24 szep 28, 00:23:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 419365 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1650 Dátum: 09 okt 04, 20:44:48 »

Kletta, az jó lenne. Pirul
---
Minket nem nagyon akartak emelt szintű érettségire engedni a tanáraink, mert ha megírtuk volna mondjuk az emelt szintet 60%-osra, és jön hozzá a plusz 40 pont, akkor kb. ugyanott lettünk volna, mintha megírunk egy 100%-os középszintűt. Pojén Ez utóbbi esetben azonban nem kellett megerőltetnünk magunkat (annyira). Nevet Meg persze nálunk az "okosabbaknak" ( xD ) már  megvolt a nyelvvizsgája, és az emelt ahhoz képest csak 5 ponttal ad többet, a százalékos eredmény viszont jóval rosszabb lett volna, mint középszinten. :]

(tehát érettségiért kapsz nyelvvizsgát, de fordítva nem igaz).

No igen, nekünk is jelentősen megkönnyítette volna a dolgunkat, ha beszámítják a nyelvvizsgát. Ha jól tudom, régen 100%-os érettséginek felelt meg egy középfokú nyelvvizsga... Szóval jelentősen növelte volna mindenki esélyét a felvételiken. Bár anno még nem voltak 0. évfolyamok. Mára már azért jóval "egyszerűbb" egy nyelvvizsga megszerzése, ha valaki olyan helyen tanul tovább. Anno gondolom azért elkellett a magántanár segítsége...

Ennél már csak az a jobb, amikor felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezik valaki, és mégis kötelező érettségiznie. x'D Nálunk volt ilyenre példa. Nevet
---
Dancsa, Neked jó, mert biztonságot nyújt a már jól megírt középszintű. Nekünk azonban az sem volt. x'D Szóval 13. végére el kellett dönteni, hogy kockáztatunk, vagy nem. Nekünk nem érte volna meg... x] Egy csaj ment emeltre, ő okos nagyon, de nem költött a nyelvvizsgára, így spórolás szempontjából elment inkább arra, hogy meglegyen neki is. Mosolyog
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1651 Dátum: 09 okt 04, 20:53:02 »

Kb. két hónap múlva lehet, hogy kimegyek Angliába dolgozni. Új élet vár felejts el mindent. Nevet
(Persze csak fél évre utána vár a fősuli, ahová felvettek.)
Naplózva
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1652 Dátum: 09 okt 04, 20:58:50 »

Hmm...hmm... Egyébként lehet, hogy én is jobban járnék, ha magántanár/autodidakta nyelvtanulás helyett kimennék félévre cserediáknak (lehetőleg még nyelvvizsga előtt, mert akkor nagyobb eséllyel sikerülne). Pojén Lenne is lehetőségem a suli keretein belül. Majd meglátom...
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1653 Dátum: 09 okt 04, 21:00:59 »

S ott ki vigyázna rád ha én nem? Nevet
Amúgy támogatom. Nagyon csöcs lenne.
Naplózva
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1654 Dátum: 09 okt 04, 21:06:27 »

Jah... de nem most gondoltam. Nevet (Bár tény, hogy "vicces" lenne, ha pont most mennénk ki együtt.) x] Majd egyszer. Nevet Amúgy is lejárt már az erre a félévre vonatkozó pályázat beadási határideje. :"D
Kár, hogy nem vagyok az a típus, aki képes csapot-papot otthagyni, csak menni, és kész. x] De nem gáz, van fél évem, hogy ilyen legyek. :"D
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 04, 21:07:03 írta GaaraFan333 » Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #1655 Dátum: 09 okt 04, 21:16:26 »


Ennél már csak az a jobb, amikor felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezik valaki, és mégis kötelező érettségiznie. x'D Nálunk volt ilyenre példa. Nevet

Sokkal viccesebb az, hogy van nyelvvizsgám, de francot sem ér, mert felvételi tantárgyam az angol, így emeltszintűt kell raknom belőle (Y) win
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
boci555
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1086

iLOVEmákostészta || balf@sz c:


