24 szep 21, 15:03:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 107
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rajongók által készített képek  (Megtekintve 377360 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Hiei1107
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141

Pokage


« Válasz #1185 Dátum: 11 máj 01, 09:07:02 »

Köszi a tanácsot Zer0, Neked is köszi Kai, a te rajzod is pöpeces lett Nevet

Tényleg am. paintba tudtok pár trükköt mondai, h miket lehet még?
Naplózva


Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1186 Dátum: 11 máj 01, 12:10:22 »

Hiei nagyon jók a képeid Painthoz képest. Főleg az az L-re hasonlító arc.
Kai a tied is karaj, az egyetlen ami szúrta a szememet, az a jobb kezében lévő pisztoly "egyszerűsége". Lehetett volna egy picit komplikáltabb vagy más mintázatú.

Én pedig egy ilyennel jöttem:
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/224854_159763710752751_100001573694404_416558_6291514_n.jpg
Emlékeztem, hogy mennyire szerettem ezt a karaktert a Queen's Blade-ből, így kaptam ambíciót a rajzoláshoz.
Naplózva



Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1187 Dátum: 11 máj 01, 13:09:59 »

Stance: Nagyon szép lett, a legfeketébb részeket milyen ceruzával csináltad?
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1188 Dátum: 11 máj 02, 13:25:35 »

Új képem (lineart+coloring): http://ookamihun.deviantart.com/art/Kabutomaru-Kabuchimaru-C-207273214 véleményeket kérek
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 02, 17:35:04 írta Zer0 » Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1189 Dátum: 11 máj 03, 16:19:40 »

Szia, látom Madara rajongó is vagy Nevet Szerintem töltsd le a Gimp nevű programot (2.6 os verzió) és azzal ismerkedj. Kezdőknek sztem könnyebb vele, mint painttel, vagy legalábbis több lehetőséget nyújt. Amúgy nekem tetszik az avatarod, kicsit csiszolni kell rajta, de az alapelgondolás nem rossz kacsint
Ha bármi kérdésed van, írj bátran.

________________________________________________________________

Szerk: Nincs webkamerád, vagy digitális fényképező/telefon adatkábellel?
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 03, 16:31:40 írta Zer0 » Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1190 Dátum: 11 máj 03, 16:50:06 »

Hát én se vagyok egy profi, de mivel hetente csinálok magamnak kb egy avatart, pár tippet adhatok Nevet

  • Ha avatart akarok csinálni, alapból akkorára csinálom, mint amekkora lesz, csak persze arányosan nagyítva, szóval mivel itt az avatarok legjobb mérete 135x200, ennek a többszöröseiből lehet dolgozni, és akkor nem kell levágni belőle, meg nem kell görgetni, mint a mostani avádat
  • Nem tudom, mi "csúnyítja" el, de ha figyelsz az arányokra, és a pozíciókra, akkor elvileg semmi kacsint
  • Hogy mi "turbózza"? ez is relatív, szerintem avatárokon 1 alap szín + 1 árnyék + 1 fény (az alapszín sötétebb, és világosabb árnyalatai) már szépen mutatnak
  • Kezdésnek azért mondtam direkt a Gimp-et, mert abban vannak rétegek, és akkor tudsz úgy dolgozni, hogy felülrajzolsz egy alapot, akkor már jobbak az arányok

Ezzel a  konkrét avával kapcsolatban: az nem tetszik, hogy szabadkézzel rajzolt... Ha ott a görbe eszkoz, én inkább azt javaslom, szebb vonalat húz, mint az egér... Aztán ha ez az eredei méret, akkor nem csoda, hogy nehezen boldogulsz. Nyugodtan csinálj 945x1400 -s avákat, én akkorát szoktam, az áttekinthető, és utólag kicsinyíthető... A haja vmiért "nem jön át" nekem baloldalt, talán a többi tüsi hiányzik... Jah és ha nem avát akarsz, hanem pl asztal hátteret, v plakátot, akkor ajánlom az asztal háttér felbontásokat (2 hatványai) meg az A4es lapméretet (v A3ast). Ezek is beállíthatók Gimpben. Most azt tudom javasolni, hogy szedd le, és ismerkedj vele kacsint
Bocs, ha kicsit nyers volt Nevet

Sok sikert!

