24 jún 16, 06:30:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 305 306 [307] 308 309 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1852824 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #4590 Dátum: 12 nov 23, 19:35:36 »

Tetszett a rész, azért sztem eléggé halálos mágiája van mindegyik kivégzőnek, nem véletlen a feladatuk Nevet Wendyvel vajon mi lesz? Mintha Cosmos azt mondta volna, h attóla virágportól örökre elalszik?  Gondolkozik Erre mit találnak majd ki? Nevet  Mira meg igazán használhatna take overt, ne csak szaglássza a mérges gázt :DD Leo macsakfülei eddig nekem sem voltak ennyire feltűnőek. De am várom a csillagmágus harcokat:) remélem lesz új kombó támadás
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #4591 Dátum: 12 nov 23, 20:23:59 »

A virágport szerintem majd azzal magyarázzák meg, hogy Wendy az Égi Sárkányölő és a Támogató Mágiái között lesz olyan, ami megakadályozza az alvást. Mellesleg el is tudná fújni a virágport és a spórákat hiszen levegővel, széllel operál.
 Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 23, 20:26:43 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #4592 Dátum: 12 nov 24, 21:12:39 »

Az Elsötétüléssel egy baj lesz. Már ha tényleg visszamennek az időben. Kettő lehet, a mangaka kettőből választhat:

1.) Egy idősík van. Ha valamit megváltoztatnak a múltban, aki kihat a jövőre. De ha például valaki visszamegy a múltba és tesz valami olyat, aminek a hatására ő maga meg sem születik, akkor felborul a tér-idő kontinuum és a világegyetem megy a lecsóba. Lásd Vissza a jövőbe c. film, vagy az X-men képregényben az Apokalipszis kora történetet.
Pl.: Lucy segítségével visszamennek a múltba, legyújtják Zerefet, de ennek lesz valami olyan hatása a jövőre (jelenre), hogy Lucy szülei nem találkoznak, akkor Lucy meg sem születik, de akkor hogy tudja elintézni, hogy visszamenjenek a múltba...? Szal tér-idő kontinuum --> lecsó; világ --> lecsó.

2.) Párhuzamos idősíkok vannak. Ha egy "rossz" jövőből visszamész a múltba és megakadályozod, hogy a jövő rosszra forduljon, attól még a te jövőd ugyanúgy "rossz" marad, csak annak az idősíknak változik meg a jövője, aminek megváltoztattad, a tiédnek nem. Lásd Dragon Ball Z (Trunks), vagy a Psyren manga.

Vagy lehet, hogy visszamennek a múltba, de már elkésnek, ill. rájönnek, hogy Zeref egy szükséges rossz. Sőt, kiderül, hogy ez a jelen már az ő múltbeli kavarásuk eredménye... ez mekkora egy csattanó lenne. ikszdé Végül is, Zeref, akit megismertünk, nem egy rossz arc, tudja értékelni az emberi életet. Lehet, hogy ez a felfogás már egy múltpiszkálás eredménye. kacsint
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #4593 Dátum: 12 nov 24, 21:33:06 »

Nekem az a gondom, hogy Hades állítása szerint az első varázslat Zereffel van kapcsolatban. Ha megölik Zerefet, akkor a mágia megszűnik létezni a világukban. Márpedig azzal kezdődött a manga, hogy elmondták mi Fiore királysága és hogy a mágia a legkelendőbb árucikk, nem csak ott, de az egész ismert világon. A végén oda jutnának, mint Edolas.
Vagy a végén valami olyasmi lesz, hogy Lucy megtudja a csillagszellemektől, hogy mi köze volt Layla-nak, Lucy anyjának az első mágiához, miért emlékszik rá Lucy hogy emlegette.

Persze nagy segítség lenne, ha lelepleznék végre a kapucnis-köpenyes emberkét is...
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #4594 Dátum: 12 nov 24, 21:53:26 »

Hades olyat nem mondott, hogy Zeref hozta volna létre a mágiát az Egyetlen varázslattal.

Tudtunkkal Zeref is csak tanulta a fekete mágiát (http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/209/15), vagyis akkor már létezett varázslat.

Kb. ennyit tudunk az Egyetlen varázslatról:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/233/7
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/247/7
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/261/12
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #4595 Dátum: 12 nov 24, 22:29:37 »

Mondjuk azt nem mondtam, hogy Zeref hozta létre, azt mondtam, hogy vele kapcsolatban van. Nyilván olyan kapcsolatban áll vele, ami később nagyon fontos lesz a történet során. Innen jött az ötletem. Ha már Lucyval kezdődött a történet, akkor a másik verzió nekem is jobban tetszik.

