24 jún 14, 15:56:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 9
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Taijutsu  (Megtekintve 30405 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Angelir
Vendég
« Dátum: 07 aug 06, 22:39:58 »

A leglogikusabb a Taijutsu, mert azt nem csak használnám hanem használom is Nyelvesít
Ez a szépsége a dolgoknak, erröl nem csak álmodozni lehet, csak sok gyakorlás és persze egy jó sensei kérdése a dolog és igazi Taijutsu mester lehetsz Nevet
A Chakra kapukkal még nem probálkoztam de a keleti gyogyászatban van róluk szó majd utánna nézek, ha találok valamit szólok  Mosolyog
Naplózva
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #1 Dátum: 07 aug 07, 00:15:33 »

jaja a taijutsu szerintem is a legeslegjobb dolog, hisz a legerősebb ninják perfekt taijutsu művelők+ én is inkább ezt használnám ha lehetne.(le capoeiráznám vagy kravmagáznám őket) Nevet
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Angelir
Vendég
« Válasz #2 Dátum: 07 aug 07, 08:49:53 »

khm... én Taijutsu-zok  Nevet  Azért is említettem. És kérlek van. A Ninjutsu is létezik csak nem ugy mint a Narutoban. A Ninjutsu jelentése rejtözködés művészete és ez az eredeti ninják harcmüvészete, ennek egy része a Taijutsu ami a pusztakezes harcot takarja. Szóval van Taijutsu, sőt még Ninjutsu is csak kicsit más értelemben.
Naplózva
Asakurave
Vendég
« Válasz #3 Dátum: 07 aug 12, 20:08:54 »

Nekem ez a kedvenc Technikám! 8) Nagyon szeretem a valságban is a Tai jutsut használni:D
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #4 Dátum: 07 aug 20, 12:32:07 »

Moderátor:
1 hsz törölve Shiro-tól: nem témába illő hsz.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Ben Tennyson
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315


« Válasz #5 Dátum: 07 aug 21, 17:06:41 »

A Taijustut én is szeretem hazsnálni. Főleg amikor valakit nagyon utálom.

Csak ez nem technika, hanem technika-típus
Naplózva
Angelir
Vendég
« Válasz #6 Dátum: 07 aug 22, 00:34:36 »

A Taijutsu nem techinka-tipus. Nagyon Naruto centrikusan gondolkodtok. Az igazi Taijutsu csak egy fogalom. A Ninjutsu egy ága. A ninjutsu maga ahogy a neve is mutatja a rejtözköséd (nin) művészete (jutsu). Ez több dologból áll, és ezek közül az egyik a Taijutsu ami a pusztakezes harcot foglalja magában. Ez még több érszre bomlik, vannak a ütések, rugások, kitérések, gurulások, esések... és még sok egyéb. Ezek pedig ujabb és ujabb részekre bomlanak. De egyik sem konkrét technika. A ninjutsu ban nem techinkát tanulod meg. Hanem annak elvét ami miatt igy évgzed el a technikát. Erre egy jó példa a stabilitás elve. Nem azért tanitanak meg egy beállást harc közben hogy jól nézzél ki meg mert igy van és kész. Hanem mert igy lehetsz a makszimálisan stabil beállással. Ha megnézed Masaaki Hatsumi-t aki a Bujinkan Ninjutsu (Az a ninjutsu ami magába foglalja mind a 9 Ryu azaz 'iskolát') Soke-ja másnéven nagymestere, az ő mozgásán észre se veszed már a kötöttségeket, hisz neki olyna természetes minden és annyira képes kontrollálni magát és környezetét. Ezért nincsenek kötött techinkák.

