24 szep 22, 04:22:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 146 147 [148] 149 150 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 417398 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #2205 Dátum: 11 márc 18, 22:59:38 »

Na igen, de a fix mennyiséget másodikaian hangosan felolvasni anyám meleltt az azstalnál egy kelelmetlen emlék. A Csít később újraolvastam, és tetszett, a Vukkot akkor alig rágtam át mikor kötelező volt, később azt is rendesen olvastam és utána, még nagyon sok Feketét... de ez is jól példázza, hogy a gyerekekre nem jó ráerőltetni valamit.
Naplózva
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #2206 Dátum: 11 márc 19, 02:05:58 »

Iskola. Ha anya nem rakná elénk azt a sokféle kaját kiskorunkban, akkor nem is tudnál arról,h ennyi féle kaja van.
A suli is ilyen. Ad egy csomó dolgot és ő is azt mondja,h tessék megenni. Aztán, ha mindent megettél már, amit adni tudott, válogathatsz.
(Ha arra gondolsz,h ott a tv, a net és egyéb éttermek,h megtudd miféle kaják vannak, akkor azt mondom,h ott a tv, a net, az egész világ, hogy megtudd miféle dolgok mentén működik a világ, de egyedül nem tudsz mindent magadtól megtapasztalni, csakis néhány segítő személlyel. Ez pedig kell ahhoz, hogy tudd mit szeretnél majd az életeddel kezdeni a szokásos "családot alapítok, hogy majd a gyerekek is családot alapíthassanak" elven felül.)

Kroli egy korábbi megjegyzésére miszerint a tanulás miatt hagy ki valami égbekiáltóan fontosat: a tanulás is ugyanolyan izgalmas dolgokat rejt, mint más élmények. Ez is egy élmény. Ez is olyan, amit 40 évesen bánni fogsz, hogy kihagytál. (Van, aki már 21-22 évesen bánja, mert piszkosul nincs semmilyen munkára lehetősége. Bezzeg, ha tanult volna és nem úgy gondolja, hogy a tanulás elveszi az élményeitől az időt...)
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #2207 Dátum: 11 márc 19, 03:00:09 »

Az alapvető helyzet az, hogy az ember hamar megunja azt, amire kötelezik rendszeresen. Ha napi 8 órát kéne a kedvenc hobbidat csinálnod mindennap te is megunnád és egy idő után tehernek tekintenéd, majd abbahagynád. Az iskola is ilyen. Nekem bőven van eszem hozzá, de már évek óta nem tanultam kb. semmit rá. A nagyokosok nulla szociális tapasztalattal, meg élményekkel behugyoznak sírás közben itt a fősulin. Itt már nem rendelik meg neked a könyvet, nincs osztályfőnök aki majd segít, itt nem leszidnak a tanárok ha visszapofázol, hanem elvárják. Három hiányzás után buktad a tárgyat halhatott meg akárkid, vagy lehettél akármilyen beteg. Ha gimnáziumban már kialakítod a szociális kapcsolataidat, képességeidet az az életben sokkal többet fog érni mintha hármas helyett ötösre írod meg a matek dogát. Főiskolán meg ugye a kettes maga a mámor. Faceg
Naplózva


 
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2208 Dátum: 11 márc 19, 09:53:48 »

a tegnap esti témához kapcsolva:
http://mahonlap.freeweb.hu/daniel-quinn-iskolaztatas.html

érdemes elolvasni
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 19, 09:59:53 írta Syzygy » Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #2209 Dátum: 11 márc 19, 13:28:12 »

Nem modnanám, hogy feltétlenül egyteértek ezzel ezzel a kis írással. Ugyanis Lillének abban igaza van, hogy egy átfogóbb világképhez, ha nagyon korlátozott, és hibás módon is, az iskoláztatás hozzájárul, és Zemorinak is abban, hogy az iskola (noha én például soha nem votlam hajlandó megenni a meggyet az első próbálkozás során is meggondoltam magam, szülőileg igazolva) sok különböző tárgykörrel szembesít, úgy ahogy, amikből végső soron szinte midnenki érdekesnek talál, kiragad valamit.
A végén emlegetett irdatlan tudásanyag egy részének befogadásához pedig igenis szükség van ahhoz, hogy ugyan értsük márt, nagyjából mi ez itt körülöttünk, és bizonyos előképzettség birtokában legyünk. Az igaz, hogy ez nem szükséges. A legtöbb embernek végül tök mindegy lesz. Mindneféle eszme és gondolat is. Nem dogmákra gondolok, hanem alapvető elvekre, amiket na nem az iskola, de a társadalmunk azért a képünkbe tol.

