24 szep 22, 08:39:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 142 143 [144] 145 146 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 417497 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2145 Dátum: 11 jan 23, 13:13:34 »

STM, a c betűs szót szerintem nem szabad itt leírni.
Helyettesítsd valamivel, mondjuk tücsök, vagy ork!
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #2146 Dátum: 11 jan 23, 13:27:05 »

gman, az ork az már humánusabb? :/

Részletesebb infó (talán)
http://bamapa.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1142747

Nekem meg újabb hét pihenőm van  Szomorú

Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2147 Dátum: 11 jan 23, 16:34:52 »

Még nem is momdtam:
Kirúgtak egy gyereket az iskolámból, mert megalázó dolgokat írt az egyik tanárról a facebook-on.
Érdemes meggondolni, hogy mit írunk.
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #2148 Dátum: 11 jan 23, 17:42:25 »

50 óra közmunka, ha jól értem? 500*50=25000 Forint... fizessék meg basszus,
én föld napján  sem szedtem szemetet... Vannak emberek, akiknek fizetnek ezért.
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2149 Dátum: 11 jan 24, 16:24:40 »

Basszus... lehet elcsúsztam valamin, mert így suliból hazaérve csak gyorsan át akartam tekerni az újdonságokat, de mi ez amit írtok, hogy lehalább töbletpont/fizetés járjon a közmunkáért? A fizetéssel sokmindenre lehet buzdítani a gyereket ez igaz, de szerény véleményem szerint a legtöbb mai fiatalnak meg kéne tanulni, hogy nem hullik minden az ölébe, meg kell dolgozni a dolgokért. Személy szerint eléggé unom halgatni a suliban már a tanulmányokkal kapcsolatban is, hogy ez meg az a tanár milyen szemét, mert hát elvár tőlem valamit. Kérdem én milyen világhoz vezet majd, az hogy senki sem hajlandó teljesíteni a kötelességét...
Nah kezdek kicsit elbeszélni a téma mellett és a folytatásban is lehet kicsit ez fog történni, de nembaj leírom a tapasztalataim...
Már jópárszor válaltam önkéntes munkát... rákos betegek megsegítésére gyűjtöttünkk adományt, vagy épp szellemi fogyatékosok javára, sütit sütöttünk és árultunk gyermek onkológiai intézet és árvaházak javára, szemetet szedtünk. Az iskolámban már évek óta működik ez a jótékonykodás dolog és mindig van jelentkező bőven, pedig maximum szóbeli vállveregetést kapunk érte. Sött nekem már személy szerint nem egyszer gyűlt volnak ki az 50 óra... és szernitem jó érzésel töltenek el minket az ilyesmi akciók.
Végülis tény ami tény ráfér az emberekre az hogy növeljük a szociális érzékenységet mert az igencsak valahol a béka segge alatt van sokaknál... -.- és szerintem ez a legjobb módja ennek...
Vagy ha már panaszkodunk amiatt hogy dolgozni kell, gondoljatok vissza arra hogy nagyapáink idejébe kötelezően kellett szüretelni járni hasonlók... most ez a közmunka dolog mégcsak nem is kell, hogy fizikailag megeröltet­ő legyen.

És végül engedjetek meg egy személyes megjegyzést amiigazán nem érdemre méltó, mert szeretem magam ismételni, de kikívánkozik belőlem:

Mondjuk inkább erre adnának plusz pontokat, mint arra, ha valaki mondjuk *jó, miért ne, átírom valami másra*, vagy diszleksziás.
A diszklekszia, ha igazi, nem fogja mindig mindenben korlátozni? Ennyi erővel azok is kaphatnának plusz pontot, akiknek roszs a tanulmányi eredméynük, mert hogy a lustaságuk, vagy butaságuk igazságtalan hátrány a jobban tanulókkal szemben Nevet
A másik példát had ne kommentáljam.

Olvass már utánna kérlek szépen milyen okokból lehetb valaki diszlexiás és a diszlexia milyen fokára kap többletpontot...
Köszönöm Mosolyog
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #2150 Dátum: 11 jan 24, 16:32:01 »

Utána olvashatok éppen (meg lesz)... de nem midnegy itt, hogy van pontosan? Az iylen esélyegyenlítés ettől még értelemtlen.. írhattam volna neked Asperger-szindrómát is, amire elég sok jár, szintjei nem igazán vannak, mert tulajdonképpen az autizmus egy szintje (elvileg), és legalább ennyire lejön amiről beszélek.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2151 Dátum: 11 jan 25, 13:46:47 »

noemimi-chan, szerintem is szép dolog segíteni másokon, de a magyar lakosságnak csak kb. 10%-a gondolkodik így.
Ezért nem lesz ebből semmi.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2152 Dátum: 11 jan 25, 14:08:04 »

