24 szep 27, 21:04:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bakik  (Megtekintve 40049 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #45 Dátum: 11 okt 18, 19:42:44 »

Ja, az eredeti japán nevek... amik még eredetilegebben egy francia férfinév (Gérard) és egy német női név (Erza/Elza) voltak. Csak mint tudjuk, a japán írásrendszer nem képes mindent 100%-ban átvenni, mert van amire nincs írásjelük.
Ezért is nem értem, mire akarsz kilyukadni.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
EnxTheOne
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 336

A világ leendő teljhatalmú ura.


WWW
« Válasz #46 Dátum: 11 okt 19, 09:52:07 »

Arra akartam kilyukadni hogy az volt a téma hogy melyik a jo átirás, és szerintem az eredeti a jo. Nevet
Azt tudom hogy japánul nem lehet "rendesen " leirni illetve hogy nem japán nevek, de pl. van a microsoft windows a gépen. Azt se ugy irjuk hogy májkrószóft vindóz, hanem ahogy Bill Gates kitalálta. Nevet


Persze a név átirása legyen a legnagyobb problémám az életben. Nevet
Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #47 Dátum: 11 okt 19, 16:19:16 »

Az általad leírt nevek "véletlenül" nem fonetikus írás? Nevet Tehát, ahogy kiejtjük. Erza neve meg elméletileg Elza, le is van írva egy mangaoldalon... ámbár lényegtelen. Nevet
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #48 Dátum: 11 okt 19, 17:55:43 »

Hát a Fairy Tail wikin is Erzának írják de az nem jelent semmit. Nevet Chakra szerint az Erza német név és én neki elhiszem.^^
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #49 Dátum: 11 okt 21, 21:26:29 »

Az "Elza" a női név, sőt a mangában is le van írva, itt: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/129/8 A plakáton és az Mashima-sensei írta. De ez a név már az elejétől Erza-ként van, szóval már így is marad. Mosolyog
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #50 Dátum: 11 okt 25, 14:15:11 »

Nem tudom, kinek mennyire volt feltűnő, de én a 97. rész végén pont Kanát figyeltem, hogy abban a fekete-fehér ruhájában megy oda a hajóhoz. Viszont amikor megáll mindenki a hajó előtt, akkor már a régebbi ruháját viseli. Kb. 2-3 másodperc van a két kép között, szóval gyorsan átöltözött.. xD Első kép -> második kép. (bocsi a rossz minőségért)
Naplózva

Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #51 Dátum: 11 nov 15, 07:27:12 »

Hát ez tényleg baki, de én is ehhez hasonlót figyeltem meg a Lisannás jelenetek között, sokszor van rajta rövid nadrág sokszor meg csak egy szál bugyiban van ott  ikszdé
Naplózva

hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #52 Dátum: 11 nov 28, 17:08:04 »

Natsunak az animében néha six packja van néha meg eight packje ikszdé ikszdé
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
Putir
Vendég
« Válasz #53 Dátum: 11 nov 28, 17:14:39 »

Mi van? Ezt csak én nem értem?Nevet
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #54 Dátum: 11 nov 28, 17:28:15 »

A hasizmáról beszél.

Egyébként ez a mangaban is megfigyelhető mindig attól függ, hogy mekkora méretben rajzolják meg, mert attól függően lesz részletes.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #55 Dátum: 11 nov 28, 18:24:34 »

6 kocka meg 8 kocka  Nevet
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #56 Dátum: 11 dec 03, 10:31:45 »

Kíváncsi lennék, hogy Mashima Sensei mennyivel előre gondolja el a cselekményt. Gondolkozik Mert, amikor Makarov lezuhan a földszintre Aria támadása után, akkor látszik, hogy Erza mindkét szeme könnyezik: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/049/21
És ugye a következő arcban derül ki, hogy csak az egyik szemére tud könnyezni. Szóval, vagy csak véletlenül rajzolta így, vagy csak ez időben még nem tervezte el Erza sérülését.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
sasame103
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4

Artist girlie


« Válasz #57 Dátum: 11 dec 03, 20:21:09 »

juj tleg! ez kicsit gáz :DD
Naplózva
Ozymandias
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Válasz #58 Dátum: 12 feb 18, 23:35:52 »

Onnantól fogva, hogy a homloka is gyöngyözik, így az nem feltétlen könny, lehet csak izzadság... Bár amennyiben tényleg könnynek szánta, akkor jó kérdés, hogy mennyire is tervez előre (:
Naplózva

„Király légy bár, jöjj, és reszketve nézz: nevem Ozymandias, urak ura.”
fafelyjonny
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 12


« Válasz #59 Dátum: 12 júl 25, 17:02:29 »

Fú, Gray jó nagyot üt... Még a karkötője is eltűnik.Innentől - Idáig De sebaj, később visszateleportál rá Nevet

Meg ha a jeget a jövőbe küldi pára lesz, ha a múltba, akkor víz?
azaz ez lenne a sorrend?
víz jég pára
De ha logikusan gondolkodunk, akkor egyik halmazállapot sem mondható alapnak, de ha mégis akkor a jég és a pára is a víz jövője, de két külön irányba. Ahhoz, hogy a jégből pára legyen, vízzé kell változnia, így a víz a jég jövője is Nevet

ez vicces hogy pont tegnap elött volt a discoverin hogy a jég képes anélkül elpárologni hogy vizzé változna elötte.ugyanis vmi dokumentum film volt amiben azt tárgyalták ki az okosak hogy mi lenne ha eltünne az ember.és ott mondták hogy a jégkunyhok (igluk)kb egy év alatt elpárolognak ... tehát ez a a párává változó jég dolog tudományosan igaz.ikszdé
Naplózva

Az élet egy sz@r játék,de a grafikálya az nagyon odavág!

egy kalandtörténet folytatásokban. Ha érdekel kattints a linkre! http://riseofthecrystal.blogspot.hu/
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!