24 júl 02, 08:13:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail duma téma (ami máshová nem fér)  (Megtekintve 84035 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #135 Dátum: 11 júl 30, 12:59:08 »

Meg itt van akkor Erza esete is. A szinkronban tisztán lehet hallani az "R" hangot de akkor mégis az Elsa a helyes, ki érti ? Nevet

Én. A japán nyelvben nincs "L"hang. Mivel nem tudják kiejteni, az ahhoz legközelebb álló hanggal, az r-rel pótolják.

Akkor itt válaszolok Tilonnak is: hát én több angolra emlékeztető szót találtam már animés pályafutásom során a japán nyelvben, de magyarra hasonlítót még egyet sem

Ez igazán nyelvészeti meghatározás volt. A magyarban is találhatsz sok angol szót sajnos, még sem áll egymáshoz közelebb a két nyelv.
Tilon gondolom arra értette, hogy a magyar és a japán hangzókészletét tekintve közelebb áll egymáshoz. A hangok kiejtése jobban hasonlít egymásra, illetve a két nyelv nyelvtana is hasonlóbb. Mindkettő agglutináló.

Egyébként vannak animében magyar vonatkozású szavak. A Code Geass-ben amikor Lelouch Shirleyvel vásárolni megy, pont egy soproni kékfrankost ragad meg. Nagyon sok magyarnak megakadt rajta a szeme:
http://i199.photobucket.com/albums/aa299/Vesgar/vlc2008-08-1114-32-03-53.jpg  A Fungaryt ne kérdezd.

A Trinity blood első két része meg Budapesten játszódik, amit Istvánnak hívnak. Egyik szereplő neve például Kadaru Dzsila (aka Kádár Gyula)
Gondolom ismerős.

Naplózva

Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #136 Dátum: 11 aug 04, 14:35:15 »

Visszatérve az első hozzászólásokra az Erza-Eclair minimális hasonlóságot én is észrevettem, mégis mind jellemben mind külsőre óriási a különbség.. szóval az említett karakterek közül ő hasonlít a legkevésbé.

Szerintem eddig ezen az animén nevettem a legtöbbet és legönfeledtebben, bár az is lehet hogy azért gondolom ezt mert mostanság igen komorra vettem a figurát.
Imádom ahogy szurkálódnak szivatják egymást.. a folytonos törés zúzás meg nagyon nagy.. (bár erről meg a Slayers jut eszembe ha már a kritikus hozzászólásra visszatértem, de engem cseppet sem zavar, sőt amíg nem olvastam bele sem gondoltam ilyenekbe)

Happy beszólásai.. a legeredetibbek. :Đ imádnivaló..!
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #137 Dátum: 11 aug 11, 21:13:18 »

A manga témában már volt róla szó, hogy mi lenne, ha a Narutóhoz, One Piece-hez, Bleach-hez és persze a jó öreg Rave Master-hez hasonlóan a Fairy Tailben is lenne egy időugrás ("timejump").

Lássuk az én verziómat:

Az időugrás okát hagyjuk, mert igazából az most nem lényeg. Inkább arról írnék, hogy szerintem ki, kivel és mit művelne az idő alatt.

Charle, Happy és Lily megkeresné az exceedeket és csiszolnák valamelyest az Aera (szárny) mágiájukat. Egyszerű mágiának tűnik, de néhány apró trükkel egész érdekes dolgokat is ki lehet hozni belőle. Plusz Lily ugye gyúrna a harci formájára. Charle és Happy pedig megtudná végre, hogy ki/kik a szüleik. Mosolyog

Natsu és Gazille együtt vonulnának el edzeni a sárkányölő mágiájukra. Valszeg rommá oltanák egymást, de ez van. Nevet
Wendy pedig Polyushka anyóhoz kerülne, csiszolni a gyógyító mágiáját. Az anyó amúgy is gyanús, hogy köze van a sárkányokhoz vagy sárkányölőkhöz, de erről már volt szó a fórumon.

Gray és Urtear összeszednék még Leont (őt mostanában nagyon hiányolom, mint Ur másik tanítványát) és jég alkotó mágiára gyúrnának. Lehet, hogy Urtear nem illik ebbe az összeállításba, de látszólag elég magas szinten űzi az Ice Make-et. Ráadásul ő pont egy olyan szereplő, aki már az első fejezet első oldala óta velünk van, és még sok mindent ki lehet hozni a karakteréből. Persze szó sincs róla, hogy Ur helyére akarom állítani, mint "mestert".

