24 szep 22, 18:22:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 962 963 [964] 965 966 ... 999
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga (Archívum 2012.08.29-ig)  (Megtekintve 2473470 alkalommal)
0 Felhasználó és 69 vendég van a témában
Sasukefan
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 487


« Válasz #14445 Dátum: 12 aug 03, 19:05:25 »

Sztem az sem kizárt, hogy esetleg, mivel Tobinak van sharinganja, ezért amikor anyagtalan, az csak illúzió, és addig a másik dimenzióban van. Képes látni az illúzió szemével, és ha "anyagos" akar lenni, akkor csak behelyettesíti az illúzióba magát. Csak az igazi bír támadni, elnyelni stb... Ez azt is megmagyarrázná, hogy miért nem anyagtalan, amikor elnyel valamit.
Naplózva

Ezt a hatalmat csak azok érhetik el, akik mindkét szemükben aktiválják a Mangekyout. Ez a harmadik erő... a Susanoo.
samat
Vendég
« Válasz #14446 Dátum: 12 aug 03, 19:34:06 »

Nem illúzió hanem csak 2 dimenzió közé kerül vagy lehet hogy nem 2 hanem az összes dimenzió közé
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #14447 Dátum: 12 aug 03, 19:40:05 »

Szerintem sokkalta jobb megoldás lenne, ha nem magát tenné anyagtalanná, hanem a környzetét. Egyrész mert kreatívabb megoldás lenne(mint Racer a Fairy Tailből), másrészt konoha szempontjából is ideálisabb lenne. Pesze nem ez lesz, ha csak 1 technikát hazsnál, de ötletnek nem rossz.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #14448 Dátum: 12 aug 03, 20:35:10 »

Ez a Hold Szeme terv azért hagy néhány kérdést magaután. Az egyik az, hogy ugye álltíólag ezzel Tobi békét akar hozni a világra (azt, hogy ez jó-e vagy nem, hogyan működne ne részletezzük kacsint) Na már most ehhez a békéhez minek kell Madara? Hisz tervbe volt véve az, hogy feltámad Nagato által, mert mikor ez megtörtént nem lepődőtt meg, csak azon, hogy az Edo Tensei-el hozták vissza. Nem hiszem, hogy Madara a békére törekszik, inkább a világ uralomra, persze ezt csak én így gondolom Nevet

Én nem rajongok az Obitos elméletért, de elfogadom, hogy most ez a legvalószínűbb. Igazából csak egy mondat tartja bennem a reményt, hogy ő nem Obito, még pedig az amit Tobo saját maga mondott Konannak, hogy ő adta a rinnegant Nagatonak. Pontosan
Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
samat
Vendég
« Válasz #14449 Dátum: 12 aug 03, 20:58:45 »

Gondolom jóban voltak és ez volt az eredeti terv és gondolom Tobi ezért kapott senju DNS-t
Naplózva
Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #14450 Dátum: 12 aug 03, 21:07:33 »

de akkor még Tobi Madarát "játszotta", elképzelhető, hogy maga Nagato és Konan sem tudta, hogy ő igazából nem Madara
Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
zoldkabatos
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 438



WWW
« Válasz #14451 Dátum: 12 aug 03, 23:27:30 »

Én nem rajongok az Obitos elméletért, de elfogadom, hogy most ez a legvalószínűbb. Igazából csak egy mondat tartja bennem a reményt, hogy ő nem Obito, még pedig az amit Tobo saját maga mondott Konannak, hogy ő adta a rinnegant Nagatonak. Pontosan


Szerintem csak terelés, arra megy ki a játék, hogy nagyobb legyen a meglepetés, hogy mégsem Obito az. A legfőbb érv ellene Obito személyisége, ő a Tűz akaratát követi ellentétben Tobi Uchihás gyűlölet hozzáállásával.
De azért felizgatott a dolog, és elképzeltem az obitós verziót:

A szikla alatt döglődő Obitóra rátalál Orochimaru/Zetsu, és valahogy ötvözik Zetsuval újra teljessé téve testét (ez megmagyarázza a fehér trutyit és a visszanövő végtagokat, illetve a maszk is azért kell, mert randa az összezúzott feje...). Zetsu elmesél mindent a múltról, ezért Obito először bosszút akar állni, és a rengeteg inormáció birtokában a kilencfarkú felhasználásával megtámadja Konohát kb. 1-3 éven belül, tehát itt olyan tizenéves lehet.
Mint tudjuk, ez nem sikerül, ezért nekilát Madara Hold szeme tervének. Ehhez irányítása alá vonja a mizukágét, hogy az országra támaszkodva összeszedhesse a tízfarkút, illetve Nagatot is figyeli és létrehozatja vele az Akatsukit hasonló céllal. Zabuza és Ao azonban lebuktatják, és távozni kényszerül.
Bosszúból és/vagy egyéb megfontolásból (szemgyűjtés?) segít közben kiírtani a Uchihákat (ez 8 évvel később történik, tehát huszonéves), majd felhasználja az Akatsukit, és elkezdi összeszedegetni a tízfarkút (ez pedig a shippuuden kezdete, tehát újabb 8 év telik el, most a harmincas évei elején-közepén járhat). A rinnegant inkább Madara adhatta még Nagatonak, hogy majd ha eljön az idő, feltámassza vele.


Összeáll így a kép?
Naplózva

mogrun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Válasz #14452 Dátum: 12 aug 04, 13:32:22 »

Ha már egy szem roncsolódik, akkor annak vége. Nem olyan, mint a csont, hogy összeforr. Így Obitó sziklazúzott jobb szemének annyi.
A gyerekkori jelleme nem Konoha ellenes vagy gyűlölködő, hatalomvágyó. Hasonló volt, mint Naruto gyerekkorában.

A betűcserélgetős szójátékosoknak: Obito --> Tobi. Ilyen erővel a harmadik rokona is lehetne, Satutobi --> Tobi.

Tobi jelleme inkább hatalomvágyó, nem érdekli kiket kell beáldoznia, hogy a célját elérje. Hasonló, mint Orochimaru.

Itt történt egy furcsaság: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/564/3 Nem volt átcsusszanás, hanem - mint két azonos pólusú mágnesnél - elpattantak egymástól. Nem ártana, ha Naruto ezt az infót megosztaná Gai-al és Kakashival is.
Bár később simán átment Tobin...

Naplózva
IndianA
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 520


Ami nem öl meg az erősebbé tesz!


« Válasz #14453 Dátum: 12 aug 04, 13:43:21 »

Igen valóban érdekes, mivel Tobi említi is hogy ,,át kellett volna csusszannom rajtad". Most meg narutó simán átmeggy Tobin. Akkor... hogy van ez? Gondolkozik
Naplózva
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #14454 Dátum: 12 aug 04, 14:18:52 »

Szerintem ott az össze ütközés ereje miatt pattantak el egymástól.Az átcsusszanásra magyarázat ként először a meglepetséget és a sebességet tudnám felhozni ,lehet ,hogy Tobi nem kapcsolt át elég hamar szellem módba és bekapta az ütést ,viszont ahoz képest eléggé meglepett ,hogy nem csusszant át rajta Naruto ,de ha ez lényeges lenne akkor később is előfordult volna ,szerintem simán lassú volt Tobi.
Naplózva
mogrun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Válasz #14455 Dátum: 12 aug 04, 15:10:42 »

Sharingannal lassú volt? Még a negyedik hokage "villám" sebességével is lépést tudott tartani.
Naplózva
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #14456 Dátum: 12 aug 04, 16:16:42 »

Ez igaz ,de a Tobis buborékban ott a felkiáltó jel.Szóval az biztos ,hogy meglepődött.
Ha pedig ott valami miatt valóban nem csúszott volna át rajta ,annak lenne most következménye ,illetve most sem csúszna át rajta simán ,ezért hiszem azt hogy egyszerűen akkroa sebességel jött ,hogy nem votl ideje lereagálni időben még sharingannal sem.
persze lehet ,hogy ott tényleg valami hiba csúszott és nem tudott átcsúszni és a későbbiekben még lesz szerepe ennek a jelenetnek.
Naplózva
balzsa
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


