24 júl 01, 04:27:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 600 601 [602] 603 604 ... 999
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga (Archívum 2012.08.29-ig)  (Megtekintve 2366114 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Putir
Vendég
« Válasz #9015 Dátum: 11 okt 21, 19:28:10 »

Egyszer kakashi mondta még a part 1-be ,de kishi azóta se foglalkozott vele semmit.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #9016 Dátum: 11 okt 21, 19:44:53 »

Vagy esetleg fordítva.
----

Ha már várjuk a Hashirama vs Madara visszaemlékezést, akkor én még Mitora leszek nagyon kíváncsi, főleg arra, hogy vajon a szentjánosbogár módban hatással volt e Hashirama fa elemére?

----
Szerintem Madara azt nagy sziklát egy téridő jutsu + ~tensei-el hozta castolta

----
Szerintetek, a következőkre mennyi lehetőség van?:

A Fuumetsu Mangekyou Sharingan = Rin'negan

Annyit tudunk, hogy MS+MS = FMS továbbá az ismert szemegyesítés csak nagyon közeli vérrokonoknál (testvéreknél) lehetséges.

Ita meséje:
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/386/11
Tobi meséje:
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/509/6

Valamint a másik kérdés ezzel kapcsolatban:

Előfordulhat, hogy a Gedo Mazo végülis Madara Susanooja, vagy pontosabban annak továbbfejlesztett változata?


Majdnem eltaláltam  ikszdé ikszdé

----
Ez a fejezet lenni tetszetős énnek. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 21, 19:45:47 írta Shiro » Naplózva

LEGATO3654
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Válasz #9017 Dátum: 11 okt 21, 20:07:57 »

Hello mindenkinek, én most regisztráltam, hogy megosszam pár gondolatomat veletek.
-Madara amit létre hozott a rinnegan technikával az a Chibaku Tensei.
-Tobi, Rikudo Sennin elsö szülött fia lehet, aki az öccsével vívott csatában Muu technikáját használva ketté vált. Ezért mondhatta azt "még vissza kell szereznem az erömet hogy olyan legyek mint régen"
-Tobi, Madara szemeit adta Nagatonak. Konan vs Tobi harcban esett szó "Én adtam neki azokat a szemeket"
-Tobi, Uchiha Madara aki Senju Hashiramával vívott csatában Muu technikáját használva ketté vált. Ezért mondhatta azt "még vissza kell szereznem az erömet hogy olyan legyek mint régen"
-Naruto ugy fogja legyözni Madarát, hogy felveszi a kilenc farkú róka alakját.
-Madara mivel birtokolja a Rin'negant meg tudja idézni a Gedou Mazout.
-Tobi, ha Madara lenne miért kellet volna neki Shishui szeme, hisz az gyengébb mint Madaráé. Gondolkozik
-Tobi azért érdeklödhetett Kabutotol  az Edo tensei felöl, hogy feltámassza a teste másik felét: Madara, Rikudo Sennin elsö szülött fia, esetleg maga Rikudo Sennint.
-Tobi, Madara öccse és ezért gyüjti a szemeket és ezért kellhetett neki Shishui szeme is.
-Itachi nem az Izanagit használta Kabuton, hogy felül bírálja az Edo tenseit mert azt mondta "Naruto csak tiz év mulva tudnád használni Shishui szemét kivétel ha nem Hashirama csakrája van benned". Az Izanagi Használata után már nem lehet használni a sharingant. Ezért az Shishui végsö dojotsuja volt.

