24 szep 22, 18:22:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 963 964 [965] 966 967 ... 999
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga (Archívum 2012.08.29-ig)  (Megtekintve 2473471 alkalommal)
0 Felhasználó és 68 vendég van a témában
Reigun
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Válasz #14460 Dátum: 12 aug 05, 08:39:44 »

Az biztos hogy Tobi megy át a másik dimenzióba, mert ha Naruto lett volna ott, Kakashi nem tudta volna  elnyelni a Rassenganját a  Kamuival. Szeritem ugyanez történt a szoborral is amikor elakarta azt nyelni, de nem ment neki, mivel a szobor eleve már másik dimenzióba volt. Ezenkívül lenne egy elméletem Tobi teknikájával kapcsolatban:
Orochimaru és képes volt egy másik dimenziót nyitni a testén belül, ahol el akarta venni Sasuke testét...mi van ha a Sharingannak is van egy ilyen dimenziója, ami minden Uchihának ugyanaz, csak eddig Tobi tud hozzáférni, mivel neki megvannak Hashirama sejtjei így jobban ki tudja használni a Sharingant. Kakashi meg mondjuk a Kamuival tudja megnyitni ezt a dimenziót, de ő csak küldeni tud oda tárgyakat, nem úgy mint Tobi, aki akár oda is tud menni.
Amennyiben valakinek jobb elmélete van és rá tud mutatni az enyém hibájára, azt hallgatom Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 05, 08:43:32 írta Reigun » Naplózva
Tomimaru-sama
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 339



« Válasz #14461 Dátum: 12 aug 05, 09:09:53 »

Reigun, szerintem is így működnek a dimenziók. A kérdés csak az, hogy Kakashi Mangekyouja miért pont ahhoz a dimenzióhoz fér hozzá, amihez Tobié? És a többi Sharingan / MS használó (eddig) erre miért nem képes? Valószínűleg, ha megtudjuk, hogy ki Tobi, akkor erre is választ kapunk.  Mosolyog

titius, az nekem is világos, hogy Madarának azért kell Tobi, mert halott. No de miért halt meg Madara? Hiszen az Edo Tensei utáni formája alapján még fiatal volt. Azt meg tudjuk, hogy a Hashirama elleni harcot túlélte, más pedig akkoriban sem lett volna képes megölni őt. Akkor mitől halt meg? És miért nem gyűjtötte össze a Bijuukat ő maga? Az elsöprő ereje alapján képes lett volna rá egyedül is! Vagy ha nem, akkor toborozhatott volna Akatsuki-szintű csapatot már korábbi generációk bűnözőiből is (Kinkaku, Ginkaku, Kakuzu és még akiket nem ismerünk), és vezethette volna őket. Szerintem ezen okok miatt talány, hogy mi a csudának kellett neki Tobi, ha maga is képes lett volna végrehajtani a tervet még a halála előtt? Valószínűleg mégsem volt rá képes, de ennek meg nem látszik az oka. Ez a hiányzó láncszem Madara és Tobi történetében. Ez a láncszem ott kezdődik, hogy ki Tobi és hogyan ismerték meg egymást, és ott végződik, hogyan halt meg Madara és adta át a feladatot Tobinak.
Naplózva

Tomi is a good boy.
Reigun
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Válasz #14462 Dátum: 12 aug 05, 09:29:27 »

Három oka is lehet Uchiha madara visszahozására :

Az egyik h mivel nagyon erős, lefoglalja illetve megsemmisítse a Shinobi haderőt, így pl Tobi békében végrehajthatja a Hold Szem Tervet.

A másik egyfajta biztosíték h Tobi ne verje át Kabutót és ne ölje őt meg, illetve hogy a háború után megkapja Kabuto Uchiha Sasukét. (hisz ha megnézzük azt a részt ahol Tobi találkozik Kabutóval, világosan kiderül h nem volt a tervei között madara visszahozása...)

