24 jún 16, 07:45:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 535 536 [537] 538 539 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1853034 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #8040 Dátum: 14 feb 08, 23:33:02 »

Isteneket behozni nem lenne rossz Nevet . Bár én azon néztem anno amikor támadtak a sárkányok akkor az istenölő mágia miért nem használt semmit a sárkányok ellen? Nem mellékesen a sárkányölő mágia sem okozott valami hűde nagy kárt ^^". Szóval ha ilyen szinten működne az istenek ellen is, hát finoman szólva ciki lenne  smirksweat . Ha a Sensei merít előző művéből, akkor remélhetőleg lesz néhány démon isten is ^^. Sárkányok részéről a sárkányisten nem lenne hülyeség bár az csak egy állapot. Gondolom onnan, hogy a Rave-ben a "Ryuujin no Houkou" egy olyan technika volt ami a sárkányisten erejét adja a használónak az életért cserébe és kb. 5 perce erejéig. Na de majd kiderülnek a dolgok ^^.

Ui: Ha nem tévedek még mindig Lucy a mesemondó szóval nem itt ér véget a tündérek története.  Kúl
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 08, 23:34:00 írta Death Force » Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
kisama
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 253


Made in China :P ("Basszus")


« Válasz #8041 Dátum: 14 feb 08, 23:55:41 »

Valószínűleg azért nem működött a sárkányok ellen, mert nagyon erősek, és mert a sárkányölőknek nem tanítottak meg mindent, elvégre az összes eltűnt 777.7.07- én Nevet
Naplózva

Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #8042 Dátum: 14 feb 09, 00:00:44 »

Akkor nagyon félbehagyták a kiképzést hiszen ahogy tudjuk, amikor megszületett a sárkányölő mágia, az akkori
sárkányölők sikeresen írtották a sárkányokat. És azon a képen amikor a sárkány előtt leborul az a sok ember, az a sárkány szerintem Sting sárkánya ^^.
Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
EnxTheOne
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 336

A világ leendő teljhatalmú ura.


WWW
« Válasz #8043 Dátum: 14 feb 09, 00:08:56 »

mennyei-égi témával kapcsolatban:


Égi az gyakorlatilag a mennyei szinonimája.
Vagyis égi alatt nem arra a nagy kék izére gondolnak.
Meg megnéztem wikin wendy mágiáját hogy hogy van japánul.
Heavenly (てん) a jó fordítás, és nem a sky. (そら)
Naplózva
Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #8044 Dátum: 14 feb 09, 00:37:13 »

http://www.mangaturbo.com/read/fairy-tail-370-raw/21 - Itt a raw és lent a kettőspont után sikerült kivennem azt, hogy "Tenryuu" szóval kérdés megoldva, a teljes mondatot a profikra hagyom, mert a Google fordítónak a rajzolója nem a legpontosabb  Pojén
Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
Aurelsia
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36



« Válasz #8045 Dátum: 14 feb 09, 12:23:54 »

Jól van fordítva, a kettőspont után (a raw-ban) ez van: Az égi sárkány dala

Na most tudjuk, hogy az égi sárkány az Wendy. Ha az írásjeleket értelmezzük, akkor Tenryuu.

Dióhéjban megrajzoltam az írásjeleket: 第話マ具府門編 (二章:天龍ドラゴン歌)
A piros részt csak én tettem bele, mert az ott lévő írásjelet nem értelmezte.  Nem a legpontosabb, de azért valami. A google fordító valami irodai berendezések maszlagot hoz ki, valószínűleg ez a Tartaros jelentése. xD  Gondolkozik

A Heavenly csak mennyet jelent, eget nem! Viszont a Heavenly, a Tenryuu fordítása, ami pedig eget és mennyet is jelent. Nevet Tehát Wendy az égi/mennyei sárkány.  bow

Kérdés megoldva. Persze ha rosszul tudom javítsatok ki, ember vagyok, tévedhetek.  Mosolyog
Naplózva

Ebben a világban nem létezik olyan, hogy szabadság.
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #8046 Dátum: 14 feb 09, 12:38:37 »

Szerintem jól gondolod. Úgy vélem, hogy ebben a részben majd Wendy és az ő mágiája lesz a főszereplő. Fogja használni ezt a mágiát és mindenkit meggyógyít, de erre csak a manga végén fog sor kerülni.
Naplózva
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #8047 Dátum: 14 feb 09, 13:25:20 »

Vagy kicsit trolkodik Mashima és azt hiszük mindenki meghalt majd azutáni fejezetben  derül ki hogy nem:D

Várjunk csak, ha Natsu megtudná mi lett a céhel akkor már lenne elég düh benne hogy felmossa a padlot a tararosal.
Naplózva
EnxTheOne
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 336

A világ leendő teljhatalmú ura.