Ez mind feltevés és gondolat.
Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #9018 Dátum: 11 okt 21, 20:17:28 »

volt pár dolog ami nekem teljesen értelmetlen volt már elnézést az utolsó pontodnál hogy jön az izanagi shisui szeméhez? Itachi verebe akkor a Kotoamatsukami-t használta ami az egyik legerősebb genjutsu
Ha tobi rikudou sennin első fia akkor mért sharingant használ és mért nem az eredeti  mert ügyebár neki nem doujutsu sharinganja volt hanem valami más doujutsu.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #9019 Dátum: 11 okt 21, 20:42:18 »

Idézet
Tobi, Uchiha Madara aki Senju Hashiramával vívott csatában Muu technikáját használva ketté vált. Ezért mondhatta azt "még vissza kell szereznem az erömet hogy olyan legyek mint régen"

Az nem is rossz ötlet. Ha a fél ereje lement akkor már tényleg csak az árnyéka a régi önmagának, de még úgy is volt benne annyi erő, hogy itachinak bírjon segíteni az uchiha klánt megölni hisz itachi szerintem az igazi madarával találkozott és később halhatott meg és tobi madarának tetette magát. Ez is lehet egy jó ötlet. Ahogy minato ellen harcolt minato madarára gyanakodott lehet, hogy akkor gondolta, hogy jó ötlet ha madarának teteti majd később magát majd ha meghalt az igazi. Meg meg is magyarázná, hogy akkor itachi miért látta a madrát és miért mondta, hogy árnyéka a régi önmagának hisz csak az ereje felét birtokolhatta a madara.
Naplózva
dosreis
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 849


Kakarottttooooo


« Válasz #9020 Dátum: 11 okt 21, 21:15:25 »

-Tobi, Uchiha Madara aki Senju Hashiramával vívott csatában Muu technikáját használva ketté vált. Ezért mondhatta azt "még vissza kell szereznem az erömet hogy olyan legyek mint régen"
Nekem is meg fordult már a fejemben de két elmélet miatt elvetettem. Elvileg egyenlő részre bontódnak fel(ezt abból godnolom mert nemtud Muu por elemet használi de szerintem mert az eredeti ereje is megfeleződött, ami már kevés a por elem megalkotásához) , nem pedig egyik mindent visz másik semmit alapra. A második pedig , hogy akkor hogy alakítottá át Zetsu szerűre  testét.
Naplózva
LEGATO3654
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Válasz #9021 Dátum: 11 okt 21, 21:25:44 »

volt pár dolog ami nekem teljesen értelmetlen volt már elnézést az utolsó pontodnál hogy jön az izanagi shisui szeméhez? Itachi verebe akkor a Kotoamatsukami-t használta ami az egyik legerősebb genjutsu


Itachi, Narutonak adta Shisui szemét egy varjúba ültetve. És Kotoamatsukami volt a dojotsu neve, csak elfeledtem. A fentebb irtakról jutott eszembe. Nem Izanagi hanem Kotoamatsukami.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #9022 Dátum: 11 okt 21, 21:42:07 »

Ettől függetlenül megtehette, hisz az ugyanúgy egy hús vér test.
Inkább abból vetném el, hogy akkor mi a fene miatt került a lelkének a fele túlvilágra?
Tudom, mert a másik testét megöltek, de akkor annak a fél léleknek hasonlóan mint a kagebunshinok esetében nem kellett volna visszaszállnia a megmaradt élő testbe?

Muu meg valószínű, hogy azért nem tud por elemet használni, mivel az osztódás miatt ketté lett osztva a csakrája, így nincs hozzá elég naftája.
Ez volt Oonokival is
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/556/7

Viszont a Tobi madara "klónja", ennek ellenére jó gondolat. Mosolyog (csak a mikéntje nem igazán )
Naplózva

Tiebor-san
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 34



« Válasz #9023 Dátum: 11 okt 21, 21:46:53 »

Azért remélem, hogy a dojutsuk meglesznek majd magyarázva szépen, hogy akkor most melyik miből alakult ki. Gondolok ilyenre, hogy Rikudou sennin fiának szeméből lett a Byakugan, a Byakuganból a sharingan, a sharinganból a mangekyou sharingan, két mangekyou adta a Fuumetsut, a Fuumetsuból pedig vissza lehet térni az eredeti dojustuvá a Rinneganná.