A harmadik az, hogy Madara teste különleges. Rikudou Sennin testének és teknikájának megfejtéséhez nélkülözhetetlen.
Kabuto valós célja h megfejtse ezeket a titkokat és magába olvassza, hogy olyan erős legyen mint a 6 út első legendás bölcse...
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 05, 09:32:13 írta Reigun » Naplózva
mogrun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Válasz #14463 Dátum: 12 aug 05, 11:35:47 »

Madara halálának okozója lehetett egy betegség, hasonlóan Itachihoz. Többször is meg volt említve, hogy az Uchihákat elég sok titok övezi. Lehet, hogy a túl nagy sharingan erő magát az uchiha testet idővel elpusztítja.
Madarának volt ideje megtervezni az újjáéledését, amit tudunk, hogy Nagató által lett volna megvalósítva. Rinnegan szem kiszed, beültetve Nagatónak és kivárni, hogy megerősödjön. Hirtelen halálnál (pl. egy harcban) nem tud így tervezni senki, ezért Madara már felkészülve várta a véget.

Nagató említette, hogy csak azokat tudja feltámasztani, akiket ő ölt meg és nem olyan régen. Lehet, hogy ezek a kikötéseket a saját chakrájához mérve igazak, de már egy rókadémon chakra turbóval túl lehet lépni ezen határokon.
Naplózva
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #14464 Dátum: 12 aug 05, 14:02:38 »

Tomimaru-sama
Ebben a fejezetben mondja Kabuto, hogy Madara Edo Tenseie különleges:http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/560/5 Vagyis emiatt nem biztos, hogy pont úgy hozták vissza ahogy meghalt.
Az elméleteddel pedig van egy gond - bár szerintem helytálló lenne Nevet - az, hogy nem tudjuk biztosra Madara tud e használni Tsukuyomit. Amaterasut nem láttunk tőle és a Raikage genjutsuzása sem biztos, hogy Tsukuyomi volt.

És ahogy mogrun írta tervbe volt az véve, hogy Uchiha Madarát vissza hozzák Nagato által.
Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #14465 Dátum: 12 aug 05, 14:04:12 »

Ez egyáltalán nem rosz gondolat. Valszeg akkor is az volt a terv hogy madara edosan tér vissza, mert mondta is hog nem "Ő" idézte meg hanem kabuto.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Gaburieru
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 330


ガブリエル


« Válasz #14466 Dátum: 12 aug 05, 14:17:57 »

Akkor nem lepődött volna meg, mikor megtudta, hogy edoval hozták vissza. Meg amúgy is "természetellenes"-nek tartja az edo-tensei-t.
Naplózva
N
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 22



WWW
« Válasz #14467 Dátum: 12 aug 05, 14:42:00 »

Az edo- tenseien kívül mi mással lehetett volna visszahozni ?? Pain feltámasztó technikája ( rinne rebirth ) csak azokon működik akiket ő ölt meg. Még Chio nagyi hozta vissza Gaarat, de azt a jutsut nem tudom hogy ismerhette e más is rajta kívül. Ezen a három technikán kívül nincs más amivel halottakat lehet feltámasztani.   ( vagy ha van akkor melyik az ?? )
Naplózva

"Az emberek úgy nézik a dolgokat ahogy vannak és azt kérdezik: miért ?
Én úgy nézem a dolgokat ahogy lenniük kell és azt kérdezem: miért ne ?"
samat
Vendég
« Válasz #14468 Dátum: 12 aug 05, 14:49:44 »

Valaki fentebb írta hogy ha Nagato kapna nagy tápot pl bijuu-któl akkor talán másokat is vissza hozhat és szerintem Nagato hozta volna vissza és most az a hátulütője hogy nem biztos hogy lehet még módosítani a testét Bijuu-t belerakni meg ilyenek
Naplózva
NaruTomi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Válasz #14469 Dátum: 12 aug 05, 16:03:16 »

Sziasztok!