________


SZERK.: Jó a 2.4 is, csak azt nem ismerem, bár ha magyar nyelvű akkor úgyis eligazodsz... És igen. Rajzold le a főbb körvonalakat jól láthatóan papíron, fényképezd be, és Gimpben rajzold újra az alapján. Majd ha nem jössz rá, holnap részletesen leírom, hogyan kell.

Off: Ha holnap is vagy, majd tudok még pár tippet adni, csak sajna most épp mennem kell  ^^ Tanulni kell kisérettségire Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 03, 16:59:13 írta Zer0 » Naplózva
Leni-chan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 272



« Válasz #1191 Dátum: 11 máj 03, 18:47:42 »

Hogy is volt ez a "labdába se rúghatok mellettetek" szöveg? Ennyire ne becsüld le magad!! Mosolyog A legutolsó képeden a lány szeme különösen tetszik mert nagyon szép lett. Csak így tovább! kacsint Nevet

Zer0: Imádom a szemeit *-* Nagyon jó lett^^
Naplózva

Pesszimista kisdémon, ki Disney Drakula
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1192 Dátum: 11 máj 04, 09:55:48 »

Akkor nagy vázlatokban leírom, hogyan csinálj lineartot a befényképezett rajzodból:

1.: Nyisd meg Gimpben a szkennelt képet
2.: Elvileg van egy Rétegek nevű ablakod, ha nincs, akkor a nyomd meg a Ctrl+L-t
3.: Csak egy réteget látsz ott, úgyhogy a fehér területen Jobb kattintás, és Új réteg
    Neve: Lineart
    Szélesség/Magasság marad
    Réteg kitöltésének típusa: Átlátszóság
    OK
(Remélhetőleg ez az új réteg a szkennelt felett lesz, ha nem, akkor húzd felé.)

Ha eddig megvan, akkor mostantól csak ezen a rétegen dolgozz (Lineart).

4.: Találsz egy olyan eszközt, aminek a neve Útvonal eszköz, a gyorsbillentyűje B
5.: Ezzel fogod körberajzolni a képedet, úgy, hogy pl van egy görbe vonal, annak a két végpontjára kattintasz ezzel az eszközzel, és összeköti egy egyenes vonallal. Ezt a vonalat görbítsd (Ctrl nyomvatartása mellett Bal egérgombbal húzd a vonalat) tetszés szerint.
6.: Fontos, hogy ne az egész rajzot vonalazd így be, hanem egyesével minden vonalat (pl külön a szem felső vonalát, külön az alsót, külön az orrlyukakat stb) Persze ezt mindet egy rétegen, csak úgy vonalazz, hogy:
7.: Ha megvan egy görbe, akkor Kattints arra, hogy: Útvonal körberajzolása
8.: A felugró ablakban a vonalszélességet állítsd vissza kb 2-4re (majd látod, melyik a jó)
9.: Körberajzolta, most nyomd meg megint a B betűt, ezzel eltűnik az előző útvonalad, de a helyén ottmarad a fekete vonal
10.: Ismételd ezt (5. pont-9.pont) amíg az eredeti rajzod minden vonalát át nem másoltad arra az új rétegre, amit létrehoztál (Lineart)
11.: Ha kész minden vonal, akkor törölheted azt a réteget, amin az eredeti rajzod volt, valamint szintén a Rétegek ablakban a Lineart rétegedre pipáld ki a Zárolást (így nem fogod tudni elrontani a vonalakat, míg az be van pipálva)
12.: Mostantól a Lineart réteg ALÁ hozz létre rétegeket (pl.: Bőr és azon csak a bőrt színezed)

Hát ennyi lenne, ja és ments gyakran kacsint Remélem könnyen emészthető Nevet
Vannak megoldások, amik kicsit komplikáltabbak, azoknál szebb a végeredmény, de egyenlőre sztem ez is elég Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 04, 10:00:23 írta Zer0 » Naplózva
fornetti2
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109



« Válasz #1193 Dátum: 11 máj 04, 18:07:08 »