Rejtett Örvény Falu


« Válasz #14457 Dátum: 12 aug 04, 16:22:57 »

Lehet carrágás, de az át kellett volna csusszannom rajtad azt jelenti, hogy ő (tobi) marad ebben a világban és a másik megy a másikba. (naruto)

Ha azt mondta volna, hogy át kellett volna csusszannod rajtam, az jelentené azt, hogy ő (tobi) kerül át egy másik dimenzióba és a másik marad. (naruto)

Ha chakra jól fordított (most már tuti halott vagyok Nevet), akkor ez is arra utal, hogy nem ő tűnik el ilyenkor, hanem az aki hozzá ér.

Obito nem lehet az a maszkos, aki Minatoval harcolt, mert az egy, de maximum 2 évvel történt azután, hogy a szikla betemette, így még túlzottan nyikhaj lett volna.
Naplózva
Tomimaru-sama
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 339



« Válasz #14458 Dátum: 12 aug 04, 16:54:40 »

Ez a Hold Szeme terv azért hagy néhány kérdést magaután. Az egyik az, hogy ugye álltíólag ezzel Tobi békét akar hozni a világra (azt, hogy ez jó-e vagy nem, hogyan működne ne részletezzük kacsint) Na már most ehhez a békéhez minek kell Madara? Hisz tervbe volt véve az, hogy feltámad Nagato által, mert mikor ez megtörtént nem lepődőtt meg, csak azon, hogy az Edo Tensei-el hozták vissza. Nem hiszem, hogy Madara a békére törekszik, inkább a világ uralomra, persze ezt csak én így gondolom Nevet

Én nem rajongok az Obitos elméletért, de elfogadom, hogy most ez a legvalószínűbb. Igazából csak egy mondat tartja bennem a reményt, hogy ő nem Obito, még pedig az amit Tobo saját maga mondott Konannak, hogy ő adta a rinnegant Nagatonak. Pontosan


Én arra gondolok, hogy azért kell a tervhez Madara, mert szerintem Tobi nem képes Tsukuyomit használni, Madara viszont úgy tűnik, hogy igen. Rendben van, hogy attól, hogy még nem láttuk Tobi Mangekyou Sharinganját, még lehet neki. De a Tsukuyomi egy borzasztóan erős jutsu. Márpedig felsorolni is nehéz, hogy Tobi hány erős ellenféllel harcolt vagy került szembe, többükkel nem is egyszer (Danzou, Yamato, Kakashi, Naruto, Gai, Bee, Konan, Kagék, Kabuchimaru stb.). Ilyen erős ellenségek ellen egyszer sem használta volna a Tsukuyomit? Miért? Több lehetőséget is lehetne erőltetni, de kézenfekvő, hogy azért, mert ha van Mangekyou Sharinganja, ha nincs, nem tud Tsukuyomit használni. Elvileg lehetséges, hogy van neki, de nemképes rá. Kakashi a Mangekyouval a Kamuit használja, Shishui Mangekyouja pedig a Kotoamatsukamit teszi elérhetővé, ami ugyan szintén erős Genjutsu, mint a Tsukuyomi, vagy talán még erősebb is, de akkor sem azonos vele. Ha pedig Tobi nem tud Tsukuyomit használni, akkor Madara nélkül nem boldogul a tervvel. Elvehette volna Madara szemeit annak halála után, de lehet akkor se lenne képes rá. Esetleg olyan szinten szimpatizál Madarával, hogy előrébb helyezi Madara érdekeit a sajátjánál. (Ez az esetleges önfeláldozás nekem Izunát juttatja eszembe, bár szerintem is minden egyéb jel Obitora utal az eddig ismert karakterek közül, ezért ő a valószínűbb Tobi.)

