24 szep 27, 00:17:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 714 715 [716] 717 718 ... 999
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga (Archívum 2012.08.29-ig)  (Megtekintve 2478988 alkalommal)
0 Felhasználó és 66 vendég van a témában
Rikudou-sennin
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 157



« Válasz #10725 Dátum: 12 jan 29, 08:47:28 »

sztem már nem is tudja majd egyesíteni sáskát meg a gedo mazot, mert mivel sasuke FMSel rendelkezik, úgyhogy mostmár nemnagyon fog tobira hallgatni...

Tudom hülyén hangzik de mit jelent az , hogy FMS az Eternal Mangekyou Sharingan (EMS) -hez van köze?
Naplózva
Narutoclone
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 1290

Fox Lord


« Válasz #10726 Dátum: 12 jan 29, 09:01:16 »

Ugyanaz, csak a japán írás Fuumetsu Mangekyo Sharingan-nak írja.
Naplózva

"Jól  csak a szívével lát az ember, ami igazán fontos, a szemnek láthatatlan." - a róka (A kis herceg)

Növényektől türelmet, állatoktól emberséget tanulhatunk.

Naruto X Hinata fan
Morause
Vendég
« Válasz #10727 Dátum: 12 jan 29, 11:07:10 »

Narutoclone majdnem teljesen jól is mondtad... aszhem ebben vagy egy másik témában felmerülő kérdés volt az FMS jelentése, ezért egy bátor unatkozó emberke a technika vívmányait elkezdte használni! Ebből elfogadható érvekkel alátámasztotta h a Fuumetsu-nak jelentése nem egyenlő az örökkel sőt egyáltalán semmivel sem de az örök szó aszhem ugyanúgy kezdődik mint ez tehát egy 'f' betűvel vagyis az "FMS" kifejezés nem helytelen!
De végülis mind1 minek nevezzük ha tudjuk miről van szó de látom sok esetben hogy EMS elnevezés az elfogadott nem a japán megfelelője az FMS... ezért szerintem hasznosabb lenne egy billentyűvel arrébb tolni az ujjunkat h hátha az új fanok is megértik mint nyögnek a régiek.
(~Nincs igazam? ~De. ~ Na akkor ezt megbeszéltük.)ikszdé

Viszont már 3 manga fejezetet nem kommentáltam, ennek hiányában most megteszem ebben az 1 hsz-ben.
Nagyon beugratós rész volt szerintem a Sonban lévő csakra rúd kiszedése, ott vhogy Naruto igazán erősnek tűnt, tetszett a logikája miszerint ha kívülről nem megy hagy bent egy klónt és a sennin forma erejével kiüti a rudat, a kövi részben az is tetszett ahogy mindenki öklözik, bár már nem olyan egyedi mint Bee-nél... eddig tökre azt hittem azért van ez mert bee így köszön mindenkinek, de ugy látszik az ököl koccantás a bijuuknál vmi bizalom jele! Nyelvesít
Na és a legutóbbi rész, az egyszerűen fenomenális volt, Kishi nagyon eltalálta szerintem Naruto új külalakját. Márcsak azt várom mikor fejlődik olyan szintre hogy a róka kívülről ne csak úgy nézzen ki mint egy chakra hanem mint a többiek ők is szőrös lesz stb.! Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 29, 11:09:56 írta Morause » Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #10728 Dátum: 12 jan 29, 11:13:54 »

az FMS az nagyon fantáziadúsan a Full Mangekyou Sharingan xD szleng powaaa.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Ben
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 297


« Válasz #10729 Dátum: 12 jan 29, 11:16:07 »

FMS az Fuumetsu Mangekyo Sharingan.
Naplózva

"Every one of us is dead by birth. The end is always there, before the beginning."
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #10730 Dátum: 12 jan 29, 11:23:22 »

Elvileg. Gyakorlatilag mindneki a full-ból rövidíti le. De most ne folytassunk 'De igen!', 'De nem!' színvonalú beszélgetést, ha lehet ikszdé
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
saruto95
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 182


Fedettávú távolbanézés olimpiai bajnoka :D


« Válasz #10731 Dátum: 12 jan 29, 14:01:36 »

tök8 h EMS v FMS
a lényeg a lényegbe h sztem ha tobi parancsolgatni kezd majd sáskának, akkor igencsak a földbe lesz gyalulva a maszkosgyerek ikszdé
valami ilyesmit akartam mondani az előbb is Nevet
Naplózva
Alexa-sama
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 19



« Válasz #10732 Dátum: 12 jan 29, 14:17:55 »

Iszonyat jó manga rész! Nevet Kíváncsi vagyok erre a Bijuu bombára, sikerülni fog-e vagy nem, de ha Naruto-t nézzük, akkor meglesz az Pojén Már nagyon várom a következőt >.<#
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #10733 Dátum: 12 jan 29, 14:33:51 »

Így van a pecsét nem szünt meg, mellesleg ez biztos sokkal erősebb pecsét mint a Shisou Fuujin (Tetragram pecsét) mert ha a Kyuubi felismerte a pecsétet akkor az biztos nem lehetett semmi , talán Rikudou-sennin maga a bölcs is ezzel a pecsét tehnikával zárta magába a Juubit , szóval nem kizárt , hogy Tobinak is kell ez a Pecsét.
...