Gildartz magával vinné Erzát és hogy riválisa is legyen, Luxust. Akit azzal győzne meg, hogy nála jobb edzőt és Erzánál jobb edzőpartnert nem is találhat, ha felül akarja múlni Makarovot. Ez esetleg előrevetítené, hogy az időugrás után Luxus lenne a Fairy Tail mestere. Ahhoz pedig ha erősebbnek nem is, de legalább egy szinten kell lennie Natsuékkal.

Lucy... nehéz kérdés. Eléggé egyedi a mágiája, nem tudom, kinek a társaságában edzhetne. Jelenleg nem is tudunk olyan gyakorló csillagmágust, aki nem hulla vagy nincs dutyiban. Esetleg be lehetne hozni a Zoldeón kívüli másik két csillagmágust, akikhez eredetileg Aquarius és Cancer kulcsai kerültek. Mert mi már úgy ismertük meg Lucy-t, hogy a Rák és a Vízöntő kulcsa nála volt, vagyis valahogy visszakapta őket. kacsint
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #138 Dátum: 11 aug 11, 21:39:05 »

Szép leveztetés. Mosolyog Milyen jó lenne, ha így is lenne.^^ Lucynek én valami olyasmit, tudnék elképzelni, hogy Virgo és Loki edzenék őt, mert elég sokat segítenek neki pluszba, és még talán egy a csilagszellemek világában egy kis edzést se tartok lehetetlennek, hiába tilos, majd ráveszik az öreg bajuszost. Nevet
Ha meg Luxus lenne a céhmester, akkor Makarov meg mehetne az öregek otthonába. ikszdé Vagy aféle tanácsadói szerepkör Luxus mellet. Mira meg tartaná addig a frontot, amíg mindenki edz. Mosolyog
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
ricszol
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #139 Dátum: 11 okt 02, 20:32:38 »

hyhy...egy kis segítséget szeretnék kérni,meg tudja valaki irni hogy hányadik résznél támadt a másik világ Erzálya a ferly tailre? egy időre abbahagytam és most enm tudom hol folytassam ...előre is köszi
Naplózva
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #140 Dátum: 11 okt 02, 21:45:47 »

ricszol: nézd meg a 79.részt, szerintem az lesz az, amit keresel  Hümm-hümm
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #141 Dátum: 11 okt 08, 08:04:32 »

... Egyébként érdemes nézni az animét? Mert én most csak a mangát olvasom, ami ugye fekete-fehér, szal amikor elkeztem, pár szín "nem stimmelt". Szal nekem Gérard és Mistgun vörösesbarna hejú, a Fairy Tail szimbólumok csak feketék, az kisöreg fekete börzsekit hord, Virgo és Leo szalmaszőke hajú (és a szemük is olyan színű), Erigor is szőket, Mira nem tökfehér hajú, és a szinkronok sem jönnek be, Natsué túl gyerekes, Erzáé meg túl... mély, stb. Meg nekem pár effek elég gagyi, meg zavarnek azok a kerek izék, amikor varázsolnak, meg hogy pl. natsu minden tűzvarázsánál kapunk egy tűz-animációt, meg erza páncélcseréjénél egy galaxist(?). Szal úgy döntöttem nem nézem, mert ezek zavartak, de van benne valami 'Kihagyhatatlan' plussz? :S mert akk nézem. Bocs az offért.

A mangában is vannak színes képek és pont azokról az emberekről, akiket említettél. Nevet
Gérard már az első fejezet első oldalán ott virít kék(es) hajjal. És ugyanúgy a piros átmenetes FT szimbólum is ott van. Sőt, a főbb FT-es tagok is ott vannak színes képen: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/001/4 Ennyiből korrekt volt Mashima-sensei, mert nem kellett találgatnunk a színeket, már az elején bemutatta a főbb szereplőket. És mostanában is így tesz, általában minden történetszálban, ha nem is az elején, de van színes kép a főbb szereplőkről.
Erza vörös haja meg nem csak egy szín, hiszen a neve is innen ered és mondhatni elég nagy jelentősége van a történetben (lsd. Gérard). kacsint

Az anime alapból nem rossz, hűen követi a mangát.
Hát... a varázslatok varázskörei eleinte nekem is eléggé szúrták a szememet. De szerencsére mostanában már nem erőltetik annyira. Bár most meg Natsu "tűz az öklön" varázslatát szúrták el, mert eddig úgy lángolt a keze, mint egy fáklya (a mangában is így van), mostanában meg csak egy izzó tűzgömb van körülötte.
Az anime másik "hátránya", hogy eléggé a fiatalabb korosztályoknak készül, így vér és sebek nuku, és a fanszerviz is eléggé visszafogott (főleg női karaktereknél).