Vagy egy kis háttérsztori is jó lenne erről, pl: Rikudou fiának dojutsuja átalakult a Byakuganná, ezekből lettek a Hyugák, de a klánon belül volt egy csoport ami követte Rikudou sennin idősebbik fiának gondolkodásmódját, bosszúra vágytak, így megszerezték az ősi kőtáblát, amiről Byakugannal (bár eddig erről nem volt említés) leolvasták hogyan lehet Sharingan, és ezekből lettek az Uchihák, miután egytől egyig felélesztették a Sharinganjukat. És ez ok lehetett arra, amiért a Hyugák a mai napig a Senjukkal vannak, és nem az Uchihákkal, bár aztán később ugye ők is Konoha részét képezték. Aztán elérkeztünk Madaráig aki Sharingannal leolvasva rájött a Mangekyou titkára, és felélesztette ezeket a szemeket, a Mangekyouval pedig leolvasta a tényt, miszerint a vakságtól csak a testvére szemei menthetik meg. Mivel ezt tudhatták az Uchihák is, mivel Madara volt a vezérük, nem mindenki próbálkozott meg a Mangekyouval sem, hisz nagy árat kell fizetni érte, minimum egy nagyon közeli barátot vagy hozzátartozót. Madara a fuumetsuval meg leolvasta majd rájött hogyan élesztheti fel a Rinnegant. Én valahogy így képzelném el ezt a táblát, mint egy használati útmutatót, amit lépcsőzetesen felfelé lehet leolvasni mindig az adott új szemekkel.

Persze ezt az elméletet én sem gondoltam komolyan csak a példa kedvéért írtam le, hogy valami hasonló magyarázat jó lenne, hogy tisztán lássuk a dojutsuk helyzetét, és akkor nem lenne semmilyen ellentmondás, ezt még várom Kishitől.
Naplózva
Bububo
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 545


Már rég lehunytam a szemem.


« Válasz #9024 Dátum: 11 okt 21, 21:47:34 »

Ez a Rinnegan kifejlődése, pl Nagatonál, amit boncolgattatok, ott megbukott hogy Tobi adta neki a szemeket. Tehát, én azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy Madara szemei lettek beültetve Nagatonak. Vagy mivel Nagato is tudott a hat útjába Rinneganokat ültetni, ezt valszeg Madara vagy Tobi is megtudta csinálni. A kérdés az hogy élő emberbe lehet e Rinnegant tenni.
Naplózva

-Amit nem értesz, azt ne kritizáld fiam! Kinek útját nem jártad, életét nem érted.
\"Tabukkal vettük körül magunkat, mert nem tudtunk szembenézni a gyengeségeinkkel.\"
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #9025 Dátum: 11 okt 21, 22:00:43 »

Nani? Mosolyog

Az utolsó mondatod valahogy nem értem. Az előző előtti mondatodban meg ott van rá a válasz Nagato személyében.
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #9026 Dátum: 11 okt 21, 23:17:58 »

Bah, tudom, hogy már csontig lett rágva, de baromi irritáló akráhányszor olvasom ezt a "fuumetsu"t. Direkt több szótárban is megnéztem és ilyen szó nincs, hogy Fuumetsu. Az "örökkévaló"-ra mint örök(kévaló) mangekyou sharingan, két tök másik szó/szókapcsolat van. Az egyik az "Eien no" amit, gondolom nem véletlenül, az anime is használ (vagyis igen jó eséllyel a mangában is így mondják), a másik a "Fukyuu". Szóval az FMS rövidítés tulajdonképpen helyes, de akkor "Fukyuu Mangekyou Sharingan".
Nem tudom, hogy ki, mikor és hol szülte ezt a Fuumetsut, de a hideg futkos tőle a hátamon....

És a legjobb, hogy ez nem OFF Nevet Mivel pont a mostani fejezetben volt benne az EMS és elöttem 2 vel emlegette valaki Nevet
Yay for abusing the rules Nevet

EDIT:

ÁHHHÁ! Na megvan a drága. Olyan valóban van, hogy "Fumetsu" de azt 1 "u" val írják (Ergo a Fuumetsu még mindig helytelen) és azt jelenti, hogy "Valami olyan dolog amit nem tud elpusztítani az idő"/Elpusztíthatatlan/Nem Mulandó/Maradandó(mint pl: egy műalkotás)
Hát nemtudom, de ez elég távol esik az "örök"-től, inkább egy szobrot írnák le ezzel a kifejezéssel, vagy egy festményt, mintsem egy érzékszervet.
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 21, 23:27:07 írta Exkirion » Naplózva

Bububo
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 545


Már rég lehunytam a szemem.


