24 szep 22, 14:28:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 993 994 [995] 996 997 ... 999
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga (Archívum 2012.08.29-ig)  (Megtekintve 2473000 alkalommal)
0 Felhasználó és 28 vendég van a témában
KillerSpawn
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 22


« Válasz #14910 Dátum: 12 aug 25, 02:24:17 »

A Tobi vs Minato harcnál Minato meg említi hogy a Második hokagénak volt valamiféle tér idő jutsuja,sőt minato szerint tobi felül is múlja az övékét,lehet hogy a sharingannal lemásolta és tovább fejlesztette a második jutsuját és így jött létre a kamui?így mondhatja hogy lopott ereje van Kakashinak hisz Tobi fejlesztette ki a Kamuit.Így viszont Tobi kiléte a második hokage csapatában lévő uchihára terelődik (akinek fél 4kor nem jut eszembe a neve.)Az indíték is meg van a háború ellenességhez hisz a mestere a háborúban áldozta fel magát,lehet a Tobirama névből alkotta a Tobi nevet is. Gondolkozik
Naplózva
Zannah
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 157




« Válasz #14911 Dátum: 12 aug 25, 08:48:09 »

Elég érdekes, hogy több személyből is állhat Tobi. Visszaemlékezve a "jó fiús" személyiségére elég távol áll a mostanihoz. Egyszerűen nem lehettek egy személy. Meg ez a Madarás kavarás is... Nem tud olyan jól hazudni.. Ezért is kelhet a maszk, mert többen lehetnek.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 25, 08:49:37 írta Zannah » Naplózva

My future is not where my dream is... My dream lies in my past where it has always been.
Autine
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 165


« Válasz #14912 Dátum: 12 aug 25, 09:00:46 »

Lehet hogy madara (bár kétlem),viszont mértne lehetne az hogy 2 személy van egy világban? A mostani movie is arról szól.Az orange tobi,nem tudom ki lehetett..Remélem azt is elmagyarázza kishi.
Naplózva
adamka900
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Válasz #14913 Dátum: 12 aug 25, 09:50:49 »

Sziasztok, leírom, szerintem mi bújhat meg a maszk mögött, előre szólok, nem ovlastam végig a topicot, csak most regisztráltam!

Tehát, ugye eddig úgy véltük, Tobi=Madara, de nem lehet hiszen az edo tensei hozta vissza -> Tobi egy másik személy lesz, aki nem feltétlen Utchiha, hiszen más is birtokolhat sharingant, és ha jól rémlik a másik 2 szeme is "lopott", ami adott, hogy a manga ideje alatt nem láttuk másként, mint, hogy egy szeme látszik, a mondatok illetve az összes általam kiszűrt adat szerint Tobi=Uchiha Obito!
Megmagyarázom: első dolog ami nekem szemet üt, az az, hogy az eredeti madara hogy vélekedik az edo tenseiről, miszerint ez a technika korlátlan chakrát biztosít, és regenerálódást, feltételezem elég sok chakra szükséges ahoz, hogy egy 10 farkú biju-t irányítson, és globális genjutsut bocsátson a földre -> kifogyhatatlan chakra, elpusztíthatalan test, megoldása lehet! Nem hiszem, hogy össze kavarják a dimenziókat, szerintem 1 személy van mindenkiből Nevet! Ami Obitóra adja a gyanút, az nem más, mint az alapsztori ugye, hogy kakashi kapja meg az egyik szemét, és így tovább.. -> maszkból 1 szeme látszik! Említi, hogy a kakashi által használt technika "lopott", illetve, az is alátámasztja a gyanúmat, miszerint a 2 technika egy dimenzióba küldi a használóit, ez lehetetlen két különböző szem esetén, tehát az biztos, hogy az aki az állarc mögött van, vagy Obitó, vagy annak szemét használja! A lopott technika kifejezésre visszatérve, feltehetően lopottnak kell feltételezni egy technikát amit nem a saját szerved segítségével hajtasz végre!