De a fentiektől elvonatkoztatva az anime méltó a mangához és nézhető mellette. Mivel én (legalábbis a FT és Naruto terén) manga-párti vagyok, így azt nem tudom mondani, hogy helyette is. Mosolyog

u.i.: Natsu rózsaszín haja gyerekes? A Torikóban Zebrának is rózsaszín haja van. ikszdé Zebráról tudni kell, hogy egy brutális, két méteres, izomállat, kétajtós szekrény, akire mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy finom modorú úriember (a fél világ sikítva rohan el, ha meglátja). Nevet Amikor először megláttam a mangában színes képen, hogy rózsaszín a haja, vertem egy hidat. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 08, 08:09:35 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #142 Dátum: 11 okt 09, 18:29:21 »

Semmiképp sem a manga helyett nézném, de majd lehet, hogy a jobb részeket megnézem benne ^^ Am tudom, hogy elvileg ki milyen színű, csak nekem nem elég 1x látni, mert túl élénk a fantáziám xD ha pár fejezeten keresztül mutatnák, hogy igen, Gérard haja kék, megszoknám Nyelvesít És Natsunak meg nem a rózsaszín haja gyerekes, hanem a hangja xD Erzáé (most jöttem rá, mi zavart) túl öreg. De ezek csak az én egyéni nyomoraim, szal m1. Egyébkén a Phantom Lord-os részek mikor vannak animében?
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 21, 21:38:39 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Putir
Vendég
« Válasz #143 Dátum: 11 okt 09, 18:34:07 »

én egyszerre nézem a kettőt így semmikép se fantáziálok másról
a phantom lord-os részek  21es résztől a 30asig tartannak
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #144 Dátum: 11 okt 09, 18:41:53 »

u.i.: Natsu rózsaszín haja gyerekes? A Torikóban Zebrának is rózsaszín haja van. ikszdé Zebráról tudni kell, hogy egy brutális, két méteres, izomállat, kétajtós szekrény, akire mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy finom modorú úriember (a fél világ sikítva rohan el, ha meglátja). Nevet Amikor először megláttam a mangában színes képen, hogy rózsaszín a haja, vertem egy hidat. ikszdé

Tudom ez itt off, de nincs kedvem áthelyezni.
Na szóval a kérdésem a következő: melyik manga béli képen is van Zebrának rózsaszín haja?

Úgy érzem, hogy lemaradtam valamiről.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #145 Dátum: 11 okt 09, 18:50:37 »

- miután feloszlott a phantom lord, és gazille meg juvia átálltak a fairy tailbe, akkor a phantomos szimbólumuk eltűnt? és levi hasáról?
- nem értem én ezt az s-osztályú dolgot. Már lenyomtak egy csomó S-osztályó rosszarcot ( sötét céhek tömkelege, és Luxust, aki s-osztályú, már lenyomta egyszer natsu..), elvégeztek egy (?) s-osztályú küldetést, akkor miért kell nekik vizsga? Ráadásul úgy tudom, hogy Juvia az elemi négyes tagjaként már az volt, és mintha Gazille is az lenne..
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Putir
Vendég
« Válasz #146 Dátum: 11 okt 09, 18:53:31 »

ez olyan mint ha mondjuk elvégzel egy szar sulit az nem ugyan olyan mint ha egy jó sulit végeznél el:D
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #147 Dátum: 11 okt 10, 20:13:13 »

...

Tudom ez itt off, de nincs kedvem áthelyezni.
Na szóval a kérdésem a következő: melyik manga béli képen is van Zebrának rózsaszín haja?

Úgy érzem, hogy lemaradtam valamiről.


Először asszem a 134. fejezet színes képén látjuk a haját, aztán meg a 141. fejezet színes képein.
Na jó, nem rózsaszín, de valami pirosas/vöröses/skarlátos fityfene.  smirksweat Mindenesetre minden színt elképzeltem csak ezt nem. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #148 Dátum: 11 nov 06, 14:34:51 »

Látom nagyon tetszett valakinek Lisanna macskás/tigris verziójú Take Overe.
Erről beszélek amúgy.

Szerintem jó lett, gratulálok a készítőnek.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
RoronoaZoro
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 351



« Válasz #149 Dátum: 11 nov 07, 20:48:32 »

Hiába hívja Luxust Makarov, mert ez az elveszett mágia teljesen új szintnek néz ki, ami jócskán az S szint felett van. Ha visszajönne a hajóval Fried meg Gildarts akkor sem lenne esélyük. Kiváncsi vagyok mégis, hogyan fordítják majd meg ezt az egész szituációt.
Naplózva

''Az örökkévalóság csak egy illúzió, melyet az öregedéstől való félelem szült.''
-Bleach-
''A hit egy szó a tudatlanságra.''
-Dr. House-
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!