24 jún 16, 08:27:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 793 794 [795] 796 797 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1853136 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
hagabi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 397

gman kiválasztottja


« Válasz #11910 Dátum: 15 okt 26, 19:34:36 »

Bírom ezeket az embereket. "Heh, végre az Erza haterek is megkapták amit akartak." Én erre azt tudom mondani, hogy nem mintha nem lett volna jogos.

De mindezt félretéve a mai fejezet fantasztikus volt. Nevet Sokat nem tudok róla mondani, mert mindent leírtatok, amit érzek a fejezettel kapcsolatban. Annyi talán, hogy nekem különösen tetszett, hogy Erza megint elkezdett magas lóról beszélni majd Ajeel elég gyorsan megfingatta. Sőt esküszöm akkor amikor a nyakánál fogva elkapta Erzát rendesen izgultam és féltettem őt. Nevet (Bár nekem is egyből Luffy és Crocodile harca ugrott be.)
A harc kimenetele is korrekt volt. Azért Erza arcán is látni lehetett, amikor Ajeel majdnem lecsapta a fejét, hogy ott betojt. Plusz a nagy pozitívum, hogy itt tényleg ki lett emelve egy mellékszereplő erőssége vagyis Visca célzása.
Azért nem rossz Ajeeltől, hogy míg Erza a manga elejénél az Ademantium páncéljában (ami az egyik legkeményebb anyag) kivédte a Jupiter lövését és harcképtelen lett egy időre, addig ő félpucéran váratlanul bekapta és még észen volt.

A háború hangulat nekem ott megbukik az a gond, hogy nem taktikáznak. De se az FT se az Albareth Birodalom. Az FT tudva, hogy jönnek értük kb elpiknikeztek minthogy összehívták volna a kontinens mágusait. Az Albareth meg ha kicsit használja a fejét már rég elintézhette volna az FT-t. Lássuk be elég lett volna csak Ajeel képességét elterelésnek használni, majd Brandish odacsapott volna a városnak és egyből annyi nekik. De mint azt láthattuk mind önfejűek és nagyképűek. Brandsih is mikor harcolnia kéne inkább kíváncsiságból elment Lucy-hoz. (Bár ennek örülök, mert ez érdekesnek ígérkezik.)
« Utoljára szerkesztve: 15 okt 26, 19:38:01 írta hagabi » Naplózva
bdaniel
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58



« Válasz #11911 Dátum: 15 okt 26, 19:41:53 »

Az FT nem a komolyságáról híres ha valaki háborús "feelinget" akar akkor az rossz mangát olvas mert gondoljunk azért bele egy egész ország vs egyetlen céh ahol van kb10 erős ember Nevet nehéz komolyan venni..
Meg Mashima mániája a komoly pillanatokat tönkre tenni valami hülyeséggel pl. Natsu vs +7év Rogue , Sárkányok mindenhol erre Lucy meztelen repüli be az eget...

De most az, hogy Mavis meg Makarov állandóan azzal jön, hogy végük meg nem tehetnek semmit egyszerűen idegesítő akkor inkább gyorsan nyírja ki Makarovot valaki Mavist meg a szellemirtók vigyék el így legalább Natsu-ból előjöhet az állat (vagy a démon)...

http://www.mangapanda.com/fairy-tail/458/8
A Connel család egyszerűen nagyszerű D:
Juvia itt is idegesítő mint mindig..

http://www.mangapanda.com/fairy-tail/458/18
Egyébként szerintem súrolta Erzát a Jupiter lővése mert a kezén meg a lábán mintha égési nyomok lennének.
 