Személyes vélemény: a maszk Obito Uchia arcát rejti!
Naplózva
Zannah
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 157




« Válasz #14914 Dátum: 12 aug 25, 10:33:57 »

Mi van ha ez van a maszk alatt?  Pojén

http://i.ytimg.com/vi/zC24mwxQrGM/0.jpg
Naplózva

My future is not where my dream is... My dream lies in my past where it has always been.
Morause
Vendég
« Válasz #14915 Dátum: 12 aug 25, 12:36:03 »

Egy uchiha lenne és a neve az lenne, hogy Uchiha Masashi. ikszdé (aki nem érti: van egy ilyen nevű felhasználó a fórumon)
El kell hogy szomorítsalak, Henikét már láttam, és hallottam. nem egyezik a hangja, ráadásul lány.

Azzal hogy Chakra kilőtte a "Ki is lehet Tobi?" témát olyan sok hsz-et csináltok a topicba h lassan elérjük az 1000 oldalt, és ha jól rémlik Chakra 1. hsz szerint itt is érvényes hogy csak 1000 oldalig van eszmecsere utána jön a kövi. Amúgy így magyarul elolvassa még jobb mint gondoltam, egyszerűen még a manga elolvasása előtt meg megnézése előtt volt egy olyan érzésem hogy következő taktikának egy árnyék klónt küldenék át mert az egy pontosabb sebzést tud ejteni.
De hogy pont bijuu bombával vette rá Tobit hogy egész valójában át kerüljön arra sosem gondoltam volna, egy gyorsan remekül létre hozott taktikával kijátszotta. Hát ez a mi Narutónk, már Zabuza óta ilyen rafinált általában hiányolom ezt a bölcsességet, de azért jó látni hogy még mindig tud meglepetést okozni. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 25, 12:38:16 írta Morause » Naplózva
samat
Vendég
« Válasz #14916 Dátum: 12 aug 25, 12:41:56 »

Okosabb lett volna ha csak Tobi egy részét küldetik át mert akkor Tobi azt sem tudja mi találta el és akkor még el játszhatják párszor.
Van egy új ötletem (vagy valaki korábban lehet leírta de azért leírom): Madara öccse meghalt és Madarára hagyta szemeit ezért mikor a klánok mégis kibékültek dühös lesz ezért amikor felébreszti a rinnegant visszahozza testvérét és megmondja neki a tervet meg a dolgokat hogy egy visszahozásba belehal ezért megkéri hogy adja a szemeit Nagatonak (mert benne lát elég erőt vagy mert Uzumaki és strapabíró) és gyűjtse be a Bijuukat majd utána vegye rá Nagatot hogy élessze fel.
Meg gondolom Madara tesója ezért akar bosszút a klánon mert a szemét is feláldozta meg minden és semmibe vették
Naplózva
deadknight
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11



« Válasz #14917 Dátum: 12 aug 25, 12:54:14 »

Magam se hiszek az Obitos elméletben, viszont ezt találtam:

Obito sírja: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/244/20

Kakashi bevillanása: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/598/5

Ugyan az a két sírkő, szval szerintem Obitonak mégis van valami kis köze ehhez
Naplózva
samat
Vendég
« Válasz #14918 Dátum: 12 aug 25, 13:00:49 »

Tőle lopták a sharingant  >.<#
Naplózva
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #14919 Dátum: 12 aug 25, 13:04:08 »

Az sztem eddig is egyértelmű volt, hogy kakashi obitora gondol, a kérdés az, hogy igaza van-e.

