 31, 12:44:07 »

Átmentem alkotmányjogból. Úgy néz ki mégiscsak léteznek csodák. Nevet
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2238 Dátum: 11 máj 31, 12:46:37 »

Gratulálok hozzá! Tudom, hogy nem hiszel az ilyesmiben, de azért mondj az én fizikámért egy imát, jó? *_*
Naplózva
CsiziDani
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 948


Plüsscica karbantartó


« Válasz #2239 Dátum: 11 máj 31, 12:59:37 »

Fizika mely területében vagy most érdekelt?
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2240 Dátum: 11 máj 31, 13:00:06 »

ha már egyszer leírtam elküldöm

Nálam még a 4-es se jó... Bár később, komolyabb suliba, a Meggyesibe már nem biztos hogy baj ha 3ast szerzek, de a véleményem az, hogy mindenki lehet ötös tanuló, csak megfelelő mennyiségű szorgalom kell, ami lássuk be, bennem nincs meg.

És idén összesen 1 órát tanultam, így is meglett a 4-5 átlag. smirksweat És ez szerintem nehezebb év volt mint majd a 8. lesz...

A pótvizsga meg mindenhol pótvizsga... Csak nem ment fel az alól. smirksweat Vagy de? Hümm-hümm Mondjuk én még annyira csak nem tudhatom....

B+ azért ne akarj összehasonlítani egy egyetemet az általánossal xD én látom előre  hogy jövőre már akkor is überboldog leszek ha csak 1-2 tárgyat nemsikerül megcsinálnom az átlag ott már nem fog érdekelni ikszdé csakúgy mint azse hogy hanyadjára csinálok meg 1-1 vizsgát ikszdé nagyapámnak is volt anno egy csomó tárgya ahol pl kidobták vizsgáról xD mégis elég vezető pozíciókba juttatta az élet, volt börtönben igazgatóhelyettes meg polgármester és senkit se érdekelte, hogy mi volt a vizsgáin ikszdé

am Rita sztem a 2,7es átlag egész jó ahoz képest hogy Péter mondta, hogy náluk volt 1,valahanyas  évfolyam átlag ikszdé és az a szám nem igen közelítette meg a 2-t sőtt ikszdé
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2241 Dátum: 11 máj 31, 13:03:22 »


Amíg a tanárok nem adják meg a kellő tiszteletet felém nézve, én se adom, ezt már ott megtanulták.... Mosolyog Én már eljutottam odáig hogy hozzávágtam a tanáromhoz a barátom  A4-es füzetét és ráfogtam... smirksweat (annyira nem vagyok rá büszke de nagyon fel idegelt)

Fuh...engem egyszer idegelt fel nagyon egy tanárom, akkor is udvariasan megkértem, hogy inkább folytassa az órát, és ne beszéljen nekünk ilyesmiről...

Az én szüleim pedagógusok... és mind a ketten úgy látják a gyerekek hülyülnek elfelé és túlságosan is nagyra tartják magukat. Tiszteletet várnak el, mikor ők sem adják meg. A TANÁR EMBER. Hihetetlen de vannak érzései, sőt néha rossz napja is van. De abba rohadtul nem gondol bele a diákok jó része, hogy milyen potom összegekért, mennyit geccsolnak és még mellé a diákjaik semmibe veszik őket. Mit vártok el, mikor pokollá teszitek minden napját?

Mellékesen...a tanár-diák kapcsolat függőviszony és tetszik-e vagy sem, te függsz a tanártól. A munkahelyeden se lehet visszapofázni a főnöködnek mert rövidúton lapátra tesz. Márpedig ahhoz, hogy egyél dolgoznod kell. (Kivéve, ha a szüleid egy egész királyságot hagynak rád. De ebben az esetben meg inkább vonulj vissza a tornyodba mindenkiek jobb lesz)


Noeka, köszi...tök jó, hogy te itt vagy...

gman...sajna nem mindig jön be a szép mosoly és a szempillarezegtetés..
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 31, 13:04:30 írta Morita » Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2242 Dátum: 11 máj 31, 13:13:35 »

Feladtam...győztél... Ha nem engeded, hogy ők tanítsanak, hát az élet fog. De hozzá már nem lehet hozzávágni egy füzetet sem.


Úristen "aki ismer", nézd kinőttem a prófétai mivoltom!!!

