24 júl 02, 08:12:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 19
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail duma téma (ami máshová nem fér)  (Megtekintve 84033 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #120 Dátum: 11 júl 06, 13:21:14 »

Tényleg és Gildartz-ot se láttam Edolas-ban...
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #121 Dátum: 11 júl 08, 11:00:05 »

Azt szeretném megkérdezni, hogy hol lehetne letölteni a mangafejezeteket? Mármint egybe többet? Torrenten nem találtam. De ha nincs, akkor egyesével? Előre is köszönöm a választ. ^^
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #122 Dátum: 11 júl 08, 12:31:04 »

Egyelőre kötetenként nem lehet letölteni, csak fejezetenként: http://www.naruto-kun.hu/viewpage.php?page_id=877
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #123 Dátum: 11 júl 08, 14:38:52 »

Rendben, már töltöm is. Köszönöm szépen.
Azért kellett, mert megyünk nyaralni és net nem lesz, legalább olvasom a mangát. (:
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #124 Dátum: 11 júl 20, 06:50:43 »

(Ennek a hsz-nek a folytatása.)

De ha már itt tartunk, akkor Erza sem "Erza", hanem "Elza" és erre még bizonyíték is van a mangában: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/129/8
Persze ez már az elejétől "Erza" volt és így 24X manga után elég zacc lenne máshogy írni. Nevet

Vagy a "lacrima" szó. Ugye sokáig azt hittük, hogy "lachryma". Aztán a 103. mangafejezetben le volt írva "lacrima"-nak.
(Itt nem linkelek mangát, mert mi a jewel/ékkő miatt kénytelenek voltunk újraírni a táblácskákat.)

______________________________________________________________

Más téma:

A 102. mangafejezetben ott van szinte az egész Rave Master*-es szereplőgárda.
(*Mashima-sensei előző mangája.)

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/102/3: Az alsó képen, az előtérben, a szemből nézve bal oldali lány Elie. Lucy róla lett mintázva. Bár ezzel a hajjal Lisannára jobban hasonlít.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/102/4: Az elő képen, jobb oldalt a fekete hajú srác Musica. Gray és Gazille "alapanyaga". Mellette a tetovált homlokú fickó Hebi.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/102/14: Első kép, jobbról a második ember, Haru. Ő pedig Natsu elődjének tekinthető.

Továbbá a 105. fejezetben is feltűnik két Rave Master-es szereplő: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/105/6
Az asztalnál ülő naaagy hajú fickó és a nő vele szemben. A nevüket ne kérdezzétek, az most nem ugrik be.  smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 20, 06:51:32 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #125 Dátum: 11 júl 20, 09:35:34 »

És az esetek többségében úgy a helyes ahogy hallod a szinkronban. Nevet  Pl Gazille esetében is azt hallod hogy Gázsilú (legalábbis Levi így mondta) és nem azt hogy gajel. Tisztán lehet hallani a "Z"-ét. Pontosan

Ez így mind szép és jó, csak a japánok nem úgy ejtik a nyugati szavakat, mint mi. ^^
Ugye nekik nem különálló betűik vannak, hanem szótagokat használnak. (pl.: ka, ki, ku, ke, ko vagy ga, gi, gu, ge, go és így tovább...) Egyedül a magánhangzók és az "n" betűt használják egymagában.
Ezért, például egy angol "gajeel" szavat "gádzsíru"-nak vagy "gádzsílu"-nak fognak ejteni, és "gajiiru"-nak fognak írni.
Ez ugye nem bizonyíték arra, hogy mi a hivatalos neve Redfox úrnak, de egy pici magyarázatnak elmegy. Mosolyog
Naplózva

Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #126 Dátum: 11 júl 20, 09:53:24 »

Erről Mashima-senseit kellene megkérdeznünk. Mosolyog Meg itt van akkor Erza esete is. A szinkronban tisztán lehet hallani az "R" hangot de akkor mégis az Elsa a helyes, ki érti ? Nevet Amúgy az Erza szerintem jobb, mint az Elsa.
A másik nagy kérdés számomra Luxus. >.<# Mert a szinkronban úgy lehet hallani, hogy"Láxus". Igazából azért írtam, azt hogy az esetek többségében mert egyedül Luxust nem tudom hova tenni így. >.<#
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
renato
Vendég
« Válasz #127 Dátum: 11 júl 20, 09:58:01 »

Akkor itt válaszolok Tilonnak is: hát én több angolra emlékeztető szót találtam már animés pályafutásom során a japán nyelvben, de magyarra hasonlítót még egyet sem (bár a ryokai-t hallottam már egyszer-kétszer Jókainak, de mindegy ikszdé). Amúgy angolba a "j"-t inkább "dzs"-nek ejtik, mint "zs"-nek (pl: jam [dzsem], jacket [dzsekit], Jack [Dzsek], stb... de biztos vannak kivételek, de most egy sem ugrik be).