WWW
« Válasz #1656 Dátum: 09 okt 05, 02:09:15 »

nálunk csak német csere dijákprogramvan, az is majd csak jövőre max, lehet, hogy beújítok addig egy magántanárt xD
Naplózva

> *-* PÓNIII *-*
- Utálom a pónikat!
> Akkó' ... hm ... *-* SÜNIII *-*
- SÜNIIII <3 "w"
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1657 Dátum: 09 okt 05, 05:07:34 »

angolhoz minek magántanár? Angolhoz egy dolgot kell csinálni... folyamatosan animézniXD! Én is innen tanultam meg a naggyátXD
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1658 Dátum: 09 okt 05, 06:24:27 »

Hát Ritka, az szívás. :/ Feleslegesen dobtad ki a pénzt a nyelvvizsgára. De fogd fel pozitívan: lehet, hogy azon a plusz 5 ponton fog múlni a felvételid, annak köszönhetően jutsz be. ;D ( Ha felsőfokúd van, akkor sry. ^^" Ebben az esetben azonban még nagyobb szívás. :/ )
---
Jól van, megtanulni meg lehet az angolt. ( Bár van néhány igeidő, amihez azért bőven el kell sztem a tanár segítsége. ^^" )
Mondjuk, én a régi időkről beszéltem, amikor még nem voltak 0. évfolyamok, és az anime sem volt olyan népszerű (gondolom). Nevet

(Egyébként nem egy olyan embert ismerek, akinek magántanár és nulladik évfolyam (!) mellett sem sikerült elsőre a nyelvvizsga.) Pontosan
---
Majd egyszer én is elölről szeretném kezdeni a német tanulmányaimat, de előtte az angolt szeretném "tökélyre" fejleszteni. :3
Egyik ismerősömnek nem sikerült idén a felvételije, így kiment Németországba dolgozni egy évre. Kíváncsi leszek, mennyit fejlődik majd a nyelvtudása. (És mindemellett elég rendesen keres is.) *-*
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 05, 06:26:59 írta GaaraFan333 » Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #1659 Dátum: 09 okt 05, 14:47:42 »

Feltéve, hogy az emeltszintűt 100%-ra írom meg. Nem azt mondom, hogy 90% fölött nem sikerülne, sőt, így is kalkulálom, de 5 pont nagyon könnyen elveszíthető...sajnos nem csak a százalékra, de a vizsgapontra is figyelni kell. Én meg nem vagyok gép, tuti valami figyelmetlenségi hiba be fog csúszni.
Sebaj, jó lesz az a nyelvvizsga egyetemre, csak így lehet teperni franciából. Nem baj, legalább lesz kettő (remélhetőleg Mosolyog)
Külön vicc, hogy az elméletileg angol emeltszintűre felkészítő fakultáció kb 13 főből áll, akik közül én vagyok az egyetlen, aki osztályozható, mivel mindenki tett középszintűt tavaly. Kezdem lassan elveszteni a hitemet

Meg úgy egyáltalán...kitaláltam valamit humán irányba (talán arcoskodás nélkül mondhatom, hogy jó a nyelvérzékem) úgy, hogy utálok olvasni. Újabb win.
Esetleg a naaaagy idős nénik és bácsik tudnának, mintegy érdekesség képp, olyan szakokat mondani, amik a reál szférában helyezkednek el, ámbár mégsem tartoznak a mérnöki kar alá?
Esetlegesen személyes beszámolót (no nem, nem esszét Mosolyog) írni, hogy ki hol van, hogy érzi magát? Én örülnék egy ilyesminek, ez is segíthetné az olyan kis lurkókat, mint én, hogy valamerre lépjenek
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #1660 Dátum: 09 okt 05, 15:12:32 »