Daniel Quinnről pedig egyneesen rémes véleménnyel vagyok, amúgy. Egy ritka bárgyú, értetlen, képmutató, demagóg fickó.
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 19, 15:43:31 írta STM » Naplózva
Sassy
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


« Válasz #2210 Dátum: 11 márc 19, 23:45:01 »

Kazekage sama: Azért én ismerek pár begyöpösödött emberkét itt az egyetemen, akik nagyon jól megvannak. Nyelvesít
NEm vagyok az a tipikus szorgalmas diák típus, ( nálunk soha senki nem tartatja be a hogy csak 3-at hiányozhatsz, ha meg valaki mégis tart katalogust feliratom magam valaki mással Nyelvesít) De azért szerintem fontos, hogy ne csak egy király bulinak fogják fel az emberek az egyetemet. Mert, haragudjon meg rám az egész egyetemista társadalom, de én marhára nem örülnék ha a vesémet egy olyan orvosnövendék műtené, aki minden reggeli órájára részegen járt be. (Márpedig tudok ilyenről és sajnos már a diploma is a kezében van.) Vagy nem építettnék házat olyannal, aki egy féléve során ÖSSZESEn két db órára járt be, pedig ilyenről is tudok. Nálunk a műszakisok nagy része lóg, mert megteheti.

Egyébként az én véleményem a tanulásról az hogy fontos, de ez az újmódi Élethosszig tartó tanulás szntem egy kicsit túlzás... Ha csak abba belegondolok, hogy minimum 25 éves koromig egyetemista leszek és akkor ha még doktorandus akarok lenni akkor az még plusz kétszer két év...
Naplózva

UT 2004 <3

"Ön és közveszélyes kocka"

-- Boom lay Boom lay Boom -- Ördögi
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #2211 Dátum: 11 márc 25, 02:07:42 »

Nem az előadásokról beszéltem hanem a gyakorlatokról. Ott nem kijátszható a 3 hiányzás, mert hangosan szólítanak, előadásokra jár be a f.... Egy orvosnövendék nem szokott még egyedül műteni nyugi. Mosolyog Persze lehet hogy elvannak, de akkor meg életük nincsen. A középutat kell megtalálni. A hosszú tanulásról csak annyit, hogy nem tudom mi vagy de nyilván tudtad hogy meddig fog tartani és ha befejezted melyik mekiben fogsz melózni. xD Én sem szeretnék olyan mekist aki csak egy évig járt egyetemre. ( nem vagyok gonosz csak bunkó. (K) )
Naplózva


 
Sassy
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


« Válasz #2212 Dátum: 11 márc 25, 03:35:09 »

Hát nálunk gyakszin sincs katalógus xDXDXD Nevet Mivel nálunk dupla órák vannak, első előadás második gyakorlat, néha a tanárok felcserélik, néha egybemossák a gyakot az elmélettel. Általában nincs katalógus, ha van akkor az meg valami tök értelmetlen töltelék órán amiből akkor is ötöst ír az ember ha nem tanul rá semmit.... -.-

Mondjuk az már másik kérdés, hogy ha az ember nem jár be gyakorlatra hogy megy át a vizsgán ikszdé Nálunk az egyik tanár se könyvet, se diát se semmit nem tett közzé, és mivel az osztály több mint fele nem járt órára ezért mindenki szívott vizsgán de nagyon. Pluszban olyan gyorsan magyarázott, hogy aki bent volt még az sem értette. Tömör gyönyör volt az a vizsga Nevet a csoport több mint 50%-a  megbukott és a többi meg kettessel átcsusszant. XDXD

Egyébként nem vagy széles bunkó csak nem vagy elég széles látokörű. Nem azért tanulok, mert az hude jó hanem azért mert a diplomásoknak magasabb a minimálbér összege Nyelvesít (megaztán nem muszáj Mo.-n maradni)
Naplózva

UT 2004 <3

"Ön és közveszélyes kocka"

-- Boom lay Boom lay Boom -- Ördögi
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #2213 Dátum: 11 márc 25, 14:32:22 »

Magasabb de sokkal nehezebb elhelyezkedniük. Ezzel a nem muszáj itt maradni dologgal meg csak felhúzol, szóval hagyjuk inkább. Az 50%-os bukási arány még nem is olyan rossz, nálunk van olyan tárgy ahol a bukás 70% minden évben, biztos kell nekik a pénz.
Naplózva


 
Sassy
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


« Válasz #2214 Dátum: 11 márc 26, 01:27:15 »

Szntem a bukás a tárgyaknál abszolut tanár függő.