Márpedig szerintem nem ártana megtanulni a nyugatabbi országokban a jótékonykodás alap dolog... nemértem errefelé mért ennyire lusta a nagy többség...
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
N
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 22



WWW
« Válasz #2153 Dátum: 11 jan 25, 14:21:11 »

noemimi-chan: ez sajna nem lustaság ...
inkább az hogy minek adjon másnak amikor az az övé ... (tisztelet a kivételnek, mert az is van !! ) inkább azért harcolnak egyesek hogy ők kapjanak ...
de legyen úgy ahogy te szeretnéd !! reformáld meg a szociális dolgokat !!! remélem eléred a célodat (:
Naplózva

"Az emberek úgy nézik a dolgokat ahogy vannak és azt kérdezik: miért ?
Én úgy nézem a dolgokat ahogy lenniük kell és azt kérdezem: miért ne ?"
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2154 Dátum: 11 jan 25, 14:29:22 »

De mi az , hogy adjon jótékonykodni nem csak anyagi formában lehet, jótékodásnak számmít bármiféle humánus tett... ez a sajnállatraméltó mindjárt az anyagiakra gondolunk pedig nem csak pénz ésd értéktárgyak léteznek... léteznie kéne erkölcsnek és jóindulatnak is
azt  hogy így is lehet viselkedni/így lenne helyes viselkedni, mondjuk tény, hogy nem az iskolának kéne megtanítania a gyerekkel hanem a szülőknek...
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 25, 19:33:50 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
N
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 22



WWW
« Válasz #2155 Dátum: 11 jan 25, 14:38:38 »

Akkor rosszul fogalmaztam... ELNÉZÉST !
Nem csak az anyagiakra gondoltam. De a véleményem változatlan : ez nem csak lustaság, van ebben önzőség, gerinctelenség, a fontos dolgok leszarása és még sok minden más ...
Naplózva

"Az emberek úgy nézik a dolgokat ahogy vannak és azt kérdezik: miért ?
Én úgy nézem a dolgokat ahogy lenniük kell és azt kérdezem: miért ne ?"
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #2156 Dátum: 11 jan 25, 17:17:32 »

Hihetetlenek vagytok, ez nem igaz.. Hogy csak Noe látja át a dolog lényegét... büdös a munka mindannyiótoknak. Vagyis inkább az a baj,h nem látjátok milyen hasznotok származik egy-egy ilyen helyen az emberek megismerésében. Csak az fogódik fel, hogy "kötelező" és hogy "munka". Követelni meg ezzel szemben az megy...
Fujjog mindenki a "másra" és ezért látni,h a buszon a diákok egy része csak röhög az értelmi fogyatékoson, nem segít a másiknak, és az idősebbeket is csak lenézi mindenki - többek között azért is, mert soha azelőtt 2 mondatot nem volt képes kommunikálni ilyen személlyel, egyáltalán nem nyitottak a megismerésükre. Na pont ezért tessék csak mindenki a kicsi kacsóját megmozdítani egy ilyen emberért. Ha pedig nem lehet felfogni, hogy az EMBERRÉ válásotokban segít és nem pontszerzésben, akkor pedig érezze csak minden ilyen gondolkodású át a helyzetüket, de nagyon közelről...

Csodálatos. Otthon meg várja mindenki,h elépakolják a kaját...
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Aemy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2788


Chokolate Sisters fele


WWW
« Válasz #2157 Dátum: 11 jan 26, 03:55:22 »

Ott a pont Noénál és Zemorinál.
Nagyon sok tininek az ölébe tolnak mindent, amiért másnak évekig kellett dolgoznia. ÉS ITT NEM CSAK az érintőképernyős cuccokra, laptopra, mindenféle drága ruhákra gondolok, hanem h otthon kiszolgálják, és szó szerint kinyalják a hátsóját. Az ilyen nagyratartott kölkök szarnak magukon kívűl mindenkire, még a szüleikre is, akik eltartják. Az ilyenek nem fognak közmunkára menni.
És ez szánalmas. Én 17 évesen iskola mellett keményen dolgoztam, már 3.-ban, h ma meglegyen az, amim van, mert a szüleimet is én támogatom.
Az ilyen csőcseléknek meg, akik meg hatalmasra vannak azzal, h anyu meg apu kitartja őket, ebből kéne tanulniuk. Mert körberöhögik az embereket, az öregeket, aztán meg meg vannak sértődve ha visszapofont kapnak az élettől.
Igenis megérdemlik, h végre meg legyenek nevelve.