« Utoljára szerkesztve: 11 máj 31, 13:14:49 írta Morita » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2243 Dátum: 11 máj 31, 13:16:24 »

Én néha komolyan visszasírom azokat az időket amiket meg se éltem. Annyira de annyira hiányozik az amilyenek a régi idők tanárai voltak, akik pl. nagyszüleinket okították, igazi tiszteletet parancsoló emberek, legalábbis ilyen meséket hallok, hiányzik az hogy anno tudott tenni a tanár a "senkiházi alkat" diákokkal valamit... nem pedig mint most, hogy ha már ferdén néz rád valamelyik tanár mert nevelni akar, te felhangon hangoztatod, hogy hogy a francba képzeli már, mért nincs benne tisztelet irántad "kis taknyos kölyök" iránt, mond mit értél el az életbe amiért neki oly annyira tisztelnie kéne?
Nekem isvan/volt pár tanár rokonom és ah
De légycsak továbbra is fafej ha eztakarod megérdemled
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 31, 13:17:36 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2244 Dátum: 11 máj 31, 13:20:13 »

Én néha komolyan visszasírom azokat az időket amiket meg se éltem. Annyira de annyira hiányozik az amilyenek a régi idők tanárai voltak, akik pl. nagyszüleinket okították, igazi tiszteletet parancsoló emberek, legalábbis ilyen meséket hallok, hiányzik az hogy anno tudott tenni a tanár a "senkiházi alkat" diákokkal valamit... nem pedig mint most, hogy ha már ferdén néz rád valamelyik tanár mert nevelni akar, te felhangon hangoztatod, hogy hogy a francba képzeli már, mért nincs benne tisztelet irántad "kis taknyos kölyök" iránt, mond mit értél el az életbe amiért neki oly annyira tisztelnie kéne?
Nekem isvan/volt pár tanár rokonom és ah
De légycsak továbbra is fafej ha eztakarod megérdemled


Ugye...nekem még voltak ilyen tanárim, így a nyugdíjazásuk szélén...ők még azért mentek tanárnak mert tudták, hogy a következő generációt tanítani nagy felelősség és nagy kitüntetés. És tudták, hogy tanárnak lenni nem annyi, hogy leadják az anyagot. Elvégre is annak a korszaknak a meghatározó részét, amelyben a személyiségünk kifejlődik velük töltjük és igyekeztek életre való becsületes embert nevelni a diákjaikból.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #2245 Dátum: 11 máj 31, 13:53:28 »

A tanárokról meg a ártatlan diákokról.. A Csillagban is csupa ártatlan ember ül... Hümm-hümm

Az ilyen régi vágású tanárokat én is szerettem, és tiszteltem... A fiatalabbaknál már hiányzott a tisztelet, de jól megvoltunk... A mostani generációt komolyan nem értem, hogy mire fel van nagy arca... Tanulás helyett órán fécbukozik mindenki, a tanárnak visszapofázik, stb... Igen az én korosztályom sem volt stréber könyvmoly éltanuló banda, de ilyn durván nem toltuk..
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #2246 Dátum: 11 máj 31, 14:08:21 »

Az a legjobb az egészben, hogy a "mostani megeráció" nem csak a tanárokkal viselkedi így. Az alsós kis suttyóknak állt még feljebb, ha rájuk szóltunk, hogy vissza lehetne fogni mostmár az arcoskodást. Még annó, altalánosban azzal szórakoztak a kis másodikos/harmadikos fiúk, hogy a nyolcadikos lányokat fogdosták. Mi abban a korban még kb rájuk sem mertünk nézni, nemhogy beléjük kötni. Persze utána mindig a nagyokat cs*sztette a tantestület, mert "ők az idősebbek, nekik kellene okosabbnak lenni"...
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2247 Dátum: 11 máj 31, 14:40:48 »

Amúgy, jah ez tényleg így van...most nem arról, van szó, hogy feltétlen megköveteljük a tiszteletet...bőven elég ha leszarnak engem és békén hagynak és poénból nem vágnak hozzám egy labdát, merthogy ők milyen menők...
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2248 Dátum: 11 máj 31, 14:42:46 »

Poén volt ma. Van egy nagyon durván stréber csaj a szakaszomban és mindig mindent tökéletesre tud, de semmi önbizalma nincs és minden vizsga előtt remeg, meg halálra izgulja magát.
Mondtam neki, hogy én, hogy gondolkodom. Szrd le, hogy átmész vagy nem, a vizsga öröméért vizsgázz. Olyan wtf arcot vágott, hogy öröm volt nézni. Nevet De én meg tényleg komolyan gondoltam. Ha így állok hozzá tényleg jó poén.  ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 31, 14:45:43 írta Gdat88 » Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2249 Dátum: 11 máj 31, 14:46:21 »

Hát igen...nincs is jobb egy vizsgánál...matekból is úgy döntöttem még egyszer elmegyek...
Ilyen csajuk nekünk is van. Csak ő még facebookon és lev.listán is nyomatja ezt. Már egy cseppet unjuk. Nem baj az hogy izgul és mégis 95%-ot ír...egészségére...de ehhez miért kell egy egész kálváriát lejátszani?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 148 149 [150] 151 152 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!