Idézet
El kell hogy szomorítsalak, Henikét már láttam, és hallottam. nem egyezik a hangja, ráadásul lány.
Sejtettem, hogy lány. De felmerült itt rin is, ha rin lehet akkor Masashi is. ikszdé
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Dratus
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 19


« Válasz #14920 Dátum: 12 aug 25, 13:12:36 »

Magam se hiszek az Obitos elméletben, viszont ezt találtam:

Obito sírja: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/244/20

Kakashi bevillanása: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/598/5

Ugyan az a két sírkő, szval szerintem Obitonak mégis van valami kis köze ehhez

Ha jóltudom, az nem Obito sírja, hanem egy emlékmű a 3. nindzsahábórú elesett hőseinek. Nem hiszem hogy Konoha a sok veszteség után küldött volna embereket kibányászni onnan a testet. De utánanézek és megtudjuk Mosolyog

Edit: Ez ugyan az a kőtábla. Aki tud angolul meg fogja érteni Mosolyog
http://www.mangareader.net/93-13-14/naruto/chapter-8.html
http://www.mangareader.net/93-13-15/naruto/chapter-8.html
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 25, 13:29:35 írta Dratus » Naplózva
Atesz91
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Válasz #14921 Dátum: 12 aug 25, 23:53:02 »

Nem kizárt, hogy csak azért fogalmaz úgy Tobi, hogy Obito-nak higgye mindenki, mert egyfajta pszichológiai hadviselést szeretne folytatni Kakashi ellen (ez egy pillanatra sikerült is), aki mellesleg a csapat egyetlen esze jelenleg.
Szóval a szavait nem érdemes döntő bizonyítékként felhasználni, mert máskor is hazudott már a cél érdekében.
Egyelőre annyi a biztos, hogy mindkettőjük Obito szempárjának egy-egy darabját birtokolja.
Naplózva

Hard work never killed anybody, but why take a chance?
malakian213
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97


« Válasz #14922 Dátum: 12 aug 26, 05:37:01 »

Nagato Rinneganja = Madara Rinneganja mekkora trollság, Kabuto kiszedi Nagato szemét, beülteti egy élőnek, megöli, ezt megcsinálja 1000x és van 1000 edo zombija Rinnegannal, na meg kifogyhatatlan chakrával. Nagyon gagyi az is, hogy egy időben 3x létezett ugyanaz a szempár. (Nagato holtteste, amiből Tobi kapta, Nagato edo-ja, Madara edo-ja).

Nem hiszem, hogy Madara szem nélkül, vagy lopott szemmel tovább élt volna, ezt feltételezve megmondhatnánk Madara halálának idejét elég pontosan, Second Shinobi World war vagy 7 évvel azelőtt (Nagato születésekor legkorábban), ha lenne pontos információnk arról, mikor is zajlott a háború. De mivel nem tudjuk Nagato korára kell hagyatkoznunk. Konan nem hiszem, hogy akár 35 éves lenne, és Nagato vele egykorú, de ezt nem mondhatom biztosra, Kishi szépnek rajzolja a nőket, sima arccal, nem mondod meg hogy 20 vagy 40 évesek. Jiraya ~55 éves korában halt meg (Tsunade most 54), amikor edzeni kezdte Nagatot, akkor ő már felnőttebb volt, mint a mostani Naruto, 20-30 éves lehetett, tehát a korkülönbség Nagato és Jiraya között 13-23 év (Nagato az edzés elkezdésekor 7 éves volt, Jiraya 3 évig edzette, 10 éves korára, az edzés végére az összes elemet elsajátította). Szóval kijön így nézve is, hogy Nagato 32 - 42 éves lehetett, Madara ezek szerint legkorábban 42, legkésőbb pedig 32-7, azaz 25 éve halt meg.