Egyébként ha felhúz ha nem az igazság az, (ahogy te is mondtad) hogy országunkban nem értékelik a diplomásokat, ennek ellenére a kormányzati politika azt akarja hogy minden második magyar legyen diplomás. Totál nonszensz az egész. Nem az magával a magyarsággal meg az országgal van bajom, hanem a politikusokkal sajnálom Nyelvesít

Nézd csak meg hogy az orvos tanoncok hány százaléka hajlandó itt maradni, nem leszel túl boldog az eredményektől Nyelvesít (Megjegyzem a diplomás diákok kivándorlása a külföldi munkaerőpiacra is az egyik oka annak, hogy a magyar nyugdíjrendszer a csőd szélén áll)
Naplózva

UT 2004 <3

"Ön és közveszélyes kocka"

-- Boom lay Boom lay Boom -- Ördögi
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #2215 Dátum: 11 márc 26, 03:36:48 »

minden országban van ilyen. nemrég volt egy vicces beszélgetésem párakkal erről. mi megyünk 3 országgal nyugatabbra (vagy több o-gal) ahova pottyansz, onnan szintén utaznak arrébb. valaki az usába pottyan. az amcsiknak meg az az izgalom, ha japánba másznak. a japánok meg laosziak és kínaiak meg vhogy itt kötnek ki nálunk.
mindenki elégedetlen, vagy küldi a cége. ennyi. (de sosem 100%ról beszélünk)

meg hát izgalom az új kultúra.
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #2216 Dátum: 11 márc 26, 14:12:37 »

1 hét múlva munkakereső emberke leszek üres zsebbel, és sok kiadással... Lájk! xD

Kéne valami jó meló, ahol nagypénz a fizetés, és nem kell dolgozni!  Pojén
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2217 Dátum: 11 márc 26, 14:13:36 »

Akkor a Parlament környékén keresgélj. ikszdé
Naplózva
Sassy
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


« Válasz #2218 Dátum: 11 márc 29, 21:35:04 »

Zemori-san: Persze, ez alap dolog Mosolyog Az élet körforgása, senkinek sem jó az, ami neki van Nevet az kell ami a másé. Csak a probléma az hogy míg Japánban meg az USA-ban kemény pénzeket kell fizetni a családoknak az oktatásért, (mert hogy arra felé az államilag támogatott oktatás elég ritkás) Addig országunkban nagyon magas az állami támogatás. (Ami egy orvosi hallgató teljes képzési idejét illeti az több millió forintra rúg Mosolyog és ha ez a diák utána kimegy és máshol keres, akkor ott is adózik és ha ott adózik nyilván, mi csak ugymond elb*sztuk rája a pénzt Nevet) Meg a másik dolog, hogy mi általában ha kimegyünk, kint is maradunk, míg más országok esetében, kimennek-keresnek- és hazamennek felélni a zs-t.


Lol Aes Nevet

Gabesz, ha tényleg bekerülsz a parlamentbe akkor meghívlak három kör b52-re Mosolyog
Naplózva

UT 2004 <3

"Ön és közveszélyes kocka"

-- Boom lay Boom lay Boom -- Ördögi
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #2219 Dátum: 11 márc 30, 01:06:19 »

Hát ez olyan etikátlan, mi? Kimegy a frissen végzett, mert kint több pénzt tud keresni.
Legyél orvos 90 ezerért.
Vagy szerelgess már 20 évet egy cégnél egyre csökkenő bérrel, kevesebbért, mint egy nemrég végzett diák induló bére ugyanott, ugyanazt a munkát végezve. Mert ez megnyugtató, hisz az oktatásodra áldozott pénzt így visszaadózod. Diákként is fizetsz adót: bármi, amit megveszel (bérlet vagy étel néhány százalékot ugye felölel, még ha nem is a teljes összeget. Ne érezd magad adósnak, ha végeztél a sulival. Nem te vagy az államért. Nem vagy te rabszolga.)

De mondhatnám azt is, hogy nem, nem utaznak vissza a külfiek,h otthon költsék el az itt megkeresett pénzt. Inkább nálunk működik a kint megszedem magam viselkedés. A nyári takarítós, felszolgálós munkák pénzeit bizony itthonra gyűjtik sokan.
Azok a kínaiak, akik itt élnek nálunk sem otthonra gyűjtenek, mert a gyerekeiket bizony itt nevelik fel és iskoláztatják ugyanúgy.
A japánokat pedig 5 évre küldik ki sokszor megint csak családostól a cégek. Itt bérelnek nekik lakást, itt vásárolnak ők is. Itt golfozgatnak és isznak is... Nagyon sokan pedig szerződésük leteltével itt kezd új életet és inkább céget vált, saját vállalkozásba kezd.

Az államilag finanszírozott oktatás amúgy is ún. parasztvakítás, tényleg ne te érezd úgy,h tartozol... Teljesedj ki. Ha itt megy, az remek. Ha kint, hát az is. Nem beszélve arról,h nagyon izgalmas gondolkodásmódokkal találkozhatsz más nemzeteknél.

Egyébként miért érzem úgy,h a téma kanyarodik?Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 30, 01:08:11 írta Zemori-san » Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Oldalak: 1 ... 146 147 [148] 149 150 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!