Mindez bennem két kérdést vet fel:

1. Mi a magyarázat arra, hogy a Mangekyou használók nagy része (Madara, Izuna, Itachi, Sasuke) a Tsukuyomi - Amaterasu - Susanoo jutsukat tudja előhívni, míg mások (Kakashi Obito Sharinganjával, Shishui és Tobi, akinél nem tudunk biztosat) más, az előzőektől és egymásétól is különböző jutsut sajátítottak el? Tippem van, de nem vagyok biztos benne.
Madara és Izuna, illetve Itachi és Sasuke ugyebár testvérek, vagyis vér szerint nagyon közel állnak egymáshoz. Mi van akkor, ha előbbiek közelebbi felmenői az utóbbiaknak, mint mondjuk Shishuinak, Obitonak vagy éppen Tobinak (abban az esetben, ha Tobi az előzőtől külön személy)? Hogy oldalági, vagy egyenesági felmenője lenne pl. Madara Sasukénak, az most mindegy ebből a szempontból, de szerintem valószínűsíti a dolgot a Mangekyou képességeinek hasonló megjelenése, és az, hogy Fugaku (Sasuke és Itachi apja) a klán vezetője volt (ami pl. a Hyuugáknál is leszármazási alapon megy). Nem azt mondom, hogy Sasuke és Itachi unokaöcsik, vagy ilyesmi, de szerintem közelebb állnak a családfában, mint Obito és Shishui. Ráadásul jobban hasonlítanak egymásra ők négyen.

2. Ha igaz, amit a Tsuki no Me Keikakuról (Hold Szeme terv) írtam, akkor már tudjuk, hogy miért volt szüksége Tobinak Madara feltámasztására. De miért van szüksége Madarának Tobira? Madara tönkrevert egy teljes shinobi hadosztályt, vagyis az egyesített shinobi haderő kb. ötödét ( mínusz amit a volt Kagék nyírtak ki), és ugyancsak alázza az öt Kagét. Mi szüksége volt Tobira? Mire várt? Miért nem ment el ő maga a 9 Bijuuért? Megtehette volna, hiszen relatíve fiatalon halt meg. Szerintem simán ütötte volna a kagék második generációját is, akik falvakat védték. (Muut biztosan, mert vele harcolt, és a többiek - Tobirama, Trollkage - is kb. azon a szinten voltak.) Akkor mégis miért? Esetleg Hashirama tovább élt, mint Madara, és utóbbi nem mert az előbbi életben újra mutatkozni? De akkor Obito nem lehet Tobi, mert akkor ő még nem élt. És akkor Madara is mitől halt meg? Ááá. Nevet
A második kérdésre nincs önválaszom. Nem mondhatjuk, hogy Madara megöregedett volna, mert nem tűnik olyan idősnek felélesztett formában. (Márpedig az Edo Tensei nem fiatalít, különben Chiyo Ba' biztosan másként festene. Nevet) Erre a kérdésre szerintem majd akkor kapunk választ, ha megtudjuk, hogy ki Tobi, hogyan halt meg Madara és honnan ismeri ez a kettő egymást.
Naplózva

Tomi is a good boy.
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #14459 Dátum: 12 aug 04, 18:56:38 »

madarának egyszerűen azért volt szüksége Tobira ,mert halott volt .Most amint vissza szerezte a teste feletti irányítást azonnal elindult a 9 farkúért.
Tobiról fogalmunk sincs hogy ki ,ezért nem tudhatjuk milyen szálak fűzik Madarához ,egyébként nem emlékszem rá ,hogy Madara használt volna már konkrétan tsukoyomit.

balzsa te meg mit értetlenkedsz?El lett mondva már ezerszer ,hogy Tobi megy át a másik dimenzióba mikor anyagtalanná válik ,vagy valami köztes állapotba lép.Ugyan is ha a támadót küldené át akkor Naruto sérült volna meg a rasengantól.
Az utolsó fejezet pontosan erről szólt -.-
Naplózva
Oldalak: 1 ... 962 963 [964] 965 966 ... 999
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!