Narutónak a kezdetektől fogva (mióta Minato belepecsételte Kuramát) ez a pecsétje volt, a Shisou Fuujin.
Annyi történt, hogy időközben Jiraiya után, a Varangy Bölcs által hozzá került a kulcsa.

Narutoclone majdnem teljesen jól is mondtad... aszhem ebben vagy egy másik témában felmerülő kérdés volt az FMS jelentése, ezért egy bátor unatkozó emberke a technika vívmányait elkezdte használni! Ebből elfogadható érvekkel alátámasztotta h a Fuumetsu-nak jelentése nem egyenlő az örökkel sőt egyáltalán semmivel sem de az örök szó aszhem ugyanúgy kezdődik mint ez tehát egy 'f' betűvel vagyis az "FMS" kifejezés nem helytelen!
De végülis mind1 minek nevezzük ha tudjuk miről van szó de látom sok esetben hogy EMS elnevezés az elfogadott nem a japán megfelelője az FMS... ezért szerintem hasznosabb lenne egy billentyűvel arrébb tolni az ujjunkat h hátha az új fanok is megértik mint nyögnek a régiek.
(~Nincs igazam? ~De. ~ Na akkor ezt megbeszéltük.)ikszdé
...

Nem, nincs igazad. ^^
Az EMS helytelen. Mert ha az [E]=Eternal angolul van, akkor a [MS]-nek is angolul kellene lennie. Vagyis nem EMS-nek, hanem EKCWE-nek kellene írni (Eternal Kaleidoscope Copy Wheel Eye).
Az ilyen korcs kifejezések miatt, mint az EMS vannak a félreértések.
Szóval az vagy végig az eredeti neve, vagyis FMS legyen (Fumetsu Mangekyou Sharingan), vagy "Örök MS". Még a magyar is sokkal jobb, mint az EMS, mivel "megmagyarázza", hogy milyen MS-ról is van szó. kacsint

Az EMS elnevezés olyan, mintha Narutót nem "Uzumaki" Narutónak neveznénk, hanem "Örvény" Narutónak. Béna, ugye? Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 29, 14:35:03 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #10734 Dátum: 12 jan 29, 14:42:10 »

Chakr az ÖMS be belekötnék, mert ha az angol EKCWE akkor a magyar ÖKS(Örök Kaleidoszkóp Sharingan) Faceg
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #10735 Dátum: 12 jan 29, 15:03:52 »

EZ rendben is lenne, ha az angol és a magyar verzióról lenne szó. Csak itt arról van szó, hogy ha már "korcskifejezést" használunk, akkor felesleges belekeverni egy harmadik nyelvet. Szerintem nem ö9rvény, hanem Whirlpool Narutonak felel meg, ami meg még hülyébben hangzik.
Ugyanakkor, a japán elnevezés egyik alakja az "Eien no Mangekyō Sharingan", és ha azt a no-t nem nézzük, ez is EMS, mióta én ezt megtudtam, bár tudom, hogy úgyis az "eternal mangekyou sharinganra" gondolnak a használók, nem nagyon szoktam beszólni.  Mosolyog
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #10736 Dátum: 12 jan 29, 17:00:15 »

Én az EMS-re első körben mindig azt hiszem, hogy a kiejtést utánozva (emes) a 'sima' mangekyou sharinganra utal, aztán esik csak le mindig, hogy az FMS-t akarja jelenteni.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #10737 Dátum: 12 jan 29, 19:05:00 »

Nagyon pöpec rész volt Mosolyog minden bijuu odatette magát, meg a bijuu bombáját is Nevet de kár, hogy Son kimaradt a buliból. Bár Roshi teste ott maradt, így valamit még biztos tud csinálni, bár olyan erős tutira nem lesz. Legfeljebb kunaiokat dobál majd Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 29, 19:12:44 írta Domynyk » Naplózva
naruto96ricsmond
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 422



« Válasz #10738 Dátum: 12 jan 29, 19:19:12 »

Vajon Kurama tud valamit Rikudou senninről??
Naplózva

Putir
Vendég
« Válasz #10739 Dátum: 12 jan 29, 19:22:16 »

Mivel rikudou sennin teremtette ezért biztos...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 714 715 [716] 717 718 ... 999
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!