A lényeg az, hogy a "maszkos", aki megmutatta magát Kisamének, Itachinak és aki harcolt Minatoval, az nem lehet Madara ezek alapján, Obito most Kakashival egyidős, 29 éves lenne, ő nem szállíthatott még akkor sem, ha Madara 25 éve halt volna meg (4 évesen), Obito =/= Tobi. (De akkor miért mondta Tobi, hogy Kakashi lopta a Kamuit? Szerintem ez szimplán hatásvadászat Kishitől, hogy feldobja az Obito témát, ha akarom érthetem úgy is, hogy ő fejlesztette ki előbb, vagy ez egy Uchiha technika, Kakashi így lopta. Szerintem olcsó trükk ilyen mondatokat feszültségkeltésként bedobni, de mint mondtam szerintem Kishinek belefér.)
Kagami szerintem egy jó sztori volt, főleg hogy nem tudjuk, klánon belül mennyire állt közel Obitóhoz, így a szemüknek is lehetett volna hasonló képessége (lsd. Itachi-Sasuke). De most kiderült, hogy konkrétan Obito szeme van meg Tobinak.

Ezek alapján Tobi nagyon valószínűleg végig egyetlen személy, nem Obito. Ha már van valakinek egy sharinganja, akkor nem hiszem, hogy lecserélné vakon egy szétzúzott genin testéből kiszedettre csak a hecc kedvéért, nem ismerjük, hogy ez milyen hatással van a két szem erejének egyesítésére MS elérésének az esetén, egy Susano'ot vagy hasonló szintű Uchiha technikának a feladását nem éri meg megkockáztatni.
Egy értelme lehetne: ha az illető családja kihalt, nem tud másik (kompatibilis?) MS-t szerezni hogy EMS-t szerezhessen. De Tobi szeme ugyanolyan, mint Kakashié, tehát ha ez lett volna a helyzet akkor nem jött be ez a terve, mivel most is Mangekyoja van.

A fentiek alapján nagyon valószínű, hogy Tobi nem uchiha, vagy egy olyan uchiha, aki elvesztette a szemeit. Itt az Izuna szál erősödik. Kisame Tobit Madarának látta, ebből azt gondolná az ember, hogy hasonlított rá, ami stimmel is, hiszen testvérek voltak. De lehet hogy csak úgy gondolkodott, hogy öreg(?), rejtőzködő uchiha, nagyon erős sharingannal (esetleg MS-t is villanthatott) -> Madara. Shisui Itachival egyidős, tehát 4-5 éves volt Obito halálakor, de ő nem volt gyanús eddig sem.


OFF/Chakra/Cartnecker: Archívumot nem lehetne csinálni? Pl. a prohardveres megoldás elég jó (http://prohardver.hu/tema/gyurosok_ide_3/hsz_1-50.html). Persze nem tudom a technikai részleteket, biztos más sémára épül a lapcsalád stb. és nem olyan egyszerű megvalósítani. Mindenesetre nagyon érdekes lenne visszaolvasni a régi hozzászólásokat (amikor még Peint Minatónak hittük) és pl. ez a hozzászólás is úgy érzem, hogy megy a süllyesztőbe.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 26, 05:45:27 írta malakian213 » Naplózva

Out of love, sacrifice is born... hate is born... and we are able to know pain.
Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #14923 Dátum: 12 aug 26, 09:48:20 »

Shisui Itachival egyidős, tehát 4-5 éves volt Obito halálakor, de ő nem volt gyanús eddig sem.

Szerencsétlen valahogyan közvetett módon Itachi keze által halt meg így lett Itachinak MS-e. De amúgy meg ha Shi lenne Tobi akkor a Kotoamatsukamival már mindenki oda vissza manipulálhatott volna könnyedén...
Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
Morause
Vendég
« Válasz #14924 Dátum: 12 aug 26, 10:54:17 »

Eleve lehetetlen hogy Shisui legyen fizikai képtelenség... Danzou-nál volt az egyik Narutonál a varjúba a másik szeme. Ha Tobi lenne Shisui akkor minek akarta volna megszerezni a saját szemeit, pláne mivel meghalt, meg akkor Kabuto minek mondta neki hogy őt is feltámaszthatná.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 993 994 [995] 996 997 ... 999
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!