Én sem vágyom rá, h majd a saját gyerekem ilyen ... emberek közé keveredjen, márpedig a fiatalok 90%-a ehhez a burzsulyokhoz tartozik. Eléggé hervasztó, h az emberek nem segítenek egymásnak.
Pl ha valaki rohamot kap a buszon, az emberek hagyják meghalni.
Ha elesik, nem segítik fel, mert azt hiszik részeg. Én meg felsegítem, és hoppá: nem részeg, csak izületi problémái miatt alig tud járni.
És még sorolhatnám. Manapság az emberséget és jószándékot is az iskolának kell megtanítania? Akkor hajrá kötelező munka, megérdemlik!
Naplózva


Kimi o ai Shiteru G-sama Férjem! Ámor BLOG
Xapám: Cart' - Jányok: Temi, Nikkie, Esztii - Vej: Dani - Tanoncok: Aysee és  Csibe
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2158 Dátum: 11 jan 26, 11:29:07 »

Akkor inkább a kötelező sorkatonai szolgálatot állítsák vissza. Az is rendre, fegyelemre nevel, az is megmutatja, hogy az élet nem csak buli. De több értelme van, mint ezeknek. Mert számomra nem az a megrázó, hogy a mai emberek nem tudnak mit kezdeni egy értelmi fogyatékossal - a régiek se tudtak, meg ez amúgy is az orvos dolga - , hanem az, hogy gőzük sincsen, hogyan kell betárazni meg felhúzni az AK-47-est. Sőt, általában nem tudják, hogyan kell megvédeni magukat, a családjukat, a tulajdonukat. És ez az igazi probléma, mert ez kiszolgáltatottá teszi az embereket a Rendszer felé. Mi lesz ha valami zűr kitör itt? Külső támadás esetleg, de ami ennél valószínűbb, hogy a valamelyik kormánynak végleg eldurran az agya, és akkor a Rendszerrel szemben kell az embereknek megvédenie magát. De erre már senki se lesz képes. Ez a közmunkás dolog engem igazából ezért zavar: tipikus félrevezető dolog. Olyasmikkel ideologizálják meg, amikkel a katonaságot is meg lehetne, csak azt valamiért (vajh' miért?) nem akarják. Helyette csináljanak a fiatalok olyan dolgokat, amiket a piszokmagas adókból az államnak kéne csinálnia amúgy. Az állam azért van, hogy ezeket a dolgokat intézze, cserébe, normális esetben az emberek adót fizetnek, baj esetén pedig fegyvert fognak. Ez a hagyományos modell, ehelyett nálunk: fizeted az adót, az állam (ezek után) még közmunkára is fog (miközben a bűnözők a lábukat lógatják a sitten), és az önvédelem képességével meg nem ruház fel.
Naplózva
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #2159 Dátum: 11 jan 26, 12:16:26 »

Ne a rendszert akard ezzel megváltani, úristen...
Vegyél egy átlag 17 évest. Akinek a "t*ke tele van" azzal, h a nagyszüleivel találkoznia kell, és max. csak jelen van az ilyen eseményen, de nem is ismeri igazán ezeket az embereket. Aki kb a szüleit naponta 2-3 órára látja csak, nem hajlandó a családdal vacsorázni, a második váltott mondatnál hisztizni kezd és magára csapja az ajtót, nem áll szóba senkivel. Bekapcsolja a tv-t és megnézi,h hogy választ miss hilton magának új barátnőt vmi showban. Másnap suliba megy és csak haverékkal dumál, a tanár persze letojva és egy utolsó senki, aki h*lye és mit  képzel,h egyáltalán a gyerekhez mer szólni. Kizárólag azzal barátkozik, aki a saját szája íze szerint gondolkodik és képtelen arra, hogy kilépjen a saját szemszögéből.
Na belőle lesz az, aki piszkosul elégedetlen az életével, mert ugye suli után kiderül,h a világ nem Neki van. A dolgokért tenni kéne, az emberekkel szót kéne érteni, néha HALLGATNI MÁSOKRA, mert van annak is esze, sőt néha több. De nem, mert le kell mindenki mást nézni, aki egy picit is mást mond, mint ő. Az ilyen embertől hallhatod mindig azt, hogy összeesküdik minden ellene, hogy mindenki csak vele gáncsoskodik.

Amúgy a katonasággal a társadalom felét vonnád csak be egy ilyen "hasznos" rendszerbe. Ahol szimplán fegyelem van, tekintélyelvű és nem belátáson alapuló. Emberré válásról van szó és nem fegyverkezelő, parancskövető robottá válásról.
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 26, 12:38:54 írta Zemori-san » Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Oldalak: 1 ... 142 143 [144] 145 146 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!