Egyébként szerintetek mennyi esélye van egy Etharion Natsu formának?  bow
Naplózva

Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #11912 Dátum: 15 okt 26, 19:59:21 »

A háború hangulat nekem ott megbukik az a gond, hogy nem taktikáznak...
Szerintem a taktikák csak azért hiányoznak, mert Mashinak nincs ilyesmikre ötlete. Berakott egy kiválóan taktikázo karaktert, de azt irányítani is tudni kell. Én például ugyanennyit tudnék az egésszel kezdeni. Pojén

De most az, hogy Mavis meg Makarov állandóan azzal jön, hogy végük meg nem tehetnek semmit egyszerűen idegesítő akkor inkább gyorsan nyírja ki Makarovot valaki Mavist meg a szellemirtók vigyék el így legalább Natsu-ból előjöhet az állat (vagy a démon)...
Ez a másik amit rosszul játszott ki a sensei. Egy háborúnak a legelején már feladja az egyik fél két vezetője. Nekik kéne utoljára feladni... Sőt, még akkor sem. Csoda, hogy nem omlottak megint össze a céhtagok mint anno amikor megrohanták a Phantom Lordot.
Szerk.: De persze lehet, hogy rosszul gondolom és Mashi ezt teljesen direkt csinálja így.
« Utoljára szerkesztve: 15 okt 26, 20:02:37 írta Lemoon » Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Don Diablo
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93


« Válasz #11913 Dátum: 15 okt 26, 20:01:03 »

Van még 11 pajzs, van még Zeref és van még Achnologia.Szerintem ezt az 1. hullámot megoldja az FT, de aztán jön a fekete leves ahol elfognak hasalni én úgy gondolom.Ezzel az 1 pajzsal nem bírt ERZA.ERZA aki mindenkit szét b.sz.Nevet Szerintem a mester ezzel is szemléltetni akarta hogy ez nem kecmec.
Naplózva
Senais
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 137


Erza Scarlet


« Válasz #11914 Dátum: 15 okt 26, 20:19:26 »

Összegyűjtöttem Erza harcait az utolsóig bezárólag (egy-két meglepetéssel kiegészítettem). Szerintem hasznosnak bizonyul.

I. Lullaby arc
1. Erza+Lucy vs. Eisenwald tagok -> FT győz
2. Erza vs. Erigor -> Erza nem tudja folytatni a harcot és megsérül
3. Erza+Natsu+Gray vs. Lullaby -> FT győz

II. Galuna szigete arc
4. Erza vs. Natsu -> a harc félbemarad
5. Erza vs. holdcsepp szektások -> Erza győz
6. Erza vs. Sherry+Yuka+Toby -> Erza győz, de az ellenfelei nem támadnak
(Erza+Natsu vs. Hold -> Erza+Natsu győz, a lencse eltörik)

III. Phantom Lord arc
(Erza vs. a céhépület oszlopa -> oszlop győz)
(FT vs. Phantom Lord -> mindkét fél veszteségeket szenved, Makarov harcképtelen
7. Erza vs. Jupiter ágyú -> Erza harcképtelen és nem folytatja a harcot
8. Erza vs. Aria -> Erza győz
9. Erza vs. Jose mester -> Erza veszít, Makarov menti meg

IV. Mennyország tornya arc
(Erza vs. színpadi szereplés -> lámpaláz győz)
10. Erza vs. Sho -> Erza harcképtelen, mert kártyába zárják
11. Erza vs. Sho+Ikaruga -> Erza győz
12. Erza vs. Gerard -> Erza veszít, Natsu menti meg

V. Ki a legerősebb a Fairy Tailben?
13. Erza vs. Evergreen -> Erza harcképtelen lesz, mert kővé változik
14. Erza vs. Evergreen -> Erza győz (itt tényleg csal:a repülés képességét adó páncél [http://fairytail.wikia.com/wiki/Flight_Armor] nélkül repül)
15. Erza vs. Luxus -> a harc félbemarad
16. Erza vs. Luxus mennydörgés csarnoka -> Erza egymaga kiüt kb. 200-at és harcképtelen lesz

VI. Oracion Seis arc
17. Erza vs. Cobra és Kybelios -> Erza veszít, halálos méreg kerül a testébe
18. Erza vs. Midnight -> Erza győz

VII. Edolas arc
19. Erza vs. edo-Erza -> földvilági Erza elmenekül
20. Erza vs. edo-Erza -> döntetlen, mindketten földre kerülnek