Uhh jó nagy kiselőadás lett.... de legalább most már páran megértik mi a külömbség a Naruto és a való élet közt Mosolyog És mégvalami, A Ninjutsut nem ovatatlan kezekbe való... ez a harcmüvészet a megölöd vagy meghalsz alapra épült, hiszen a ninják az életükkel fizettek ha vesztettek, és az életükért is harcoltak nap mint nap. Pontosan ezért nem arra való hogy másokat provokálj, vagy jól elverj. Manapság 3 dolog miatt érdemes tanulni, 1. Megtanít egy helyes életmódra (ez az amiért sokaknak nem ajánlott... nem biztos hogy felfognák a lényegét) 2. egészség javító (tanárom is emiatt kezdte) 3. önvédelem (csak ha muszálj)
Önvédelemnél megjegyezném, ha ismered az elveit a ninjutsunak akkor tudod hogy egy csata megnyerése nem az ellenfél legyőzése, hanem az hogy túléled az adott harcot, akár sérüléssel akár nélküle. Minnél kevesebb sérülés annál jobb voltál. Egy nem kivánt harcban mindig arra kell törekedni, hogy küzdelem során elég időt szerezhess a menekülésre. Merthát ha az elöbbit veszed figyelembe, mikor nagyobb az esély sérülés szerzésére? ha eltereled a figyelmét és elfutsz, vagy ha megküzdesz vele amig le nem győzöd.

tényleg jó hosszú lett. De remélem pár ember értékeli felvilágosítást. Jóccakát.
Naplózva
Ben Tennyson
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315


« Válasz #7 Dátum: 07 aug 22, 09:52:14 »

ez olyan...ninjutsus volt Nevet

errtől én is olvastam már origon, de még mindig úgy gondolom, hogy három főág van Nin-, Gen-, és Taijustu, és ezeken belül vannak különböző technikák
Naplózva
Angelir
Vendég
« Válasz #8 Dátum: 07 aug 22, 12:51:49 »

Genjutsu nem létezik. Legalábbis a valóságban. De bármien meglepő a kézpecsétek léteznek Mosolyog Meditációhoz használják, hogy jobban áramoljon a test energiája (Chakra) És főágak NINCSENEK. A Ninjutsu alapja végülis a Taijutsu. És ennek van 3 fő ága végülis. A Daken Tai Jutsu a Ju Tai Jutsu és a Taihen Jutsu.
A Daken Tai Jutsu: Ütések rugások kitérések, minden szögböl irányból.
A Ju Tai Jutsu: Csavarások, dobások, kulcsolások, feszítések, kontrollálások.
A Taihen Jutsu: kitérések, lépések, ugrások, esések, zuhanások, gurulások.

Szal ha mindenárón főágakat keresel, ez a 3 a Taijutsu 3 főága.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9 Dátum: 07 aug 23, 18:24:18 »

Tudsz adni valamilyen linket amin esetleg video is van taijutsuról. Ez az egyetlen harcművészet amiről semmit sem tudok, és ez nagy szó.Nevet
Naplózva
Angelir
Vendég
« Válasz #10 Dátum: 07 aug 23, 18:34:55 »

Masaaki Hatsumi nevét ird be youtube-on és rengeteg videot találhatsz róla.
Naplózva
Tanist
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Válasz #11 Dátum: 07 szep 09, 09:32:32 »

Na ja megnéztem pár videót elég ütősek voltak, utána megnéztem párat magamról és valahogy olyan jelentéktelennek éreztem magam.

Mellegsel a Taijutsu a kedvencem a Narutóban talán azért mert eléggé reális ember lévén azt szeretem aminek van realitása:D
Naplózva
NARUTO UZUMAKI
Vendég
« Válasz #12 Dátum: 07 nov 01, 10:21:54 »

Nekem is tetszik a taijutsu Mosolyog
Sok az ütés és a rúgás benne Nyelvesít
A lótusz a legjobb :'(
Naplózva
Tanist
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Válasz #13 Dátum: 07 nov 01, 10:31:03 »

Lótusz tényleg jó, de kicsit az már eltúlzott tehát a Narutoban a taijutsu is eltávolodik kicst a realitástól...., de így a jó és így a szép hisz ez 1 anime/manga:D
Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #14 Dátum: 07 nov 01, 15:42:24 »

Mit nekem a lótusz, ha egyszer itt a részeges boksz! Nevet
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Oldalak: [1] 2 3 ... 9
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!