« Válasz #9027 Dátum: 11 okt 22, 06:29:40 »

Nem tök mind1? Beírod googleba Fuumetsu szinte csak Sharingannal kapcsolatos dolgokat ad ki. A szótárak meg mit sem érnek. Ezt pont egy Magyar ajkúnak kell mondanom? hát nem a mi nyelvünk a legszínesebb választékosabb? olyan kombinációkban tudjuk használni a szavakat, hogy más meg sem érti, miközben a szavak jelentésével tisztába van. Miért nézed le pont a Japánt? Van FMS és EMS. Kész. De felőlem ÖMS-örök VMS-végtelen/végső nek is hívhatják csak értsem meg miről beszélnek. Ha meg értjük, akkor tök mind1. Valamint te is írtad, hogy az FMS helyes. Csak kiírva talán helytelen. De ki az aki ki írja hogy fuumetsu mangekyou sharingan? senki.
Naplózva

-Amit nem értesz, azt ne kritizáld fiam! Kinek útját nem jártad, életét nem érted.
\"Tabukkal vettük körül magunkat, mert nem tudtunk szembenézni a gyengeségeinkkel.\"
wasabi91
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Válasz #9028 Dátum: 11 okt 22, 10:56:44 »

Nekem az valahol sántít, hogy a szemeket Tobi adta volna Nagatonak....Ahogy emlékszem egész kicsi volt még Nagato mikor felébredt benne a rinnengan...Miért adta volna Tobi korábban egy háború közepén egy kisgyereknek a szemeket, aki lehet túl sem éli az egészet?Szerintem ezt, hogy ő adta neki a szemeket, inkább valahogy úgy érthette, hogy a hatalmat amit elért vele Nagato azt neki köszönheti, mert nélküle nem ért volna el ilyen szintet.Mellesleg nem hiszek abban, hogy byakuganból sharingan, sharinganból rinnengan....Egyrészt a byakugan egy normál sharingantól nincs úgy lemaradva, illetve szerintem ha a sharingan lenne a továbbfejlesztett változata, akkor képesnek kellene lennie egy sharingan használónak arra, amire egy byakuganos képes és ugyanúgy a többinél is....viszont a szemek teljesen eltérő dolgokra használhatóak. Madaranak valahogy sikerült megszereznie a Rinnengant, abban biztos vagyok,hogy az elsővel történő csatájában jött rá valamire, aminek ezt köszönheti, de nem hiszem,hogy a sharingant fejlesztette tovább.
Itachi felbukkanását nagyon várom már, szerintem ő lesz az információ forrásunk aki megválaszol pár kérdést, bár tartok attól, hogy csak néhány újabb nagy kérdés jön válaszok helyett...pedig szerintem ez már kezd idegesítő lenne...Ok, hogy ha mindig tudnánk mindent nem lenne izgalmas,de ez már valahol szerintem túlzás.Mert ha pl tudnánk, hogy ki is Tobi valójában, ugyanúgy izgalmas lenne még....csak kicsit talán érthetőbb lenne jó pár dolog.
Naplózva
hatakiri
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Válasz #9029 Dátum: 11 okt 22, 12:10:19 »

Sharingan -> rinnegan ez már tény, ne zavarjuk össze a többieket.
Madaránál tisztán lejött hogy a sharinganja változott át.
A Madara szétválása az elsővel vívott csatában nem elvetendő, de mi van ha Rikudou sennin vált szét a 10 farkuval vívott csata során, hisz leírta hogy a yin és yang erejével győzte le. http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/510/13
Ebből a 2 örökös legendája is magyarázgató, miért álltak folyton harcba.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 600 601 [602] 603 604 ... 999
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!