VIII. S osztályú mágusválasztó vizsga
21. Erza vs. Juvia+Lisanna -> Erza győz

IX. Grimoire Heart arc
22. Erza+Juvia vs. Meredy -> Erza magára hagyja Juviát
23. Erza vs. Azuma -> Erza veszít
24. Erza vs. Azuma #2 -> Erza győz, mert segítséget nyújt a sziget a középen álló fába rejtett Fairy Tail varázslók ereje
25. Erza+Natsu+Wendy+Gray+Lucy+Luxus vs. Hades -> FT veszít, Happy menti meg őket

X. A csillagos ég kulcsa arc
26. Erza+Natsu vs. Velveno -> a harc félbeszakad
(FT vs. Banditák -> FT győz)
27. Erza vs. akik tönkreteszik élete első és második első piknikét -> Erza győz
28. Erza vs. Rengőfenekű Banditák -> Erza győz
29. Erza+Natsu+Lucy+Wendy+Gray+Juvia vs. Újjászületett Oracion Seis-> FT veszít
30. Erza+Evergreen+Max vs. Cobra -> FT veszít
31. Erza vs. Cobra -> Erza győz

XI. Nagy Mágiajátékok
32. Erza vs. Minerva vs. Kagura -> a harc félbeszakad
33. Erza vs. Kagura -> Kagura harcképtelen, Minerva leszúrja
34. Erza vs. Minerva -> Erza győz
35. Erza+Luxus+Gray+Juvia+Gazille vs. Sting -> Sting feladja, FT győz

XII. A sárkánykirály ünnepe
36. Erza+Gerard vs. sárkányfattyak -> Erza+Gerard győz

XIII. Nap falu arc
37. Erza vs. Minerva -> döntetlen, Minerva elmenekül

XIV. Tartaros arc
38. Erza+Mira vs. Tartaros közkatonák+Crawford elnök -> Erza+Mira harcképtelen és elkábulnak (ezt nem értem, mert Mirának ellen kellene tudnia állnia a méregnek)
39. Erza vs. Kyoka+Yakdoriga -> Erza kínzóterembe kerül (a páncélja nélkül védtelennek érzi magát), lényegében vesztett
40. Erza vs. Yakdoriga -> Erza győz
41. Erza vs. Kyoka -> a harc félbeszakad
42. Erza vs. neo-Minerva -> Minerva feladja, Erza győz
43. Erza vs. Kyoka -> Erza győz

XV. Avatar arc
44. Erza+Natsu+Lucy+Gray vs. Avatar söpredék -> FT győz
45. Erza vs. Jerome -> Erza győz

XVI. Jelenlegi történet
46. Erza+Natsu+Lucy+Gray+Wendy+Carla+Mest vs. Alvarez/Albareth katonák -> FT győz
47. Era+Lucy vs. Marin ->Erza+Lucy veszít, Brandish közbenjárásra lesznek szabadok
48. Erza+Natsu+Lucy+Gray+Wendy+Carla+Mest (+többiek később) vs. Ajeel/Aziel -> döntetlen, FT elmenekül
49. Erza+Alzack+Bisca+Natsu+Wendy+Gazille vs. Ajeel/Aziel -> Natsu+Wendy+Gazille harcképtelen, Erza+Bisca győz
« Utoljára szerkesztve: 15 okt 26, 22:15:39 írta Senais » Naplózva

"Láncaid lehulltak s im azontúl soká
Félve lépdel lábad, amikép megszoká."
Csibe
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3430


Trafalgar D. Water Law


« Válasz #11915 Dátum: 15 okt 26, 20:33:26 »

http://www.mangapanda.com/fairy-tail/458/18
Egyébként szerintem súrolta Erzát a Jupiter lővése mert a kezén meg a lábán mintha égési nyomok lennének.
 
Egyébként szerintetek mennyi esélye van egy Etharion Natsu formának?  bow

Azok a sérülések már korábban is ott voltak, nem a Jupitertől sérült meg.