GaaraFan333:
Szóvala  Telcnél valóbana  readinga  legnehezebb része (általában tele van olyan szöveggel amiből nem nagyon ért az ember semmit hiszen aza  lényege de úgy nagyjából igen viszont akkor van gáz ha a címeket sem érti az ember...) de ha vki arős readingben annak mindenképpen ajánlom mert utána a listeningje kifejezetten könnyű. Ezenkívül nagy hansúly vana  levélíráson azzal meg lehet nyerni egy nyelvizsgát ha írsz egy király levelet. A nyelvtan a megérzésről szól hiszen kifejezéseket kér de szintén olyan szövegbe ágyazv ahol aza  lényeg h. ne érts minden szót. A szóbelit pedig nagyon nehéz elszúrni egyszerűen ebbena  nyelvizsgában minden eldől az írásbelin...A TELC nyelvizsga meg az ECL én úgy hallottam kb. egy nehézségi szint...Azt kell eldönteni h. az meber miben jobb. Én azért mentem erre mert németből is TELCem (hát én nem helyeztem a választást tudományos alapokra)...

Ritka azt hiszem én tudok mondani olyat én jelenleg olyan szakon vagyok. ELTE TTK Földtudományi tiszta fizika végülis csomó közös szakírányunk van vele, szóval ez olyan szak ami nem mérnök de reál... Matematikus, fizika környezettan informatika kémia biológia szóvala  TTkás szakok mind ilyenek...Mondjuk további dolgokat azért nem mondanék mert csak gólya vagyok...Így lehet hogy 1 hónapnyi tapasztalat alapján levont következtetések nem igazán sokat mondóak. Viszonte gy biztos itt kőkeményen tanulni is kell szóval nem egy laza szak. (BCEseknek sokkal kevesebb órájuk van mint nekem ők hetente 3szor járnak be én minden nap regeltől estig ebnnt avgyok és órám van szóval tényleg kemény, viszont nagyon szeretem mert érdekes dolgokról tanulunk, szóval lehet szeretni) Keménységre mégegy utalás: Földtudományin a legelső évfolyam 160an voltak s tavaly 25 kapott diplomát...

« Utoljára szerkesztve: 09 okt 05, 15:15:20 írta asthi » Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1661 Dátum: 09 okt 05, 15:21:32 »

Jézusom neee... Ritka, a saját érdekedben ne kalkulálj előre, mert nem szabad. Neeem Nekem is jó a nyelvérzékem ( asszem x"D bár kezdek kételkedni benne, de az is lehet, h csak el kellene kezdenem tanulni, de mindegy... ), meg matekból voltam még jó gimiben. Ezekre alapoztam. Úgy gondoltam, - én kis naiv -, h majd írok kb. 95%-osat mindegyikből... Hát nem. x'] Abból a tantárgyból meg, aminek az eredményére szó szerint sz--tam, az lett a legjobb. Ez az újabb kisregény csak azt méltatott hangsúlyozni, hogy ne kalkulálj előre! :] Tudom, könnyű mondani, de vedd lazán, mintha nem lenne tétje, mert akkor kisebb az esély arra, hogy hibázol. Pontosan

Mivel én nem vagyok néni (xD nem, bácsi sem xD), így nem tudok Neked segíteni, hogy mit válassz. :] Még azt sem tudom, hogy én mihez fogok kezdeni, milyen alapszakot választok, ha a kommunikáció nem jön össze. Technikai KO
Amúgy Szeged jó hely. Nevet

---

Köszi asthi! ^-^ Hmm... nekem pont a reading az erősségem, ezért gondolkozom a TELC-en. Gondolkozik Csak az a baj, hogy az jóval drágább, mint az ECL, ráadásul ha egy részt bukok, csinálhatom (és fizethetem is) újra az egészet, míg az ECL-nél, ha szerencsém van, akkor elég a felét. ^^"
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 05, 15:22:47 írta GaaraFan333 » Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #1662 Dátum: 09 okt 05, 16:24:58 »