Valaki be tudná nekem linkelni, hol hangzik el, hogy Nagato csak azt tudja visszahozni, akit ő ölt meg, és akit nem olyan régen? Csak mert nekem így rémlett, éppen ezért megkerestem mangában ezt a részt: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/449/3 ,mert úgy emlékeztem, itt hangzott el. Mikor itt 1-2 fejezetet ezután és ezelőtt is megnéztem, nem találtam ezt az infót, ezért megnéztem az anime részt is erről, azaz a Shippuuden 174. részének kb. második felét, ám itt sem hangzott el.
Csak mert ha ez mégsem hangzott el, Nagato friss állapotban jó eséllyel Madarát is visszahozhatta volna, ráadásul talán anélkül, hogy belehal.
Naplózva
Soul13
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #14470 Dátum: 12 aug 05, 17:11:59 »

Sziasztok. Olvastam, hogy a "Ki is lehet Tobi?" topicot bezárták és átrakták ide mivel a következő manga fejezetekben erős utalások lennének. Én már egy jó ideje tervezem, hogy leírom nektek az elméleteimet és ezt a komplett teóriát amin már hónapok óta dolgozom. Felvetettem nem egy nagy Naruto fan ismerősömnek és bármit kérdeztek, nem igazán találtak rajta rést. Szeretném, hogy ha ezt megcáfolnátok. Nevet
Na akkor kezdjük is.
Szerintem Tobi nem más, mint az elcsépelten és folyamatosan felbukkanó Uchiha Obitó. Hogy miért is ? Azt most elmondom.
Kezdjük a legelején. Ezek az elcsépelt dolgok, hogy ugyan úgy néz ki, ugyan az a szeme hiányzik meg hogy hát Uchiha.
De ugyebár Obito 12 éves korában meghalt mert ráesett egy szikla. A történetet mind ismerjük. Akkor hogyan ?
A Tobi vs Konan harcot átolvastam már nem egyszer és abban egyszer nem szóltak semmit az edo tenseiről. De az animében elszólták magukat. Mert mikor Tobi mondja, hogy visszaveszi a Rinegant, akkor kérdezte Konan, hogy minek kell az neked ? és mondta Tobi, hogy az edo tenseihez kell. És Konan megkérdezte, hogy mi az az edo tensei, és itt jön a lényeg. Tobi erre azt válaszolta, hogy "az edo tensei az a technika, amivel engem is életre keltettek."
Tehát Tobi egy edo tenseies ember. De ha edo tenseies ki hozta vissza ? Csak két ember ismerte a technikát. A második hokage Tobirama (aki kilőve mert Tobi jól ismerte Minatót Kakashit meg Gait, és ők akkor még csak nem is éltek), illetve Orochimaru. Folytassuk az időrendbeli nyomozást. 16 évvel a történetünk előtt kiengedte egy maszkos fickó a Kyuubit aki harcolt Minatoval. Nézzük. Ismerte Minato technikáit, a mozdulatait, magát Minatot, és ugyebár Obito Minatonak a csapatában volt. Amikor Obito meghalt, 12 éves volt és akkor Minato még csak jounin volt. De mikor Tobi visszatért már Hokage lett Minatoból. Mivel ez nem az első verziós edo tensei amikor kunaiokkal irányítja a testet, ezért meglehet az, hogy itt képes öregedni, nőni, fejlődni, de másik esetben új testet kapott Orochimarutol.
Tökéletesen 100%, hogy Tobi az Uchiha, hiszen maga Itachi is megmondta az Uchiha mészárlás idején, hogy már a mozgásából látta, hogy Uchiha.
Miért nevezi mindenki Madarának ?
Egyszerű. Mert mindenkinek így mutatkozik be ! Ezt mondta Sasukénak is, Itachinak is, a Kagéknak is. De most ha azt mondja, hogy ő az én kicsi pónim, akkor mindenki úgy nevezné Nevet
Miért van másik szeme is ?
Idézzük fel a képet a mangából, mikor Sasukénak beültették Itachi szemeit. A háttérben rengeteg üveg benne 1-1 sharingannal.
És miért lettem ennyire bátor, hogy én ezt ide leírjam, azért mert az előző fejezetekben kiderült, hogy Tobi erősen bosszút akar állni Kakashin, és elhangzott egy mondat, hogy "Kakashi, neked sosem volt jó az arcmemóriád."
Tehát régóta kell, hogy ismerje Kakashit. Obito pedig a társa volt.
És, hogy miért pikkel Kakashira ?
Mert Obito szerelmes volt Rinbe, és Kakashi a nagy szabálykövetése hevében, ott akarta hagyni Rint, de Obito halála után meghalt Rin. És szerintem Rinért akar bosszút állni.
Miért a mega tsukuyomi terv ?
Obito háború ellenes volt nagyon, és ha mindenki az ő irányítása alatt áll, nem lesz több háború.
Honnan ilyen erős a szeme ?
Emberek. Egy rakás sharinganja van. Bármikor berakhatott egyet, vagy még mindig ott van az, hogy Ez az edo tensei képes fejlődni. És 16 év Akatsukis bújócskázás alatt sokat lehet fejlődni. Főleg ha még Kabuto DNS mintáit is megfújta.