Amire te gondolsz az az Etherias, és valószínűleg sor fog kerülni rá, de az még jócskán odébb van. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 15 okt 26, 20:34:41 írta Csibe » Naplózva

Ralite
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 157



« Válasz #11916 Dátum: 15 okt 26, 20:54:52 »

Eniast: ebből tisztán látszik, hogy Erza nem mindig egyedül nyert és sokszor nem volt biztos a dolog.

Megjegyzem hogy a FT az OP és mondjuk más mangák mellett fura. Máshol konkrétan hónapokig el tudnak húzni egy harcot, itt viszont egész hamar vége van. Megjegyzem személy szerint ennek kifejezetten örülök. Engem mangába mindig is inkább a történet izgatott. Animébe szeretem inkább a harcokat.
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #11917 Dátum: 15 okt 26, 22:12:10 »

Legyünk jószívűek, és mondjuk azt, hogy Erza kihasználta a hazai pálya előnyeit. Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #11918 Dátum: 15 okt 26, 23:16:36 »

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal az úgynevezett "háborúról"  bow

Szerintem húzzuk ki ezt a kártyát a pakliból:
http://www.mangapanda.com/fairy-tail/447/11
És basszon oda a pajzsoknak  Ördögi

Lefutott az agyamban egy jelenet ahol az öreg fószer megjelenik, esetleg megment 1-2 pajzsot(megint) az FT-től és valamilyen szinten sarokba szorítja őket.Ahogy Makarov leírta, erre képesnek kell lennie.Majd ugyanezzel a lendülettel befut Gildartz kiütve a "kisebb" pajzsokat akiket amúgy is leütöttek volna ha nem mentik meg a seggüket és elindul 1v1 az öreggel  Ördögi az mekkora lenne? Nevet Gildartzot ha el lőjjük akkor kisebb halra nem kéne.Azt is el tudom képzelni, hogy nyer utána megjelenik Zeref, kiáll ellene is de ő már elsöpri = Natsu Rage mód Nevet Ez csak ilyen hirtelen agymenés volt, elnézést érte !

Tényleg jobban jött volna le, ha nem sablon rossz fiúk és taktikával hárman odabasznak Magnoliának.Lehet az túl sok kreativitást igényelt.Mert ilyen nagyképű személyiséggel rendelkező nem csak az FT-ben van annyi mint bevándorló hanem máshol is.Szinte nem is tudod sajnálni amikor Erza leüti mert már megérdemli.Amúgy ha nem akarta volna Erzával kimondatni, hogy ki a király akkor amikor elkapta a nyakát 1 másodperc alatt megölhette volna.De az igazságtalan lett volna a háborúban ha nem ad neki esélyt a visszavágásra  Pontosan

Meg ha tényleg taktikáztak volna valamit akkor Mavis kétségbeesése is jobban átjött volna.Azért ha a semmiből ezt a homokvihart még megspékeled Brandishék képességeivel akkor nem kis katasztrófa jön létre.Akkor lehetett volna kiakadni.Nem így, hogy "hát egy kontinens támad ránk de van egy tervem!B@sszameg hátulról is jönnek? " a sárkányölős malőrről már nem is beszélve.

Amúgy más nem nevetett fel amikor a vihar közben a céhben azt mondták, hogy csukjátok be az ajtót? ikszdé az egy kicsit kioffolt.
Naplózva
hagabi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 397

gman kiválasztottja


« Válasz #11919 Dátum: 15 okt 27, 11:54:18 »

Amúgy még egy dolgot néznék meg most nagyon. Ha már ott van Brandsih ellen Cana is. Igazán megnéznék már egy Fairy Glittert egy emberen használva. Nevet
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11920 Dátum: 15 okt 27, 23:12:04 »