Hááát...asthi...TTK szakok nálam nem nagyon játszanak, ugyanis egyik reál tantárgy sem érdekel annyira, hogy teszem azt matematikus, vagy geológus szeressek lenni Mosolyog
Nyelvviszga? Én anno BME-t tettem, laza volt nagyon, tudom ajánlani. Igaz, nem is nagyon keresgettem, Cambridge-ről sajna lecsúsztam.
Írásbeli sima volt, szokásos levél, fordítás, teszt, és szövegértés kombó. Igazából a szóbeli miatt aggódtam, de kellemesen csalódtam.
(igaz, úgy mentem el nyelvvizsgázni, hogy jóval középfokú felett volt/van a nyelvtudásom, lehet ezért vettem könnyen az akadályt...a tipikus esete volt a "kell a papír" sztorinak...aztán tessék: adtam a sz@rnak egy pofont)
Jók lehetnek az ilyen páros murik, ha van kivel menned. Rákészültök, kvázi bemagoljátok az egészet. Viszont, ha egyedül mész, akkor azért érhet meglepetés. Ezért is nem szimpatizáltam az Euroval, meg társaival. Ha a társad meg se tud szólalni, a te nyelvvizsgádat is elcseszi...

kalkulálni meg sajnos muszáj, hogy reális szakot/szakokat jelöljek meg
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1663 Dátum: 09 okt 05, 19:25:31 »

Hmm nyelvvizsga én mondjuk jövöre a Cambridge FCE szeretném letenni igaz nem bízom a sikeremben dehát nyah sajnos a nyelvérzékem nem a legjobb dehát nah azért igyekszem és reméllem sikerül majd (<-mondjuk így állok az értségihez is <- meg a felvételihez ugyanis nekem majd azt is kell mert nálunk még működik ez a rendszer - itt majd pozsonyban inkább hanyagolom a törit és vmi bonyolultabbal próbálkozom ha már itthon van és ugyis nem elég h az éretségivel és a tanulmányi eredményeivel szenvedek)
Lehet rossz hozzáállás dehát ez van...
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1664 Dátum: 09 okt 05, 20:28:43 »

Szerintem ne azzal foglalkozz, hogy hová hány pont kell, meg hogy akkor úr isten, most ezt ilyen jóra kell megírnom, azt meg olyan jóra. Ilyet nem szabad csinálni. Döntsd el, hogy mit szeretnél tanulni, illetve hogy melyik városban, jelöld meg a szakot. Nézd meg a 2009-es ponthatárokat, hogy nagyjából tudd, hogy mire kell számítani (minimum!!!). De hülyeség azért nem megjelölni egy szakot, ami esetleg kifejezetten érdekel, mert lehet, hogy nem lesz meg a pontod. Mosolyog Okos "gyerek" vagy, menni fog, ha nem agyalsz túl sokat rajta. kacsint

(Egyébként DEÉSz topicba kérem majd a pontos tájékoztatást májustól kezdve, hogy mi milyen volt, hogy érzed, hogy sikerült.) Nevet

---

Lehet, hogy velem van a baj Noe, de nem sikerült 100%-osan felfognom, amit írtál. x"D
Azt értem, hogy nem bízol a sikeredben. Neked is elmondom akkor, amit Ritkának: okos csajszi vagy ( gondolom legalábbis Nevet ), tuti sikerül. Nevet Egyébként bizonyos fajta nyelvvizsgákat nem is olyan nehéz letenni, csak ki kell fogni. Mosolyog Érettségi sem olyan vészes, mint ahogy gondolják általában az emberek. :]
A felvételit úgy érted, hogy konkrétan a felsőoktatási intézményben is írnod kell vmi szirsz@rt, hogy bekerülhess? Ez a rész nem világos.....mert ugyebár felvételi itt is van, azért "gyűjti" mindenki a pontokat. :]
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 05, 20:30:00 írta GaaraFan333 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!