Igazából ez az Erzás (vagy akkor legyünk helyesek: Elzás Nevet) azért másabb, mert az r és l hang között nagyon minimális a különbség a japánoknál (jövök megint egy One Piece-es példával, ott a főszereplő nevét személy szerint majdnem mindig Ruffy-nek hallom). Amúgy az a poén, hogy ennek ellenére egy fansub csapatnál (magyart-angolt is nézve) sem láttam még, hogy Elzaként szerepelne kedves vörös hajú mágusunk neve a fordításokban.

Amúgy nem akartam én sem vádaskodni, mert tényleg lehet, hogy ti írjátok helyesen a neveket (egyetlen kivétel van, szerintem az általatok Luxusnak írt szereplő nevében az első és a második magánhangzó ejtése között van különbség, így szerintem ott a Laxus lenne a jobb, de ez csak az én véleményem), csak -ahogy már írtam- olyan dologért, ami még nem tisztázott nem szabadna "leharapni" valaki fejét (bár már tisztáztad, hogy nem ez volt a célod). Persze ha ordító böszmeséget ír, az más tészta.

A wikipédiás dologhoz nagyon nem tudok mit fűzni, onnan általában csak a kémiás/fizikás házi dolgozatokhoz gyűjtök anyagot Nevet

Természetesen ha igazatok van, akkor elnézést kérek ezért az egész balhéért, bár szerintem elég kulturált keretek közt meg tudtuk beszélni, így nincs a részedről/részetekről harag.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #128 Dátum: 11 júl 20, 10:14:47 »

"Nem tudjuk", hogy igazunk van-e. ikszdé Viszont addig is kiválasztjuk, ami szerintünk jó és azt használjuk egységesen. Mert az egy dolog, ha egy szereplő nevét végig hibásan írod. De az még rosszabb, ha az egyik részben így, a másikban úgy, a harmadikban meg egy 3. féle képen van írva. Amikor kiderül a neve helyes írásmódja, akkor váltani kell és kész. Ilyen volt régen Juvia (Lluvia) neve, vagy a fentebb említett lachryma/lacrima is.

Amiért viszont harapok, az a Jellal/Gérard. Nevet Ha valakinek a nevét [Zsér/lár/lu]-nak ejtik és Fernandes/z a vezetékneve, akkor elég sanszos, hogy az ő neve a francia "Gérard" [Zserár] lesz. És egy jó példa: Gérard Depardieu.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #129 Dátum: 11 júl 20, 11:59:03 »

Chakránál a pont. Nevet De szerintem soha nem fog kiderülni, hogy melyik a helyes és a helytelen. Hümm-hümm Ránk nézőre van bízva a választás lehetősége.

Én még nem olvastam ezt a Rave Mastert de lehet, hogy végül is ugyan ott játszódik mint a FT.  Mosolyog Mert a szereplők nem rég szerepeltek valamelyik különkiadásban is a Fairy Tail mellet. Meg kocsmáznak Luxusal  ikszdé és ha jól emlékszem meg lett említve, Erza egyik kardja is abból a mangából van, amikor idézte a kardokat a Mennydörgés Csarnoka ellen. + Edo Erza fegyvere is onnan van nem ? Gondolkozik
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #130 Dátum: 11 júl 20, 12:36:40 »

Ja. Nightwalker Tízparancsolat lándzsája "ugyanaz", mint Haku Tízparancsolat kardja a Rave Master-ből.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #131 Dátum: 11 júl 22, 21:04:15 »

Most vettem észre, hogy a Bleachból Barragan Fracciónjának Ggio Vegának is Natsu szinkronja adja a hangját. Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #132 Dátum: 11 júl 23, 10:06:27 »

Jaj, tényleg, azt húgom is felfedezte múltkor, bár nem tudom, én miért emlékeztem úgy, hogy az a szinkronszínész Gray hangja, nem pedig Natsué. Gondolkozik Biztos a G betűk miatt. Nevet
Naplózva
Derya
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Válasz #133 Dátum: 11 júl 24, 18:24:00 »

Sziasztok,
Gondolom pár ember már hallott róla, de azért leírom. Fairy Tail fan-szinkront készítünk, ehhez keresünk embereket. Az alábbi linken találhatjátok, hogy hogyan kell jelentkezni, mit kell, hogy kell.

http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=6093.75
Naplózva

Derya
gabig35
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Válasz #134 Dátum: 11 júl 30, 11:47:57 »

Szerintem igy vannak a nevek jol,ahogy vannak.Már ehhez vagyok hozzászókva ugyis.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 19
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!