Asasino-
jaja, Luxust vajon kire tartogatja Mashima. Mondjuk ez hülye kérdés Nevet Ez is mutatja, hogy nincsenek még akkora pácban, hogy elő kelljen húzni. Brandishel nem tudom mi lesz, de őt lefoglalja egy ideig Cana meg Lucy, Wahrut meg szerintem a Strauss tesók fogják elintézni, közösen.
Amúgy, lehet, hogy most furának fogtok nézni, de nekem egyre jobban bejön ez a Wahru Nevet
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/458/9
Sokkal szimpatikusabb (? oké, ezt így nem mondanám, de bizonyos szempontból Nevet ), mint a közönyös-idegbeteg-egoista Brandish. Konkrétan ő az egyetlen eddig, akinek az is megfordult a fejében, hogy itt erős ellenfelek is lehetnek, és hogy Ajeel szarban van.
Sokkal üdítőbb, mint Brandishnek ez a "jaj, már, nem kell ilyen komolyan venni ezek ellen a kis szerencsétlenek ellen" szövege.
Azért kíváncsi leszek a többi pajzs reakciójára, mikor meglátják, hogy Ajeel ki lett ütve.
És akkor még Luxusról, meg Natsu rage-módjáról nem tudnak még semmit, Gildartzról nem is beszélve Nevet

Szegények, előre sajnálom őket.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
LGDavid
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Válasz #11921 Dátum: 15 okt 28, 01:28:16 »

Senais ... tok jo amit osszeszedtel ... csak van benne par kis hiba es egy oriasi is

Erza vs Kagura
ERZA GYOZ .... KAGURA ELISMERI A VERESEGET 
A tobbi hibat nem irom le ... de ezt muszaly volt .... tul szep gyozelem volt ☺
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #11922 Dátum: 15 okt 28, 09:11:29 »

Az a félmondat nekem is bejött! Meg is lepődtem rajta.
Szerintem ebbe az Ajeel-nak vége dologba nem kell sokat beleképzelni.Valószínűleg majd röhögnek egyet, hogy "ha! ilyen gyengéktől kikapni".Tényleg vihetett volna beléjük valami kreativitást Mashima.Az öreg mondjuk megmentette a múltkor is, ha ő megjelenik a sok nagyképű lehet bekussol  Ördögi
Naplózva
Senais
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 137


Erza Scarlet


« Válasz #11923 Dátum: 15 okt 28, 09:40:47 »

Idézet
Erza vs Kagura
ERZA GYOZ .... KAGURA ELISMERI A VERESEGET

Ezt nem számítottam győzelemnek, mert:
1. Kagura nem tudta feladni. Mielőtt kimondta volna, Minerve ledöfte.
2. Mivel Minerva intézte el és nem Erza, így nincs értelme odaírni, hogy Erza győzött.
3. A mágiajátékok vezetői is Minerva győzelmét ismerték el, ők kapták meg érte a pontot, és nem fogadták el Kagura feladadási szándékát.
4. Erza már-már a harcképtelenség fokát súrolja, de folytatta a harcot, csak éppen Minerva ellen. Kagura ott fekdüt a földön.

Szívesen olvasnám a többi hibát is. Simán lehet, hogy van benne néhány, mert főképpen az anime változat után csináltam (azt viszont becsületesen végignéztem elejétől a végéig), kb. a Tenrou arc közepe körültől néztem hozzá mangát. Na meg azon is múlhat, hogy hogyan értékeljük a harcok bizonyos részeit.

Pl.: én Erza vs. Azumát kétfelé vettem, mert magát a harcot elveszítette, de ekkor megváltoztak a körülmények.Ha épp nem akkor döntik ki a fát és használták volna ellene a sziget varázserejét, veszített volna, mert nem tudja az ellenfél ellen fordítani.
« Utoljára szerkesztve: 15 okt 28, 09:41:36 írta Senais » Naplózva

"Láncaid lehulltak s im azontúl soká
Félve lépdel lábad, amikép megszoká."
LGDavid
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Válasz #11924 Dátum: 15 okt 28, 10:30:04 »

Oke hat ha igy nezzuk akkor ... Elnézést kérek ... igazad van ...
Valoban nem ő kapta a pontot ... en a győzelmet kicsit maskepp gondoltam ... a te logikad szerint nincs hiba ..
Naplózva
Oldalak: 1 ... 793 794 [795] 796 797 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!