Zer0 a képed ismételten lenyűgöző, mint mindig Mosolyog UchihaMasashi nagyon szépen rajzolsz, nagyon tehetséges vagy, és tényleg csak géppel rajzolsz :O minden elismerésem Mosolyog nagyon ügyes vagy, kitartás és sok gyakorlás és hatalmasat fogsz fejlődni gyorsan Mosolyog
Na és akkor itt van egy képem nekem is... ennek is az a különlegessége, hogy csak géppel készítettem, kb 10 perc alatt ikszdé (eléggé béna vagyok a gépes rajzolásban, szal ezt nézzétek el nekem... majd talán egyszer belejövök Mosolyog )
http://rozka.deviantart.com/#/d3fkfpn
Naplózva

"Naná, hogy az emberek zabálják a mesét, amely rendelkezik egy plusz dimenzióval: a szabadságéval; ott még van kristálytiszta igazság, mi több, győzhet is."
Leni-chan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 272



« Válasz #1194 Dátum: 11 máj 05, 14:39:27 »

fornetti2!!! Mi az hogy elég béna vag gépes rajzolásban?  Ohh My God Ez nagyon-nagyon-nagyon jó lett!!!!!  Elismerésem! Nevet  bow Bár lehet hogy rosszul látok de mintha a szeme fehérjében lenne rózsaszín..  Hmm?

Jó most már megszűnök mert fáj a torkom.  Szomorú
Naplózva

Pesszimista kisdémon, ki Disney Drakula
fornetti2
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109



« Válasz #1195 Dátum: 11 máj 05, 17:36:57 »

Nem tévedsz Leni-chan Mosolyog valóban vannak a szeme fehérjében is színek, tudod engem mindig arra tanítottak hogy olyan hogy valami egyszínű, nem létezik Mosolyog ezért mindenbe teszek színeket, kisebb nagyobb sikerre kifejezve a fényhatásokat Mosolyog és nagyon köszönöm a dicséretet Mosolyog
és ismét alkottam... kicsit begyorsulok mostanság... na egy újabb gépen készült kép, csak ez open canvas és photoshop segítségével készült Mosolyog
http://kiw0ui.deviantart.com/favourites/#/d3fmyry
Naplózva

"Naná, hogy az emberek zabálják a mesét, amely rendelkezik egy plusz dimenzióval: a szabadságéval; ott még van kristálytiszta igazság, mi több, győzhet is."
Leni-chan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 272



« Válasz #1196 Dátum: 11 máj 05, 18:13:28 »

UchihaMasashi-san majd lefényképezed az egyik műved és megmutatod? *-*
Nyáron én is el akarok kezdeni festeni...addig ha szépen megkérlek elárulsz pár trükköt festéshez?*-*
Naplózva

Pesszimista kisdémon, ki Disney Drakula
Leni-chan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 272



« Válasz #1197 Dátum: 11 máj 05, 18:39:53 »

Köszönöm! Nevet
Akkor nagyon jól festhetsz.  Ohh My God ^^
Attól függ... melyikkel a legjobb? =3
Én mostanában az élethű árnyékolásra hajtok szóval valami olyasmi. ^^"
Naplózva

Pesszimista kisdémon, ki Disney Drakula
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1198 Dátum: 11 máj 06, 15:10:53 »

Szerintem festékkel nehezebb, bár én lehet hogy azért utálom, mert nem jutottam túl a rajzlapos vízfestékes korszakon Mosolyog
Bár én is szívesebben rajzolnék úgy, mint géppel, mindkettőnek vannak előnyei/hátrányai.

OFF: Ezt a Masasit magadról mintázod? Mosolyog Mert nem ismerek túl sok Madara Fangirlt Nevet

Jó ötlet amúgy ez a nőstény Madara, csináltam neked egy fanartot, ha akarod kiszinezhetnéd.

« Utoljára szerkesztve: 11 máj 06, 17:55:36 írta Zer0 » Naplózva
Leni-chan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 272



« Válasz #1199 Dátum: 11 máj 06, 17:42:50 »

O.O ez de jó!
Zer0 te folyamatosan fejlődsz...én nem...na mind egy xD
Ha nagyon-nagyon szépen megkérlek csinálsz nekem egy Sasori hölgyet?  Hümm-hümm Mostanában olyan színezhetnékem van...  smirksweat
Naplózva

Pesszimista kisdémon, ki Disney Drakula
Oldalak: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 107
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!