24 szep 22, 05:49:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 975 976 [977] 978 979 ... 999
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga (Archívum 2012.08.29-ig)  (Megtekintve 2472209 alkalommal)
0 Felhasználó és 31 vendég van a témában
Ravengoth
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 87


« Válasz #14640 Dátum: 12 aug 14, 23:00:38 »

Én nem hiszem Tobi valójában Obito lenne. Annyi dolog ellene szól, és eléggé erőltetett lenne ha mégis Obito volna, nekem amúgy sem úgy jöttek le a dolgok. Én úgy vetem észre, hogy Tobi is amolyan Danzo-féle karakter, aki évekig az árnyékban szövögeti a tervét, várva a megfelelő alkalomra és megpróbál mindent összelopkodni, ami csak hasznára válik. Szerintem csak egyszerűen ellopta Obito másik szemét, mert azért akkoriban nem lehetett olyan könnyedén Sharingant szerezni, ez egy jó alkalom volt neki, hisz Obito szemét leszámítva majdnem csak egy átlagos shinobi lenne, így nem lett volna esélye megölni egy Uchihat és elvenni a szemeit, ez megmagyarázná azt is, hogy miért csak egy nyílás volt a régi maszkján(az már más dolog, hogy Konan elleni harcnál, már volt egy másik Sharinganja is a maszk alatt, de akkorra Ő is egy zsáknyit lopott az Uchiha klán lemészárolásakor). És több, mint valószínű, hogy Konohai, legfeljebb egy már ismert személy, épp erre szolgált a maszk kezdetben, hogy ne legyen felismerhető, mert akkoriba nem terjesztette, hogy Ő Madara, csak egyszerűen hordta, hogy eltakarja az arcát(később is csak azért híresztelte, hogy Ő Madara, hogy komolyan vegyék a háborút ellene).  Továbbá minimum Danzo generációjából származik, - hisz annyi titkos információt nem lehet egy pillanat alatt összekapkodni, és egy ilyen tervet kidolgozni - , de akár idősebb is lehet. Kagamira illene mindez, de neki nem lett volna szüksége, egy gyenge genin, éppen csak felébresztett Sharinganjára, hisz volt neki két sajátja. Izuna talán lehetne, hisz a szemeit "elveszítette", de Ő lehet, hogy meg is halt azután. De majd meglátjuk, több személy is még szóba jöhet itt.  Mosolyog
Naplózva

Fear of the dark!
MedSon
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Válasz #14641 Dátum: 12 aug 15, 12:31:52 »

Mi az az FMS?  Nevet az ms re rájöttem hogy Mangekyo Sharingan de miaz az F ?  smirksweat
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #14642 Dátum: 12 aug 15, 12:34:57 »

Fumetsu

Fumetsu mangekyou sharingan. Valami különös okból kifojólag sokan használják ezt a rövidítést pedig totál helytelen, és sem a mangában sem és az animében nem így hívják.

A fumetsu amúgy azt jelenti, hogy örökkévaló, de csak olyasmikre illik használni mint pl: egy Van gogh festmény vagy valamilyen szobor egy múzeumban stb, szóval pl műremekekre vagy pl múmiákra ilyesmikre.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 15, 12:36:18 írta Exkirion » Naplózva

Sasukefan
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 487


« Válasz #14643 Dátum: 12 aug 15, 12:42:26 »

Én eddig azt hittem, hogy Forever Mangekyou Sharingan.
Naplózva

Ezt a hatalmat csak azok érhetik el, akik mindkét szemükben aktiválják a Mangekyout. Ez a harmadik erő... a Susanoo.
TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #14644 Dátum: 12 aug 15, 12:51:25 »

Úgy van ahogy Exkirion írja.

FMS- azaz Fumetsu Mangekyou Sharingan

És van még egy másik kifejezés is:

EMS- azaz Eternal Mangakyou Sharingan

Az angol fórumokon inkább az utóbbit használják.

Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #14645 Dátum: 12 aug 15, 13:42:08 »

Valójában minden szempontból az EMS lenne a helyes, mert a japánban
Eien no Mangekyou Sharingan és a "no"-t nem használjuk tövidítésekben ahogy az "és"-t sem szoktuk. Ráadásul Eternal Mangekyou Sharingan az angolra a helyes fordítás. A fumetsu angol megfelelője a "permanent" vagy az undying.

Ezt a Fumetsut valami fan egyszer gondolom úgy kitalálta, hogy felment egy szótároldalra vagy a korai google translate-re vagy ami mégjobb a webforditas-ra, beírta, hogy "örökkévaló" vagy "örök" és ezt dobta vissza neki a gép, aztán valamiért mindenki átvette annak ellenére, hogy ahogy mondtam totál helytelen a szóhasználat és sem a mangában sem az animében nem így hívják.

Amúgy a héten szerintem nem lesz manga, ne legyen igazam, de van egy ilyen megérzésem.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 15, 13:44:54 írta Exkirion » Naplózva

srobi
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


« Válasz #14646 Dátum: 12 aug 15, 15:47:46 »

Hacsak 1 technika nincs ami megsemmisítse a sharingant akkor még meg lehet menteni és amúgy valószínű hogy ott hagyták máskülönben nem tudta volna tobi megszerezni a sharingant. Na meg ha tényleg összenyomja úgy hogy ténylegesen földdel egyenlő lesz akkor nem beszélt volna tovább  Pontosan ikszdé És tényleg itt van a nagy gubanc... nem hagytak volna ott egy Uchiha holttestet csak úgy így gondolom egy konohai osztag ment el érte és az egyik lenyúlta a szemét és hát nem írom tovább a gondolatot mert olyan zavaros már ez a szál hogy nagyon  smirksweat

Hm..
Egy hullarabló Konohában aki elég gonosz és szeret kísérletezgetni. Csak nem a közkedvelt főgonosznak lehet ehhez is köze? kacsint
Naplózva
rougon
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #14647 Dátum: 12 aug 15, 18:59:06 »

A mangában engem az érdekel a legkevésbé, hogy ki is Tobi, így arra lehetőleg nem is térnék ki. persze megvannak a saját ötleteim, de mvel még sok a kérdőjel és kevés a biztos infó,olyan lenne részemről is, mintha vak vezetne világtalant...

Olvasva a fejezetet...hát, kishi elég hiányos információkkal bír az emberi életműködéseket illetően Nevet Ha ugyanis Tobi koponyájának egyik része egy másik dimenzióba kerülne, akkor a kp-i idegsrendszere látná annak kárát... ha a a mellkasa és belső szervei, akkor meg egyéb életfunkciója.
Persze tudom hogy a "manga világa" meg blablabla, de ezen akkor is nagyokat röhögtem Nevet
Naplózva
Sasukefan
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 487


« Válasz #14648 Dátum: 12 aug 15, 19:20:18 »

Szerintetek mit akart annyira megtudni Sasuke attól a mindent tudótól? Csakmert Kishi már 4 vagy 5 fejezete feldobta ezt, aztán még mindig nincs rá válasz. Szerintem az a legvalószínűbb, hogy megkérdezi, hogy hagyja-e a bosszút, vagy esetleg azt kérdezi, hogy hogy lehet veltámasztani a klánt.
Naplózva

Ezt a hatalmat csak azok érhetik el, akik mindkét szemükben aktiválják a Mangekyout. Ez a harmadik erő... a Susanoo.
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #14649 Dátum: 12 aug 15, 19:29:32 »

Na jó, de ez a részéről azért még belefér Mosolyog
Amúgy még sajna nem Noexpression de talán majd egyszer... Hümm-hümm

Szerintem Sasuke mindent megakar tudni a klánjáról a falú építésétől kezdve a napjaikig.
Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #14650 Dátum: 12 aug 15, 19:31:51 »