Visszatérve a lecsó teóriára, nem borul fel semmi, az adott személy egyszerűen törlődik, mintha soha nem is létezett volna és tényleg.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Sharingan-Sensei
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



« Válasz #4596 Dátum: 12 nov 24, 23:17:14 »

Alapvetően az időugrás, mint téma elég bonyolult és összetett, ezért én mennék bele a mögötte álló logikába, mert órákig lehetne róla beszélni. Mosolyog Ha időutazás lesz a mangában, akkor én úgy fogadom el ahogy a mangaka elmeséli. Mosolyog (Eszembe jutott a Steins;Gate, nagyon jó anime!)
Naplózva
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #4597 Dátum: 12 nov 25, 03:05:22 »

Az (visszafelé) időutazás logikája azért bonyolult, mert az lehetetlen, így teljesen logikátlan is. Nevet
Éppen ezért remélem, hogy nem nagyon keveredik bele a történetbe. Talán a csuklyás nő, illetve a halálról írogató Levy témáját lehetne vele megoldani ezzel anélkül, hogy nagyon magyarázkodni kéne.
Vagy Mashima gondolt egyet, és a jövőt mutatta meg nekünk, amin nem változtathat semmi. Ördögi

Tudtunkkal Zeref is csak tanulta a fekete mágiát (http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/209/15), vagyis akkor már létezett varázslat.

Szerintem az, hogy "a fekete mágia mesterévé vált", nem feltétlenül jelenti azt, hogy tanulta, és nem ő alkotta meg / találta fel. Válhatok a csokis-szappanos pisztrángfőzés mesterévé attól, hogy most találtam ki. Ezek ellenére létezhetett mágia, mint olyan, már előtte is, csak varázslatok nem. (Ha értitek mit akarok mondani.)  Technikai KO
Persze az is megeshet, és nem is valószínűtlen, hogy Hades tudása hamis / hiányos volt, vagy csak ő értelmezte azt a saját elképzelései szerint. Így Zeref lehet "csak" egy hatalmas sötét mágus (ehhez képest elég fura gondolkodással és misztikus élettel). bow
Naplózva
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #4598 Dátum: 12 nov 25, 20:48:20 »

Amikor Leo visszaadta Lucyéknak a kulcsokat, Yukino csak 2őt kapott, pedig Ophiucus is az ő kulcsa. Az hol van?
Naplózva
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #4599 Dátum: 12 nov 25, 20:57:31 »

Nem 2 nevet mondott yukino? Én úgy olvastam.Amúgy ha meg csak 1nevet mondott akkor az baki ,mert le volt irva hogy mind a 12 kulcs összegyũlt,vagy 11 lucyé,akkor biztos hogy elcsórta Nevet
Naplózva

asriel21
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36



« Válasz #4600 Dátum: 12 nov 26, 07:47:44 »

Yukinonak 3 kulcsa van. Loki viszont csak 2 kulcsot adott Yukinonak.Akkor hol lehet a 13. kulcs? Gondolkozik
Naplózva
EnxTheOne
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 336

A világ leendő teljhatalmú ura.


WWW
« Válasz #4601 Dátum: 12 nov 26, 14:10:35 »

Azért remélem nem fognak ugy járni mint a raven tail, jo lenne ha keményebb harcok lennének.
Naplózva
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #4602 Dátum: 12 nov 26, 16:54:19 »

Szerintem nem érdemelnek meg többet, mert nem a raven tail-nél nem 1v1-ről volt szó, hanem 5v1-ről és ebből is 1 ember le rendezett 5 embert 2 fejezet alatt. smirksweat Inkább adtak volna ki egy Yuuka vs Quatro cerberusos meccset mert az egész szégyen volt.
Az éhes farkasok rendjétől szerintem a következő fejezetben búcsúzunk.
Naplózva
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #4603 Dátum: 12 nov 26, 17:27:46 »

Örülnék is neki Nevet...Sokkal jobban érdekelne ez a céh bajnokság,aztán utána kellet volna ezt a szálat is elindítani.Én úgy emlékeszem hogy csak 2 kulcsa van ,de teljesen mind1 Nevet Köv részben szerintem a nagy csillagmágusok fightolnak majd egyet.
Naplózva

VIPERA
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


You challenge me mortal?


« Válasz #4604 Dátum: 12 nov 26, 17:58:36 »

asriel21-nek igaza van. Yukino-nak tényleg 3 kulcsa van de nekem is szemet szúrt hogy csak kettőt kapott vissza. Lehet hogy eltűnt a kulcsa vagy valaki magához vette vaaagy a kapuhoz már elhasználták mint egy kis ,,turbót" esetleg tényleg kell hozzá az alap 12-n felül. Majd kiderül : D.
Naplózva

"Brothers everywhere raise your hands into the air. We're warriors... warriors of the world! Our destiny to die in war"
Oldalak: 1 ... 305 306 [307] 308 309 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!