WWW
« Válasz #8048 Dátum: 14 feb 09, 13:29:22 »

"viszont a Heavenly, a Tenryuu fordítása"

ryuu az a sárkány nem?
tenryuu= mennyei sárkány = égi sárkány
Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #8049 Dátum: 14 feb 09, 17:28:30 »

Túlbonyolítjátok ezt az egészet Nevet Meg kell várni a következő fejezetet, és akkor majd minden kiderül.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #8050 Dátum: 14 feb 10, 09:46:14 »

Öhm izé nem akarok kukacoskodni de az utolsó oldalon a fordítás kissé hibás.
Az nem Égi Sárkány hanem Mennyei Sárkány éneke. ^^

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/370/21

Meg az a szöveg beszerkesztés is elég érdekesre sikeredett. De a lényeg hogy a félre fordítás elég sok embert megzavarhat. kacsint

Szerintem se kukacoskodj, főleg te ne. Mosolyog
Eddig mindig égi sárkányt írtam, akár "sky dragon", akár "heavenly dragon" volt az angolban.
A 天 kanji mindkettőt jelenti.

http://www.mangaturbo.com/read/fairy-tail-370-raw/21 - Itt a raw és lent a kettőspont után sikerült kivennem azt, hogy "Tenryuu" szóval kérdés megoldva, a teljes mondatot a profikra hagyom, mert a Google fordítónak a rajzolója nem a legpontosabb  Pojén

Amit linkeltél, az kínai scan, nem a japán RAW. Még szerencse, hogy a 天 az kb. ugyanaz a kínaiban és a japánban is. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
hagabi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 397

gman kiválasztottja


« Válasz #8051 Dátum: 14 feb 10, 11:35:39 »

Hmm ha már istenek meg sárkányisteneket emlegettek, akkor vonjuk össze a Slayers világával és máris ott van Ceiphied a Vörös Sárkányisten. Nevet Plusz Verselő Lina megtanítja mindenkinek a sárkányigát és nincs több probléma. ikszdé Na jó ennyi agymenés elég volt egyszerre. Nevet

Am a fordításon szerintem is túl sokat agyaltok.  Mosolyog A kövi fejezetben úgyis kiderül.
Tempesta külseje nekem csak azért nem tetszik mert teljesen megváltozott. Jobban tetszett volna ha a régi külsejét dobják fel valami kis újjal.
Natsu meg Lisanna kiszabadulhatna tényleg. Megnézném ahogy Natsu elkezd tombolni a céh miatt erre jön Silver vagy Kyouka vagy egy másik démon és megint leverné fél kézzel. ikszdé

Annak nagyon örülnék ha az FT mondjuk Grandine által menekülne meg valamilyen módon. Mosolyog
Nagyon várom a következő fejezetet.
Naplózva
Juvia
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Válasz #8052 Dátum: 14 feb 10, 11:40:40 »

Wendynek volt egy mágiája ,amit a Sherria elleni harcban alkalmazott amivel "bezárta" őket ... Ha azzal bezárja a céhet akkor megmenekülnek...
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #8053 Dátum: 14 feb 10, 12:01:31 »

Nem zárt be senkit. ^^ Az a Légfúró volt. Csak volt némi "felvezetés". Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #8054 Dátum: 14 feb 10, 15:39:55 »

http://www.mangaturbo.com/read/fairy-tail-370-raw/21 - Itt a raw és lent a kettőspont után sikerült kivennem azt, hogy "Tenryuu" szóval kérdés megoldva, a teljes mondatot a profikra hagyom, mert a Google fordítónak a rajzolója nem a legpontosabb  Pojén

Amit linkeltél, az kínai scan, nem a japán RAW. Még szerencse, hogy a 天 az kb. ugyanaz a kínaiban és a japánban is. ^^


Hát akkor ezt benéztem elég rendesen >.<" . De valamelyest azért javítok a hibámon: egyszerűsített han kézírás --> 天龍之歌 azt jelenti, hogy Song of Tenryu ^^.


Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
Oldalak: 1 ... 535 536 [537] 538 539 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!