Talán Sauske meg akarja érteni, hogy Itachi miért akarta minden áron megvédeni a falut. De ehhez találkoznia kellene az előző Hokagékkal, esetleg a szüleivel. Ami a körülményeket tekintve szinte lehetetlen.
Naplózva

Reigun
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Válasz #14651 Dátum: 12 aug 15, 20:32:33 »


Am valaki megmondaná h Tobi fegyvere, ami madarának volt, az a gitárformájú dolog az micsida és miket tud, meg hogyan szerzik meg, stb....?
Naplózva
Gaburieru
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 330


ガブリエル


« Válasz #14652 Dátum: 12 aug 15, 20:45:09 »

Az egy legyező. Eddig semmi extrát nem mutatott vele, "csak" lepattintott egy Kyuubi mód Rasengan-t, meg kettévágott egy nagyobb szikladarabot.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 15, 20:46:21 írta Gaburieru » Naplózva
Morause
Vendég
« Válasz #14653 Dátum: 12 aug 15, 21:45:54 »

Olvasva a fejezetet...hát, kishi elég hiányos információkkal bír az emberi életműködéseket illetően Nevet Ha ugyanis Tobi koponyájának egyik része egy másik dimenzióba kerülne, akkor a kp-i idegsrendszere látná annak kárát... ha a a mellkasa és belső szervei, akkor meg egyéb életfunkciója.
Persze tudom hogy a "manga világa" meg blablabla, de ezen akkor is nagyokat röhögtem Nevet
Én ebben nem látok semmi logikátlanságot... mivel egy téridő jutsuról beszélünk. Bár tisztába vagyok hogy mással összehasonlítani hülyeség, de mindjárt kihozom úgyhogy jó legyen. Na figyelj! kacsint
Most képzelj bármilyen filmet vagy akármilyen dolgot amiben hasonló volt, hogy működnek egyes ilyen térmeghajlító jelenségek? Hogy egy örvényhez vagy inkább mondanám egy kapuhoz hasonló dolog nyílik egyik meg másik helyen is ami össze köti a kettőt. Na most ha Tobi áthelyezi a teste egyik részét ezen a kapun, attól még az életfunkció ugyanúgy működnek, nincs semmi olyan amitől megzavarodhatna mert nem a testét választotta ketté hanem a teret. Így ahogy már a mangában is írták egyszerre van két térben, mert félig itt félig meg ott tartózkodik.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 15, 21:46:45 írta Morause » Naplózva
rougon
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #14654 Dátum: 12 aug 15, 22:20:48 »

Figyeltem erősen, de még mindig túl sok a logikai hiba Nevet
Bármely ilyen jellegű filmben nem az ember egy része került át egy másik dimenzióba/alternatív valóságba/féregjáratba...Nevet hanem az egésze!
"Na most ha Tobi áthelyezi a teste egyik részét ezen a kapun, attól még az életfunkció ugyanúgy működnek, nincs semmi olyan amitől megzavarodhatna mert nem a testét választotta ketté hanem a teret. "
Ezt nem tudom hogy miből gondolod, de ha tegyük fel a karod még ha csak pár pillanatra is eltűnne, valószínűleg fellépne mellékhatásként némi vérvesztesség, mert amíg nem volt ott a karod, az artériáidból a nyomáskülönbség hatására szép mennyiségű vér hagyja el a karodat.
Ha az agyad egy része tűnne el egy pillanatra, akkor az érintett területen lévő felső szintű agyi szabályozáson esne némi csorba, ergo Tobi itt valszeg görcsösen összeesne... annyira én sem értek a neurológiához, de hogy az egészségére enyhén ártalmas lenne, az tuti  Pirul
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 15, 22:21:22 írta rougon » Naplózva
Oldalak: 1 ... 975 976 [977] 978 979 ... 999
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!