Remélem érdekes volt, és mondtam vele új dolgokat is. Várom a válaszokat ^^
Naplózva
KillerSpawn
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 22


« Válasz #14471 Dátum: 12 aug 05, 17:28:21 »

Ami nincs benne a mangába annak nem sok köze lesz Kishimoto elképeléséhez,pláne h. csak az animéba volt amibe meg nincs sok bele szólása.Mellesleg az Edo-hoz miért kéne a Rinnegan?Orochimaru,Kabuto és a 2. hokage használta az Edo-t és egyik se rendelkezett Rinnegan-al.Ez meg h. Edo alatt "fejlődjön" öregedjen meg merő hülyeség hisz egy halott lelke már nem fog neked öregedni.Az animéban Tobi kajak azt mondta h. ő Edo tenseies?Az igen,gratulálok az anime készítinek.Tobi biztos hogy nem Edo-s,hisz többszer megsérült már és soha nem regenerálódott azonnal mint a mostani Edo-sok,valszeg "utólag" zetsu segítségével végezte el a "javításokat".Ez az Obito-Tobi elmélet egy vicc körübelül.
Naplózva
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #14472 Dátum: 12 aug 05, 18:45:53 »

haha ez vicces...
Az animében soha nem hangzott el olyan ,hogy Tobi edo tenseiel lett volna vissza hozva, nem tudom ezt honnan szedted ,ott az izanagit használja  ,illetve a shodai hokage elleni harcáról mesél 1 -2 dolgot ,az edo tensei szóba sem kerül.

Kakashinak sem mondja azt ,hogy rossz az arcmemóriád ,mivel azt Gainak mondja.

NaruTomi az egész technika nem tudom hol van részletezve ,melyik fejezetben ,de itt is mondja ,hogy

"Az emberek akiket konohába érkezésem óta megöltem MÉG megmenthetőek"

Ebből arra lehet következtetni ,hogy még időben van a technika végre hajtásához ,de ha jól emlékszem még valahol van róla szó ,bár nem vagyok benne biztos
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 05, 18:48:41 írta titius » Naplózva
mogrun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Válasz #14473 Dátum: 12 aug 05, 21:22:34 »

Teljesen felesleges belekeverni Orochimarut a Tobi históriába. Orochimarunak más céljai voltak/vannak, mint Tobinak vagy Madarának. Először is meg akarta tanulni az összes jutsut, ezért erősen hajtott a halhatatlanságra. Emellett bosszút akart állni a harmadikon, hogy nem őt jelölte ki utódjának (megölte). Ha érdekelte volna ez az egész akatsukis világbéke mozgalom, akkor nem lép ki. Másrészt, most is Tobi segítségére sietne a háborúba.

Tobi és Madara célja Konohát elpusztítani (ez sikerül úgy, ahogy) és az uchiha név büszkeségének visszaállítása.
Ha sikerül ugyebár a hold szeme terv, akkor ki irányít? Egy uchiha. Ki lesz a nyerő a senju és uchiha hatalmi harcban? Egy uchiha. Madara megnyugszik. kacsint
Naplózva
NaruTomi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Válasz #14474 Dátum: 12 aug 05, 21:35:51 »

Nos, tényleg van esély, hogy arra utal hogy ezek a technika határai, de szerintem legalább annyira benne van a pakliban, hogy az akkori chakraszintjét tekintve tudja őket megmenteni, és mást már nem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 963 964 [965] 966 967 ... 999
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!